Author Topic: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD  (Read 39443 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #90 on: 2010-08-15, 08:37:04 »
Opeth - Blackwater Park [legacy edition]
No i jak, co¶ z DD 5.1 zrobili, czy wydawnictwo nadal jest z tym charakterystycznym defektem?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #91 on: 2010-08-15, 14:18:56 »
Niestety, nie mam i w najbli¿szym czasie nie bêdê mia³ mo¿liwo¶ci sprawdzenia tego na 5.1, ale w±tpiê, by co¶ siê w tej kwestii zmieni³o.



Obejrza³em film na DVD i maj±c p³ytê w czytniku skorzysta³em z okazji i zgra³em Drappery Falls na dysk, ka¿dy kana³ zapisuj±c jako oddzieln± ¶cie¿kê. W obu przypadkach wszystko jest ok, nie brakuje ¿adnej partii i nie ma niczego ponad to, co byæ powinno. W±tpiê, ¿e nagle poprawiono b³±d i dosta³em poprawn± wersjê, wiêc mo¿liwe, ¿e problem ten wystêpuje dopiero gdy p³ytê czyta odtwarzacz DVD [niemniej nadal nie mogê sprawdziæ, czy moja wersja zachowuje siê tak samo, jak te z b³êdem, czy jest ok.
« Last Edit: 2010-08-24, 17:53:42 by Callahan »

lemano

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #92 on: 2010-11-06, 13:53:04 »
A'propos, w/w problem tzw. b³êdnej ¶cie¿ki w ''The Drapery Falls'' dotyczy tylko d¿wiêku w systemie AC3. Proponujê najprostszy sposób jak to sprawdziæ. Potrzebny bêdzie program DVD Audio Extractor, wersja najlepiej od 4 w górê oraz edytor d¿wiêków Wave, który odczytuje wave wielokana³owe najlepiej najprostszy i najtañszy czyli Audacity.

Uruchomiamy DVD Audio Extractor zaznaczmy utwór nr. 4, zaznaczamy opcjê English AC3 (48kHz 6Ch) nastêpnie w miejscu wyboru kana³ów wszystkie -  6 kana³ów (mo¿na te¿ osobno ale lepiej zrobiæ jeden plik wówczas lepiej mo¿emy porównaæ podgl±d widma fali d¿wiêkowej), nastêpnie klikamy start i czekamy na zgranie pliku.

Zgrany plik otwieramy Audacity i analizujemy to co zgrali¶my, czarno na bia³ym widaæ ¿e ostatnia ¶ciê¿ka jest krótsza od pozosta³ych, mo¿na j± sobie odtworzyæ i s³ychaæ ¿e owa krótsza ¶cie¿ka to po prostu fragment ''Harvest".

To samo mo¿na poæwiczyæ zanaczaj±c opcjê English DTS (48kHz 6Ch), wówczas zobaczymy, ¿e o dziwo wszystko jest w porz±dku, b³êdu nie ma!

To tyle w temacie, pozdrawiam

Dziwne ¿e póki co nikt z wydawców w tej sprawie nie zabra³ g³osu, chyba ¿e co¶ przeoczy³em.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #93 on: 2011-07-04, 21:07:31 »
Na brytyjskim Amazonie chyba jakas promocja, bo sprzedaja te reedycje 'BP' za niecale 8 funciakow, czyli za polowe polskiej ceny (vide Rockserwis, Allegro itd). Szarpnalem sie (polska cena byla dla mnie zdecydowanie nie do przyjecia) i czekam - zobaczymy, co przyjdzie :]
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #94 on: 2011-07-08, 12:13:52 »
Znalazlem reedycje BP+DVD na Allegro za niecale 40 PLN. Nowka sztuka. Okazja jakich malo tak na moj gust.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #95 on: 2012-10-13, 22:45:20 »
Czy u was tak¿e obraz w filmie dokumentalnym jest bardzo ciemny? Musia³am rozjasniæ za pomoca ustawieñ w telewizorze, ale i tak wydaje sie dalej ciemny.  Czy po prostu w 2000r. nagrywali to na jakim¶ gorszym sprzêcie?

I nie wiem, gdzie siê zapytaæ, wiêc robiê to w tym w±tku: w czym powinnam odtworzyæ opethowe dvd, ¿eby d¼wiêk dzia³a³ mi w DTS (5.0 i 5.1)?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #96 on: 2012-10-14, 18:30:23 »
Sugerowalbym kino domowe ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #97 on: 2021-02-10, 22:21:39 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #98 on: 2021-02-18, 08:29:54 »
akcja "20 lat BWP"

Wrzuci³em i ja swoj± fotkê. ;) :)

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #99 on: 2021-03-12, 18:11:46 »
No i 20 lat minelo.

Nie chce sie robic sentymentalny, ale dokladnie pamietam pierwszy odsluch tego albumu, oczywiscie z kasety. Lokalny park, przedwiosnie, tu i owdzie topniejacy snieg, walkman i BWP w sluchawkach. Pierwsze dzwieki 'The Leper Affinity' i chaos w glowie, bo - umowmy sie - na pierwsze przesluchanie to dosc ciezkostrawny i slabo zapadajacy w glowie numer. Kiedy dotarlem do konca utworu, juz wiedzialem, ze to bedzie wyjatkowa plyta. Fortepian Wilsona rozwalil mnie od pierwszych dzwiekow, wywolal ciarki i lezka zakrecila sie w oku. 'Bleak', zdecydowanie bardziej przystepny, siadl o wiele latwiej, tak samo zreszta jak 'Harvest'. Zaraz pozniej znajome juz dzwieki 'The Drapery Falls' - utwor wczesniej gdzies na jakims gazetowym skladaku byl, ale w wersji skroconej do drugiego refrenu wlacznie, wiec moje zaskoczenie i opad szczeny po wejsciu linijki 'There is failure inside...' byly przeogromne. 'Dirge for November' pieknie wpisal sie w otaczajaca mnie rzeczywistosc i do dzis kojarzy mi sie z poznozimowa melancholia. 'The Funeral Portrait' powalil mnie tempem i brutalnoscia, ktora pieknie zrownowazyl 'Patterns...'. No i tytulowy 'BWP' - wisienka na tym wspanialym, wznioslym torcie.

Niezapomniane emocje. Do dzis staram sie nie sluchac tego albumu podczas gotowanie obiadu czy czyszczenia kibelka ;) Zbyt wielka to plyta, zeby tak przyziemnym czynnosciom towarzyszyla.

Do nastepnych okraglych urodzin!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #100 on: 2021-03-12, 19:50:22 »
Ha, no to mia³e¶ tak±... podró¿ przez lokalny park i skrajne emocje :lol:

Na FB by³a jaka¶ sugestia, ¿e co¶ szykuj± z okazji 20-lecia... Pewnie wkrótce siê dowiemy co.

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #101 on: 2021-03-13, 09:25:57 »
Ja niestety nie mam takich piêknych wspomnieñ, podejrzewam, ¿e podczas premiery BWP rodzice gonili mnie z nocnikiem, ¿ebym tylko nie zrobi³ kleksa w majtki, wiêc daleko mi jeszcze by³o do s³uchania progresywnego deathu ;) No ale mam pewien problem z tym albumem, mimo ¿e jest wspania³y, wiele albumów Opeth stawiam ponad nim. Dopiero ostatnio trochê zyska³ u mnie w oczach, ale dalej wolê 4 pierwsze i 3 kolejne ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #103 on: 2021-04-16, 20:41:11 »
Wchodzicie w to? Bo ja chyba odpuszczam - nic tam nie ma nowego i podejrzewam, ze ten 'Bleak' live to dokladnie ten sam co z wydania na 10-lecie. Moze kiedys gdzies sie trafi za lepsze pieniadze ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Edycja specjalna "Blackwater Park" CD/DVD
« Reply #104 on: 2021-04-16, 22:29:47 »
Jak dla mnie strata kasy ;) Ale nie jestem te¿ z typu kolekcjonera, który musi mieæ ka¿de wydanie kr±¿ka. Wystarczy, ¿e mam jedn± sztukê na CD i LP. NO CHYBA ¯E... by³by to Still Life, albo Morningrise ;)