Author Topic: DVD "In Live Concert at the Royal Albert Hall"  (Read 86061 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #15 on: 2010-05-15, 23:35:09 »
Nawet nie wiedzia³em, ¿e to siê nazywa pregap - dziêki Callahan za ten cytat. :) To, ¿e Reverie mie¶ci siê w pregapie mo¿na wydedukowaæ tak¿e z czasów kompozycji podanych przez:
Quote from: Opeth.com
4. Atonement(5.20)
5. Reverie/Harlequin forest (12.39)
Samo Harlequin Forest ma jedynie ok. 11.35.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #16 on: 2010-05-16, 00:06:08 »
Fakt jest faktem, ¿e sam zapis tytu³ów mo¿e byæ myl±cy - Reverie jest w zasadzie do³±czone do Atonement, nie wchodzi w czas Harlequin forest, podobnie ³±czy siê przy zgrywaniu do [przyk³adowo] mp3, a tymczasem lista utworów kwalifikuje go jako czê¶æ pi±tego utworu.
Jednakowo¿ Opeth nie wykonuje Reverie na koncertach przed HF :] W±tpiê, by zrobili to w przypadku grania Atonement [do czego jeszcze chyba nie dosz³o i pewnie nie dojdzie do czasu kolejnego jubileuszu i ³askawego odgrywania utworów dot±d niegranych], mo¿e wiêc nale¿a³oby tê miniaturkê traktowaæ jako oddzieln± ca³o¶æ, przerywnik nie doklejany do ¿adnego z utworów. Z tym jednak k³óci siê zapis na ok³adce albumu.

btw, szuka³em tematu z dyskusj± na temat GR w którym móg³bym umie¶ciæ tego posta, ale typowego tematu po¶wiêconego temu albumowi chyba po prostu nie ma :? Tego z pytaniem, czy GR to pora¿ka artystyczna, b±d¼ rozmaitych tematów po¶wiêconych poszczególnym piosenkom i teledyskowi nie liczê.
Ogólnie pod tym wzglêdem zauwa¿am pewn± niekonsekwencjê na forum - s± tematy po¶wiêcone jakim¶ nadzwyczajnym edycjom, dodatkom, teledyskom, ale ¿eby ka¿dy album mia³ swoje miejsce, to ju¿ nie - chyba tylko Watershed cudem siê dorobi³. A jak widaæ po jego przyk³adzie o jednej p³ycie mo¿na mówiæ d³ugo i du¿o [tak, wiem ¿e ten topic zawiera nasze dyskusje na temat p³yty od czasu pierwszych wie¶ci o niej, ale przecie¿ nie tylko]. Zastanawiam siê ile ciekawych refleksji i spostrze¿eñ zosta³o niewyra¿onych z braku miejsca na to, a tak¿e ile kilkunastopostowych topiców za³o¿onych dla drobnych pierdó³ek, które mog³yby siê znale¼æ w jednym worku... Ale to tylko takie moje marudzenie...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #17 on: 2010-05-16, 09:36:56 »
Reverie jest w zasadzie do³±czone do Atonement, nie wchodzi w czas Harlequin forest
W czas Atonement te¿ nie, bo wtedy kompozycja ta wyd³u¿a siê do 6.28. :wink:

btw, szuka³em tematu z dyskusj± na temat GR w którym móg³bym umie¶ciæ tego posta, ale typowego tematu po¶wiêconego temu albumowi chyba po prostu nie ma :?
W pewnym sensie jako konkretniejszy temat o GR mo¿na potraktowaæ ten. :wink:

Co siê tyczy zapowiadanego DVD, to spodziewam siê go jesieni±, pomiêdzy wrze¶niem a listopadem. Jak ju¿ bêdzie znany tytu³, mo¿na bêdzie ewentualnie zmieniæ tytu³ w±tku.
« Last Edit: 2010-05-16, 10:50:41 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #18 on: 2010-05-16, 10:43:03 »
btw, szuka³em tematu z dyskusj± na temat GR w którym móg³bym umie¶ciæ tego posta, ale typowego tematu po¶wiêconego temu albumowi chyba po prostu nie ma :?
W pewnym sensie jako konkretniejszy temat o GR mo¿na potraktowaæ ten. :wink:
Do tego te¿ mi nie pasowa³o, a uczulenie to pewnie bierze siê st±d, ¿e jak widzê recenzje, to kojarzy mi siê z Recenzjami z Ca³ej piêknej reszty, gdzie by³a jaka¶ zasada, ¿e poni¿ej trzech zdañ nie schodzimy i s± tylko recenzje. :P

Quote
Co siê tyczy zapowiadanego DVD, to spodziewam siê go jesieni±, pomiêdzy wrze¶niem a listopadem. Jak ju¿ bêdzie znany tytu³, mo¿na bêdzie ewentualnie zmieniæ tytu³ w±tka.
W zasadzie to patrz±c na to jak siê "spieszyli" z wydaniem poprzedniego DVD, to oczekiwanie rych³ego wydania mo¿e siê skoñczyæ rozczarowaniem. Pozostaje mieæ nadziejê, ¿e RR takie rzeczy za³atwia sprawniej ni¿ Peaceville.
A swoj± drog± - z Opeth robi siê drugi Dream Theater - co album wydaj± DVD z trasy ;-) :mrgreen: Czekamy na oficjalne bootlegi XD
Aha - [kogo? czego?] - w±tku ;-)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #19 on: 2010-05-16, 10:50:25 »
Aha - [kogo? czego?] - w±tku ;-)
Kruca bomba, faktycznie. Ju¿ poprawiam. :)

Edit: ca³kiem d³ugie to by³y koncerty - wychodzi mi, ¿e trwa³y ok. 150 minut. Ciekawe czy wydadz± to jako jednop³ytowe DVD czy podwójne?
« Last Edit: 2010-05-16, 10:59:26 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #20 on: 2010-05-16, 13:42:08 »
To ja jestem chyba na to za g³upi, my¶la³em, ¿e Reverie to ta pierwsza mocniejsza czê¶æ, a Harlequin Forest to ta druga, która jest spokojniejsza :D

A DVD mo¿e nazw± Evolution? :D

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #21 on: 2010-05-16, 14:03:45 »
A DVD mo¿e nazw± Evolution? :D

Jak zobaczy³em te plakaty od Luksora, to te¿ od razu pomy¶la³em, ¿e nazw± to Evolution. By³aby to chyba najgorsza nazwa w historii Opeth... dla mnie.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #22 on: 2010-05-16, 14:08:26 »
Pasowa³oby jak ula³ do Watershed. :? Kolejne rozwi±zanie problemu kompletnego braku pomys³u na tytu³? Zupe³nie nieopethowe s± te nazwy :|

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #23 on: 2010-05-16, 14:28:32 »
Opeth siê skoñczy³ na Eternal Ear Torture. :mrgreen:
[under construction]

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #24 on: 2010-05-16, 20:18:48 »
To ja jestem chyba na to za g³upi, my¶la³em, ¿e Reverie to ta pierwsza mocniejsza czê¶æ, a Harlequin Forest to ta druga, która jest spokojniejsza :D

Ja s±dzi³em tak samo, na moim odtwarzaczu "Reverie" jest przyklejone do "Atonement", pewnie mnie to zmyli³o ;)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #25 on: 2010-05-16, 20:40:21 »
To ja jestem chyba na to za g³upi, my¶la³em, ¿e Reverie to ta pierwsza mocniejsza czê¶æ, a Harlequin Forest to ta druga, która jest spokojniejsza :D
Ja s±dzi³em tak samo, na moim odtwarzaczu "Reverie" jest przyklejone do "Atonement", pewnie mnie to zmyli³o ;)
Praktycznie od samego pocz±tku s± z tym problemy - pisali¶my o tym miêdzy innymi tutaj. :wink: Dodatkowo mo¿e kogo¶ wprowadziæ w b³±d miks 5.1, gdzie faktycznie Reverie do³±czono do Atonement, a opisano identycznie jak na p³ycie CD. Mam nadziejê, ¿e w pewnym sensie problem zniknie, gdy na nowym DVD, zgodnie z opisami Mikaela na blogach, kompozycja zagrana w Royal Albert Hall opisana zostanie jako Harlequin Forest, no chyba ¿e w Londynie faktycznie zagrali j± ³±cznie z Reverie.

A DVD mo¿e nazw± Evolution? :D
Jak zobaczy³em te plakaty od Luksora, to te¿ od razu pomy¶la³em, ¿e nazw± to Evolution. By³aby to chyba najgorsza nazwa w historii Opeth... dla mnie.
Te¿ siê tego obawiam. Ju¿ wola³bym "Concert at Royal Albert Hall", choæ te¿ niezbyt to wyrafinowane i ma³o artystyczne jak na Opeth, ale poprzedni koncertowy tytu³ DVD czyli "The Roundhouse Tapes" te¿ niczym specjalnym siê nie wyró¿nia³...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #26 on: 2010-05-17, 08:48:10 »
btw, szuka³em tematu z dyskusj± na temat GR w którym móg³bym umie¶ciæ tego posta, ale typowego tematu po¶wiêconego temu albumowi chyba po prostu nie ma :? Tego z pytaniem, czy GR to pora¿ka artystyczna, b±d¼ rozmaitych tematów po¶wiêconych poszczególnym piosenkom i teledyskowi nie liczê.
Ogólnie pod tym wzglêdem zauwa¿am pewn± niekonsekwencjê na forum - s± tematy po¶wiêcone jakim¶ nadzwyczajnym edycjom, dodatkom, teledyskom, ale ¿eby ka¿dy album mia³ swoje miejsce, to ju¿ nie - chyba tylko Watershed cudem siê dorobi³. A jak widaæ po jego przyk³adzie o jednej p³ycie mo¿na mówiæ d³ugo i du¿o [tak, wiem ¿e ten topic zawiera nasze dyskusje na temat p³yty od czasu pierwszych wie¶ci o niej, ale przecie¿ nie tylko]. Zastanawiam siê ile ciekawych refleksji i spostrze¿eñ zosta³o niewyra¿onych z braku miejsca na to, a tak¿e ile kilkunastopostowych topiców za³o¿onych dla drobnych pierdó³ek, które mog³yby siê znale¼æ w jednym worku... Ale to tylko takie moje marudzenie...

Forum tworz± wszyscy u¿ytkownicy, wiêc nie marud¼, tylko zak³adaj temat, je¶li Ci jakiego¶ brakuje :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #27 on: 2010-05-17, 10:24:56 »
Jesli na tym dvd pojawi sie taka setlista jak na koncercie, to bedzie miazga  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mogliby nazwac plyte 'In Albert Hall She Was Standing' albo 'London Is My Robe' :P :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #28 on: 2010-05-17, 10:34:54 »
Jesli na tym dvd pojawi sie taka setlista jak na koncercie, to bedzie miazga  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
My¶lê, ¿e zamieszcz± tam ca³y londyñski koncert plus dodatki.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Nowe DVD z Royal Albert Hall
« Reply #29 on: 2010-05-17, 22:32:49 »
imo Reverie jest sklejone z Harlequin Forest, a nie z Atonement o_O
« Last Edit: 2010-05-17, 22:35:42 by mrówa »