Author Topic: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD  (Read 39554 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #15 on: 2010-02-11, 16:42:55 »
¦wietna! :D Zaryzykowa³bym, ¿e lepsza od orygina³u. Strasznie narobi³o mi to apetytu na resztê grafik :mrgreen: No i na sam± p³ytê. Do marca ju¿ niedaleko. :D
Bardzo liczê, ¿e kiedy¶ ca³y rz±dek takich wydañ bêdzie sta³ na pó³ce. Jak dla mnie nastêpne mog³oby byæ Morningrise albo Deliverance.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #16 on: 2010-02-11, 21:31:03 »
A jak dla mnie to niech sie paluja z tymi reedycjami. Wiadomo, ze kazdy fan i tak ma juz dane albumy na polce, wiec moim zdaniem to jest czysty skok na kase.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #17 on: 2010-02-11, 21:43:27 »
Wiadomo, ze kazdy fan i tak ma juz dane albumy na polce
Bardzo ryzykowne stwierdzenie :]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #18 on: 2010-02-11, 22:32:16 »
wiec moim zdaniem to jest czysty skok na kase.
Bardzo trafne stwierdzenie  :]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #19 on: 2010-02-11, 23:19:30 »
wiec moim zdaniem to jest czysty skok na kase.
Bardzo trafne stwierdzenie  :]
W pewnym sensie zapewne tak, ale generalnie ta edycja, podobnie jak dwup³ytowe SL, przygotowana zosta³a dla koneserów poszukuj±cych nowych doznañ estetycznych zwi±zanych z ukochan± muz± w formacie 5.1 (czy jak to jest opisane w tych ofertach 5.0, ale podejrzewam, ¿e to jest zwyk³y b³±d, chochlik). Przy okazji fajnie, ¿e dostajemy zupe³nie nowy i poszerzony artwork* - podejrzewam, ¿e w zwi±zku z t± now± edycj± BWP, obok opublikowanej ju¿ grafiki frontu ok³adki, otrzymamy jeszcze przynajmniej dziewiêæ nowych ilustracji (na ty³ wydawnictwa oraz po jednej dla ka¿dej z o¶miu kompozycji) i byæ mo¿e jeszcze co¶ pod przezroczyste rozetki.
_____________________________
*przyk³adowo dwup³ytowa edycja specjalna "Lightbulb Sun" Porków wysz³a z t± sam± pierwotn± ok³adk±
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #20 on: 2010-02-12, 00:08:01 »
No ja to widze jednak nieco inaczej i - po raz kolejny - czuje sie oszukany przez Opeth...

Mike: Hey guys, potrzebuje kasy na 80-plytowa kolekcje winyli The Beatles...
Fredrik: Moze wydamy jakas reedycje?
Mike: Good idea. Ktory album przyniosl nam najwieksza popularnosc?
Mendez: "Blackwater Park"
Mike: Ok, to zrobimy tak - trzasniemy caly album w 5.1, Travis wygrzebie cos z teczki i walnie jakiegos fajnego upgrade'a do okladki i juz! Wszyscy beda zadowoleni!
Axe: No wiesz, nowi fani moze na to pojda, ale starzy raczej nie. Przeciez i tak maja juz 'BWP' na polce...
Mike: Racja. Wiecie co, to moze dorzucimy do tego wszystkiego jeszcze DVD. Maniaxx lubia taki stuff, wiec na pewno nawet ci, ktorzy juz maja 'BWP', poleca do sklepow. Yeah!


Takie zagrywki to juz, jak wiecie, nie pierwszy raz Opeth nam funduje. I nawet nie mam tu na mysli reedycji 'Still Life'. Pamietacie co sie stalo w rok po wydaniu 'Ghost Reveries'?

Wiadomo, jak kazdy maniak Opeth polecialem po 'GR' w dzien premiery (koniec sierpnia 2005) i przez najblizsze pol roku nie wyciagalem plyty z odtwarzacza. Niestety juz w pazdzierniku 2006 na rynku pojawila sie reedycja plyty wzbogacona o DVD, mix 5.1 'GR', klip 'The Grand Conjuration', cover Deep Purple i bog wie co jeszcze. Poczulem sie wtedy totalnie oszukany przez zespol. 

Juz myslalem, ze wydajac 'Watershed' w dwoch wersjach (ta z DVD i bez - naturalnie jako maniak wybralem ta poszerzona) chlopaki poszly po rozum do glowy i przestali dymac najwierniejszych fanow... Ale widze, ze sie mylilem.

PS: Przy nastepnym albumie Opeth powaznie sie zastanowie, czy go w ogole kupowac. No bo po co wydawac kase na cos, co za pol roku pojawi sie w jeszcze lepszej i wypasionej wersji?

PS2: Ciekaw jestem czy ktos podziela moj poglada w tej sprawie, czy raczej wszyscy padna na kolana przed kolejnym pomyslem Mike'a & Co.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #21 on: 2010-02-12, 01:48:53 »
Nie kupiê tego. ¶ci±gnê z internetu.
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #22 on: 2010-02-12, 07:39:28 »
Ciekaw jestem czy ktos podziela moj poglada w tej sprawie, czy raczej wszyscy padna na kolana przed kolejnym pomyslem Mike'a & Co.
My¶lê, ¿e nie masz racji, bo muzycy Opeth, zarówno ci obecni jak i byli, prawie nic z tego nie bêd± mieli. Z wiadomych przyczyn – dzi¶ na p³ytach siê nie zarabia. Jako g³ówne ¼ród³o zarobkowania muzykom pozostaj±, podobnie jak do koñca lat 40-tych (mo¿e nawet 50-tych), jedynie koncerty. A wracaj±c do samej edycji, kto zechce to sobie j± kupi, kto nie zechce, nie kupi. Ja kupiê. G³ównie dla mixu 5.1*, który zamieszczony zostanie na kr±¿ku DVD oraz dla grafik, które nie zosta³y "wyci±gniête z teczki", a zosta³y przez Travisa stworzone specjalnie do tego wydawnictwa. A u¿ywanie terminów "pa¶æ na kolana" etc., jest imho obra¼liwe i niesprawiedliwie dla maj±cych odmienne zdanie. Od d³u¿szego czasu obserwujê na forum antyOpethow± zajad³o¶æ… i zastanawiam siê, sk±d siê ona bierze? :-k Mo¿e skoncentrujmy siê na rzeczowych argumentach i nie "dosrywajmy" jeden drugiemu.
_____________________
*obecnie jeszcze nie posiadam odpowiedniego sprzêtu do ods³uchu muzyki w tym formacie, ale to kwestia czasu
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #23 on: 2010-02-12, 08:55:16 »
To nie chochlik z tym 5.0.

Watershed - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Still Life - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Ghost Reveries - 6 kana³ów - 5.1
Lamentations - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Roundhouse Tapes - 4.0

A ok³adka mia¿d¿y...

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #24 on: 2010-02-12, 09:28:22 »
Ciekaw jestem czy ktos podziela moj poglada w tej sprawie, czy raczej wszyscy padna na kolana przed kolejnym pomyslem Mike'a & Co.
My¶lê, ¿e nie masz racji, bo muzycy Opeth, zarówno ci obecni jak i byli, prawie nic z tego nie bêd± mieli. Z wiadomych przyczyn – dzi¶ na p³ytach siê nie zarabia. Jako g³ówne ¼ród³o zarobkowania muzykom pozostaj±, podobnie jak do koñca lat 40-tych (mo¿e nawet 50-tych), jedynie koncerty. A wracaj±c do samej edycji, kto zechce to sobie j± kupi, kto nie zechce, nie kupi. Ja kupiê. G³ównie dla mixu 5.1*, który zamieszczony zostanie na kr±¿ku DVD oraz dla grafik, które nie zosta³y "wyci±gniête z teczki", a zosta³y przez Travisa stworzone specjalnie do tego wydawnictwa. A u¿ywanie terminów "pa¶æ na kolana" etc., jest imho obra¼liwe i niesprawiedliwie dla maj±cych odmienne zdanie. Od d³u¿szego czasu obserwujê na forum antyOpethow± zajad³o¶æ… i zastanawiam siê, sk±d siê ona bierze? :-k Mo¿e skoncentrujmy siê na rzeczowych argumentach i nie "dosrywajmy" jeden drugiemu.
_____________________
*obecnie jeszcze nie posiadam odpowiedniego sprzêtu do ods³uchu muzyki w tym formacie, ale to kwestia czasu

Ja nie dosrywam nikomu :) I wcale nie jestem przeciwko Opethowi :) Po prostu denerwuje mnie ich polityka wydawania plyt i tyle.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #25 on: 2010-02-12, 10:58:53 »
Ja nie dosrywam nikomu :) I wcale nie jestem przeciwko Opethowi :) Po prostu denerwuje mnie ich polityka wydawania plyt i tyle.
Nie zamierza³em i nie zamierzam komentowaæ Twoich argumentów - mogê siê co jedynie z nimi nie zgodziæ. :) Natomiast chodzi³o mi i chodzi jedynie o nie walenie argumentami typu "na kolanach" itp. bo to w pewnym sensie obra¿a wszystkich tych (np. mnie), którzy maj± odmienne zdanie. Bardzo proszê, nie u¿ywajmy argumentów "poni¿ej pasa". :)
« Last Edit: 2010-02-12, 21:11:16 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #26 on: 2010-02-12, 11:39:09 »
Ka¿dy z was ma racjê. Raczej kupujê p³yty w dniu ich premier, dlatego pó¼niejsze wypuszczanie szerszych edycji odpuszczam sobie. Bo po co maj± staæ na pó³ce dwa albumy z t± sam± muzyk±? Wiem, wiem: s± dodatki, bonusy, DVD i takie tam, ale: 1. zbytnio mnie to nie krêci, 2. znowu mam wydawaæ pieni±dze na muzykê, za któr± ju¿ raz zap³aci³em? Z drugiej strony, je¶li kto¶ chce mieæ wydania dodatkowe, kolekcjonerskie i staæ go na to - droga otwarta :).
Swoj± drog±, ok³adka jest rewelacyjna :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #27 on: 2010-02-12, 17:04:36 »
To nie chochlik z tym 5.0.

Watershed - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Still Life - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Ghost Reveries - 6 kana³ów - 5.1
Lamentations - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Roundhouse Tapes - 4.0

A ok³adka mia¿d¿y...

A tak btw. jak z odbiorem muzy Opeth w formacie wy¿szym ni¿ 2.0? Bo z tego co pamiêtam pisa³e¶ o ubieg³orocznych reedycjach King Crimson, ¿e to rewelacja i uczta dla zmys³ów i duszy. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #28 on: 2010-02-12, 19:09:41 »
Nie wiem jak to by³ z GR, dlaczego taka obsuwa, ale skoro by³a, to jasne, ¿e musieli daæ co¶, co zachêci jak najwiêksz± liczbê ludzi do kupna - prawdopodobnie taka by³a funkcja covera DP, który zreszt± pod pewnymi wzglêdami bije orygina³ [wokal :P]. Mam poszerzone wydanie i bardzo siê cieszê, ¿e takie wysz³o.
Watershed wysz³o razem - podstawowe i limitowane. W oryginalnym opakowaniu, chocia¿ niepraktycznym, ale oryginalnym. ¯adnego wyci±gania kasy - wybierasz które chcesz.
Wznowienia SL i BWP nie wynikaj± z tego, ¿e chce siê wyci±gn±æ kasê z ludzi [je¶li ju¿ kto¶ tak my¶li, to wytwórnia a nie zespó³], tylko z tego, ¿e na etapie wydawania tych p³yt za pierwszym razem zespó³ jeszcze nie osi±gn±³ takiego poziomu popularno¶ci, by wydawaæ takie cudeñka, a mody na 4.0/5.0/5.1 te¿ jeszcze nie by³o. No do cholery, to¿ to by³o 10 lat temu - wydanie siê trochê zestarza³o, jest mo¿liwo¶æ wznowienia z bonusami, to lepsze takie ni¿ zwyk³e. Je¶li kto¶ jest kolekcjonerem, to kupi wszystkie wersje. Dla mnie bomba, bo BWP dot±d nie mam, chocia¿ by³em kilkakrotnie bliski kupna. Dziêki temu mogê mieæ wypasion± edycjê, ³adnie siê bêdzie prezentowaæ obok limitowanego SL, Watershed i GR. Digipackowe TRT dobrze siê z tym zreszt± komponuje. Nie spieszê siê z kupowaniem pozosta³ych p³yt, liczê, ¿e te¿ wydadz± je ponownie.
To nie jest skok na kasê, a gadanie, ¿e te wszystkie dodatki s± nic nie warte to takie zrzêdzenie z zazdro¶ci - "mam ju¿, to nie kupiê, ale oni kupi± i bêd± mieli, ale i tak nic mnie to nie obchodzi, bo pewnie wszystkie nowo¶ci s± gówno warte; w³azicie w ty³ek Mikaelowi i kto nie ma pierwszego wydania ten nie jest fanem! No i w ogóle Opeth to z³o, bo nagra³ Burden, nie s³uchamy ju¿ tej popowej gwiazdki, a fe, a fe, tylko Orchid jest tru!"
Zespó³ staje siê coraz popularniejszy, jest popyt na gad¿ety, ró¿ne wydania, bonusy - biznes siê krêci. Ch³opaki 20 lat czekali na sukces, przez wiêkszo¶æ tego czasu albo z tego co graj± ¿yæ nie mogli, albo ledwie ¿yli. Wreszcie siê dochrapali i nale¿y im siê jak ma³o komu. Wci±¿ nagrywaj± nowe rzeczy, wci±¿ siê zmieniaj±, rozwijaj±, nie spoczywaj± na laurach pozostaj±c tylko przy odgrzewaniu kotletów. Trzeba siê cieszyæ, ¿e wpada nam w rêce co¶ nowego, przygotowanego zreszt± na dwudziestolecie istnienia kapeli, dla wielu fanów jest to najlepsza p³yta i z rado¶ci± pos³uchaj± jej w nowym formacie. Dla kolekcjonerów gratka, bo wiadomo, ¿e najwiêksza jest frajda, kiedy kolekcja wci±¿ mo¿e rosn±æ, a je¶li kogo¶ boli, ¿e nie mo¿e sobie pozwoliæ na kolejne wydanie tej samej p³yty i próbuje to usprawiedliwiaæ "skokiem na kasê" to ma trochê z³e podej¶cie. O tym, czy jest siê prawdziwym fanem, nie decyduje raczej suma wydana na albumy, gad¿ety itp. Nie potrzebujesz - nie kupuj, nikt nie zmusza. Chcesz mieæ - dostajesz, za do¶æ przyzwoit± jak na takie wydawnictwo, cenê piêknie wydany album, który d³ugo Ci bêdzie s³u¿y³.

Swoj± drog± - w±tpiê, ale pewno¶ci nie mam - materia³ na CD nie zosta³ w ¿aden sposób poprawiony? W sumie to BWP brzmi tak, ¿e ¿aden remaster mu raczej nie jest potrzebny :P

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #29 on: 2010-02-12, 23:51:30 »
Nie to, ¿ebym jako¶ strasznie je¼dzi³ po Opeth (chocia¿ przyznajê, ¿e lubiê to robiæ :P), ale nie podoba mi siê taka strategia wydawnicza. To prezentuje nie tylko Opeth, ale te¿ np Dream Theater. (mo¿e taka polityka Roadrunner?) Wiadomo, ¿e zespo³y to firmy, na których trzeba jak najwiêcej zarobiæ - ale takie zabiegi, jak wydawanie edycji specjalnych, dwóch wersji i innych cudów to jednak kpiny z prawdziwych fanów. Bo przyk³adowo, je¿eli taki fan w ogóle zamierza kupiæ ich nowy album (ja np w ogóle nie kupujê oryginalnych p³yt - mam ich tylko kilka - wiem, ¿e to nie jest powód do dumy), to najpewniej kupi go zaraz po premierze. A wtedy po pó³ roku, gdy zobaczy piêkne wydawnictwo specjalne poczuje siê oszukany - zale¿a³o mu, kupi³, ale teraz w tej samej cenie (albo trochê wy¿szej) na pó³ce w sklepie co¶ duu¿o lepszego. (sami wiecie, jakie to uczucie, jak kupicie sobie fajny sprzêt, a widzicie, ¿e tydzieñ po kupnie w jakim¶ sklepie jest mega promocja i sprzêt, na który wydali¶cie kupê kasy jest teraz du¿o tañszy)
I nie trafia do mnie przekonanie, ¿e "no ale za to lepszy d¼wiêk, bo w 5.0/5.1, fajna ok³adka i kilka nowych obrazków", bo jak dla mnie to nie jest w porz±dku.
« Last Edit: 2010-02-12, 23:57:40 by Blek »

 

lofty-success