Author Topic: Góry  (Read 7326 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Góry
« Reply #15 on: 2009-08-11, 23:25:20 »
W³a¶nie wróci³am z obozu w m.in. Bieszczady i potwierdzam zdanie vertigo - na po³oninach i szczytach gniazda Tarnicy ludziów jak mrówków, panie w balerinkach, panowie w klapeczkach, torebeczki, komóreczki, piesków prowadzanie... Dramat, jak mówi znajomy przewodnik. No i oczywi¶cie niezawodne pytania w stylu: "A ten zielony szlak to dok±d prowadzi?", "Tamta góra to Tarnica, prawda [paniusia pokazywa³a akurat Krzemieniec]?", "A tym szlakiem to dojdê do Ustrzyk?". Nigdy tego nie zrozumiem, przecie¿ porz±dna Compassowska mapa to wydatek poni¿ej 10 z³, co za problem siê zaopatrzyæ?! Ech, dobra, koñczê, bo siê zaraz ¿ó³æ zacznie ze mnie wylewaæ, mizantropia i pogarda.
Zreszt±, póki co jecha³ sêk ignorantów, jak siê wyblachujê, to ich bêdê o¶wiecaæ i ewangelizowaæ. W górach jest wszystko, co kocham! \m/ :twisted:
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Góry
« Reply #16 on: 2009-08-11, 23:42:18 »
W³a¶nie wróci³am z obozu w m.in. Bieszczady i potwierdzam zdanie vertigo - na po³oninach i szczytach gniazda Tarnicy ludziów jak mrówków, panie w balerinkach, panowie w klapeczkach, torebeczki, komóreczki, piesków prowadzanie... Dramat, jak mówi znajomy przewodnik. No i oczywi¶cie niezawodne pytania w stylu: "A ten zielony szlak to dok±d prowadzi?", "Tamta góra to Tarnica, prawda [paniusia pokazywa³a akurat Krzemieniec]?", "A tym szlakiem to dojdê do Ustrzyk?". Nigdy tego nie zrozumiem, przecie¿ porz±dna Compassowska mapa to wydatek poni¿ej 10 z³, co za problem siê zaopatrzyæ?! Ech, dobra, koñczê, bo siê zaraz ¿ó³æ zacznie ze mnie wylewaæ, mizantropia i pogarda.
Zreszt±, póki co jecha³ sêk ignorantów, jak siê wyblachujê, to ich bêdê o¶wiecaæ i ewangelizowaæ. W górach jest wszystko, co kocham! \m/ :twisted:
Nie ka¿dy ma ¶wira na punkcie gór... ¿e pytaj± to niech pytaj±. Gorzej jakby nie pytali tylko trwali w b³êdnym przekonaniu. Góry s± mi we wszechmiar obce, bo by³am mo¿e 3 razy. Mam tam trochê daleko z moherowa i nie s±dzê ¿eby jechanie po osobach, które nie potrafi± nazwaæ ka¿dej górki w okolicy by³o dobrym pomys³em. Ty nie nazwiesz po kolei ka¿dego jeziora na pojezierzu brodnickim i jako¶ mnie to nie rusza.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Góry
« Reply #17 on: 2009-08-13, 21:36:51 »
Kekkai, ja nie mówiê o nie wiadomo jakim znawstwie i znajomo¶ci ka¿dego pipancika dooko³a. Ja mówiê o elementarnych zasadach bezpieczeñstwa - ludzie, którzy chodz± w góry bez ¿adnej mapy (mapy poszczególnych pasm polskich Karpat kosztuj± poni¿ej dychy), w klapeczkach i bez bodaj swetra, ¿eby siê okryæ jak powieje albo lunie budz± moje politowanie i niechêæ. Góry, ¿adne, to nie sopocki Monciak ani Krupówki, a wiêkszo¶æ z ludzi, których widujê w polskich Tatrach i ostatnio w Bieszczadach chodzi w nie dok³adnie tak, jakby to by³ ¶rodek miasta. A potem wielkie ojej, ¿e trzeba wzywaæ GOPR czy TOPR jak pani w balerinkach i z torebeczk± na Rysach skrêci sobie kostkê. Denerwuje mnie te¿ jak cholera, ¿e tacy z braku lepszego s³owa tury¶ci w³a¿± na te góry tylko po to, ¿eby je zaliczyæ, trzasn±æ sobie fotkê na szczycie i potem szpanowaæ na naszej-klasie, ¿e jaki to ja jestem chojrak i turysta, na Giewoncie by³em. Ale którêdy tam szed³em albo ile ten Giewont ma wysoko¶ci to mnie ju¿ ma³o obchodzi. :?
Nie zrozum mnie ¼le - ja nie potêpiam masowej turystyki. Niech ludzie je¿d¿± w góry, niech sobie poogl±daj± krajobrazy inne ni¿ beznadziejnie p³askie Mazowsze albo pofa³dowane, jeziorzyste Mazury, bardzo proszê i zachêcam. Ale lito¶ci, jedna wizyta w miejscowej informacji turystycznej, ¿eby siê dowiedzieæ minimum know-how, kupiæ albo wrêcz wzi±æ najprostsz± mapê... to nie boli, a pomóc wydatnie mo¿e. Tak¿e tym, którzy potem p³ac± za czêsto niepotrzebne akcje GOPRu.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Góry
« Reply #18 on: 2009-08-13, 22:34:15 »
no dobra, powiedzmy 2:1 dla Aibraean .

mam nadziejê, ¿e to dopiero pierwsza po³owa . :elf:
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Góry
« Reply #19 on: 2009-08-14, 11:26:53 »
No tak, robisz kurs na przewodnika to czujesz siê odpowiedzialna. Zaczynam rozumieæ sk±d dyskusja. Jak siê ludzie topi±, bo s± za g³upi, ¿eby sp³yn±æ z jeziora podczas burzy albo zej¶æ z gór i pierdzielnie ich piorun, to wybacz, ale ich w³asna wina, a za g³upotê siê p³aci. Kiedy¶ mówi³o siê o bia³ym szkwale na Mazurach. Nie ¿al mi ani jednej osoby, która wtedy p³ywa³a, bo podstawowym ¶rodkiem bezpieczeñstwa jest sp³yn±æ w czasie burzy jak siê p³ywaæ nie potrafi. To samo panie w klapeczkach w górach. W³a¶nie wróci³am z górek i widzia³am takie. Co prawda ja w mapê wyposa¿ona nie by³am, ale to ze wzglêu na przydro¿ne mapy szlaków. Na szczeliñcu ¶cisk a na szkalach pustki. A szlaki w górkach sto³owych piêkne. No, ale wróæmy do tematu - jak taka blondi zleci w przepa¶æ, to przez w³asn± g³upotê. A ¿e GOPR potem musi zeskrobywaæ resztki... no có¿ tylko wspó³czuæ.
Jestem przeciwko naklejaniu wszêdzie gdzie tylko mo¿na znaków pod tytu³em "uwaga, mo¿na siê pokaleczyæ, urwaæ sobie g³owê, spa¶æ i siê  po³amaæ" w my¶l zasad panuj±cych w Ameryce. Mo¿e dziêki temu ¶rednie IQ w Polsce wzro¶nie.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Góry
« Reply #20 on: 2009-08-14, 11:28:30 »
A ja zaraz idê na Kozi± Górkê, ale tam mi mapa chyba niepotrzebna ;p
selfbanned

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Góry
« Reply #21 on: 2009-08-14, 11:31:09 »
Mo¿e dziêki temu ¶rednie IQ w Polsce wzro¶nie.
Drog± eliminacji tych z ni¿szym? :mrgreen:
W górach w ¿yciu nie by³em, ale czytaj±c tak pobie¿nie tê dyskusjê zgadzam siê z Kekkai. G³upota powinna boleæ :P

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Góry
« Reply #22 on: 2009-08-14, 11:56:34 »
Mo¿e dziêki temu ¶rednie IQ w Polsce wzro¶nie.
Drog± eliminacji tych z ni¿szym? :mrgreen:

Dok³adnie  :mrgreen:

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Góry
« Reply #23 on: 2009-08-14, 13:06:19 »
Mo¿e dziêki temu ¶rednie IQ w Polsce wzro¶nie.
Drog± eliminacji tych z ni¿szym? :mrgreen:
W górach w ¿yciu nie by³em, ale czytaj±c tak pobie¿nie tê dyskusjê zgadzam siê z Kekkai. G³upota powinna boleæ :P
Teoria Darwina :D
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Góry
« Reply #24 on: 2009-08-14, 13:59:06 »
Szybki kontratak skrzyd³ami, parê podañ z klepki i.... prowadzi Keikai 3:2 !
 
:elf:
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Góry
« Reply #25 on: 2009-08-14, 15:06:22 »
Szybki kontratak skrzyd³ami, parê podañ z klepki i.... prowadzi Keikai 3:2 !
:elf:
Albo ja nie umiem liczyæ... Ale z 2:1 ciê¿ko od razu przeskoczyæ na 3:2 :P
...If I call will you come and will you save me?

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Góry
« Reply #26 on: 2009-08-14, 15:23:24 »
Liczyæ nie umiesz :p Dwie akcje by³y ;]
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Góry
« Reply #27 on: 2009-08-14, 20:56:10 »
Tej, przecie¿ my z Kekkai reprezentujemy zbli¿ony punkt widzenia, to sk±d ten meczowy score?
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Góry
« Reply #28 on: 2009-08-15, 01:55:17 »
a nie wiem
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Góry
« Reply #29 on: 2009-08-15, 02:00:48 »
Niech sobie poogl±daj± krajobrazy inne ni¿ beznadziejnie p³askie Mazowsze...
Sorry Aibrean. Mazowsze to mo¿e nie s± góry, ale powiedzieæ, ¿e ono jest p³askie to znaczy zobaczyæ kawa³ek £owicza i trasê Katowice-Warszawa... W moim w³asnym mie¶cie s± spadki po 150 metrów, a znalezienie niepofa³dowanego fragmentu na pó³noc, wschód i pó³nocny zachód od Warszawy to szukanie wiatru w polu. ;)
[under construction]