Author Topic: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD  (Read 39568 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #30 on: 2010-02-13, 07:53:37 »
...nie podoba mi siê taka strategia wydawnicza. To prezentuje nie tylko Opeth, ale te¿ np Dream Theater.
Je¿eli chodzi o Dream Theater, Blek, to jeszcze siê ani razu nie zdarzy³o, by edycja specjalna albumu ukaza³a siê w jaki¶ czas po premierze, jak to mia³o np. miejsce w przypadku "Ghost Reveries" Opeth. Dreami raptem mieli dwie edycje specjalne (do "Systematic Chaos" i "Black Clouds & Silver Linings"), które ukaza³y siê równocze¶nie ze standardowymi. Powiem wiêcej, ten extra full wypas (deluxe collector - 3CD, DVD, analogi, podk³adka pod mysz itp. w kartonowym pudle), identycznie jak w przypadku podobnej edycji "Watershed" Opeth, o ile mnie pamiêæ nie myli, ukazywa³ siê z regu³y dwa, trzy tygodnie przed premier±. W ka¿dym b±d¼ razie informacja, jakie edycje planowane s± do wydania równolegle ze standardow±, by³a upubliczniona na kilka miesiêcy przed premier± - tak by³o w przypadku dwóch ostatnich studyjnych kr±¿ków Dream Theater (oraz ostatniego opusu Opeth). Przegiêciem natomiast ze strony Teatru Marzeñ jest wydawanie wydawnictw koncertowych - pocz±wszy od "Once In A LIVEtime" z ma³ym wyj±tkiem praktycznie po ka¿dym albumie studyjnym, ale te¿ mi to nie przeszkadza, bo poza "Live at Budokan" i "Score" nie mia³em ¿adnego ci¶nienia by je posiadaæ. Wracaj±c do najnowszej edycji "Blackwater Park" Opeth, traktujê j± absolutnie jako rzecz kolekcjonersk±. Jak ju¿ pisa³em przedtem, kto zechce zakupi, kto nie zechce nie zakupi. Ja zakupiê (no chyba ¿ebym nie do¿y³) i bêdê mia³ tryptyk BlackwaterParkowy (standard, edycja specjalna 2CD oraz legacy edition CD/DVD) i wcale nie bêdzie mi to przeszkadza³o. Ka¿d± z nich naby³em z innych powodów - standard bo ciê¿ko nie posiadaæ genialnego albumu w momencie jego premiery, 2CD dla dwóch wspania³ych bonusowych ballad, a najnowsz± CD/DVD dla mixu 5.0 oraz nowego materia³u graficznego. Zgadzam siê natomiast z Callahanem, przegiêciem bêdzie, jak to wynika z materia³ów promocyjnych w sieci, niezamieszczenie Still Day Beneath the Sun i Patterns in the Ivy II oraz clipu do Harvest. Natomiast zamieszczanie koncertowej wersji The Leper Affinity wydaje mi siê posuniêciem zaskakuj±cym... No chyba, ¿e to bêdzie jakie¶ niesamowite wykonanie, ale przecie¿ wiemy chocia¿by z "Lamentations" jak Opeth w tym czasie wykonywa³ tê kompozycjê na ¿ywo, wiêc nie oczekujemy czego¶ szczególnego. Gdyby to mia³o byæ co¶ na miarê rozimprowizowanego koncertowego Gypsy Uriah Heep, który ró¿ni³ siê i wzbogaca³ wersjê albumow±, to rozumiem, ale je¿eli to bêdzie wersja audio z "Lamentations" to jest to raczej zabieg w±tpliwy...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #31 on: 2010-02-13, 23:48:10 »
No tak, ¼le siê wyrazi³em - w przypadku Dream Theater chodzi³o mi o liczbê ich albumów koncertowych, bootlegów, ró¿nych "Mike Portnoy Score" - perkusyjnych dvd i innych takich. Chodzi mi o wydawanie p³yt, które w zasadzie s± tylko ciekawostk±. No ale niektórzy lubi± takie ciekawostki i ja nie mam nic przeciwko temu (¿eby nikt nie pomy¶la³, ¿e w jaki¶ sposób ¶miejê siê czy drwiê z ludzi, którzy po prostu kupuj± takie p³yty - nie mam najmniejszego zamiaru!).
:)

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #32 on: 2010-02-14, 10:26:55 »
To nie chochlik z tym 5.0.

Watershed - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Still Life - 5 kana³ów - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Ghost Reveries - 6 kana³ów - 5.1
Lamentations - 5.0 (bez kana³u dla subwoofera)
Roundhouse Tapes - 4.0

A ok³adka mia¿d¿y...

A tak btw. jak z odbiorem muzy Opeth w formacie wy¿szym ni¿ 2.0? Bo z tego co pamiêtam pisa³e¶ o ubieg³orocznych reedycjach King Crimson, ¿e to rewelacja i uczta dla zmys³ów i duszy. :)

Je¶li chodzi o:
- Ghost Reveries, to ró¿nice s± bardzo subtelne, odczuwa siê jedynie wiêkszej pe³ni przy s³uchaniu albumu
- Still Life - to jest prawdziwa miazga, odczuwa siê ogromn± przestrzeñ przy s³uchaniu, a ka¿da ¶cie¿ka z osobna doprowadza do orgazmu, najlepszy surround jaki mia³em okazjê s³uchaæ
- Watershed - nic specjalnego, wrêcz odradzam
- Lamentations - podobnie jak Watershed, bardzo na si³ê
- Roundhouse Tapes - jak Ghost Reveries, subtelne ró¿nice dope³niaj±ce dzie³o

natomiast je¶li chodzi o King Crimson, to
- nowe wydania na 40 lecie s± przegenialne, ró¿nice s± s³yszalne nawet na radio samochodwym przy s³abym odbiorze (tak ja siê dowiedzia³em o tych edycjach, jad±c samochodem i s³uchaj±c Trójki)
- mix 5.1 ... "speechless"... daj bo¿e Wilsonowi miksowaæ Blackwater Park

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #33 on: 2010-02-14, 21:42:25 »
Juz myslalem, ze wydajac 'Watershed' w dwoch wersjach (ta z DVD i bez - naturalnie jako maniak wybralem ta poszerzona) chlopaki poszly po rozum do glowy i przestali dymac najwierniejszych fanow... Ale widze, ze sie mylilem.

PS: Przy nastepnym albumie Opeth powaznie sie zastanowie, czy go w ogole kupowac. No bo po co wydawac kase na cos, co za pol roku pojawi sie w jeszcze lepszej i wypasionej wersji?

Chyba co¶ Ci siê powa¿nie pokrêci³o. Najpierw marudzisz, ¿e z GR by³a przewa³ka, bo wersja "full wypas" wysz³a rok po pierwotnej, okej - zupe³nie rozumiem. Potem mówisz, ¿e przy kolejnej p³ycie wydali od razu wersjê wypasion± i ¿e to by³o okej - no przecie¿. Przy okazji mówisz, ¿e rozumiesz wydanie SL w wersji rozszerzonej, a zaraz potem psioczysz, ¿e teraz wydaj± rozszerzon± wersjê BWP - p³yty, dziêki której siê wybili. I Ty siê nazywasz g³osem zdrowego rozs±dku? Jak dla mnie jest to bardzo logiczny ruch i widaæ, ¿e ch³opaki maj± plan wydaæ wszystkie swoje albumy w 5.1. Mogê siê za³o¿yæ, ¿e kolejny studyjny album bêdzie dostêpny w dwu wersjach (zwyk³ej oraz wypasione), tak jak Watershed. Zespó³ jest teraz wielk± gwiazd± i mog± sobie pozwoliæ na ulepszone reedycje starszych albumów. Zrobili by dodruk starych p³yt, to nikt by nawet nie mrugn±³, ale jak tylko chc± wydaæ ulepszone wersje, to od razu awantura, ¿e zdzieraj± kasê z fanów. Rozumiem, ¿e nie ogl±dasz filmów w wersjach re¿yserskich, np. s³awnego "Czasu Apokalipsy"? Bo przecie¿ nie ma nic gorszego, ni¿ odgrzewany kotlet, prawda? Co z tego, ¿e to zupe³nie nowa jako¶æ? Równie dobrze mo¿esz siê z¿ymaæ, ¿e wydaje siê albumy koncertowe.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #34 on: 2010-02-15, 19:54:03 »
Je¿eli chodzi o kolejne albumy Opeth w wersji 5.1 (5.0) to stawiam na "Deliverance" i "Damnation". Ciekawe jak by to by³o, gdyby teraz wydali oba albumy jako jedno wydawnictwo? Na pierwsze trzy albumy na razie bym nie liczy³, bo dopiero co wydali to w zestawie "Candlelight Years", ale mogê siê myliæ... :wink:
Wyslano: 2010-02-14, 22:14:53

Album jest ju¿ tak¿e w ofercie Rock Serwis.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #35 on: 2010-02-15, 20:06:56 »
Ja zakupi³em winylowe egzemplarze starych dzie³ Opeth (nota bene wydanych przez Displeased Records), w tym Morningrise na foto-winylach i nie uwa¿am tego za zmarnowane pieni±dze, ani za naigrywanie siê z prawdziwych fanów. Kupi³em te wersje, bo lubiê d¼wiêk winyli; jak jestem sobie w domu to mogê na spokojnie pos³uchaæ, a jak idê po ulicy, jadê samochodem, wybieram siê gdzie¶ indziej gdzie bêdê s³ucha³ opeth, zapodajê do jakiego¶ zestawu kina domowego - korzystam z CD lub DVD 5.1 - proste. Blackwaterpark to wg. mnie ich najgorsza p³yta (co nie znaczy oczywi¶cie, ¿e z³a - jest wspania³a) i miks surround mnie nie interesuje, wystarczy mi porz±dne stereo z wie¿y Diora - Unitra :D:D.
¯al mi tylko tego zapisu wideo z sesji nagraniowej :(, no ale to nie jest co¶ co bêdzie sie ogl±da³o 500 razy, wiêc mo¿e odwiedzê kogo¶ i po¿yczê.
Minder ma racjê, co z tego, ¿e p³yta by³aby ponownie wydana; tak jak te cholerne wersje Metal Mind w tekturze z brzydk± ksi±¿eczk± i ka¿d± p³yt± bia³± :toimonster: . Jak w samochodzie na ¶wiat³ach chcê sobie szybko w³±czyæ to mi siê myli Blackwaterpark z Damnation i Watershed --.--, bezsens. Taka reedycja to najlepsze wyj¶cie, choæ jak ju¿ mówi³em nie kupiê jej na pewno.
No way in from the outside, no way out from within.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #36 on: 2010-02-15, 20:41:21 »

Chyba co¶ Ci siê powa¿nie pokrêci³o. Najpierw marudzisz, ¿e z GR by³a przewa³ka, bo wersja "full wypas" wysz³a rok po pierwotnej, okej - zupe³nie rozumiem. Potem mówisz, ¿e przy kolejnej p³ycie wydali od razu wersjê wypasion± i ¿e to by³o okej - no przecie¿. Przy okazji mówisz, ¿e rozumiesz wydanie SL w wersji rozszerzonej

Nie wiem, gdzie to wyczytales. Nic takiego nie powiedzialem.

a zaraz potem psioczysz, ¿e teraz wydaj± rozszerzon± wersjê BWP - p³yty, dziêki której siê wybili. I Ty siê nazywasz g³osem zdrowego rozs±dku?

Mam prawo do takiego nicka, jaki mi sie podoba :P

Jak dla mnie jest to bardzo logiczny ruch i widaæ, ¿e ch³opaki maj± plan wydaæ wszystkie swoje albumy w 5.1. Mogê siê za³o¿yæ, ¿e kolejny studyjny album bêdzie dostêpny w dwu wersjach (zwyk³ej oraz wypasione), tak jak Watershed.

I bardzo dobrze. Wlasnie na to licze !! :) Niech tylko obie te wersje beda dostepne w dniu premiery, a nie w rocznym odstepie.

Zespó³ jest teraz wielk± gwiazd± i mog± sobie pozwoliæ na ulepszone reedycje starszych albumów. Zrobili by dodruk starych p³yt, to nikt by nawet nie mrugn±³, ale jak tylko chc± wydaæ ulepszone wersje, to od razu awantura, ¿e zdzieraj± kasê z fanów. Rozumiem, ¿e nie ogl±dasz filmów w wersjach re¿yserskich, np. s³awnego "Czasu Apokalipsy"? Bo przecie¿ nie ma nic gorszego, ni¿ odgrzewany kotlet, prawda? Co z tego, ¿e to zupe³nie nowa jako¶æ? Równie dobrze mo¿esz siê z¿ymaæ, ¿e wydaje siê albumy koncertowe.

Ok, a jakbys sie czul, gdybys zakupil sobie na DVD dajmy na to kazda z trzech czesci 'Wladcy pierscieni', a pare miesiecy pozniej ukazaloby sie to samo w wersjach rezyserskich? Nie zdenerwowalbys sie? Nie byloby Ci zal kasy wydanej na wersje zwykle?

takie zabiegi, jak wydawanie edycji specjalnych, dwóch wersji i innych cudów to jednak kpiny z prawdziwych fanów. Bo przyk³adowo, je¿eli taki fan w ogóle zamierza kupiæ ich nowy album (ja np w ogóle nie kupujê oryginalnych p³yt - mam ich tylko kilka - wiem, ¿e to nie jest powód do dumy), to najpewniej kupi go zaraz po premierze. A wtedy po pó³ roku, gdy zobaczy piêkne wydawnictwo specjalne poczuje siê oszukany - zale¿a³o mu, kupi³, ale teraz w tej samej cenie (albo trochê wy¿szej) na pó³ce w sklepie co¶ duu¿o lepszego. (sami wiecie, jakie to uczucie, jak kupicie sobie fajny sprzêt, a widzicie, ¿e tydzieñ po kupnie w jakim¶ sklepie jest mega promocja i sprzêt, na który wydali¶cie kupê kasy jest teraz du¿o tañszy)
I nie trafia do mnie przekonanie, ¿e "no ale za to lepszy d¼wiêk, bo w 5.0/5.1, fajna ok³adka i kilka nowych obrazków", bo jak dla mnie to nie jest w porz±dku.

Dokladnie o to mi chodzilo :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #37 on: 2010-02-25, 16:14:11 »
Tak bêdzie wygl±da³ ca³y zestaw:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #38 on: 2010-03-05, 17:50:14 »
£adna ok³adka, ale bardziej podoba mi siê szara. Nie bêdê natomiast m±drowaæ nad sensem wydawania, bo zdania mam podzielone. (Mo¿na to porównaæ do kupowania Antoinette, kiedy ma siê kolekcjê obuwia dla klasycznej 16''.)
ze mn± nie ma ¿artów

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #39 on: 2010-03-05, 20:29:02 »
Kogo tam interesuje - mozna juz zamawiac na OMNIO w miazdzacej cenie :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #40 on: 2010-03-05, 21:07:57 »
Na Rock-Serwisie cena mia¿d¿y odrobinê mniej :P Ale i tak... Still Life mo¿na by³o dostaæ taniej z tego co pamiêtam :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #41 on: 2010-03-14, 17:30:24 »
I podobnie na FaN.
Wyslano: 2010-03-05, 21:17:14


Czy¿by to mia³a byæ kolejna nowa grafika do "Blackwater Park"? :shock:

Nie chce mi siê w to wierzyæ...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #42 on: 2010-03-14, 17:32:51 »
A gdzie to znalaz³e¶?
Raczej w±tpiê, jako¶ tak ma³o to Travisowe :P

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #43 on: 2010-03-14, 17:39:57 »
 Za to w klimacie C. D. Friedricha i jego Opactwa :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #44 on: 2010-03-14, 18:44:44 »
Tudziez okladki z debiutu Dark Funeral:



Ja mam wrazenie, ze znam od dawna te grafike, tylko nie moge skojarzyc skad... Nie sadze, zeby to mialo cokolwiek wspolnego z Opeth...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success