Author Topic: Opeth unplugged  (Read 10402 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Opeth unplugged
« on: 2010-01-06, 00:52:31 »
W czasie rozmowy, od słowa do słowa powstał taki pomysł:
Niechże Opeth nagra koncert unplugged grając swoje ciężkie kawałki. Mogłoby być naprawdę dziko.
Pomysł wziął się stąd, że kiedyś dawno temu mój dobry kolega zagrał na moim klasyku Demon of the Fall i brzmiało to naprawdę zacnie.

Oczywiście na Opeth za bardzo nie ma co liczyć w tej kwestii, więc pytanie do Was:
Może by w ramach forum/fanklubu nagrać płytę z akustycznymi aranżacjami flagowych kawałków Opeth? :D Można by się nawet pokusić, żeby zamiast growlu dać czysty wokal. Co Wy na to? :D

P.S.
Ostatnio w Trójce leci jakiś przebój Gunsów w aranżacji balladowej :D
« Last Edit: 2010-01-06, 00:55:16 by minder »
True Pagan Winter Crew

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Opeth unplugged
« Reply #1 on: 2010-01-06, 01:14:06 »
Jestem jak najbardziej za :D
Kiedy¶ kiedy¶ ju¿ co¶ podobnego nagrywa³em, ale odlecia³o gdzie¶ w odmêty, z chêci± zaci±gnê siê do roboty  :mrgreen:
No way in from the outside, no way out from within.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Opeth unplugged
« Reply #2 on: 2010-01-06, 01:15:16 »
To by³oby ciekawe przedsiêwziêcie, a i efekty mog³yby byæ interesuj±ce, zw³aszcza ¿e na forum udziela siê sporo talentów muzycznych :d
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth unplugged
« Reply #3 on: 2010-01-06, 06:42:00 »
Blackwater Park akustycznie. Ot taki ma³y przyk³ad. Ca³a p³yta w takim wykonaniu (i nieco lepszej jako¶ci) mog³aby byæ naprawdê zacna.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth unplugged
« Reply #4 on: 2010-01-06, 07:04:43 »
Blackwater Park akustycznie.
Bardzo fajnie to brzmi na akustyku - dla mnie super! =D> Gdyby tak jeszcze dodaæ drugiego akustyka, by³oby zajebi¶cie. :) A tak ogólnie fajny pomys³ z tym unplugged, ale musi to byæ dobrze przemy¶lane, czy w grê wchodz± jedynie gitary akustyczne, czy tak¿e inne instrumenty, bo przyk³adowo Deliverance na pianinie w pewnych momentach traci³a tê charakterystyczn± Opethow± moc, ale pisa³em o tym wcze¶niej:
Deliverance na klawiszach w wykonaniu zawodowej pianistki, która przy okazji lubi metal ;)
Fajnie zagrany cover, choæ te mocne partie odtwarzaj±ce power chord gitary grane staccato generalnie tak ¶rednio imho wypad³y...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Opeth unplugged
« Reply #5 on: 2010-01-06, 12:37:42 »
co za pech ¿e rozda³em moje akustyki ;p

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Opeth unplugged
« Reply #6 on: 2010-01-06, 13:24:25 »
hehe Unas, widzê, ¿e minder Twój pomys³ pod³apa³.. mo¿e we¼miemy siê za co¶ zespo³owo :)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Opeth unplugged
« Reply #7 on: 2010-01-06, 16:34:56 »
Akurat na ten pomys³ wpad³em rozmawiaj±c z Jasmin, ale skoro wpadli¶my na niego niezale¿nie, to tym bardziej siê u¶miecham, ¿eby co¶ w tej kwestii ruszyæ :D

No a co do samego nagrywania, to je¶li nie znajdzie siê jeden zespó³, trzeba bêdzie nagraæ metod± rozproszonego studia:
Najpierw oczywi¶cie trzeba siê dogadaæ co do aran¿acji, a potem to ju¿ kto¶ nagrywa click track, kto¶ do tego perkê (wyobra¿acie sobie jazzuj±ce miote³ki pod Serenity Painted Death? :twisted: ) potem bas, jedna gitara, druga, trzecia?, bas, wokal i bêdzie.
Oczywi¶cie przyda³oby siê ustaliæ w jakim programie nastêpuje obróbka i/lub w jakim formacie przesy³ane s± pliki sk³adowe. Na razie do g³owy przychodzi mi Audacity, ale mo¿e kto¶ zna lepsze.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Opeth unplugged
« Reply #8 on: 2010-01-06, 23:16:49 »
O jakby siê ruszy³o to by³oby doskonale. :D Ale to dobrze jak m±dre g³owy wpadaj± na podobne pomys³y. :mrgreen:
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Opeth unplugged
« Reply #9 on: 2010-01-07, 10:09:34 »
Akurat na ten pomys³ wpad³em rozmawiaj±c z Jasmin, ale skoro wpadli¶my na niego niezale¿nie, to tym bardziej siê u¶miecham, ¿eby co¶ w tej kwestii ruszyæ :D

No a co do samego nagrywania, to je¶li nie znajdzie siê jeden zespó³, trzeba bêdzie nagraæ metod± rozproszonego studia:
Najpierw oczywi¶cie trzeba siê dogadaæ co do aran¿acji, a potem to ju¿ kto¶ nagrywa click track, kto¶ do tego perkê (wyobra¿acie sobie jazzuj±ce miote³ki pod Serenity Painted Death? :twisted: ) potem bas, jedna gitara, druga, trzecia?, bas, wokal i bêdzie.
Oczywi¶cie przyda³oby siê ustaliæ w jakim programie nastêpuje obróbka i/lub w jakim formacie przesy³ane s± pliki sk³adowe. Na razie do g³owy przychodzi mi Audacity, ale mo¿e kto¶ zna lepsze.


a mo¿e daæ wiêcej swobody artystycznej wykonawcom? :) mo¿naby pozostaæ przy wspólnym formacie (najlepiej co¶ bezstratnego) i zrobiæ mastering ca³o¶ci a resztê zostawiæ nagrywaj±cemu. I tak formula Unplugged narzuca pewne instumentarium. Chyba, ¿e masz wizjê p³yty nagrywanej przez co¶ w rodzaju dream-teamu u¿ytkowników, ale tu bêdzie problem bo gitarzystów u nas zdaje siê od groma w odró¿nieniu od innych muzyków..

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Opeth unplugged
« Reply #10 on: 2010-01-07, 12:30:22 »
Ci co znaj± siê na gitarach i czym¶ jeszcze mogli by porzuæ tymczasowo gitary na rzecz "czego¶ jeszcze".
[under construction]

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Opeth unplugged
« Reply #11 on: 2010-01-07, 12:43:37 »
To ja mogê flet prosty, umiem kolêdy  :mrgreen:

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Opeth unplugged
« Reply #12 on: 2010-01-07, 13:51:22 »
Akurat na ten pomys³ wpad³em rozmawiaj±c z Jasmin, ale skoro wpadli¶my na niego niezale¿nie, to tym bardziej siê u¶miecham, ¿eby co¶ w tej kwestii ruszyæ :D

No a co do samego nagrywania, to je¶li nie znajdzie siê jeden zespó³, trzeba bêdzie nagraæ metod± rozproszonego studia:
Najpierw oczywi¶cie trzeba siê dogadaæ co do aran¿acji, a potem to ju¿ kto¶ nagrywa click track, kto¶ do tego perkê (wyobra¿acie sobie jazzuj±ce miote³ki pod Serenity Painted Death? :twisted: ) potem bas, jedna gitara, druga, trzecia?, bas, wokal i bêdzie.
Oczywi¶cie przyda³oby siê ustaliæ w jakim programie nastêpuje obróbka i/lub w jakim formacie przesy³ane s± pliki sk³adowe. Na razie do g³owy przychodzi mi Audacity, ale mo¿e kto¶ zna lepsze.
www.reaper.fm
zajebisty program. na tyle zajebisty ¿e wykupi³em licencjê co mi siê normalnie nie zdarza :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Opeth unplugged
« Reply #13 on: 2010-01-07, 16:35:28 »
To ja mogê flet prosty, umiem kolêdy  :mrgreen:
A ja na cymba³kach*!  :mrgreen:


_________
* - nazwa prawid³owa: dzwonki chromatyczne
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Opeth unplugged
« Reply #14 on: 2010-01-07, 19:47:16 »
Nie mam wizji, nic nikomu nie narzucam. To by³a po prostu lu¼na sugestia. Ze swojej strony chêtnie pod³o¿ê pod co¶ wokal :)
True Pagan Winter Crew

 

lofty-success