Author Topic: esplín - 'Darkest Before Dawn'  (Read 11045 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Moderator
  • *
  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
esplín - 'Darkest Before Dawn'
« on: 2009-11-06, 13:55:06 »
Chcia³em siê pochwaliæ swoim nowym sideprojektowym dzie³em, a gdzie¿by lepiej jak na swoim podforum :P. Choæ nie ma to za wiele wspólnego z muzyk± [wreath] (który nawiasem mówi±c nowe kawa³ki ju¿ nied³ugo zacznie na koncertach graæ) - to trochê bardziej elektroniczno-triphopowe, z metalem w³a¶ciwie te¿ nie ma nic wspólnego..  Za to jak kto¶ lubi Massive Attack albo powiedzmy Ulvera z okolic 'Perdition City' to mo¿e go zainteresowaæ. Próbek mo¿na pos³uchaæ na esplinowym profilu Myspace a jak kto¶ chce ca³o¶æ to linek jest poni¿ej:



14 utworów, 55 minut - mam nadziejê, ¿e nie bêd± dla Was stracone :P

1.   After Midnight
2.   Asleep
3.   Tresspasser
4.   Take Your Hat Off
5.   Caviar
6.   O.N.S.
7.   Hurts More
8.   Almonds
9.   Hill of Crosses
10.  Vilnius
11.  Hollow Men
12.  Subterfuge
13.  Three Seasons
14.  Dia de los Muertos
« Last Edit: 2009-11-06, 14:50:01 by :Wreath: »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #1 on: 2009-11-08, 14:44:12 »
Fajne... t³o. Pod koniec zaczyna byæ nawet s³yszalne. Znaczy: trzeba sie ws³uchiwaæ, ¿eby co¶ us³yszeæ, ale generalnie nie przeszkadza i stwarza mi³± atmosferê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #2 on: 2009-11-08, 15:34:23 »
Bardzo fajne.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #3 on: 2009-11-08, 21:16:01 »
Pos³ucham se jak wrócê na w³o¶ci ;)
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Moderator
  • *
  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #4 on: 2009-11-09, 11:19:49 »
dziêki za komentarze! to w za³o¿eniu mia³a byæ taka muzyka co by siê na soundtrack nadawa³a (to s³owo mia³o byæ nawet w tytule) st±d ma wiêksz± warto¶æ jako atmosferyczne t³o ni¿ generator hitów :P

nawiasem mówi±c, s³ysza³em kiedy¶, ¿e RMF FM przed puszczeniem utworu dzwoni do losowo wybranych gospodyñ domowych, puszcza fragment utworu i pyta czy nie przeszkadza³oby im s³yszeæ tak± muzykê z radia.. wniosek taki, ¿e skoro nie przeszkadza to siê jednak do radia nadaje :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #5 on: 2009-11-09, 13:31:08 »
No dobra, zassam i wgram na mp3 - pos³ucham w drodze powrotnej do Wawy, a wra¿enia opowiem Ci w czwartek na koncercie :P
...If I call will you come and will you save me?

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #6 on: 2009-11-10, 00:21:02 »
A mnie siê podoba. Lubiê tak± ilustracyjn± muzykê. S± fajne ambienty, jest ogólne ciep³o bij±ce z tej muzyki. Sprawia mi przyjemno¶æ ta p³yta.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #7 on: 2009-11-11, 23:36:03 »
Hmm... No dobra... No to s³ucha³am ju¿ dwa razy i s³ucham po raz trzeci...
Ogólnie bardzo tomkowo - mo¿na powiedzieæ, ¿e od Endorphin to tak wyewoluowa³o... Rozumiem, ¿e dla Wreci teraz bêdziesz pisa³ same rockowe hiciory, a esplin bêdzie bardziej liryczne? ;)
Jest ¶cie¿kofilmowo i triphopowo. Plus te filmowe wstawki => Twoje stare numery :P
Mo¿e spodziewa³e¶ siê, ¿e jako Twoja trzecia fanka przyjmê wszystko bezkrytycznie -> nie ma tak dobrze :P
Aha, mam jeszcze w±tpliwo¶æ... Niektóre kawa³ki wydawa³y mi siê urwane... One siê tak koñcz± czy co¶ nie gra u mnie?
No i na razie siê tekstom nie przygl±da³am :D I nie rozkminia³am.
:arrow: Numero uno - sk±d wzi±³e¶ saksofon?! I tê pani±-zjawê w jednym numerze? S³ychaæ, ¿e jest w pêtli, ale kto¶ musia³ zajêczeæ ;) +
:arrow: Numer dwa: Ba, na tym spokojnym, lekko psychodelicznym tle, Twój g³os, Tomaszu, prezentuje siê ¶wietnie wrêcz, wnika w to instrumentalne t³o, wtapia siê... Jednak mam wra¿enie, ¿e to ci±gle ten sam sposób ¶piewania, tak dobrze mi znany... Melodia równie¿. (za du¿o Ciê s³ucham? :P) +
:arrow: Numer tri: Trochê zaczyna mi siê to zdawaæ takie samo... wokal wci±¿ na tym samym poziomie... No, zaskocz mnie!! -
:arrow: Sk±d wzi±³e¶ tê pani±-zjawê? S³ychaæ, ¿e jest w pêtli, ale kto¶ musia³ zajêczeæ ;) Mi³o mruczy :) Fajny bas... +
:arrow: kawior? Czy to mia³o byæ rapowane? ;) Ogólnie nudziæ siê trochê zaczynam... w kó³ko ten sam bit... -
:arrow: O.N.S. znów chwytliwy bas... dziwny bit... wokal trochê siê obudzi³... wiêksze zró¿nicowanie - tego dnia nie bra³e¶ magnezu! :D +
:arrow: Co to za film? :D ¦wietne jako t³o filmowe! +
:arrow: Bicie serca :> Poza tym, trochê bez echa przechodzi, nie robi wra¿enia... Nie zauwa¿y³am jak siê nastêpna piosenka zrobi³a :P Md³e jak migda³y?! +/-
:arrow: Kolejne dwie tak samo triphopowo-md³e... Bez wyrazu. -
O, jest wokal -> to nowy kawa³ek :D Vilnius. Mam wra¿enie, ¿e bas wci±¿ gra w ten sposób... Chyba ju¿ pó¼no... :P O, refren siê buja :) I znowu spokojnie... +/-
:arrow: to jest jaka¶ przygrywka o pustym cz³owieku ;) I to nie Ty gadasz :D Ale przygryweczka fajna :) (nareszcie jaka¶ zmiana :P)
:arrow: Subterfuge. Brzmi trochê jak cymba³y... Chwilami podje¿d¿a dyskotek±... Albo cybergotykiem 8) Nie mam zdania... kosmiczne klawisze to nie dla mnie. Pocz±tek lepszy ni¿ koniec.
:arrow: Pory roku. Znowu mam wra¿enie, ¿e podobne do reszty... Kto robi chórki? :D Sam sobie? :D Ten kawa³ek chyba z za³o¿enia mia³ byæ weso³y, ma takie bujanie, ale jednak jaka¶ smutna nuta siê przebija.
:arrow: No i ten ostatni kawa³ek siê wyró¿nia trochê. Chyba wcze¶niej zaczepi³ moje ucho, a teraz jako¶ tak... Lepszy koniec :) +

Ogólnie -> trochê jednostajnie, czasem ma³o wyrazi¶cie... Usn±æ mo¿na... Rzeczywi¶cie dobre jako t³o... Podejrzewam, ¿e nie bêdê siêgaæ zbyt czêsto, bo nie lubiê siê usypiaæ... Odpowiedni nastrój trzeba mieæ, ¿eby s³uchaæ takiej muzyki...
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Moderator
  • *
  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #8 on: 2009-11-13, 10:00:12 »
marudzisz :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #9 on: 2009-11-13, 10:27:31 »
Ej, a odpowiedzi na moje pytania? :D
To nie jest recenzja negatywna, tylko nie jestem oczarowana :P

(mówi³am, ¿e pó¼no by³o :P)
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Moderator
  • *
  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #10 on: 2009-11-13, 10:54:16 »
za du¿o tych pytañ, odpowiem w kolejno¶ci losowej :P

film to 'Dogma' Kevina Smitha

pani ¶piewaj±ca i pan saksofonista s± skredytowani w tekstach

migda³y nie s± md³e - md³e to s± bu³ki z bananami :P

kawa³ki maj± siê urywaæ - przechodz± jeden w drugi

sam sobie chórki robiê

a Subterfuge to kawa³ek napisany pod wp³ywem zielska i ¿eby lepiej go zrozumieæ trzeba samemu byæ pod wp³ywem :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: esplín - 'Darkest Before Dawn'
« Reply #11 on: 2009-11-13, 10:59:39 »
pani ¶piewaj±ca i pan saksofonista s± skredytowani w tekstach
Aaa... no wcze¶niej nie zerka³am do liryków :>

a Subtelno¶æ to kawa³ek napisany pod wp³ywem zielska i ¿eby lepiej go zrozumieæ trzeba samemu byæ pod wp³ywem :P
Wiêc nigdy nie zrozumiem  8)
« Last Edit: 2009-11-13, 11:01:18 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?