Author Topic: Night is the New Day  (Read 107503 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #120 on: 2009-11-19, 21:06:50 »
 Kurde, cholera, nawet sobie nie morzna prowokatorsko zarzartowaæ :[

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #121 on: 2009-11-19, 21:15:53 »
Kurde, cholera, nawet sobie nie morzna prowokatorsko zarzartowaæ :[

Oj bo nie s± przyzwyczajeni s³oñc :) Chill :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #122 on: 2009-11-19, 21:20:44 »
 I nawet nie mo¿na zrobiæ przesadnie wkurzonej emoty, bo bior± na serio :P

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Night is the New Day
« Reply #123 on: 2009-11-19, 21:23:02 »
I nawet nie mo¿na zrobiæ przesadnie wkurzonej emoty, bo bior± na serio :P

I jak tu z takim rozmawiaæ....  :kulkaw³eb:

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Night is the New Day
« Reply #124 on: 2009-11-20, 00:01:19 »
Ale siê narobi³o, to ja ju¿ siê nie odzywam :D

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #125 on: 2009-11-20, 09:07:30 »
No ju¿ ostatecznie stwierdzi³em, ¿e po Brave Murder Day mój ulubiony kr±¿ek Katatonii. Nie wykluczam, ¿e mo¿e i nawet zdetronizowaæ aktualnego faworyta w niedalekiej przysz³o¶ci.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Night is the New Day
« Reply #126 on: 2009-11-21, 10:17:34 »
Quote
djdioda: spod
Je¶li mo¿na, taka moja drobna sugestia, je¶li jaki¶ user pope³nia b³±d w po¶cie to siê go normalnie poprawia bêd±c modem lub adminem, nie trzeba mu wytykaæ tego na czerwono i siê pod tym podpisywaæ. Piszê to nie dlatego, ¿e i mnie samemu czasem co¶ siê pomyli, ale takie s± poprostu zwyczaje.
A my sobie ustalili¶my takie zwyczaje na forum i wszyscy siê na to swego czasu zgodzili. Szczerze mówi±c nie chce mi siê (i innym modom te¿ pewnie nie) poprawiaæ 238974892374 razy tego samego b³êdu temu samemu userowi, a tak przynajmniej siê nauczy :P No ale nie od dzi¶ wiadomo, ¿e jeste¶my hermetyczn± i nieprzyjazn± grup± :P  A czerwony to akurat mój kolor na tym forum, ale mogê go zmieniæ jak siê nie podoba ;)
Ja dziêki temu (i w ogóle forum) znacz±co poprawi³em siê w dziedzinie ortografii! Przez lata tutaj spêdzone kolor czerwony powili, ale systematycznie znika³ w moich wypowiedzi. :]
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Night is the New Day
« Reply #127 on: 2009-11-22, 11:35:35 »
Night Is The New Day, to ju¿ jednak inna bajka, o ile mocne fragmenty przypominaj± charakterystykê The Great Cold Distance, to te spokojne, przywo³uj± na my¶l wyciszonego Opetha i Porcupine Tree...
I to mnie najbardziej w tym albumie urzeka, choæ Porków to ja tu nie s³yszê wcale, ale mo¿e faktycznie... :wink: Dla mnie "Night is the New Day" to album roku. Ciekawe jak mi siê go bêdzie s³ucha³o za rok, dwa, gdy siê ju¿ nabierze odpowiedniego dystansu, ale co¶ czujê, ¿e w tej materii nic siê nie zmieni. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #128 on: 2009-11-22, 13:29:50 »
Z ka¿dym ods³uchaniem p³yta wydaje siê genialniejsza. Teraz tylko pieni±dze i kupiæ album, bo grzech go nie mieæ w oryginale.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Nelo_Angelo

  • Posts: 127
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • "Death and life taken so easily..."
Odp: Night is the New Day
« Reply #129 on: 2009-11-22, 15:14:22 »
Z pocz±tku nie czu³em w tym albumie niczego szczególnego, lecz z kolejnymi przes³uchaniami muszê przyznaæ - kawa³ dobrej roboty!

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #130 on: 2009-11-22, 17:44:03 »
P³yta w³a¶nie krêci siê w moim odtwarzaczu. Jest niesamowita! Wstyd przyznaæ, ale to dopiero pierwsza p³yta Katatonii, której s³ucha³em  :P Po pierwszym przes³uchaniu zapali³a siê jaka¶ ¿aróweczka, ¿e to mo¿e byæ TO.  :) Z ka¿dym kolejnym przes³uchaniem podoba mi siê coraz bardziej  :D Pó¼niej zacz±³em s³uchaæ "Brave Murder Day" i te¿ jedno, wielkie WOW  :D A pamiêtam, jak którego¶ roku na Hunterfe¶cie s³ysza³em ich wystêp i w ogóle nie przypad³ mi do gustu, bo, jak wtedy stwierdzi³em, za bardzo przymulali  #-o Czasem do muzyki cz³owiek musi dojrzeæ.  :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Night is the New Day
« Reply #132 on: 2009-12-30, 00:46:57 »
Sta³a siê rzecz nies³ychana. Stwierdzi³em, ¿e siêgnê po nowy album Katatonii (do tej pory umiarkowanie podoba³o mi siê The Great Cold Distance, przez wcze¶niejsze albumy nie mog³em siê przebiæ), w³a¶ciwie sam nie wiem, dlaczego to zrobi³em, ale pos³ucha³em jeden raz, drugi, trzeci i... s³ucham bez przerwy od trzech dni. Jest ¶wietny! Wreszcie Katatonia nagra³a co¶, co podoba mi siê w ca³o¶ci (wiadomo, ¿e nie wszystkie utwory, ale przewa¿aj±ca wiêkszo¶æ)

¦wietnie, mocno brzmi otwieraj±cy Forsaker, potem nastêpuje dla mnie numer dwa na albumie - The Longest Year - kapitalna praca sekcji rytmicznej! Jestem ni± zachwycony! Wyró¿nia siê równie¿ Inheritance - dla mnie zdecydowanie najsmutniejszy na albumie. Numerem jeden - jak dla mnie - jest zdecydowanie Departer. Dawno nie s³ysza³em tak dobrej kompozycji. Temu utworowi niczego nie brakuje, jest po prostu ¶wietny!

No i jestem zaskoczony, ¿e z w³asnej woli s³ucham Katatonii i jeszcze czerpiê z tego przyjemno¶æ!

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Night is the New Day
« Reply #133 on: 2010-01-01, 17:58:02 »
Wspania³a.... GENIALNA p³yta... Znakomicie siê tego s³ucha w takiego szare dnie jak dzisiejszy...  :lol: :lol:
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Frank Zappatrzony

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
Odp: Night is the New Day
« Reply #134 on: 2010-02-02, 14:05:18 »
A nie wydaje siê Wam, ¿e muzyka na tej p³ycie to taki sp³ycony i wyprany z defizny Opeth?
Nawet mi siê podoba muzycznie, ale razi wtórno¶ci±.