Author Topic: Badanie muzyczne  (Read 6162 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Badanie muzyczne
« on: 2010-05-08, 15:47:43 »
Wreszcie uda³o mi siê przygotowaæ moje badanie preferencji muzycznych. Bardzo proszê Was o wype³nianie ankiety - trwa to oko³o 30 minut, ale mam nadziejê, ¿e Wam siê spodoba.
Badanie jest anonimowe, a ewentualnie zbierane dane s³u¿± jedynie celom statystycznym i informacyjnym.
Zale¿y mi na Was, wiêc prrrroszê, wype³nijcie :)
Czekam te¿ na ewentualne uwagi.

Badanie
...If I call will you come and will you save me?

Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #1 on: 2010-05-08, 17:02:32 »
No to ja siê wypowiem. Pierwsza czê¶æ, gdzie trzeba zaznaczyæ odpowied¼ A lub B jest dziwna :|. W wiêkszo¶ci przypadków nie mia³am ochoty zaznaczyæ ¿adnej z tych odpowiedzi. Brakowa³o mi jakiego¶ z³otego ¶rodka, wszystko jakie¶ takie skrajne (a ja nie lubiê skrajno¶ci). Przyk³adowo pytanie pi±te i odpowiedzi: A. Chcia³bym byæ taternikiem B. Nie rozumiem tych, którzy ryzykuj± wspinaj±c siê po górach. A co, hipotetycznie, je¶li nie chcia³abym byæ taternikiem, bo mnie do tego nie ci±gnie (nie ze strachu) ale np. wcale nie uwa¿am tego za co¶ strasznie nieodpowiedzialnego ani ryzykownego? :roll: To mêcz±ce, gdy trzeba wybraæ pomiêdzy dwiema odpowiedziami, z którymi zgadzam siê tylko w czê¶ci (i szacowaæ, która zawiera tê wiêksz± czê¶æ).

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #2 on: 2010-05-08, 17:08:18 »
Wtedy trzeba wybraæ bli¿sz± odpowied¼ :)
No, ale ja nie wymy¶la³am tych pytañ... I przyznam test ten jest przestarza³y lekko, niektóre pytania s± dziwne, ale lepszego nie mog³am wrzuciæ do internetu ze wzglêdu na prawa autorskie.

I proszê zachêcaæ do badania, a nie zniechêcaæ ;P
...If I call will you come and will you save me?

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #3 on: 2010-05-08, 17:46:53 »
Niestety mam te same uwagi co Jasmin, ale druga czê¶æ fajna, pozna³em kilka nowych nazw (poza tym dowiedzia³em siê, ¿e Fennesz gra electro  :lol2: ;) ) :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #4 on: 2010-05-08, 18:03:51 »
Niestety mam te same uwagi co Jasmin, ale druga czê¶æ fajna, pozna³em kilka nowych nazw (poza tym dowiedzia³em siê, ¿e Fennesz gra electro  :lol2: ;) ) :)
Hehe... no te¿ mnie niektóre zdziwi³y etykiety gatunków w odniesieniu do wykonawców. Autorem ankiety muzycznej jest mgr Mateusz Migut, doktorant na UW, który stworzy³ j± na potrzeby swojej pracy magisterskiej i przysz³ej doktorskiej. Zapewniam, ¿e poddawa³ on te gatunki muzyczne wnikliwej analizie :>
...If I call will you come and will you save me?

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #5 on: 2010-05-08, 21:30:28 »
Ale g³upie... Nie bêdê wyszczególniaæ, co jest g³upie, bo ca³± ankietê musia³abym wkleiæ. Najlepsze jest jednak pytanie o p³ywanie. Z góry zak³ada siê, ¿e ankietowany p³ywa. A ja nie p³ywam. Wcale. Ani trochê. Ju¿ od hohohohohohoho nie p³ywam... C. Nie bawi mnie to. A pó¼niej jeszcze o skakaniu z trampoliny do wody. NIE P£YWAM, NIE CHODZÊ NA BASEN, JEGO MAÆ! WCALE! Albo tyle tego "chcia³bym" zamiast - "tak, cholera, robiê to". :roll:
Lito¶ci!
ze mn± nie ma ¿artów

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #6 on: 2010-05-08, 22:46:35 »
Za d³ugie, ale skoñczone. Czy mo¿na dostaæ listê gatunków z przyk³adami na PW albo maila :) ?

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #7 on: 2010-05-08, 22:59:59 »
Za d³ugie, ale skoñczone. Czy mo¿na dostaæ listê gatunków z przyk³adami na PW albo maila :) ?
Musia³abym zapytaæ autora, a mam z nim do¶æ utrudniony kontakt... ;) Ale nie mówiê, ¿e nie...
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #8 on: 2010-05-08, 23:39:34 »
No to ja siê wypowiem. Pierwsza czê¶æ, gdzie trzeba zaznaczyæ odpowied¼ A lub B jest dziwna :|. W wiêkszo¶ci przypadków nie mia³am ochoty zaznaczyæ ¿adnej z tych odpowiedzi. Brakowa³o mi jakiego¶ z³otego ¶rodka, wszystko jakie¶ takie skrajne (a ja nie lubiê skrajno¶ci). Przyk³adowo pytanie pi±te i odpowiedzi: A. Chcia³bym byæ taternikiem B. Nie rozumiem tych, którzy ryzykuj± wspinaj±c siê po górach. A co, hipotetycznie, je¶li nie chcia³abym byæ taternikiem, bo mnie do tego nie ci±gnie (nie ze strachu) ale np. wcale nie uwa¿am tego za co¶ strasznie nieodpowiedzialnego ani ryzykownego? :roll:
To samo jest w 48: w dupie mam, czym kto je¼dzi i jak, chyba, ¿e jest ewidentnie beznadziejnym kierowc±, a tam widnieje: A. Ludzie je¿d¿±cy motocyklami musz± chyba w jaki¶ sposób odczuwaæ potrzebê nara¿ania siê na niebezpieczeñstwo. B. Lubiê szybk± jazdê motocyklem.
A mnie, szczerze mówi±c, motocykle i ludzie je¿d¿±cy na nich nie obchodz±. Odpowied¼ "mam to gdzie¶" by³aby bardzo po¿±dana. W wielu przypadkach.
Nadto mam jeszcze jedne fajny przyk³ad: pytanie o alkohol. Co, je¶li lubiê wypiæ, a jednocze¶nie nie czujê siê dobrze po u¿yciu jednopo³ówkowego generatora fazy? :P Dlaczego nie mogê zaznaczyæ obu?

Poza tym to "chcia³bym". Najg³upsze s³owo ¶wiata. Chcia³bym, gdybym wiedzia³, czego chcê, ale, ¿e nie wiem, to za³ó¿my, ¿e gdybym jednak wiedzia³, to mo¿e bym, chcia³. Skasowaæ to s³owo i zabroniæ u¿ywaæ.

Jako, ¿e na bie¿±co piszê: 53: A. W towarzystwie staram siê zab³ysn±æ elokwencj± i humorem. B. W towarzystwie staram siê nie zwracaæ na siebie uwagi.
C - nie staram siê w ¿adn± stronê, bo uwa¿am, ¿e nie muszê.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #9 on: 2010-05-09, 00:02:25 »
Jejku, no rozumiem Was, ale je¶li czytali¶cie polecenie, to trzeba wybraæ odpowied¼ która pasuje nam bardziej, jest bli¿sza prawdy i tyle... Tak, ten test jest przestarza³y i uogólnia :roll:
I proszê nie podawaæ ca³ych pytañ - mo¿e nie ma wyra¼nie zastrze¿onych praw autorskich do niego, ale proszê mi nie "paliæ" testu :/
...If I call will you come and will you save me?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #10 on: 2010-05-09, 00:43:48 »
 Ee tam, jam równie¿ test uczyni³ i móg³bym siê czepiaæ kilku pytañ (tym bardziej, ¿e kilka jest naprawdê po kij :P), ale po co? Nigdy siê wszystkiego nie uwzglêdni, ale za¶ przecie¿ nie o to chodzi.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #11 on: 2010-05-09, 12:03:24 »
Te¿ uzupe³ni³am wczoraj, prawdê mówi±c wszystkie pytania by³y o to samo - wolisz wersjê bardziej aktywn± (ofensywn±) czy pasywn± (defensywn±). I w³a¶ciwie tyle testu. W sumie nie wiem czym siê podniecaæ, potraktujcie to jak "jak± piosenk± bitelsów jeste¶" na fejsbuku.
wszystko, co sko¶ne.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #12 on: 2010-05-09, 12:07:27 »
Done.

Choc uwazam, ze ogolnie rzecz bioraca znam sie na muzyce, to o niektorych gatunkach pierwszy raz slysze :) I zycia by mi nie starczylo, zeby zapoznac sie przynajmniej z 2-3 przedstawicielami kazdego z nich :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #13 on: 2010-05-09, 12:29:48 »
Ogólnie takie ankiety musz± byæ dobrze pomy¶lane, bo je¿eli ich cel jest zbyt oczywisty, odpowiadaj±cy bêdzie po prostu gra³ idea³ przed samym sob±. Dla przyk³adu, pomimo anonimowo¶ci, gdyby pojawi³o siê pytanie pokroju "Czy ch³op mo¿e babê pasem biæ?", jak my¶licie, jaki by³by wynik niezale¿nie od osobistych preferencji ankietowanego? Podejrzewam, ¿e odpowiedzi przeciwnych by³oby na poziomie 99,99%. Albo np. ma³o kto z naszego forum przyzna siê, ¿e lubi "disco polio", bo nie bêdzie chcia³ wyj¶æ na buraka... :wink: A tak w ogóle, to jestem ciekaw, co z tych "badañ muzycznych" Czarnej wyniknie? :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #14 on: 2010-05-09, 13:43:02 »
¯e tak zapytam - Czarna, skoro to Twoje badanie, to dlaczego nie u³o¿y³a¶ sama do niego testu? Nie pozwolili Ci czy jak? Bo ten tutaj jest irytuj±co wrêcz p³ytki i sp³aszczaj±cy wszystko do czarno-bieli, nie wiem, jak Ci siê uda z tego odczytaæ cokolwiek.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

 

lofty-success