Author Topic: Wasze kapele  (Read 94697 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Wasze kapele
« Reply #165 on: 2007-03-07, 13:29:02 »
mam kapelê. Mind ILLness. jednak mam. mamy parê kawa³ków, chyba to demko w koñcu nagramy. wyrzucony zosta³ gitarzysta, mamy ju¿ nowego. kapela dzia³a od ponad roku, dok³adnie od 18- albo 28go stycznia 2006. ja pojawi³am siê tam w okolicach czerwca. i od tej pory tworzymy jaki¶ szit. nasz basista za¶lepiony jest Soulfly'owym nu, co siê z tym wi±¿e - jakikolwiek kawa³ek by nie by³ i tak jest nu. i elementy death, bo nasz perkusista jest deathowcem, w ogóle to jest gitarzyst±, ale na perkusji te¿ siê sprawdza.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Wasze kapele
« Reply #166 on: 2007-03-20, 20:58:55 »
Aktualnie planujê przerobienie swojego elektryka na jaki¶ niezwyk³y instrument. Mo¿e kiedy¶ skrzyknê znajomków do grania czego¶ w okolicach post-rocka :P
True Pagan Winter Crew

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Wasze kapele
« Reply #167 on: 2007-03-23, 19:52:43 »
hah ja pomalowa³em swojego biednego elektryka w finezyjne wzory ;p
jak bêdê mia³ czym to zrobiê fote

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze kapele
« Reply #168 on: 2007-03-25, 22:01:12 »
 Â£oooo, nagra³em siê :mrgreen:. Co prawda nie wszystko mi wysz³o, z brzmienia nie jestem do koñca zadowolony, ale jako¶c w sumie dobra. Zapraszam do pobierania :P.

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Wasze kapele
« Reply #169 on: 2007-03-26, 11:27:22 »
kurcze jak ja wam wszystkim zazdroszczê ( czyt. posiadajacym w³asn± kapele) To jest naprawdê fantastyczna rzecz móc co¶ tworzyæ wspólnie, zw³aszcza gdy sprawia to niesamowit± przyjemno¶æ, pomaga siê rozwijaæ i wspó³pracowac z lud¼mi...
Tak¿e chcia³abym wam wszystkim ¿yczyæ du¿o inspiraacji i wytrwa³o¶ci , ale przede wszystkim rado¶ci z tego co robicie.  :mrgreen:
Podoba mi siê to ¿e tylu z as ma swoje kapele i co¶ robi...

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
Odp: Wasze kapele
« Reply #170 on: 2007-03-30, 21:08:50 »
bez kitu te¿ bym chcia³ byæ w kapeli :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Wasze kapele
« Reply #171 on: 2007-03-30, 23:56:33 »
kurcze jak ja wam wszystkim zazdroszczê ( czyt. posiadajacym w³asn± kapele) To jest naprawdê fantastyczna rzecz móc co¶ tworzyæ wspólnie, zw³aszcza gdy sprawia to niesamowit± przyjemno¶æ, pomaga siê rozwijaæ i wspó³pracowac z lud¼mi...
Tak¿e chcia³abym wam wszystkim ¿yczyæ du¿o inspiraacji i wytrwa³o¶ci , ale przede wszystkim rado¶ci z tego co robicie.  :mrgreen:
Podoba mi siê to ¿e tylu z as ma swoje kapele i co¶ robi...

Granie w kapeli ma swoje dobre i z³e strony. Z jednej strony jest ten wspania³y element kreacji, ¿e tworzy siê co¶ w³asnego i gdy co¶ wychodzi to rozpiera cz³owieka duma z w³asnych umiejêtno¶ci. Jest co¶ wspania³ego w tym, ¿e 4 facetów czuje podobnie i chce to jako¶ wykorzystaæ. I mi³o¶æ do w³asnego instrumentu, która pozwala Ci siê realizowaæ na jakim¶ g³êbszym poziomie, to dziwne, ale prawdziwe. No i wspania³a si³a koncertów, które wyzwalaj± w tobie energiê i mo¿liwo¶ci, o których sam nie wiesz. Tak jak by³o u nas, grali¶my na próbach na rozgrzewkê Raining Blood i nigdy nam nie wychodzi³o. Musieli¶my nagle dorzuciæ jaki¶ bis na koncercie i pad³o na ten kawa³ek z bolesn± ¶wiadomo¶ci±, ¿e to zwalimy. Zagrali¶my bezb³êdnie i z niez³± energi±. Sam do tej pory nie wiem jak zrobi³em te wszystkie przej¶cia, które tam sz³y... Ob³êd po prostu. Dodaj do tego ¶wiadomo¶æ w³asnego rozwoju, ¿e grasz nagle co¶ o czym by¶ w ¿yciu nie pomy¶la³, ¿e móg³by¶.

A jest i druga strona tego medalu. Koszmarne pieni±dze, które ³adujesz w sprzêt, wieczne k³opoty z salami (nas na szczê¶cie póki co nie dotyczy), organizacja, stres i niecierpliwo¶æ. Konieczno¶æ przebywania z 3 innymi dziwnymi indywiduami, które ró¿ni± siê od Ciebie wszystkim oprócz spojrzenia na muzykê. K³ótnie o kierunek muzyczny, o salê, o set listê, o aran¿e i ¶wiadomo¶æ, ¿e je¶li co¶ zchrzanisz to pochrzani siê ca³y zespó³. Gdyby nie rado¶æ z grania nie wytrzyma³bym.
[under construction]

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Wasze kapele
« Reply #172 on: 2007-03-31, 00:04:04 »
Zgadzam siê z Unasem w 100% :mrgreen:
A od siebie dodam tyle: dla mnie jest to przede wszystkim wielka frajda, fajnie spêdzony czas, no i czasem (¿eby nie powiedzieæ na ogó³) naprawdê niez³e jaja :mrgreen: Tak czy inaczej zawsze jest co wspominaæ!

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Wasze kapele
« Reply #173 on: 2007-03-31, 00:15:38 »
To prawda, gdzie¶ tam w otch³ani komputera mam spisane wszystkie dziwne jazdy, które zwi±zane s± z moim g³ównym zespo³em. Jajca z "artystami", "wind±", "podwójn± stop±" czy sama historia Necrowombata czyli grindowe side-projektu. £ezka siê w oku krêci.
[under construction]

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Wasze kapele
« Reply #174 on: 2007-04-12, 14:03:10 »
Zgadzam siê z Unasem w 100% :mrgreen:
A od siebie dodam tyle: dla mnie jest to przede wszystkim wielka frajda, fajnie spêdzony czas, no i czasem (¿eby nie powiedzieæ na ogó³) naprawdê niez³e jaja :mrgreen: Tak czy inaczej zawsze jest co wspominaæ!

te¿ siê zgadzam... :-) ostatnio na próbie nie by³o gitarzysty, wiêc perkusista ¶piewa³, basista gra³ na gitarze a ja na basie. kawa³ek "BeelzeBoss" Tencious D, mo¿e znacie ;-) jak na razie koncertów nie planujemy, o demo mo¿emy rozmawiaæ za parê miesiêcy, ogólnie nie jest dobrze.

mo¿e tak kiedy¶ koncert forumowych zespo³ów? ;-) (wiem: "gdzie?", "to kosztuje", etc. :()

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Wasze kapele
« Reply #175 on: 2007-04-12, 17:10:35 »
mo¿e tak kiedy¶ koncert forumowych zespo³ów? ;-) (wiem: "gdzie?", "to kosztuje", etc. :()
Jak najbardziej :) Lecz mój siê musi jeszcze rozkrêciæ, tzn. kilka kawa³ków czeka na dokoñczenie i wci±¿ odbywa siê casting na basist[k]ê :>
Odno¶nie kosztów, to imho problem jest ¿aden. Wszak za granie w knajpach [przynamniej w Krakowie :P] p³aci siê zero. Co wiêcej, mo¿na nawet nieco 'zarobiæ', co zale¿y od ceny biletów jak± siê ustali, ile s³uchaczy przyjdzie i ile z 'dochodów' zabierze w³a¶ciciel klubu.
Jedyne koszty to przewóz instrumentów, który zale¿y od tego gdzie by siê toto odbywa³o. Wo¿enia bêbnów busem nie widzê 0_0
Faktycznym problemem jest wiêc 'gdzie', jako ¿e kapele nasze porozrzucane po Polsce s± chyba :|

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze kapele
« Reply #176 on: 2007-04-12, 18:43:47 »
 Ja swój zestaw wioz³em samochodem osobowym. Do tego jeszcze wszed³ spory piec Marshalla i gitara, piec basowy, jednak ma³y raczej, sam bas i trzy osoby plus kierowca :mrgreen:. I wcale to nie by³ tir.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Wasze kapele
« Reply #177 on: 2007-04-12, 19:00:50 »
Ja swój zestaw wioz³em samochodem osobowym. Do tego jeszcze wszed³ spory piec Marshalla i gitara, piec basowy, jednak ma³y raczej, sam bas i trzy osoby plus kierowca :mrgreen:. I wcale to nie by³ tir.
Owszem, te¿ wozi³em podobnie, zdarzy³o siê nawet kilka razy Fiatem Seicento :> i oprócz bêbnów wchodzi³ wtedy nawet piec basowy :) Jednak wszystko zale¿y od odleg³o¶ci - w obrêbie miasta nie ma problemu, jednak nie nara¿a³bym tego instrumentu na podró¿ miêdzymiastow± w takich warunkach.
Pisz± o 'busie' mia³em na my¶li tzw. 'prywatnych przewo¼ników' :P Gdyby za¶ by³ to bus SpecjalnieZaorganizowanyNaTransportZespo³uWrazZeSprzêtemIWDodatkuTani, to problem znika :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Wasze kapele
« Reply #178 on: 2007-04-12, 19:09:13 »
 A pomijaj±c tê kwestiê, to ile mamy tu zespo³ów i ile z nich by³oby chêtnych do grania? Zreszt± zespó³ to nie jedna osoba, wiêc chêci innych te¿ wa¿ne. Hmmm... Ten post chyba wyszed³ na uzewnêtrznienie jak najbardziej sceptycznie i pesymistycznie, ale ja tam jestem za :P

Not the simple thing

  • Guest
Odp: Wasze kapele
« Reply #179 on: 2007-04-13, 09:25:22 »
my¶lê, ¿e z namówieniem reszty kapeli nie by³oby problemu (chyba, ¿e macie tam takich, co to "nie, bo nie" ;)), a przy okazji przecie¿ by³by zlot wiêkszej czê¶ci forum :p (tak, Kas?)

 

lofty-success