Author Topic: Blackfield  (Read 17015 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Blackfield
« Reply #15 on: 2004-12-14, 11:17:12 »
pani moderator uprzejmie informuje, ¿e by³a wczoraj na Blackfield w Rotundzie, teraz za chwilê jedzie do domu, ale potem wrzuci tu relacjê z koncertu 8) , ¿eby¶cie (nie) ¿a³owali, ¿e nie byli¶cie  :)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Blackfield
« Reply #16 on: 2004-12-15, 16:31:08 »
Jak wiadomo, od pewnego czasu ¿y³am tylko tym koncertem (a jaka to rozpacz by³a, kiedy termin zosta³ zmieniony z 11 listopada na niewiadomo kiedy :wink:, ale jak siê wszystko wyja¶ni³o i wreszcie kupi³am sobie bilet... ).
Wreszcie nasta³ pamiêtny dzieñ 13 grudnia, nadesz³o popo³udnie. Z nerwów wysz³am wcze¶niej, ¿eby siê na tramwaj nie spó¼niæ :P. Na miejscu za to trochê poczeka³am, zanim zaczêli wpuszczaæ na górê. Potem by³o tylko gozej. Ponad pó³ godziny stali¶my czekaj±c, a¿ wyjdzie reklamowany na plakacie go¶æ specjalny - Richard Barbieri. Przyznam siê, ¿e nie znam jego dokonañ solowych; w poniedzia³ek s³ysza³am je po raz pierwszy. Muszê powiedzieæ, ¿e podoba³o mi sie; trochê przypomina³o Zoar, trochê Namlooka, miejscami Kayanisa... nieco ambientalno-elektronicznie. Tak przy okazji - kto nie ma wady wzroku albo ma dobre okulary, zauwa¿y³ pewnie, ¿e na sprzêcie marki Roland by³a zaklejona nó¿ka od "R", tak, ¿e widaæ by³o "Poland" :wink:
Po wystêpie R. Barbieri jednak znowu by³a przerwa na czekanie... Powiedzmy, ¿e warto by³o. (Ju¿ nie liczy³am czasu...)
W koñcu wyszed³ zespó³ Blackfield. Zaczêli od "cze¶æ" (po polsku, Steven), a potem zagrali "Blackfield" - co zreszt± by³o do przewidzenia.
Nie zamierzam wymieniaæ wszystkich utworów, jakie zagrali, bo to bez sensu; wspomnê tylko, ¿e drugi by³ "The Hole In Me", a wspominam go tylko dlatego, ¿e nieco przypomina mi "¦mieræ na piêæ" Republiki...
Zapowiadaj±c "Pain", Aviv Geffen powiedzia³, ¿e to jest utwór, który napisa³ dla swojej exdziewczyny, po tym, jak go rzuci³a, jak wszystkie zreszt±. Po czym doda³, ¿e nie by³a Polk± (ale podliz :wink:). Sam zreszt± pó¼niej przyzna³, ¿e jest w czê¶ci Polakiem, bo jego dziadek pochodzi z Warszawy. Zrobi³o sie tak mi³o, rodzinne... :wink:. Pó¼niej jeszcze - tradycyjnie, wszyscy chyba tak robi± - przedstawi³ ca³y zespó³; Aviva przedstawi³ Steven (jedyne zastrze¿enie, jakiem mam do tego gadania, to to, ¿e Steven niewiele mówi³... ale chyba sama jego obecno¶æ wystarczy³a, ¿eby zrobi³a siê taka specjalna atmosfera...), po czym z improwizacji przeszli do "Waiting" Porcupine Tree. W tym momencie powiem, ¿e spodziewa³am siê, ¿e zagaj± co¶ z repertuaru Je¿ozwierzy (bo sami maj± cokolwiek skromny dorobek :wink:), wiêc nie zaskoczy³o mnie to (ewentualnie utwór).
"Cloudy Now" Geffen zapowiedzia³ (znowu on), mówi±c, ¿e jest to piosenka, któr± napisa³ u siebie, w Izraelu; jego rodzice mieli problemy alkoholowe i to jest takie "Hej! Pomó¿cie mi!" do nich. I ¿e to jest smutny utwór, bo wszyscy - tak¿e tu w Polsce - jeste¶my popieprzonym pokoleniem (cause we all, also here, in Poland, are fucked up generation). Moim zdaniem "Cloudy Now" jest jednym z najpiêkniejszych (je¶li nie tym "naj") utworów na p³ycie (w³a¶nie go s³ucham...). Zawsze kiedy go s³ucham, to a¿ mi siê zimno robi...
Koncert skoñczyli utworem "Hello", zamykaj±cym p³ytê. Ale niepotrzebnie schodzili ze sceny, bo zaraz na ni¿ wrócili, zeby zagraæ bis. Steven powiedzia³ ¿ezagraj± jeszcze jeden utwór Porcupine Tree, po czym ludzi zeczêli krzyczeæ Even Less. Wilson odpowiedzia³, ¿e ju¿ zosta³o ustalone, który i kaza³ byæ cicho, bo ten utwór zaczyna siê cicho. "Feel So Low". Po czym znowu niepotrzebnie zeszli ze sceny. Drugim-ostatnim razem Aviv da³ do wyboru 3 utwory ("Blackfield", "Clody Now", "Pain"), a my-publiczno¶æ mieli¶my wybraæ (ha³asem), który; pojawi³y siê g³osy prosz±ce o wszystkie, ale... no w³a¶nie ale. Zagrali "Pain" i "Cloudy Now" na sam koniec, przy czym ten ostatni zosta³ ca³kiem ³adnie za¶piewany razem z publiczno¶ci±. I wtedy ju¿ na dobre zeszli ze sceny.
Generalnie podoba³o mi siê, ale kiedy my¶lê o tym koncercie, to my¶lê o Blackfield w ogóle, ¿e pewnie nigdy nie zwróci³abym na zespó³ uwagi, gdyby nie Steven Wilson (no, chyba, ¿e p³ytê promowa³by "Cloudy Now"). No i muzyka brzmi jednak lepiej na p³ycie... (oprócz zgadnijcie-którego utworu :wink:)
I jak rozmawia³am z lud¼mi, to zdecydowana wiêkszo¶æ przysz³a ze wzglêdu na Wilsona (je¶li nie wszyscy... a to dziwne, bo obiektywnie Aviv Geffen jest ³adniejszy :wink:) Wiem, ¿e to okrutne porównanie, ale wolê Wilsona z Je¿ozwierzami. Ale moja dusza i tak czuje siê od¿ywiona :wink:
Podsumowuj±c: kto nie by³ do koñca przekonany do tego koncertu i nie poszed³ - mo¿e nie ¿a³owaæ, a ten, komu zale¿a³o i nie poszed³ - niech ¿a³uje ze wzglêdu na Stevena Wilsona.

PS. Jak s± jeszcze jakie¶ pytania, to odpowiem, wystarczy zadaæ.

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Blackfield
« Reply #17 on: 2006-06-12, 23:26:37 »
W³a¶nie mia³em temat tworzyæ, ale widzê, ¿e ju¿ jest. No wiêc Blackfield. Dosta³ mi siê do rêki kr±¿ek i z odtwarzacza od kilku dni go nie wyci±gam. Czy¿bym by³ jedynym na tym forum, który do tej pory tego nie zna³? Przecie¿ to jest fantastyczna muzyka. W ka¿dym razie - polecam. U mnie na jednej pó³ce z Porcupine Tree. :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Blackfield
« Reply #18 on: 2006-06-13, 09:44:46 »
Jak dla mnie zbyt popowe, ale za skojarzenia z PT jestem w stanie zdzier¿yæ ;)
True Pagan Winter Crew

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Blackfield
« Reply #19 on: 2006-06-13, 10:36:10 »
Blackfield piêknie graj±, a w tym roku szykuje siê nowy album.

PS tak wogóle co ten temt robi w tym miejscu, proponuje go przenie¶æ do dzia³u Porcupine Tree

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Blackfield
« Reply #20 on: 2006-06-13, 12:46:40 »
W pe³ni zgadzam siê z Minder'em... Trochê zbyt s³odkie i cukierkowate, ale czasem da siê pos³uchaæ.

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Blackfield
« Reply #21 on: 2006-07-03, 14:19:38 »
Namy space mozna pos³uchaæ nowych utworów Blackfield.

Buczyslawa

  • Posts: 272
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • Polskie Forum Alice In Chains
Odp: Blackfield
« Reply #22 on: 2006-12-18, 21:55:34 »
Dzi¶ dorwa³am now± p³ytkê z przecieku - Wilson po raz kolejny pokaza³ klasê :) 11/10 ^^

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Blackfield
« Reply #23 on: 2006-12-19, 21:58:13 »
kiep¶cizna moim zdaniem ten nowy album, Wilson nagra³ pioseneczki dla przedszkolaków, brakuje przeboju choæby na miare 'Pain' z poprzedniego albumu, szkoda, chyba Steven powinien sobie odpocz±æ, bo mu coraz gorzej idzie... chyba ¿e mu nawet przerwa nie pomo¿e, kurcze zeby tylko No-man nie zrypa³ bo osobi¶cie siê do niego wybiore i mu skopie dupe z PT niech sobie robi co chce

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Blackfield
« Reply #24 on: 2006-12-19, 23:18:16 »
O-jej. Takie rozne opinie, to az sie boje. Ostatnio zreszta zaczelam sie zastanawiac, czy jest sens isc na koncert, czy moze lepiej jednak w ramach "tego jeszcze nie widzialam" wybrac sie na Cult of Luna... Cholera, chyba pozycze i wtedy sie zdecyduje :roll:

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Blackfield
« Reply #25 on: 2006-12-19, 23:39:05 »
O-jej. Takie rozne opinie, to az sie boje. Ostatnio zreszta zaczelam sie zastanawiac, czy jest sens isc na koncert, czy moze lepiej jednak w ramach "tego jeszcze nie widzialam" wybrac sie na Cult of Luna... Cholera, chyba pozycze i wtedy sie zdecyduje :roll:
Id¼ na Cult Of Lunê, nawet siê nie zastanawiaj  :mrgreen:

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Blackfield
« Reply #26 on: 2006-12-21, 11:36:06 »
kiep¶cizna moim zdaniem ten nowy album, Wilson nagra³ pioseneczki dla przedszkolaków, brakuje przeboju choæby na miare 'Pain' z poprzedniego albumu, szkoda, chyba Steven powinien sobie odpocz±æ, bo mu coraz gorzej idzie... chyba ¿e mu nawet przerwa nie pomo¿e, kurcze zeby tylko No-man nie zrypa³ bo osobi¶cie siê do niego wybiore i mu skopie dupe z PT niech sobie robi co chce

a idz Ty nie bredz. BF II to swietny material i godna konkurencja dla jedynki.
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Blackfield
« Reply #27 on: 2006-12-21, 18:27:14 »
Takie sobie, bez ¿adnych rewelacji, chocia¿ nie takie znowu tragiczne. W³a¶ciwie materia³ bardzo podobny do tego co by³o na ostatniej p³ycie. Blackfield jako¶ specjalnie mnie nie krêci, ale poprzedni album mia³ w sobie wiêcej zaciêcia i parê wybijaj±cych siê piosenek, na Blackfield II s± mo¿e ze dwie wyró¿niaj±ce siê  :?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Blackfield
« Reply #28 on: 2006-12-28, 15:19:45 »
Nie  podoba mi  siê  ten nowy BlackField. Jakie¶ takie to  mulaste. Tak, stary tez by³ mulasty, ale w fajny sposób.  :P W sumie podobaj± mi siê tylko dwie piosenki z II, "Once" i " MY Gift Of Silence"... Aha, i teksty jakie¶ g³upie s±...
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Blackfield
« Reply #29 on: 2006-12-28, 16:04:44 »
O, jeszcze siê nie wypowiada³am... S³abiutka ta nowa p³yta, parê spokojnych kawa³ków do zapuszczenia w tle i tyle ;)