Author Topic: Badanie muzyczne  (Read 6163 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #30 on: 2010-06-27, 13:17:34 »
a gdzie moje? :(
Nie da³e¶ maila, to nie dostaniesz. By³o i¶æ witaæ lato, to mo¿e by¶ dosta³...

jakie lato? toæ wiosna za oknem..

to chcê w ramach prezentu, o

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #31 on: 2010-06-27, 13:40:12 »
a gdzie moje? :(
Nie da³e¶ maila, to nie dostaniesz. By³o i¶æ witaæ lato, to mo¿e by¶ dosta³...

jakie lato? toæ wiosna za oknem..

to chcê w ramach prezentu, o
Jaka wiosna? Wiosn± by³o cieplej :P
I  w ogóle niesympatyczny jeste¶, to, ¿e wype³ni³e¶ formularz, to powinno byæ z dobrego serca, ¿eby kole¿ance w nauce pomóc, a Ty siê domagasz jakich¶ nagród i prezentów, jakby¶ krew odda³... :roll: :P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #32 on: 2010-06-27, 13:45:27 »
a gdzie moje? :(
Nie da³e¶ maila, to nie dostaniesz. By³o i¶æ witaæ lato, to mo¿e by¶ dosta³...

jakie lato? toæ wiosna za oknem..

to chcê w ramach prezentu, o
Jaka wiosna? Wiosn± by³o cieplej :P
I  w ogóle niesympatyczny jeste¶, to, ¿e wype³ni³e¶ formularz, to powinno byæ z dobrego serca, ¿eby kole¿ance w nauce pomóc, a Ty siê domagasz jakich¶ nagród i prezentów, jakby¶ krew odda³... :roll: :P

racja, chodzi³o o przedwio¶nie :P

ja jestem przesympatyczny a Czarna obieca³a i ja w utêsknieniu, ale nie narzekaj±c, czeka³em tyle czasu a tu siê dowiadujê, ¿e inni dostali tylko nie ja.. normalnie przedwiosenna chandra!

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #33 on: 2010-06-27, 14:05:21 »
a gdzie moje? :(
S³oñce, ju¿ jestem w po³owie... (mam 60 osób do opisania) Powiniene¶ dzi¶ dostaæ :)
Ja dopiero w ¶rodê dosta³am Wasze wyniki z muzycznej i mog³am jako¶ skoñczyæ swoj± pracê.

Jacku, i co - zgadza siê? ;)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #34 on: 2010-06-27, 14:14:26 »
Jacku, i co - zgadza siê? ;)
Pewnie! :)
Quote from: Czarna
...osoby s³uchaj±ce muzyki metalowej maj± wiêksze zapotrzebowanie na bod¼ce, a szczególnie wra¿liwo¶æ na nudê – w wiêkszo¶ci nie lubi± oni rutynowych dzia³añ i powtarzania tych samych czynno¶ci... Twoje wyniki mie¶ci³y siê w ¶redniej grupy – nie ró¿ni± siê one znacz±co od wyników wiêkszo¶ci badanych.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #35 on: 2010-06-27, 14:28:09 »
Jacku, i co - zgadza siê? ;)
Pewnie! :)
Quote from: Czarna
...osoby s³uchaj±ce muzyki metalowej maj± wiêksze zapotrzebowanie na bod¼ce, a szczególnie wra¿liwo¶æ na nudê – w wiêkszo¶ci nie lubi± oni rutynowych dzia³añ i powtarzania tych samych czynno¶ci... Twoje wyniki mie¶ci³y siê w ¶redniej grupy – nie ró¿ni± siê one znacz±co od wyników wiêkszo¶ci badanych.
To znaczy, ¿e Twoje wyniki nie by³y wysokie ani niskie... tylko przeciêtne :P

Nawet nie wiedzia³am, który mejl to Twój :D
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #36 on: 2010-06-27, 16:04:18 »
Jacku, i co - zgadza siê? ;)
Pewnie! :)
Quote from: Czarna
...osoby s³uchaj±ce muzyki metalowej maj± wiêksze zapotrzebowanie na bod¼ce, a szczególnie wra¿liwo¶æ na nudê – w wiêkszo¶ci nie lubi± oni rutynowych dzia³añ i powtarzania tych samych czynno¶ci... Twoje wyniki mie¶ci³y siê w ¶redniej grupy – nie ró¿ni± siê one znacz±co od wyników wiêkszo¶ci badanych.
To znaczy, ¿e Twoje wyniki nie by³y wysokie ani niskie... tylko przeciêtne :P
Oto ca³y ja. :twisted: :wink:

Nawet nie wiedzia³am, który mejl to Twój :D
Bo tym razem nie g³osowa³ dr Jekyll, a Mr. Hyde... :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #37 on: 2010-06-27, 16:47:59 »
moje te¿ siê w sumie sprawdzaj±

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #38 on: 2010-06-27, 19:10:13 »
moje te¿ siê w sumie sprawdzaj±
Akurat Wasze wyniki to ma³o "ciekawe" by³y.
A tak naprawdê to je¶li odpowiadali¶cie szczerze, to nie mog± siê nie zgadzaæ. Te "wyniki" to tylko podsumowanie wszystkich Waszych wypowiedzi... ;)
...If I call will you come and will you save me?

Kea

  • Posts: 373
  • Karma: +0/-0
  • she-wolf
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #39 on: 2010-06-27, 19:18:23 »
ja te¿ nie dosta³am!
Bogowie i diab³y nigdy nie istnieli. Istnieli za to ludzie, których w nich obrócono i uwiêziono w nadprzyrodzonych inkarnacjach.......

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #40 on: 2010-06-27, 21:24:31 »
moje te¿ siê w sumie sprawdzaj±
Akurat Wasze wyniki to ma³o "ciekawe" by³y.
A tak naprawdê to je¶li odpowiadali¶cie szczerze, to nie mog± siê nie zgadzaæ. Te "wyniki" to tylko podsumowanie wszystkich Waszych wypowiedzi... ;)

zale¿y co rozumiesz przez "ciekawe". Ogólnie rzecz bior±c to w du¿ej mierze kwestia reprezentatywno¶ci Twojej 96-osobowej grupy a co¶ czujê, ¿e by³o z ni± s³abo je¶li wype³niali j± g³ównie Twoi znajomi. Mówi±c, ¿e wyniki by³y "przeciêtne" oceniasz tylko na tle reszty grupy a to jest ma³o informatywne - porównanie z grup± reprezentatywn± dla ca³ego spo³eczeñstwa mog³oby w tym wypadku powiedzieæ wiêcej bo akurat osoby z tej próbki maj± ze sob± z pewno¶ci± wiêcej wspólnego ni¿ powinny. Tylko pozyskanie takich danych to chyba robota na sztab ludzi :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #41 on: 2010-06-27, 22:34:51 »
zale¿y co rozumiesz przez "ciekawe". Ogólnie rzecz bior±c to w du¿ej mierze kwestia reprezentatywno¶ci Twojej 96-osobowej grupy a co¶ czujê, ¿e by³o z ni± s³abo je¶li wype³niali j± g³ównie Twoi znajomi. Mówi±c, ¿e wyniki by³y "przeciêtne" oceniasz tylko na tle reszty grupy a to jest ma³o informatywne - porównanie z grup± reprezentatywn± dla ca³ego spo³eczeñstwa mog³oby w tym wypadku powiedzieæ wiêcej bo akurat osoby z tej próbki maj± ze sob± z pewno¶ci± wiêcej wspólnego ni¿ powinny. Tylko pozyskanie takich danych to chyba robota na sztab ludzi :P
Jako "ciekawe" mia³am na my¶li 'odchylone od ¶redniej', bo wtedy w ogóle mo¿na co¶ zinterpretowaæ.
Przecie¿ dosta³e¶ opis ca³ego badania, by³a tam równie¿ informacja, ¿e wyniki oceniane s± na tle tej, sk±din±d licznej jak na takie badanko psychologiczne grupy - chyba nie musia³am potem dodawaæ w ka¿dym zdaniu "niskie/wysokie na tle grupy". Uwa¿asz, ¿e Twoje wyniki s± przeciêtne tylko na tle "moich znajomych", a tak poza tym, to jeste¶ wyj±tkowy?!
Mo¿e masz raczej na my¶li to, ¿e grupa obejmowa³a w wiêkszo¶ci ludzi w wieku 19-30 i na ich tle wypadasz przeciêtnie...?! No wiêc normy tworzy siê równie¿ dla grup wiekowych, bo bez sensu by³oby porównywaæ 19-latka z 60-latkiem. I wydaje mi siê, ¿e akurat w tej grupie ("moich znajomych") powiniene¶ siê dobrze odnajdywaæ... :roll:
(w tym wypadku w zasadzie Jacek powinien moj± interpretacjê potraktowaæ z du¿ym przymru¿eniem oka, bo on wyró¿nia³ siê na tle tej grupy :P)

Tak naprawdê wcale nie musia³am Wam tego obliczaæ i nie zamierza³am, ale prosili¶cie. I wszystko, co ja mog³am zrobiæ, to oceniæ Twoje wyniki na tle grupy. I mo¿esz mi wierzyæ, ¿e ta grupa jest z pewno¶ci± bardziej reprezentatywna ni¿ np. "grupa studentów II roku psychologii".
Ten test nie ma norm, normy siê robi na tysi±cach ludzi (a zajmuje siê tym najczê¶ciej ten, kto dany test adaptuje). Ten test nie ma norm, a wiêc mo¿e byæ stosowany tylko w badaniach naukowych do porównywania i tak naprawdê nie powinnam napisaæ ani jednej interpretacji, BO NIE MA NORM. Jedyne, co mog³am zrobiæ, to opisaæ jednostkê na tle grupy.
Tak¿e lepsze to ni¿ nic. Je¶li Ci siê nie podoba, to trudno. Przykro mi :roll:

P.S. Uwa¿asz, ¿e mam a¿ tylu znajomych?! :P
« Last Edit: 2010-06-27, 22:44:05 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #42 on: 2010-06-27, 23:15:33 »
nie jestem psychologiem, ale co¶ czujê, ¿e kto¶ tu jest przewra¿liwiony na w³asnym punkcie :P

nie napisa³em, ¿e mi siê "nie podoba" i "¿e uwa¿am, ¿e jestem wyj±tkowy" wiêc nie pisz jakbym przypuszcza³ na Ciebie atak bo to nie o to chodzi. Mówiê po prostu, ¿e "przeciêtny wynik" w niereprezentatywnej grupie to pojêcie nic nie mówi±ce bo sama grupa mo¿e byæ ze wzglêdu na brak reprezentatywno¶ci "nieprzeciêtna" :P Nie mam ¿adnych pretensji do Ciebie o to kogo do grupy sobie wybra³a¶ - zwyczajnie stwierdzam fakty bo pamiêtam, ¿e pro¶bê o wype³nienie ankiety wystawi³a¶ tu i rozes³a³a¶ te¿ ludziom na facebooku (w tym mnie) a to jakby nie patrzeæ Twoi znajomi... No i nie powiesz mi, ¿e nie masz przynajmniej 96 znajomych :P

W ka¿dym razie dziêki za przyjrzenie siê indywidualnie wynikom! Co¶tam siê o sobie dowiedzia³em a w zasadzie potwierdzi³em :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Badanie muzyczne
« Reply #43 on: 2010-06-28, 00:06:56 »
Sory, siê unios³am.
Bo wiesz, ja tu sobie flaki wypruwam, a Ty mówisz, ¿e moja grupa badawcza to ¿adna grupa. A guzik-prawda!
Je¶li chcesz wiedzieæ, to na 60 interpretacji, które napisa³am to kojarzy³am max 20 mejli, wiêc powiedzenie, ¿e by³o to badanie mojej grupy znajomych jest trochê naci±gane.
Owszem, podawa³am linkê do badania znajomym, oni równie¿ podawali dalej, poza tym wrzuca³am te¿ to badanie na forach metalowych, gdzie nie zna³am prawie nikogo.

Uwa¿asz, ¿e 100 jakich¶ osób, wybranych pod jednym wzglêdem np. bycie moim znajomym sprawia, ¿e jest to a¿ tak specyficzna grupa?!
O ¶redniej wieku ju¿ mówi³am, na pewno nie wszyscy ludzie byli z Warszawy, nie wszyscy z du¿ych miast nawet... Co Twoim zdaniem ¶wiadczy, ¿e by³a to grupa niereprezentatywna?
Poza tym, oczywi¶cie, ¿e by³a to grupa "m³odych" ludzi, którzy maj± internet...
Owszem, nie by³a to grupa w 100% znormalizowana i reprezentatywna w tym sensie teoretycznym (przekrojowa wiekowo, miasta/wsi, wykszta³cenie), ale porównañ i tak dokonuje siê na tle swojego wieku i p³ci.
Tak¿e uwa¿am, ¿e by³a to wystarczaj±co reprezentatywna grupa, aby móc dokonaæ na jej tle interpretacji.
« Last Edit: 2010-06-28, 00:19:04 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success