Poll

Najlepszy album Ulver to wed³ug Ciebie:

Bergtatt
0 (0%)
Kveldssanger
1 (4.5%)
Nattens Madrigal
0 (0%)
Themes from William Blake's The Marriage of Heaven and Hell
5 (22.7%)
Metamorphosis
0 (0%)
Perdition City
7 (31.8%)
Silence Teaches You How to Sing
0 (0%)
Silencing the Singing
0 (0%)
A Quick Fix of Melancholy
1 (4.5%)
Blood Inside
4 (18.2%)
Shadows of the Sun
3 (13.6%)
Wars of the Roses
1 (4.5%)

Total Members Voted: 22

Author Topic: ULVER  (Read 62529 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
ULVER
« Reply #15 on: 2006-02-20, 11:38:31 »
Ja ostatnio sciagnelam sobie troche Ulvera. Musze przyznac, ze muzyka jest interesujaca... Blood Inside troche mi dokonania Fantomasa na mysl przywodzi. Dobra, lepiej poslucham jeszcze, moze cos madrego napisze ;)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
ULVER
« Reply #16 on: 2006-02-20, 17:54:05 »
Z Ulver znam:

- Themes from William's Blake... - wspania³a muzyka, miejscami symfoniczna, czasami mocno wyciszona, pe³na elektronicznej ekspresji, idealny soundtrack to tego poematu

- A Qucik Fix of Melancholy EP - ma³a rzecz a cieszy, podobna do Blood Inside, ale bardziej gitarowa miejscami rzek³bym

- Metamorhosis EP - taki trochê przedsionek tego co pojawi³o siê pó¼niej na Perdition City, tym samym bardzo to¿same z tym materia³em, niemniej na swój czas rewolucyjna rzecz

- Blood Inside - dobrze napisa³ o niej Whodo, niesamowita mieszanka wielu muzycznych stylów, dziwaczne wykorzystanie zwyk³ych instrumentów i elegancka elektronika, piêkna p³yta

- Perdition City - bardzo wyciszona mieszanka elektro, darkwave i najmroczniejszych odmian trip-hopu, nieziemski obraz opuszczonego, demonicznego miasta, robi wra¿enie

- Silence Teaches us how to Sing EP - minimalistyczna muzyka, niemal pozbawiona d¼wiêku, jakby Garm chcia³ odtworzyc ciszê razem ze wszystkimi drobnymi zak³óceniami, które w niej wystêpuj±

- Silencing the Singing EP - jak wy¿ej, ale podzielona na przy partycje i nieco inna trzeba przyznac

Naprawdê odkrywcza i zdumiewaj±ca muzyka. =D>
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
ULVER
« Reply #17 on: 2006-02-20, 18:22:15 »
Quote from: Unas

- A Qucik Fix of Melancholy EP - ma³a rzecz a cieszy, podobna do Blood Inside, ale bardziej gitarowa miejscami rzek³bym


Ja bym powiedzia³ ¿e wiêcej gitar jest na Blood Inside.

Quote from: Unas


- Silence Teaches us how to Sing EP - minimalistyczna muzyka, niemal pozbawiona d¼wiêku, jakby Garm chcia³ odtworzyc ciszê razem ze wszystkimi drobnymi zak³óceniami, które w niej wystêpuj±

- Silencing the Singing EP - jak wy¿ej, ale podzielona na przy partycje i nieco inna trzeba przyznac



Te mini albumy uwielbiam, szczególnie Silence Teaches you how to Sing.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
ULVER
« Reply #18 on: 2006-02-20, 23:54:23 »
Whodo, dziêki za info, porozgl±dam siê :)
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
ULVER
« Reply #19 on: 2006-02-21, 12:12:16 »
hmm... Ulver jest genialny (ale to ju¿ by³o napisane :] tak¿e ja o czym¶ innym)
Otó¿ chodzi mi g³ównie o Perdition City, a jeszcze dok³adniej o te wyj±ce melancholijnie saksofony i inne takie jazzowe momenty na tej p³ytce. Jak siê nazywa taki rodzaj jazzu ? Wie kto¶ mo¿e ?
Bo chcia³bym trochê ugry¼æ tej muzyki :) Aha no i ewentualnie kto gra takie cuda ?

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
ULVER
« Reply #20 on: 2006-02-21, 13:08:15 »
absent_friend je¶li chcesz siê wgry¼æ w jazz to polecam na pocz±tek Kind Of Blue Milesa Davisa i A Love Supreme Johna Coltrane'a (zw³aszcza ten pierwszy ;) ). To albumy, dziêki którym ka¿dy zacznie uwielbiaæ jazz  :mrgreen: Nie ma tam mo¿e saksofonu w takich klimatach jak na Perdition City, ale mo¿na pos³uchaæ dodatkowo ;) No chyba, ¿e ju¿ s³uchasz jazzu, to nie wiem co Ci poleciæ, bo nie spotka³am siê jeszcze z czym¶ co bym mog³a w tym wypadku...  :)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
ULVER
« Reply #21 on: 2006-02-21, 15:26:16 »
Quote from: absent_friend
saksofony i inne takie jazzowe momenty na tej p³ytce. Jak siê nazywa taki rodzaj jazzu ? Wie kto¶ mo¿e ?


Frez jazz chyba, ale nie bêdê robi³ za eksperta. :roll:


Whodo:

A, bo ja wiem, takie mam skojarzenie przy A Quick Fix, ¿e jest bardziej gitarowy, ale mo¿e to tylko wra¿enie. :roll:
[under construction]

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
ULVER
« Reply #22 on: 2006-02-21, 18:04:53 »
Quote from: Unas
Frez jazz chyba, ale nie bêdê robi³ za eksperta. :roll:


Mi tez odrazu free jazz na my¶l przyszed³.

Je¿eli chodzi o jazzowe granie to nie znam siê a¿ tak bardzo, ale mogê podpisaæ siê rekami i nogami pod postem djdzidy je¶li chodzi o Milesa Davisa, mogê te¿ dodaæ polskie Pink Freud, Skalpel, Mi³o¶æ... a i jeszcze oczywi¶cie jazz-rockowy Gordian Knot.

a z zespo³ów graj±cych podobnie do Ulvera na PC to Future Sound Of London album w szczególnosci 'Dead Cities', Coil, ostatnie dwa albumy Monumentum, jazzowo-elektroniczny Nine Horses z Davidem Sylvianem na wokalu.

Arthus

  • Posts: 89
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
ULVER
« Reply #23 on: 2006-08-04, 10:40:14 »
Pos³ucha³em sobie trochê Ulvera (chyba wszystkie pe³ne p³yty, reszta sie ju¿ po¿ycza :wink: ) i najbardziej podesz³a mi najnowsza - Blood Inside, miejscami przypomina mi fragmenty soundtracku do The Clockwork Orange. Widzieli¶cie genialny teledysk do It is Not Sound? On znowu budzi moje skojarzenia z Monthy Pythonem (¦wiêty Graal)!
"Frozen is heaven and frozen is hell. And I am dying in this living human shell. I am a dying God, coming into human flesh. Frozen my heart. Frozen my soul. Frozen my love. I am a dying God, coming into human flesh"

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
ULVER
« Reply #24 on: 2006-08-04, 12:56:56 »
Ha! Ulver to mój najulubieñszy zespó³ :P I ostatnio zara¿am nim wszystkich dooko³a (co nie, mona700?  :mrgreen2: )

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
ULVER
« Reply #25 on: 2006-08-04, 15:28:45 »
Quote
Ha! Ulver to mój najulubieñszy zespó³ :P I ostatnio zara¿am nim wszystkich dooko³a (co nie, mona700? :mrgreen2:

hah..prawda, prawda :D
Mi jak na razie najbardziej siê podoba Themes from William Blake's the marriage of heaven & hell , ale ju¿ powoli zaczynam doceniaæ Perdition City, mmm  =P~   =D> tak¿e nie wiadomo co to bêdzie za kilka miesiêcy  :roll:  tak! zostanê piszcz±c± fank± ulver  :lol:
Fata viam invenient

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
ULVER
« Reply #26 on: 2006-08-04, 16:26:34 »
Ulver, wiadomo mistrzowie :!:  Ju¿ nie mogê siê doczekaæ ponownego nagrania Nattens Madrigal (ma to byæ podobno symfoniczna wersja tego albumu), a ju¿ od d³u¿szego czasu Garm zapowiada³, ¿e takowe wydawnictwo maj± w planach  [-o<

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
ULVER
« Reply #27 on: 2006-08-04, 16:27:44 »
A ja podchodzê ju¿ który¶ raz i mi jako¶ ci±gle nie chce siê spodobaæ... nie doros³am jeszcze mo¿e ; )  Dok³adnie tak jak z Porkami, te¿ nie umiem dos³uchaæ p³yty do koñca...
wszystko, co sko¶ne.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
ULVER
« Reply #28 on: 2006-08-04, 16:32:49 »
veila, mo¿e powinna¶ zacz±æ od jakiego¶ innego albumu, bo jak wiadomo Ulver w zasadzie na ka¿dym wydawnictwie gra co innego, a wiêc mo¿e jaki¶ inna p³yta Norwegów wpadnie Ci w ucho :)

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: ULVER
« Reply #29 on: 2006-08-24, 00:38:57 »
jak na razie znam tylko dwa wydawnictwa: Kveldssanger i Blood Inside. Po pierwszym przesłuchaniu tych albumów ciężko mi było je ze sobą skojarzyć, niesamowite, że to ta sama grupa i jestem bardzo ciekaw innych dzieł Ulver, jak wyglądała przemiana ich stylu. Of coz oba ww. albumy mi się bardzo podobają [=
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?