Author Topic: Pomoc ogólna  (Read 23094 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #45 on: 2009-10-20, 10:52:08 »
Skoro wymiana p³yty nie pomog³a, to prawdopodobnie nie by³ problem p³yty.
Chyba, ¿e wymiana by³a na ten sam model p³yty :P Niektóre p³yty g³ówne gryz± siê z niektórymi ko¶æmi pamiêci. Sama mia³am taki przypadek, ¿e trzeba by³o ustawiæ niestandardowe napiêcia dla RAMu ¿eby komp przesta³ siê sam wy³±czaæ.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #46 on: 2009-10-20, 11:03:33 »
Najpierw sprawdz napiecia, pozniej jak komp chodzi na innym zasilaczu. Pozniej  bedziemy dalej kombinowac jak nie pomoze.
Ew postaraj sie kompa odpalic w mimimalnej konfiguracji - tylko dysk z systemem, bez napedów, zbednych urz±dzen usb etc.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #47 on: 2009-10-22, 06:21:05 »
Ew postaraj sie kompa odpalic w mimimalnej konfiguracji - tylko dysk z systemem, bez napedów, zbednych urz±dzen usb etc.
Czyli krótko mówi±c: Najpierw wymieñ zasilacz :P
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #48 on: 2009-10-24, 00:03:17 »
Ok, jak tylko bêdê mia³ czas to wybiorê siê do serwisu. Zastanawiam siê tylko czy i¶æ do panów, którzy przez 3 tygodnie wymieniali p³ytê g³ówn± (ale przynajmniej za darmo) czy szarpn±æ siê na nowy zasilacz :]. Swoj± drog± co¶ mi dalej w tej uk³adance nie pasuje. Je¿eli to by³a wina zasilacza i to przez niego komp wcale nie odpala³, to dlaczego zmiana p³yty spowodowa³a jego ponowne uruchamianie siê (z problemami ale jednak daje siê uruchomiæ)? Logika wskazywa³aby na to, ¿e przez usterkê zasilacza zosta³a uszkodzona poprzednia p³yta i z now± mo¿e byæ podobnie (btw z kondensatorami nic siê nie dzia³o). Oczywi¶cie nie jest pewne czy p³yta w ogóle by³a uszkodzona, czy po prostu odmówi³a wspó³pracy z zasilaczem (imo wszystko na to wskazuje).

Poza tym zaobserwowa³em jeszcze jedn± ciekaw± rzecz. Po wy³±czeniu kompa ga¶nie zielona dioda na p³ycie (a powinna paliæ siê ca³y czas je¿eli sprzêt pozostaje pod³±czony do gniazdka). Innym s³owy zasilacz "my¶li", ¿e odciêty zosta³ dop³yw pr±du i dopiero zabawa z pstryczkiem na zasilaczu powoduje, ¿e dioda znowu siê zapala i komputer bez problemu odpala. Wymieniê zasilacz i zobaczê co dalej 8)

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #49 on: 2009-10-24, 00:12:56 »
Wymien, pewnie plyte ci uszkodzil - albo plyta jest nadal ok, tylko zasilacz swiruje. A najlepiej pozycz od kogos zasilacz (koniecznie na gwarancji !  :lol:).

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #50 on: 2009-10-24, 00:20:33 »
Zasilacz jest na gwarancji tyle, ¿e w serwisie do którego powinienem siê z nim udaæ, pewnie wy¶l± go na 3 tygodniowe testy po czym zwo³aj± konsylium i stwierdz±, ¿e kamieñ zniszczy³ pralkê. :>

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #51 on: 2009-10-24, 00:25:20 »
Vertigo, zrob tak. Kup jakis zasilacz, ten daj na serwis. Tamten wroci to go sprzedasz ;P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #52 on: 2009-10-24, 14:08:39 »
Hehe, tak samo zrobiłem z padniętą nagrywarką. Kupiłem nową, a starą dałem do naprawy gwarancyjnej. Teraz teoretycznie mogę w kółko mieć za darmo nowe nagrywarki, bo gwarancja powinna zostać przedłużona po zwrocie sprzętu z serwisu :P
True Pagan Winter Crew

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #53 on: 2009-10-24, 14:29:48 »
Przedluzona o tyle ile przebywal sprzet na serwisie ;D wiec z drugiej strony dobrze ze czasem dlugo trzymaja. A ja mam fajnie bo mam nagrywarke dvd z karta gwarancyjna lg, oczywiscie in-blanco - tzn date sobie sam wpisze jak cos padnie :P (nie ma to jak zaprzyjazniony sklep  :lol:)

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #54 on: 2009-10-24, 15:11:35 »
ja tak robiê z butami. co miesi±c nowe bo maj± gwarancjê na 2 lata a rozpadaj± siê jakby by³y z tektury ;d

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #55 on: 2009-11-15, 18:48:35 »
Jak oddzielaæ kawa³ki kremówki tak, ¿eby krem siê nie wylewa³ bokami?

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #56 on: 2009-11-15, 19:18:45 »
zmroziæ ciek³ym azotem

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #57 on: 2009-11-15, 19:32:38 »
Widaæ za rzadki krem zrobi³e¶  :P

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #58 on: 2009-11-15, 19:52:55 »
Widaæ za rzadki krem zrobi³e¶  :P
To by³o kupowane. Ale problem rozci±ga siê na ca³± populacjê kremówek, nie tylko tê wybran± jednostkê [która notabene ju¿ nie egzystuje, albo raczej przesz³a transformacjê lipidowo-sacharydow± w ujêciu biologicznym].
Generalnie rzecz polega na sytuacji, gdy kremówka (jeden egzemplarz) znajduje siê ju¿ na talerzyku, a w naszym rêku znajduje siê ³y¿eczka tudzie¿ widelczyk. Problem sprowadza siê do takiego oddzielenia kawa³ka mieszcz±cego siê w ustach, by krem, wskutek nacisku z góry roz³o¿onego na ca³ej powierzchni twardej warstwy przykrywaj±cej, nie zacz±³ nadmiernie uwalniaæ siê poprzez nieos³oniête czêsci boczne.

[sorry, jestem w ¶rodku czytania rozwojówki, o stadiach rozwojowych wg Piageta :zgon:]

« Last Edit: 2009-11-15, 19:56:35 by deluminathor »

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Pomoc ogólna
« Reply #59 on: 2009-11-15, 21:55:06 »
A, ju¿ rozumiem o co ci chodzi :P. Chyba nie ma na to sposobu niestety. Ja w ramach walki z tym problemem opracowa³am w³asn± technikê jedzenia kremówek -> osobno zjadam ciastko z góry a potem resztê  8)

 

lofty-success