Author Topic: APC czy Tool  (Read 59614 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: APC czy Tool
« Reply #45 on: 2007-09-21, 00:03:26 »
Ka¿da z tych kapel lubiê za co¶ innego, wiêc jest 1:1 :)
« Last Edit: 2008-07-20, 19:25:17 by Kekkai »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: APC czy Tool
« Reply #46 on: 2007-09-21, 16:19:45 »
zadna nie pobije Puscifera tak naprawde... przynajmniej jesli chodzi o nazwe :lol:

Vai Rose

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • deliverance
Odp: APC czy Tool
« Reply #47 on: 2008-07-10, 22:51:26 »
Odwieczny dylemat co poniektórych... Ja nie wybieram, nie zastanawiam siê. Jak czê¶æ osób, która ju¿ siê wypowiedzia³a, w ka¿dym z tych zespo³ów mo¿na dostrzec i ceniæ co¶ innego. Kto¶ kiedy¶ powiedzia³, ¿e Toola s³ucha siê w wiêkszo¶ci umys³em, a APC raczej sercem. I to chyba najtrafniej opisuje ró¿nice, jakie s± miêdzy tymi zespo³ami... APC jest przystêpniejsze, ³atwiejsze w odbiorze, mo¿na to zauwa¿yæ i w warstwie tekstów, czy nawet w d³ugo¶ci utworów (oh, niestety niektórzy krzywi± siê, gdy s³ysz±, ¿e jaki¶ zespó³ ma utwory powy¿ej 5-6 minut). Jest bardziej ¿yciowe, ta emocjonalno¶æ jest bardziej zauwa¿alna. Nie wiem czy zabrzmi to patetycznie czy nie, jednak¿e niezmiennie twierdzê, ¿e w Toola trzeba siê zag³êbiæ, mo¿liwie jak najbardziej siê da. O ile wcze¶niejsza jego twórczo¶æ traktowa³a o bardziej b³ahych tematach, w odniesieniu do tego co mamy na Lateralusie i 10.000 Days, by³a prostsza (i chyba nie trzeba siê dziwiæ, ¿e Tool w pierwszych latach swojego istnienia spotka³ siê z ogromn± fal± popularno¶ci), o tyle pó¼niejsze, wspomniane ju¿, dokonania - wymagaj± od odbiorcy czego¶ wiêcej. I na szczê¶cie znalaza³o siê sporo takich, którzy na swój sposób docenili tê muzykê. Chocia¿ niektórzy (w tym i ja) tak naprawdê zaczynaj± swoj± przygodê z Toolem dopiero od Lateralusa... Wtedy to dzie³o trochê przes³ania resztê. Byæ mo¿e tak samo jest z Mer De Noms, najczê¶ciej wymienianym przez fanów jako numer 1 z dorobku APC. Jakby nie by³o, te dwa projekty, jak i Puscifer, ¶wiadcz± o uniwersalno¶ci Maynarda, o tym, ¿e potrafi i¶æ ró¿nymi ¶cie¿kami. Byæ mo¿e zawita kiedy¶ jeszcze na ¶cie¿ce do serc; nagra co¶ wspólnie z APC. Osobi¶cie mam tak± nadziejê. ;)

Ju¿ siê o to k³óci³am z ch³opakami na forum APC i doszli¶my do tego, ¿e to sprawa p³ci  :mrgreen:
Czarna, mia³a¶ na my¶li tapc.fora.pl? Sorry za spam. :D
...floating on mist, crept up the caverns of my brain

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: APC czy Tool
« Reply #48 on: 2008-07-10, 23:01:12 »
ostatnio ani to ani to  :P

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: APC czy Tool
« Reply #49 on: 2008-07-10, 23:03:03 »
Odnoszê wra¿enie, ¿e APC dociera³o do mnie bardziej jak by³em w okresie burzy hormonalnej. To faktycznie d¼wiêku k³ad±ce nacisk bardziej na emocje, ale szacunek pozosta³. Natomiast Tool powraca od czasu do czasu. Ka¿da p³yta w pewnym momencie mnie po¿ar³a i prze¿u³a. Ale niestety a¿ do nowej p³yty nie mam ju¿ tam nic do odkrycia.
[under construction]

Vai Rose

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • deliverance
Odp: APC czy Tool
« Reply #50 on: 2008-07-10, 23:26:16 »
Chyba jestem na podobnym etapie...
...floating on mist, crept up the caverns of my brain

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: APC czy Tool
« Reply #51 on: 2008-07-14, 15:24:46 »
Czarna, mia³a¶ na my¶li tapc.fora.pl? Sorry za spam. :D
Nie, forum Circularity :)
...If I call will you come and will you save me?

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Odp: APC czy Tool
« Reply #52 on: 2008-07-16, 23:57:08 »
APC tylko na specyficzne nastrójj, a Tool zawsze podejdzie nawet jak nie mam na niego ochototy to po zapuszczeniu nie idzie wy³±czyæ :)
Bite your tongue, ignore the splinter.

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: APC czy Tool
« Reply #53 on: 2009-01-06, 16:39:22 »
Dla mnie najlepszy jest "Thirteenth Step", piêkny album.

Zgadzam siê. Ostatnio siê zag³êbiam w APC i "Thirteenth Step" to jest to co lubie. Stanowczo moj ulubiony album APC.
A co do tego czy wole Toola czy APC... boje sie tu wyrazic swoja opinie, bo mnie pewnie pobijecie, ale jakos ogólnie Tool mnie az tak bardzo nie zachwycil jak was  :P (co wnioskuje z tych wszystkich ochow i achow :>)... Bardzo podoba mi siê tylko p³yta Lateralus, a reszta to tak srednio na je¿a. Mo¿e musze siê lepiej wsluchac  :). Nie slyszalam tylko Aenimy, mo¿e kiedys bede miec okazje.
Chyba wole APC. Widac prosta jestem XD
« Last Edit: 2009-01-06, 16:45:25 by Jasmin »

bigfish

  • Posts: 87
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • last...
Odp: APC czy Tool
« Reply #54 on: 2009-01-10, 22:48:14 »
Tool i to zdecydowanie. APC te¿ jest do pos³uchania ale jak dla mnie to ju¿ trochê inna bajka.
Life is like a mystery
With many clues, but with few answers

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: APC czy Tool
« Reply #55 on: 2009-03-25, 12:23:06 »
Nie slyszalam tylko Aenimy, mo¿e kiedys bede miec okazje.

Tak, to ju¿ nieaktualne  :P. Po przes³uchaniu tej p³yty mam inny, o wiele pozytywniejszy stosunek do Toola. Chyba mi siê nawet zaczyna naprawdê podobaæ  :>

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: APC czy Tool
« Reply #56 on: 2009-03-25, 12:34:03 »
Zdecydowanie Tool.

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: APC czy Tool
« Reply #57 on: 2009-06-18, 17:37:44 »
TOOL... ACP to ni¿sza liga... chocia¿ Frees jest na prawde niez³y...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: APC czy Tool
« Reply #58 on: 2009-06-20, 12:27:46 »
TOOL... APC to ni¿sza liga... chocia¿ Frees jest naprawde niez³y...

Sam jeste¶ ni¿sza liga :evil: [-(.  APC mo¿e i nie nagrywa³ albumów na bazie ci±gu Fibonacciego ani nie robi³ do nich trójwymiarowych ok³adek, ale twierdzê, ¿e ¶wie¿o¶ci± brzmienia i tekstów niczym Toolowi nie ustêpuje. Je¶li ju¿ jaka¶ liga, to inna, nie ni¿sza, o.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: APC czy Tool
« Reply #59 on: 2009-06-20, 12:48:20 »
Sam jeste¶ ni¿sza liga :evil: [-(.  APC mo¿e i nie nagrywa³ albumów na bazie ci±gu Fibonacciego ani nie robi³ do nich trójwymiarowych ok³adek, ale twierdzê, ¿e ¶wie¿o¶ci± brzmienia i tekstów niczym Toolowi nie ustêpuje. Je¶li ju¿ jaka¶ liga, to inna, nie ni¿sza, o.
Zgadzam siê. Kiedy¶ by³em wielkim fanem Tool (nadal jestem, ale ju¿ tak czêsto nie s³ucham), ostatnio jednak czê¶ciej siêgam po APC. Chyba w³a¶nie z tych powodów, które wskaza³a aibrean - bo to jest ¶wie¿e. Przynajmniej dla mnie. :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"