Author Topic: 30 wrze¶nia, Bydgoszcz, hala "£uczniczka" - Opeth & Dream Theater.  (Read 71956 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Czy naprawdê nie mo¿na tego pisaæ na PW?
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

GarfieldPL

  • Guest
A ja uwa¿am, ¿e wobec osób publicznych nie powinno siê stosowaæ chamskiej, prostackiej retoryki. Dlaczego tylko chamy maj± byæ pod ochron± a arty¶ci ju¿ nie?
Mo¿e dla ciebie jestem trollem. Szczerze mówi±c ma³o mnie obchodzi twoja opinia na temat moich dzia³añ. Ty natomiast jeste¶ dla mnie delikatnie mówi±c ma³o lotna, skoro nie pojê³a¶ dot±d, ¿e nie chodzi o sam fakt niedoceniania czyjej¶ twórczo¶ci ale o sam± formê wypowiedzi wobec jakby nie by³o wy¶mienitych muzyków. Czy naprawdê trzeba mieæ jakie¶ wysokie IQ, ¿eby zauwa¿aæ t± subteln± ró¿nicê?
Skoro uwa¿asz mnie za trolla to nie pisz do mnie per Ty, Ciebie, bo to zwyk³a ob³uda.

GarfieldPL

  • Guest
Owszem. Mam wspomnienia. W wolnej chwili napiszê. Teraz jestem z doskoku, bo mimo niedzieli pracujê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Quote from: ArtRock.pl
Nie ma co ukrywaæ – impreza siê uda³a. I to pod ka¿dym wzglêdem. Artystycznym i organizacyjnym. Mnóstwo fanów, ¶wietna hala, pe³na kultura, sprawny – jakby z zegarkiem w rêku – przebieg i ogromnie du¿o nietuzinkowej, zagranej na wysokim poziomie muzy...
Dwadzie¶cia minut pó¼niej zacz±³ siê wystêp, na który czekali ju¿ niemal¿e wszyscy. Trybuny i p³yta jakby zagê¶ci³y siê bardziej, bo na przestronnej scenie "£uczniczki" zameldowa³ siê maj±cy u nas kultowy status, szwedzki Opeth. I natychmiast na scenie zrobi³o siê zupe³nie inaczej. Po prostu normalnie… Bez szopek, przebieranek, ca³ego tego blichtru. Skromnie, wrêcz ascetycznie. Pozostali bowiem tylko muzycy i ich d¼wiêki. Na tle dominuj±cej czerni, bez szar¿uj±cych ¶wiate³, wprawili wszystkich w godzinny trans. Zaczêli delikatnie od "Windowpane" z "Damnation", pó¼niej jednak urzekali, jak to zwykle, po³±czeniem ciê¿aru masywnych gitar z niezwyk³±, g³êbok± nostalgi±. Z najnowszego albumu "Watershead" zaserwowali "The Lotus Eater" i "Hex Omega". A miêdzy nimi pojawi³y siê: magiczny "Deliverance", "Reverie/Harlequin Forest" z "Ghost Reveries" oraz najbardziej zaskakuj±cy tego wieczoru "April Ethereal". Mistrz ceremonii – Michael Akerfeldt – wylewny raczej nie by³ ale i tak razi³ swoim spokojem, growlem i charyzm±. Piêkny wystêp...
Quote from: ArtRock.pl
Spora czê¶æ publiczno¶ci, szczególnie wiekowo niezaawansowanej, przyjecha³a tu dla szwedzkiego Opeth. Ci, którzy pamiêtaj± ich niedawny koncert w Warszawie, wiedzieli czego siê spodziewaæ. I to dostali. Pe³en profesjonalizm liryczno instrumentalny, niesamowita moc i wyrazisto¶æ bij±ca z ka¿dego kawa³ka. Przede wszystkim za¶ nieco zaskakuj±ca i zupe³nie unikalna tracklista (a to przez bardzo rzadko grany stary klasyk "April Ethereal", który z tego co uda³o mi siê us³yszeæ, by³ spe³nieniem 10-letnich marzeñ nie tylko dla mnie). Kulminacj± by³a z pewno¶ci± wizytówka Opeth, czyli m³ot na wszelkie pozerstwo i s³abiznê – ponad 10-minutowy "Deliverance", z transowym wrêcz rytmem i mocarn± koñcówk± (bynajmniej nie mocy ;) ). Wystêp bardzo udany, szkoda tylko ¿e zupe³nie pozbawiony sympatycznej interakcji z publik±, z której Akerfeldt jest znany. Tak jakby chcieli nam powiedzieæ: "zrobili¶my swoje, mi³o by³o was widzieæ, ale to nie nasz show, wiêc zapraszamy ju¿ nied³ugo na nasz osobny koncert, gdzie rozpêta siê prawdziwe piek³o".
Jedna tylko uwaga z mojej strony. Ludzie pisz±cy o muzyce nie zdaj± sobie sprawy, ¿e na koncercie grany by³ jedynie Harlequin Forest, bo Reverie jest t± krótk± pejza¿yst± wstawk± umieszczon± na p³ycie CD jako "rozbiegówka" do kompozycji podstawowej (gdy jest odtwarzana, na wy¶wietlaczu mamy ju¿ indeks "5" i czas liczony od ty³u), ale b³±d ten jest wynikiem ripowania albumu do formatu mp3 gdzie automatycznie dodawany jest do koñcówki Atonement zamiast byæ na wstêpie Harlequin Forest.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
W³a¶nie te¿ mia³em na to zwróciæ uwagê. A poza tym ludzie na ogó³ nie znaj± znaczenia s³owa nostalgia i pchaj± je gdzie popadnie. A to przecie¿ jest têsknota za krajem, ojczyzn±, wiêc jako¶ nijak siê ma do ³agodnej strony muzyki Opeth.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
e, chyba nie tylko za krajem, ojczyzn±.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
No chyba, ¿e za Opethow± ojczyzn±. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
e, chyba nie tylko za krajem, ojczyzn±.
To jest pierwotne znaczenie tego s³owa. Teraz ju¿ to jest szerzej rozumiane :>
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Mia³em w±tpliwo¶ci, ale na polskim jeszcze tê kwestiê poruszali¶my i nam nauczycielka powiedzia³a wyra¼nie, ¿eby nie myliæ pojêæ i siê odczepiæ od nostalgii, je¶li siê nie ma na my¶li têsknoty za ojczyzn±. ¯eby nie by³o - to nie jest kobieta 'starej daty'. :P
« Last Edit: 2009-10-04, 18:30:17 by Callahan »

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
e, chyba nie tylko za krajem, ojczyzn±.
To jest pierwotne znaczenie tego s³owa. Teraz ju¿ to jest szerzej rozumiane :>

Czy ja wiem... znawc± nie jestem, ale wyczyta³em, ¿e
Quote
wyja¶nienie nostalgii, jako zlepka dwóch greckich s³ów "ból" i "powrót".

;q

edit: chocia¿ inne ¼ród³a podaj±, ¿e to "ból" i "powrót do domu". Wypada³oby jeszcze siê zastanowiæ czym jest "dom", bo chyba niekoniecznie ojczyzn±, krajem ;q asdfg.
« Last Edit: 2009-10-04, 19:04:43 by majkel »
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Quote
Kiedy¶ s³owa nostalgia (z gr. nóstos 'powrót'; álgos 'cierpienie') wolno by³o u¿ywaæ wy³±cznie wtedy, gdy têskni³o siê za krajem, za ojczyzn±. Je¿eli wiêc kto¶ przebywa³ d³ugo za granic±, móg³ odczuwaæ nostalgiê, cierpieæ na nostalgiê, mog³a mu nostalgia doskwieraæ. B³êdem by³o dodawanie do nostalgii okre¶lenia ojczyzna (np. Popa¶æ w nostalgiê za ojczyzn±), bo zawiera siê ju¿ ono w definjcji nostalgii.
       Dzi¶ coraz czê¶ciej ludzie mówi± nostalgia, kiedy têskni± w ogóle za czym¶, co minê³o, za jakim¶ wydarzeniem czy okresem w ¿yciu, np. Zwykle na pocz±tku wrze¶nia ogarnia mnie nostalgia za latem; Nie mogê sobie poradziæ z nostalgi± za studenckimi czasy. Nowy s³ownik poprawnej polszczyzny PWN jeszcze na to nie zezwala, ale nowsze wydawnictwa odnotowuj± ju¿ to drugie, ogólne znaczenie wyrazu nostalgia.
Wiêc nie czepia³abym siê... :roll:
¼ród³o

Wydzieliæ offtop jêzykowy!
« Last Edit: 2009-10-04, 19:12:26 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
W s³owniku j. polskiego nostalgia to /têsknota za ojczyzn±/ i chyba by³o w uzyciu g³ównie w czasach romantyzmu, choc z tego co pamiêtam ze szko³y, niektóre s³owa ulegaj± zmianom znaczeniowym wraz z up³ywem czasu.

A co do koncertu, szkoda, ¿e odby³ sie w Bydgoszczy. G³ównie przez to mnie nie by³o. Obejrza³am tylko jeden filmik na necie z "Hex Omega" - d¼wiêk by³ cudowny, có¿ czyli ca³y koncert taki musia³ byc :(. DT nigdy nie s³ucha³am, jako¶ tak siê z³o¿y³o, wiêc ¿alu nie ma.
Liczê na d³uugi koncert Opetha na 20latkê zespo³u  :hihi: :hihi:


majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Quote
Kiedy¶ s³owa nostalgia (z gr. nóstos 'powrót'; álgos 'cierpienie') wolno by³o u¿ywaæ wy³±cznie wtedy, gdy têskni³o siê za krajem, za ojczyzn±.
orly ;S

ee, w ogóle od razu rzucasz jaki¶ powa¿ny tekst, a ja tu chcia³em sam wy¶ledziæ pierwotne znaczenie tego s³owa ;p

Quote from: sjp pwn
    *
      nostalgia «têsknota, zw³aszcza za krajem ojczystym»
      • nostalgiczny • nostalgicznie


"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Nostalgia... to ju¿ nie to, co kiedy¶...
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Widzê, ¿e April Ethereal na dobre zast±pi³ White Cluster na Progressive Nation 2009, bo poza Bydgoszcz± zagrali go tak¿e w Hamburgu i Düsseldorfie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind