Author Topic: Kobiety i ichnie dodatki  (Read 27372 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #30 on: 2009-05-17, 23:24:02 »
O, co¶ na temat zazdro¶ci  :mrgreen:

Ca³y artyku³ podsumowa³bym prostym wyra¿eniem "gówno prawda".
Dziêkujê za uwagê.

No, to opowiedz nam o tym.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #31 on: 2009-05-17, 23:26:28 »
Nie mówiê, ¿e siê zgadzam w 100% z tym artyku³em, ale jakie¶ argumenty by siê przyda³y Blek :]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #32 on: 2009-05-17, 23:39:37 »
Na samym pocz±tku zaznaczê, ¿e temat zazdro¶ci jest dla mnie strasznie dra¿liwy i do¶æ ciê¿ko mi o tym pisaæ z pewnym wzglêdów.

Quote from: Sophie Cadalen
(...)zazdro¶æ ma niewiele wspólnego z mi³o¶ci± (...) Innymi s³owy, w zazdro¶niku drzemi± utajone ¿±dze niewierno¶ci i ochota na skok w bok.

To nie ma najmniejszego sensu. Racja, ¿e zazdro¶nik powinien zastanowiæ siê nad sob±, ale przecie¿ je¿eli ta zazdro¶æ nie ma zwi±zku z mi³o¶ci±, to z czym? Mówiê tu o w miarê zdrowej sytuacji, gdzie "zazdro¶nik" nie ¶ledzi partnera, tylko po prostu jest zazdrosny (czasem za bardzo). Je¿eli jest zazdrosny, je¿eli czasem robi sceny, to jest to dowód mi³o¶ci przynajmniej w pewnym stopniu. W pewnym stopniu jest to te¿ pewnie dowód problemów z zaufaniem (kto¶ zaraz mi wyskoczy, ¿e bez bezgranicznego zaufania nie ma mi³o¶ci), ale przecie¿ je¿eli kto¶ jest zazdrosny, to najlepszy dowód, ¿e mu na kim¶ bardzo zale¿y i nie chcia³by tego kogo¶ straciæ, boi siê o to, ¿e mo¿e straciæ to, na czym tak bardzo mu zale¿y i co jest dla niego tak wa¿ne.
A utajone ¿±dze niewierno¶ci i ochota na skok w bok to ju¿ taki bullshit, ¿e siê dziwiê, ¿e ktokolwiek siê pod takim s±dem podpisa³. Jeden wielki kretynizm, ale do wielu ludzi trafi, bo przecie¿ "skoro pisze tak psycholog, to musi byæ prawda, bo psycholog musi byæ m±dry i zna ludzi do g³êbi itd". A ja nie wierzê w to, co pisz± psychologowie, tylko dlatego, ¿e s± w³a¶nie psychologami (szczególnie po tylu koncepcjach psychologicznych i ich innych bzdurach, o których muszê siê uczyæ).

Quote
Zazdro¶æ to w³a¶ciwie "choroba obco¶ci" - wskazuje raczej na problem zwi±zany z poczuciem odmienno¶ci, wynikaj±cy z zerwanej brutalnie wiêzi z matk± w dzieciñstwie

Gówno prawda. Kto¶ mo¿e byæ bardzo zazdrosny, a nie musi mieæ problemu zwi±zanego z poczuciem odmienno¶ci, a tym bardziej zerwanej brutalnie wiêzi z matk± w dzieciñstwie. Jak czytam ten artyku³ (trzeci raz), to siê samoistnie zaczynam wkurzaæ, a trochê siê uspokoi³em, bo wieczornym spacerze, !@#$%!

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #33 on: 2009-05-17, 23:47:26 »
Ale autorka tego artyku³u zaznacza, ¿e zdrowa dawka zazdro¶ci jest czym¶ zupe³nie normalnym. Jej chodzi raczej o tak± chor±, przesadzon± zazdro¶æ. Je¶li kto¶ jest zazdrosny za bardzo, to ju¿ przesadza (albo ma uzasadnione podejrzenia :p).
Tak to zrozumia³am, ale zaznaczam, ¿e czyta³am po ³ebkach, bo czasu nie mam, a nie chce mi siê drugi raz tam zagl±daæ :] (czyt. muszê siê uczyæ :P)

Z t± utajon± chêci± skoku w bok te¿ siê nie zgadzam, tzn wyda³a mi siê ona do¶æ ¶mieszna, ale ja siê, nie znam :]

A tak BTW: po co ty siê denerwujesz jakim¶ g³upim artyku³em?  :shock:

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #34 on: 2009-05-17, 23:56:26 »
Autorka pisze, ¿e mo¿e byæ a nie jest. To jest ma³a ró¿nica. To, ¿e tak siê mo¿e zdarzyæ nie znaczy, ¿e w Twoim przypadku tak jest, zatem gdzie bullshit? Du¿o tam stwierdzeñ, ¿e "niektórzy" albo "w wielu przypadkach." Ee daj spokój z tym, bo Ci zy³ka pêknie a i tak nic nie zrobisz. Co cz³owiek to teoria :)

Ja siê na przyk³ad zgadzam z tym, ¿e to mo¿e wyp³ywaæ z niepewno¶ci i lêków albo w³asnych kompleksów.
« Last Edit: 2009-05-17, 23:59:56 by Kekkai »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #35 on: 2009-05-18, 00:21:16 »
Ja w ogóle nie czyta³am ca³ego, tylko wstêp ;)
Z t± utajon± chêci± skoku w bok te¿ siê nie zgadzam, tzn wyda³a mi siê ona do¶æ ¶mieszna, ale ja siê, nie znam :]
Tutaj chodzi prawdopodobnie o mechanizm projekcji, czyli tzw. mierzenie ludzi swoj± miar±... :roll:
Ja siê na przyk³ad zgadzam z tym, ¿e to mo¿e wyp³ywaæ z niepewno¶ci i lêków albo w³asnych kompleksów.
Oczywi¶cie, ¿e tak gdy¿ cz³owiek pewien lêku zaczyna popadaæ w obsesjê... To to akurat jest chyba zrozumia³e...
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #36 on: 2009-05-18, 00:26:09 »
Ja siê zgadzam z tym, ¿e mo¿e to wynikaæ (nie musi :P) z zerwanej wiêzi z matk±. Jako, ¿e matka jest pierwsz± osob± z jak± wytwarza siê dziecku silna wiê¼, w pó¼niejszych latach jest ona jakby wzorem dla tworzenia innych wiêzi spo³ecznych. Je¶li dziecko poczu³o siê w pewnym sensie oszukane przez najbli¿sz± mu osobê (nie wie, ¿e matka mog³a nie mieæ wp³ywu na zerwanie tej wiêzi), to jak ma pó¼niej ufaæ innym ludziom? :roll: My¶lê, ¿e jest w tym jaki¶ sens.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #37 on: 2009-05-18, 00:30:07 »
Ja siê zgadzam z tym, ¿e mo¿e to wynikaæ (nie musi :P) z zerwanej wiêzi z matk±. Jako, ¿e matka jest pierwsz± osob± z jak± wytwarza siê dziecku silna wiê¼, w pó¼niejszych latach jest ona jakby wzorem dla tworzenia innych wiêzi spo³ecznych. Je¶li dziecko poczu³o siê w pewnym sensie oszukane przez najbli¿sz± mu osobê (nie wie, ¿e matka mog³a nie mieæ wp³ywu na zerwanie tej wiêzi), to jak ma pó¼niej ufaæ innym ludziom? :roll: My¶lê, ¿e jest w tym jaki¶ sens.
Jest taka teoria, ¿e w doros³ym ¿yciu w partnerstwie kopiujemy styl przywi±zania do matki, wiêc to co mówisz, Jasmin, ma sens ;)
...If I call will you come and will you save me?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #38 on: 2009-05-18, 13:51:33 »
Ja siê zgadzam z tym, ¿e mo¿e to wynikaæ (nie musi :P) z zerwanej wiêzi z matk±. Jako, ¿e matka jest pierwsz± osob± z jak± wytwarza siê dziecku silna wiê¼, w pó¼niejszych latach jest ona jakby wzorem dla tworzenia innych wiêzi spo³ecznych. Je¶li dziecko poczu³o siê w pewnym sensie oszukane przez najbli¿sz± mu osobê (nie wie, ¿e matka mog³a nie mieæ wp³ywu na zerwanie tej wiêzi), to jak ma pó¼niej ufaæ innym ludziom? :roll: My¶lê, ¿e jest w tym jaki¶ sens.
Jest taka teoria, ¿e w doros³ym ¿yciu w partnerstwie kopiujemy styl przywi±zania do matki, wiêc to co mówisz, Jasmin, ma sens ;)

Przypomina to w pewnym sensie film Hallam Foe. A tak przy okazji tego filmu, nie zbaczaj±c z tematu, Sophia Myles  :serducho: :mrgreen:
« Last Edit: 2009-05-18, 14:30:57 by Whodo »

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #39 on: 2009-05-20, 21:37:46 »
Prawdziwe kobiety to gin±cy gatunek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #40 on: 2009-05-20, 21:52:45 »
Prawdziwe kobiety to gin±cy gatunek.
Tak samo jak prawdziwi mê¿czy¼ni... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #41 on: 2009-05-20, 21:54:19 »
Prawdziwe kobiety to gin±cy gatunek.

Ja tam jestem nieprawdziwa, przyznajê siê bez bicia :]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #42 on: 2009-05-20, 22:11:02 »
Prawdziwe kobiety to gin±cy gatunek.
Tak samo jak prawdziwi mê¿czy¼ni... :roll:

O to to, z ust mi to wyjê³a¶.

Paulus, zale¿y jaki jest Twój wzorzec Prawdziwej Kobiety. Bo moim zdaniem kobiet jeszcze trochê by siê znalaz³o, natomiast na wymarciu s± damy. Nie zdarzy³o mi siê jeszcze spotkaæ rówie¶nicy lub kogo¶ mniej wiêcej w moim wieku, kogo mog³abym okre¶liæ tym zaszczytnym mianem.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #43 on: 2009-05-21, 00:29:05 »
Lol. Zdefiniuj prawdziw± kobietê.
wszystko, co sko¶ne.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Kobiety i ichnie dodatki
« Reply #44 on: 2009-05-21, 00:39:31 »
    ( )
     |
 --* *--
    / \
    | |
    -  -
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

 

lofty-success