Author Topic: 30 wrze¶nia, Bydgoszcz, hala "£uczniczka" - Opeth & Dream Theater.  (Read 71782 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

zaus

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
To kiedy mamy siê zg³osiæ po honorarium za brak wystêpu do Galfilda? :P Cz³owieku, po co ta ca³a ¶wiêta wojna? Wyrazili¶my opiniê, do której mamy prawo. Nie zgadzasz siê, ok. Te¿ masz prawo. Tylko po co z tego robiæ od razu jak±¶ krucjatê? Wokal w DT nie podoba mi siê i ju¿ (choæ z ma³ymi wyj±tkami -- n.p. na bis zagrali jaki¶ spokojny kawa³ek). Odno¶nie klawiszowego sola -- skoro lubisz s³uchaæ, jak kto¶ bez ³adu i sk³adu nawala klawisze (chodzi o ten makabryczny pocz±tek solówki) -- Twoja sprawa. Ja wolê solówki Jona Lorda czy Dona Aireya. Petrucci mo¿e i jest niesamowitym instrumentalist±. O takim opanowaniu instrumentów miliony mog± jedynie marzyæ. Ja w szczególno¶ci, tym bardziej, ¿e z braku czasu mojego Ibaneza chwytam ¶rednio raz na dwa miesi±ce. Pomimo to, technika nie jest wszystkim. Osobi¶cie nie lubiê solówek, które sprowadzaj± siê do jak najszybszego przebierania paluchami po gryfie. M.in. dlatego moim zdaniem Opeth kompozycyjnie bije DT na g³owê. Graj± znacznie ciekawiej i znacznie finezyjniej. Ponadto dla mnie te¿ ¶wiat na Opeth siê nie koñczy, co nie znaczy, ¿e muszê lubiæ DT. Owszem, pos³ucham od czasu do czasu, a nawet doceni³em na koncercie perkusistê. Odno¶nie reszty wypowiedzi, jest ró¿nica pomiêdzy obrzucaniem kogo¶ b³otem (chodzi tu bardziej o kole¿ankê) za wyra¿enie swojej prywatnej opinii, a wyra¿eniem swojej prywatnej opinii na temat muzyki. Osobi¶cie mi to, ¿e tak powiem, zwisa. Skoro lubisz siê oburzaæ jak dziecko, bo kto¶ ma inne zdanie i gust, to proszê bardzo. Ja nie mam zamiaru stwierdzaæ, ¿e jeste¶ g³upi, bo u¿ywasz gównianej przegl±darki, co by by³o w jakim¶ stopniu analogiczne do tego, co sam zrobi³e¶.

Tak na koniec: je¶li kto¶ siê czuje ura¿ony moimi postami, to szczerze przepraszam. Nie by³o to moj± intencj±.

Odno¶nie Reverie -- u mnie audacious odtwarzaj±c p³ytê te¿ do³±cza ten kawa³ek do Atonement. Tak¿e nie ma co siê zaraz oburzaæ i niemal oskar¿aæ o piractwo, bo mo¿na nie mieæ racji ;].

Btw. przyponia³a mi siê odno¶nie tej awantury scena z Ferdydurke: 'Jak to nie zachwyca Ga³kiewicza, je¶li tysi±c razy t³umaczy³em Ga³kiewiczowi, ¿e go zachwyca.' :D
« Last Edit: 2009-10-06, 01:03:14 by zaus »

Enter_the_Chicken

  • Guest
Przegl±da³em w±tek i nie widzia³em, ¿eby kto¶ poda³ dobitnie setlistê Opeth. Czy móg³by to kto¶ zrobiæ proszê ?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
To kiedy mamy siê zg³osiæ po honorarium za brak wystêpu do Galfilda? :P Cz³owieku, po co ta ca³a ¶wiêta wojna? Wyrazili¶my opiniê, do której mamy prawo. Nie zgadzasz siê, ok. Te¿ masz prawo. Tylko po co z tego robiæ od razu jak±¶ krucjatê? Wokal w DT nie podoba mi siê i ju¿ (choæ z ma³ymi wyj±tkami -- n.p. na bis zagrali jaki¶ spokojny kawa³ek). Odno¶nie klawiszowego sola -- skoro lubisz s³uchaæ, jak kto¶ bez ³adu i sk³adu nawala klawisze (chodzi o ten makabryczny pocz±tek solówki) -- Twoja sprawa. Ja wolê solówki Jona Lorda czy Dona Aireya. Petrucci mo¿e i jest niesamowitym instrumentalist±. O takim opanowaniu instrumentów miliony mog± jedynie marzyæ. Ja w szczególno¶ci, tym bardziej, ¿e z braku czasu mojego Ibaneza chwytam ¶rednio raz na dwa miesi±ce. Pomimo to, technika nie jest wszystkim. Osobi¶cie nie lubiê solówek, które sprowadzaj± siê do jak najszybszego przebierania paluchami po gryfie. M.in. dlatego moim zdaniem Opeth kompozycyjnie bije DT na g³owê. Graj± znacznie ciekawiej i znacznie finezyjniej. Ponadto dla mnie te¿ ¶wiat na Opeth siê nie koñczy, co nie znaczy, ¿e muszê lubiæ DT. Owszem, pos³ucham od czasu do czasu, a nawet doceni³em na koncercie perkusistê. Odno¶nie reszty wypowiedzi, jest ró¿nica pomiêdzy obrzucaniem kogo¶ b³otem (chodzi tu bardziej o kole¿ankê) za wyra¿enie swojej prywatnej opinii, a wyra¿eniem swojej prywatnej opinii na temat muzyki. Osobi¶cie mi to, ¿e tak powiem, zwisa. Skoro lubisz siê oburzaæ jak dziecko, bo kto¶ ma inne zdanie i gust, to proszê bardzo. Ja nie mam zamiaru stwierdzaæ, ¿e jeste¶ g³upi, bo u¿ywasz gównianej przegl±darki, co by by³o w jakim¶ stopniu analogiczne do tego, co sam zrobi³e¶.

Tak na koniec: je¶li kto¶ siê czuje ura¿ony moimi postami, to szczerze przepraszam. Nie by³o to moj± intencj±.

Odno¶nie Reverie -- u mnie audacious odtwarzaj±c p³ytê te¿ do³±cza ten kawa³ek do Atonement. Tak¿e nie ma co siê zaraz oburzaæ i niemal oskar¿aæ o piractwo, bo mo¿na nie mieæ racji ;].

Btw. przyponia³a mi siê odno¶nie tej awantury scena z Ferdydurke: 'Jak to nie zachwyca Ga³kiewicza, je¶li tysi±c razy t³umaczy³em Ga³kiewiczowi, ¿e go zachwyca.' :D

Dok³adnie ten sam tekst mi siê z Ferdydurke przypomina "ale jak zachwyca, jak nie zachwyca." Garfield po prostu w paradoksalny sposób chcia³ mi powiedzieæ, ¿e mam byæ mi³a dla artystów, bo s± artystami, a ja nikim (no, mo¿e oprócz bycia "rozkapryszon± dziewuszk±"). Skasowa³am swoje posty, bo uwa¿am, ze nie mo¿na ju¿ nic powiedzieæ na tym forum. Zamiast poprosiæ, ¿ebym siê poprawi³a (co bym uprzejmie zrobi³a) potraktowano mnie jakbym mia³a trzyna¶cie lat, zatem dopoki nie zrobi sie tu spokoju z trollami nie bêdê tu za czêsto zagl±daæ.

Setlista dla Enter_The_Chicken:

0. Intro
1. Windowpane
2. The Lotus Eater
3. Reverie/Harlequin Forest
4. April Ethereal
5. Deliverance
6. Hex Omega

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Na yt pojawi³y siê kolejne filmiki, z Bydgoszczy (utworów wcze¶niej nie zamieszczanych tutaj)
Harlequin Forest czê¶æ 1
Harlequin Forest czê¶æ 2
Deliverance czê¶æ 1.
Deliverance czê¶æ 2.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Enter_the_Chicken

  • Guest
Dziêki Kekkai.

My¶la³em, ¿e by³o tego wiêcej, bo mieli graæ 90 minut, a tu z bied± 60 by³o.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Dziêki Kekkai.

My¶la³em, ¿e by³o tego wiêcej, bo mieli graæ 90 minut, a tu z bied± 60 by³o.

Dok³adnie 60 grali. Ludzie s± trochê oburzeni tudzie¿... zniesmaczeni tym, ¿e Mike nie mia³ zbyt du¿ego kontaktu z publiczno¶ci±, ale s±dzê, ¿e chcieli zagraæ jak najwiêcej i nie traciæ czasu na konferansjerkê. W Stodole byli jedyni, dlatego mogli sobie pozwoliæ na dywagacje i The Drapery Falls karaoke i Eric solo. Tutaj czas goni³, i Mike powiedzia³ tylko kilka s³ów. By³o do¶æ surowo, ale s±dzê, ¿e to za spraw± tego, ¿e supportowali DT. Trochê cios w ego Mikaela aka "jestem zaje**sty". :) Nie obra¿am Mike'a :) zauwa¿am tylko, ¿e na Brutal Assault trochê przesadza³ z wyra¿aniem swojego geniuszu :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Na yt pojawi³y siê kolejne filmiki, z Bydgoszczy (utworów wcze¶niej nie zamieszczanych tutaj)
Harlequin Forest czê¶æ 1
Harlequin Forest czê¶æ 2
Deliverance czê¶æ 1.
Deliverance czê¶æ 2.


Wooo, zajebista jakosc! Dzieki!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
O¿... Mike nie przestaje udoskonalaæ swojego growlu. Piêkne.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Na yt pojawi³y siê kolejne filmiki, z Bydgoszczy (utworów wcze¶niej nie zamieszczanych tutaj)
Harlequin Forest czê¶æ 1
Harlequin Forest czê¶æ 2
Deliverance czê¶æ 1.
Deliverance czê¶æ 2.


Wooo, zajebista jakosc! Dzieki!

O¿... Mike nie przestaje udoskonalaæ swojego growlu. Piêkne.

A¿ mi siê nie chce wierzyæ, ¿e tam by³em kilka kroków od sceny. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
JA te¿... tyle, ze dalej i mia³am du¿o miejsca ¿eby sobie szaleæ :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Filmiki z Polski musz± robiæ wra¿enie, bo do jednego z nich zamieszczono dostêp na blabbermouth.net. Poza tym wywiad z Majkiem.
Wyslano: 2009-10-10, 18:08:16
Odno¶nie Reverie -- u mnie audacious odtwarzaj±c p³ytê te¿ do³±cza ten kawa³ek do Atonement. Tak¿e nie ma co siê zaraz oburzaæ i niemal oskar¿aæ o piractwo, bo mo¿na nie mieæ racji ;].
Kto¶ mnie ¼le zrozumia³ i ma³o zna, bo nie by³o moj± intencj± przypinania komukolwiek ³atki piracenia... Chodzi³o mi jedynie o to, ¿e wszêdzie pisz± i podaj± Reverie, a w Bydgoszczy (i zapewne gdzie indziej) nie by³o wykonywane. Zagrali jedynie Harlequin Forest, o czym Mike wspomina zarówno w swoim blogu, jak i w zapowiedzi na koncercie w bydgoskiej "£uczniczce", no chyba, ¿e co¶ ¼le s³yszê, bo przyznajê, ¿e angielski nie jest moj± mocn± stron±. :wink:
Wyslano: 2009-10-10, 18:29:17
W Lille zamiast April Ethereal zagrali Burden. Gdyby to zagrali u nas, by³bym zdecydowanie mniej zadowolony z wystêpu Opeth.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Wow.. jako¶æ mia¿d¿y suty... ;-)
April Ethereal :) mniam...

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
url=http://www.setlist.fm/setlist/opeth/2009/le-zenith-lille-france-6bd7faf6.html]W Lille zamiast April Ethereal zagrali Burden[/url]. Gdyby to zagrali u nas, by³bym zdecydowanie mniej zadowolony z wystêpu Opeth.
Ja równie¿. Wg, mnie to by by³o wrêcz zawalenie koncertu.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Wow.. jako¶æ mia¿d¿y suty... ;-)
Facet, który to filmowa³, jak widzê, jest z Czech.


April Ethereal :) mniam...

April Ethereal na koncercie zabrzmia³ dla mnie tak potê¿nie, jakby pochodzi³ z "Deliverance"
Rozsadza³ wrêcz, co Kekkai zreszt± potwierdza³a. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Facet, który nagrał wideo w Bydgoszczy ma przygotowane całe DVD z tym koncertem - co zresztą widać na YT. Niestety nie chce go udostępnić, bo wcześniej się naciął - zrobił i wypuścił videobootleg z jakiegoś koncertu Kinga Daimonda, napisał, że ma być rozdawany za free, a ktoś na tym trzepał kasę. Dzięki temu teraz możemy jedynie podziwiać filmiki na YT zamiast pełnego DVD z menu etc. Serdeczne "podziękowania" dla wszystkich, którzy nie szanują pracy bootlegerów :mad:
True Pagan Winter Crew