Author Topic: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD  (Read 39585 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #60 on: 2010-04-09, 19:45:30 »
Przynajmniej u mnie na DD s³ychaæ g³o¶niej i czy¶ciej ni¿ w DTS a dlatego ze na moim sprzêcie w DTS nie dzia³a korektor graficzny jest sprzêtowo wy³±czony. Ale nie o to mi chodzi tylko o fakt czy p³yta jest skopana czy problem u mnie jest:)

Soamid

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #61 on: 2010-04-09, 19:51:56 »
Nie znam siê na tym i nie wiem jak to wygl±da od strony technicznej, ale kieruj±c siê tylko indywidualnymi odczuciami (na moje ucho :wink:) to czêsto na DTS jest du¿o lepsze wra¿enie przestrzeni ni¿ na DD, ale to równie¿ zale¿y od wydawnictwa. Na BWP jako¶ciowo jest tylko nieznacznie lepiej (pomijaj±c b³±d w Drapery Falls), ale np. na Watershed przy DD mia³em wra¿enie strasznego "porozrzucania" d¼wiêku po ca³ym pokoju, brzmia³o to po prostu jak kilka odrêbnych ¶cie¿ek puszczonych osobno, nie klei³o siê w ca³o¶æ. Po w³±czeniu DTS by³o znacznie lepiej (zw³aszcza w Hessian Peel). Generalnie DD fajnie sprawdza siê do ogl±dania filmów i (sporadycznie) koncertów, zw³aszcza gdy posiada siê subwoofer, a DTS w przypadku (dobrych, bo z tym te¿ bywa ró¿nie) miksów 5.1 p³yt studyjnych. Ale tak jak mówi³em- to tylko moje zdanie, wiele zale¿y od oczekiwañ, sprzêtu, ustawieñ i warunków jakimi dysponujemy :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #62 on: 2010-04-09, 20:28:08 »
Ale nie o to mi chodzi tylko o fakt czy p³yta jest skopana czy problem u mnie jest:)
Wydaje mi siê, ¿e reklamowanie p³yty nic nie da. Sam mia³em o tym problemie napisaæ. Nowa edycja BWP jest piêkna i w ogóle, ale ewidentnie miks 5.0 w DD jest uszkodzony. Mike chwali siê w ksi±¿eczce, ¿e s³ucha³ tego i by³ zachwycony, ale chyba robi³ to niezbyt dok³adnie, bo Drapery Falls po prostu nie da siê s³uchaæ. B³êdy w produkcji zdarzaj± siê sporadycznie w przypadku ró¿nych wydawnictw muzycznych, ale ja ca³y czas nie mogê zrozumieæ, jak to mo¿liwe ¿e przed oddaniem materia³u do t³oczni nikt p³yty nie s³ucha w jej ostatecznej wersji.
Mo¿e Mike wys³ucha³ jedynie DTS-u. Ale b³±d móg³ równie dobrze powstaæ np. w fabryce produkuj±cej kr±¿ki - mogli co¶ skopaæ w procesie technologii produkcji... Wszystko na to wskazuje, ¿e p³yta DVD ma ewidentny b³±d i mimo wszystko uwa¿am, ¿e warto by³oby o to oficjalnie zapytaæ Sony Music Entertainment Poland Sp. z o.o. Ale mo¿e poczekajmy z tym, a¿ wiêcej osób w tym temacie na forum zg³osi swoje zastrze¿enia i wtedy mo¿na zastanowiæ siê ewentualnie, co z tym fantem zrobiæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

lemano

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #63 on: 2010-04-09, 21:23:47 »
Witam. Widzê ¿e to nie tylko mój problem, zrobi³em ostatnio eksperyment, d¿wiêk wielokana³owy zrippowa³em do Wave stereo, tam siê dopiero dzieje (''The Drappery Falls'') tego po prostu nie da siê s³uchaæ, niestety nie jestem dobrej my¶li, jak znam Mikeaela to pewnie bêdzie t³umaczy³ ¿e to by³o zamierzone, ¿e to w³a¶nie nowy mix itd. co nie zmienia faktu ¿e jako¶æ d¿wiêku jest znakomita

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #64 on: 2010-04-09, 21:44:22 »
Dziêkujê wszystkim za wypowied¼ , widzê ¿e problem jest w samym wydawnictwie. Ja chêtnie napiszê do sony nawet dzi¶ by³em na ich stronie ale nie znalaz³em nigdzie adresu e-mail aby wys³aæ tam zapytanie. By³y tam tylko same namiary na ludzi odpowiedzialnych za ró¿ne rzeczy.http://www.sonymusic.pl/kontakt.html.Je¶li kto¶ znajdzie namiar to chêtnie podejmê siê i napiszê notkê do nich.
I na pewno nie bêdzie t³umaczeñ typu ¿e sprawa by³a zamierzona bo p³yta jest ewidentnie skopana na tym utworze i tyle.
Pozdrawiam wszystkich.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #65 on: 2010-04-09, 22:08:44 »
Zaczynam siê cieszyæ, ¿e siê nie pospieszy³em z kupnem p³yty. Bardzo jestem ciekaw jak siê ta sprawa wyja¶ni.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #66 on: 2010-04-09, 22:47:32 »
Je¶li kto¶ znajdzie namiar to chêtnie podejmê siê i napiszê notkê do nich.
Jedyn± mo¿liwo¶æ wys³ania do nich info przez internet znalaz³em w tej postaci, ale nie mam pewno¶ci czy dzia³a. Je¿eliby to zadzia³a³o lub pojawi³a siê potrzeba wiêkszej ilo¶ci monitów ze strony innych u¿ytkowników, to daj znaæ. W ogóle informuj "co w trawie piszczy". Sprawdzi³em mój egzemplarz na stereofonicznym DVD i faktycznie w TDF jest jaki¶ feler - ja w g³o¶nikach s³yszê jedynie pog³os gitar akustycznych z Harvest. Mo¿na ewentualnie wys³aæ jeszcze oficjalne pismo w tej sprawie klasyczn± poczt±.


Edit: a wys³a³em tym sposobem do nich maila o nastêpuj±cej tre¶ci:
Quote from: e-mail
Szanowni Pañstwo
W ostatnich dniach naby³em dwup³ytow± edycjê specjaln± CD+DVD Opeth "Blackwater Park", która oficjaln± premierê mia³a 29.03.2010 r. W trakcie odtwarzania na p³ycie DVD pojawi³ siê pewien problem - przy odtwarzaniu kompozycji "The Drapery Falls" w dwu kana³ach pojawiaj± siê brzmienia z innej kompozycji, a mianowicie z "Harvest". Efekt ten nie wystêpuje przy odtwarzaniu w formacie DTS. Z tego co mi wiadomo, z informacji dostêpnych na forach internetowych, wynika, ¿e nie jest to odosobniony przypadek i wszystko wskazuje na to, ¿e na rynek trafi³a ca³a partia wydawnictwa z opisanym powy¿ej defektem na kr±¿ku DVD. W zwi±zku z powy¿szym chcia³bym zapytaæ, czy SONY MUSIC ENTERTAINMENT POLSKA Sp. z o.o. zamierza podj±æ jakie¶ dzia³ania w tym temacie. Bardzo proszê o informacjê w przedmiotowej sprawie.
Z wyrazami szacunku
Zachêcam innych do monitowania. Mam nadziejê, ¿e gdy nasze listy do nich dotr±, postaraj± siê co¶ zrobiæ z tym problemem...
Na mój e-mail przysz³o w³a¶nie potwierdzenie, ¿e za pomoc± tej stronki, mój monit zosta³ wys³any na adres: [email protected]. Zobaczymy czy co¶ to da...
« Last Edit: 2010-04-09, 22:54:12 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

animavilia79

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #67 on: 2010-04-10, 08:26:12 »
Problem w tym ze nie chodzi o kopie wydane tylko w Polsce...
Ja swoja kupilem w Anglii i dokladnie jest tak samo jak napisaliscie...Osobiscie uwazam ze Sony Music sie wypnie i bedzie trzeba czekac na jakis komentarz ze strony Opeth...
Pozdrawiam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #68 on: 2010-04-10, 08:55:51 »
Tak podejrzewa³em, ¿e to nie jest "polski" problem, ale naj³atwiej jest nam pisaæ do oddzia³u Sony Music w Warszawie. A swoj± drog±, mo¿e warto by³oby napisaæ (zapytaæ) do menagementu Opeth czyli Northern Music Co.?

Edit: jeszcze pytanie do osób, które ju¿ naby³y tê edycjê - czy u Was tak¿e nalepka z napisem LEGACY EDITION i ca³± reszt± opisu zosta³a "chamsko" naklejona bezpo¶rednio na tekturowy front digibooka zamiast na foliow± obwolutê wydawnictwa, w któr± zazwyczaj opakowane s± i zabezpieczone przed zniszczeniem digipacki i digibooki?
« Last Edit: 2010-04-10, 09:27:31 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kulfon

  • Posts: 26
  • Karma: +0/-1
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #69 on: 2010-04-10, 11:14:06 »
Tak na moim egzemplarzu naklejka jest na tekturze naklejona i ka¿da próba jej usuniêcia skoñczy siê zniszczeniem ok³adki niestety.
Co do monitów wys³anych do Sony to owszem czym wiêcej tym lepiej,ale je¶li jest to problem z tego co piszecie europejski to bêdzie problem.Dlatego ¿e wchodzi tu w grê materia³ który zosta³ wys³any do nagrania.Je¶li taki wyszed³ ze studia Opeth to Sony siê wypnie na pewno i siê nie zdziwiê.Poza tym jest jeszcze mo¿liwo¶æ b³êdu przy t³oczeniu p³yty  wiêc wyja¶nienie tej sprawy potrwa.Na pewno nale¿y s³aæ monity do Sony ¿eby sprawa wogóle ujrza³a ¶wiat³o dzienne i ¿eby kto¶ siê od nich tym zaj±³.
Je¶li kto¶ czuje siê na si³ach napisaæ do Opeth to te¿ by by³o fajnie mo¿e dowiemy siê co¶ ze ¼ród³a pozdrawiam.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #70 on: 2010-04-10, 11:28:41 »
Tak na moim egzemplarzu naklejka jest na tekturze naklejona i ka¿da próba jej usuniêcia skoñczy siê zniszczeniem ok³adki niestety.
Szczê¶liwie uda³o mi siê usun±æ j± bezstratnie:
In minus zaliczam du¿± be¿ow± naklejkê z opisem "Legacy Edition etc." umieszczon± bezpo¶rednio na foncie wydawnictwa - szczê¶liwie bez wiêkszych trudno¶ci uda³o siê j± usun±æ (klej jeszcze ¶wie¿y).
No i szkoda, ¿e booklet wydrukowano na papierze ksi±¿kowym zamiast kredowym, co odbija siê jednak na jako¶ci. Poza tym wydawnictwo przepiêknie dopracowane. Gdyby jeszcze zamie¶cili obie ballady z wydania 2CD (Still Day Beneath the Sun, Patterns in the Ivy II) by³by idea³. A film "The Making of Blackwater Park", jak tak sobie w skrócie przerzuci³em, z wywiadami w jêzyku szwedzkim z angielskimi napisami.
« Last Edit: 2010-04-10, 13:53:38 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #71 on: 2010-04-10, 13:35:38 »
Z naklejk± - tak, tak samo.
Z DD problem - jeszcze jestem w Austrii, w poniedzia³ek napiszê czy u mnie ten problem te¿ wystêpuje, ale spodziewam siê ¿e te¿.
Pocieszenie takie, ¿e te¿ zawsze sobie do flaczków zgrywam DTS, bo jest zwyczajnie lepszy.

Soamid

  • Posts: 5
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #72 on: 2010-04-10, 14:55:44 »
Ja swojej naklejki nie rusza³em, bo z moimi umiejêtno¶ciami mog³o siê to ¼le skoñczyæ. Ale to mi jako¶ szczególnie nie przeszkadza. Zgadzam siê co do dwóch bonusowych utworów, szkoda ¿e ich nie zamie¶cili (np. zamiast koncertowego Leper Affinity, które jest co prawda ¶wietnie wykonane, ale wg. mnie zupe³nie niepotrzebne).
Wys³a³em podobn± wiadomo¶æ do polskiego Sony Music, oni sami nie maj± pewnie bezpo¶redniego wp³ywu na np. wydanie ewentualnej reedycji, ale mo¿e chocia¿ dowiemy siê czy w ogóle wiedz± o problemie i czy Sony Music zamierza co¶ z nim zrobiæ.
A powinno- przypomnia³a mi siê sytuacja z ubieg³ego roku: w przypadku specjalnej edycji kr±¿ka "Skyforger" Amorphis gdzie¶ w procesie masteringu co¶ zawalono i w kilku miejscach na albumie pojawia³y siê wyciszenia. P³ytê wydano w takiej postaci, ale dos³ownie kilka dni po premierze na oficjalnej stronie zespo³u pojawi³o siê wyja¶nienie i przeprosiny od Amorphis i wytwórni Nuclear Blast. Oczywi¶cie album zosta³ ponownie wydany, a wszystkie osoby, które zakupi³y go wcze¶niej mog³y wys³aæ p³ytê do Nuclear Blast (koszty wysy³ki pokrywa³o NB) i otrzymaæ sprawn± wersjê. My¶lê, ¿e w tym przypadku powinno byæ podobnie, je¶li Sony Music powa¿nie podejdzie do ca³ej sprawy :)

animavilia79

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #73 on: 2010-04-10, 21:38:11 »
Poki co, udalo mi sie dzis wyslac maila do : northernmusic.co.uk i wyluszczylem problem co i jak, teraz czekam na odpowiedz z ich strony...
Mam nadzieje ze sie uda i jesli tylko bede mial jaka kolwiek odpowiedz z ich strony to sie nia podziele...
Pozdrawiam

lemano

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #74 on: 2010-04-11, 08:56:28 »
Nie wiem jak wam ale mam poczucie coraz wiêkszego rozczarowania t± 'special edition', pomijam cenê, która uwa¿am jest bardzo wysoka, skopane DVDA, do tego ta nieszczêsna ogromna nalepka, która nawet po bezpiecznym oderwaniu i tak zostawia nieusuwaln± t³usta plamê po kleju, co ma dla mnie ogromne znaczenie bo zawsze robiê skany ok³adek a potem JPEG HG i niestety zostaj± lekkie plamy, du¿o pracy aby to wyklonowaæ, dalej sposób pakowania p³yt w koperty, totalnie nie praktyczny, po kilku wyci±gniêciach powstaj± rysy, dodam ¿e jak robi³em skany, co wi±za³o sie z odpiêciem zszywaczy jedna strona po prostu w ca³o¶ci mi siê odklei³a, tak s³aby klej.

Dziwi mnie to wszystko, taka solidna firma (Sony) a taka amatorszczyzna, boli tym bardziej ¿e to wydanie jubileuszowe. Póki co dla mnie klas± je¶li chodzi o digibooki jest p³yta 'Guilt Machine - On This Perfect Day' wydanie jest po prostu rewelacyjne ¿adnych s³abych punktów.

 

lofty-success