Author Topic: Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!  (Read 12035 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« on: 2005-02-10, 18:43:52 »
Pod adresem http://www.opeth.pl/ czeka na przetestowanie nowy wygl±d Mourner's Corner. Graficznie kuleje - wiem. Niezbyt dobrze wygl±da w IE - to te¿ wiem. Nie wszystkie podstrony dzia³aj± - to te¿ wiem i ca³y czas pracuje nad poprawkami.

Mogê powiedzieæ. ¿e bardzo poprawnie i ¶licznie wygl±da w ka¿dej innej przegl±darce (np. Mozilli).

Je¶li kto¶ zna siê dobrze na CSS, to proszê o pomoc w dostosowaniu stylu do IE, bo mnie szlag trafia jak muszê szukaæ przeró¿nych haków, sztuczek i kruczków. Jak kto¶ takowe zna, to proszê o pomoc.

Rozpisa³em siê jak nigdy :P
Mam nadziejê, ¿e siê spodoba. Nawet w tak zubo¿onej wersji. :)
True Pagan Winter Crew

ultur

  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #1 on: 2005-02-11, 13:05:36 »
Rzeczywi¶cie pod IE cienko to widze. A dotego IE to 90% u¿ytkowników.
Pain, makes me stronger
Everyday
Life is chaos
You gotta deal with it

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #2 on: 2005-02-11, 13:08:43 »
Nawet mi nie mów. Za u¿ywanie IE powinna obowi±zywaæ kara ch³osty - 20 kijów na go³e po¶ladki :evil:
True Pagan Winter Crew

Katera

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #3 on: 2005-02-11, 13:53:21 »
mnie sie tam nic nie rozjezdza, ale graficznie, sorka za krytyke, cienko...

na IE wszyscy zrzedza, ale niestety poki 90% stron sie bedzie rozjezdzac przy wszelkich innych przegladarkach, to ludzie beda korzystac z IE... ja tez mam niby Mozille, ale jej nie uzywam, bo musialabym co drugie wejscie na ktoras strone przelaczac przegladarke... a to bez sensu...
a dor é de quem tem

Anonymous

  • Guest
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #4 on: 2005-02-11, 14:29:52 »
Quote
niestety poki 90% stron sie bedzie rozjezdzac przy wszelkich innych przegladarkach, to ludzie beda korzystac z IE...


Nie no bez przesady chyba nie widzia³e¶ najnowszego Firefoxa. Tam siê naprawde nic nie rozjerzdza, i wszystkie stroni chodz± lekko piêknie i zwiewnie. I co najwa¿niejsze blokowanie wyskakuj±cych okienek, reklam  i ca³ej reszty niepotrzebnego badziewia jest poprostu niezast±pione.

Quote
Nawet mi nie mów. Za u¿ywanie IE powinna obowi±zywaæ kara ch³osty - 20 kijów na go³e po¶ladki Evil or Very Mad


Niestety nic na to nieporadze ¿e IE jestw przewazaj±cej ilo¶ci wykorzystywane i dotego statystyki otym niezbicie dowodz± ;).
Co oczywi¶cie nie wyklucza tego i¿ stronka tej klasy powinna byæ
wy¶wietlana bez dyskryminacji przez wiêkszo¶æ przegl±darek.[/quote]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #5 on: 2005-02-11, 15:18:14 »
Quote from: Go¶æ
Co oczywi¶cie nie wyklucza tego i¿ stronka tej klasy powinna byæ
wy¶wietlana bez dyskryminacji przez wiêkszo¶æ przegl±darek.

Otó¿ to! Dlatego w³a¶nie premiera nowego wygl±du na nowej domenie przesunie siê w czasie. Wiem, ¿e u¿ywaj±c sztuczek i kruczków mo¿na przymusiæ IE do poprawnego wy¶wietlenia moich zamierzeñ.

To ciekawe, ¿e czê¶æ osób narzeka, ¿e strony siê pod Mozill± rozje¿d¿aj±, a u mnie akurat wszelkie inne przegl±darki* poprawnie wy¶wietlaj± tê stronê. Uuuuch, nienawidzê IE.

--
*) Netscape^, Mozilla Suite, Mozilla Firefox, Konqueror, Safari, Lynx, Links, Galeon^ i Epiphany. Jedynie na Operze nie testowa³em.

^Tutaj by³y nieznaczne problemy, ale dos³ownie prawie niezauwa¿alne.
True Pagan Winter Crew

Anonymous

  • Guest
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #6 on: 2005-02-11, 17:06:09 »
Ciekawi mnie jak na Linuxie odpali³e¶ IE ;P czy¿by wine

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #7 on: 2005-02-11, 17:29:09 »
Quote from: Go¶æ
Ciekawi mnie jak na Linuxie odpali³e¶ IE ;P czy¿by wine

Nie, brat ma kompa z winzgroz±. Choæ szczerze mówi±c zastanawiam siê nad instalacj± IE pod WINE w³a¶nie na czas tworzenia strony - ¿eby nie musieæ kr±¿yæ miêdzy pokojami.

BTW: Zaraz wy³±czê mo¿liwo¶æ pisania na forum przez "Go¶ci" :P Anonimy kojarz± mi siê z komunizmem.
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #8 on: 2005-02-11, 18:02:58 »
Quote from: Minder
BTW: Zaraz wy³±czê mo¿liwo¶æ pisania na forum przez "Go¶ci" :P Anonimy kojarz± mi siê z komunizmem.


Jest taka mo¿liwo¶æ??  :shock: ( nie ma to jak do¶wiadczony moderator :P ). Pytam wiêc, czemu tego jeszcze nie zrobi³e¶? Mnie te¿ wkurzj± posty podpisane jako "go¶æ"  :? .
(Ju¿ nie wspomnê o niemi³ych anonimach jakie mnie spotka³y na innym forum, gdzie kto¶ by³ tak tchórzliwym kretynem, który nawet nie mia³ odwagi siê zarejestrowaæ, tylko mnie zbluzga³ jako anonim, ¿a³osne  :x . Ale to inna bajka...)

ultur

  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #9 on: 2005-02-11, 19:59:36 »
Osz niewiedzia³em, ¿e mnie wylogowa³o ;)
A co do modrowania drodzy admini to chyba robi siê tu malutki offtop....
Pain, makes me stronger
Everyday
Life is chaos
You gotta deal with it

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #10 on: 2005-02-11, 21:01:09 »
w³a¶nie odebralam maila :)

Minder, przykro mi to mówiæ, ale wystarczy jedno s³owo na okre¶lenie nowej strony: tragedia....
szata graficzna nie istnieje i watpie zeby cos zmienil banerek na gorze. przykro mi.
nie masz w zanadrzu jakiegos innego layota...?
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #11 on: 2005-02-11, 21:22:41 »
Quote from: nosferato

Minder, przykro mi to mówiæ, ale wystarczy jedno s³owo na okre¶lenie nowej strony: tragedia....

Cholerka. To ja w pocie czo³a d³ubiê ten layout od kilku dni i ani jednego mi³ego s³owa :P

Mnie osobi¶cie te¿ siê ¶rednio ten lay podoba, ale nie mia³em pomys³u na nic innowacyjnego. Poza tym mam ju¿ do¶æ starego wygl±du. Po prostu. Widaæ w poszukiwaniach zabrn±³em w ¶lepy zau³ek :wink:

Dobra, to ja robiê sobie przerwê, w trakcie której przeanalizujê kody kilku wzorcowych stron i wtedy zabiorê siê na powa¿nie do roboty. I nie ujawniê kodu dopóki nie bêdzie przynajmniej w 90% przetestowany.

Oczywi¶cie jak kto¶ potrafi robiæ layouty bez tabelek, ramek i skryptów, to jestem otwarty na propozycje. Moja ogromna wdziêczno¶æ i oczywista reklama na stronie zapewnione.
True Pagan Winter Crew

ultur

  • Posts: 13
  • Karma: +0/-0
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #12 on: 2005-02-11, 23:25:20 »
Prawda jest taka, ¿e wszystkich naraz nieda siê uszczê¶liwiæ.  No i niestety roboty co niemiara.
Pain, makes me stronger
Everyday
Life is chaos
You gotta deal with it

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #13 on: 2005-02-15, 22:06:31 »
na IExplodera mam jedn± odpowied¼:

__________________________
a co do tego, ¿e ktos robi strony pod IE, to oznacza, ¿e jest wiêkszym mu³em technicznym i ignorantem ni¿ ja; ponadto tym samym skazuje swoj± strone na mniejsz± ogl±dalnosæ (bo np. ja nie zobaczê i co? I zonk  :P )

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Mourner's Corner jak feniks z popio³ów!
« Reply #14 on: 2005-03-06, 20:57:12 »
Heh email administratora tak mnie poruszyl ze postanowielm zajrzec co jakis czas ;]
O Kasandra Moderatorem ;]
as I would die now, for one last wish......