Author Topic: Manga i Anime  (Read 20368 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

valkyrie

Manga i Anime
« on: 2005-02-12, 18:42:31 »
Właśnie.. Jaki jest wasz stosunek do japońskiej sztuki rysowania? Ja od pewnego czasu zauroczyłem się w animcach, choc i mangami nie gardze. ;) Z animowanych tytułów polecam naprawdę Witch Hunter Robin (mistrzostwo!!!), Hellsing (na avatarku siedzi bohater ;) ), Vampire Hunter D, jeżeli ktoś lubi połączenie rozbrajającej humorem komedii z miejscami słodkawym romansidłem to Love Hina.. to na tyle ;)

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Manga i Anime
« Reply #1 on: 2005-02-13, 00:48:29 »
Ja się ponownie nawróciłem na mangę i anime.
Pierwszy romans był daaawno temu i był powodowany raczej uczuciem do pewnej fanki niż do samej Sztuki. Aczkolwiek już wtedy byłem wielkim fanem dzieł Katsuhiro Otomo oraz obrazu Ghost in the Shell.
Niedawno, dzięki namowom partnerki, znowuż zajrzałem do anime i co się okazało? Podoba mi się - tym razem na poważnie i bez podtekstów. Cowboy Bebop, Hellsing, Samurai Champloo - to tylko kilka tytułów.
True Pagan Winter Crew

Vronah

• Strashna VronaH oje oje oje
Manga i Anime
« Reply #2 on: 2005-02-28, 11:30:24 »
manga i anime? dla mnie istnieje tylko : Ghost in the shell I & II , Kapitan Hawk i Yattaman !!! :D
selfbanned

stille

Manga i Anime
« Reply #3 on: 2005-03-15, 00:42:22 »
widzialam jakies kawalki "love hina " :D do tego Evangelion dochodzi. no a Yattaman to klasa, i cala reszta kreskowek z polonii 1.. to byly czasy :D mam mase teledyskow roznych zrobionych w anime...na zasadzie ze jakas tam muza leci np. Opeth "bleak" a do tego jakby dopasowane anime :D jazda jak stopiecdziesiat :twisted:
jestem wodą, do której raz włożywszy dłoń
nigdy nie zdołasz jej zapomnieć...

eBAT

• Guest
Manga i Anime
« Reply #4 on: 2006-03-12, 21:09:58 »
Wciągnąłem się w "Bleach".
A niebawem obejrzeć pełnometrażowy "Akira", punoć dobry :)

mona700

Manga i Anime
« Reply #5 on: 2006-03-12, 21:29:34 »
Zawsze podobały mi sie te duże oczęta bohaterek, które poźniej namiętnie rysowałam(teraz juz raczej nie mam na to czasu, a szkoda). Uwielbiam Hellsing, Chobits(chociaż to takie cukierkowate) i Slayers. Amen  :mrgreen:
Fata viam invenient

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Manga i Anime
« Reply #6 on: 2006-03-12, 21:38:10 »
Dobry, dobry.
Polecam też Cowboy Bebop, Samurai Champloo i Hellsing.
True Pagan Winter Crew

Czarna

• ~pani zima~
Manga i Anime
« Reply #7 on: 2006-03-12, 21:40:49 »
Nie lubię i nie rozumiem...  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

buckethead

• Ń Ń Ń
Manga i Anime
« Reply #8 on: 2006-03-12, 22:39:50 »
Quote from: Czarna
Nie lubię i nie rozumiem...  :roll:

Ehh.. Dokładnie ten sam problem

absent_friend

• friend of absynth
Manga i Anime
« Reply #9 on: 2006-03-12, 23:12:08 »
Hmm... Slayers, Hellsing i ostatnio Bleach... mniam... :]
A co do rysowania to kiedyś rysowałem nałogowo... ale mojemu kuzynowi (pozdrawiam Harlequin  :wink: ) lepiej wychodziło jak robiliśmy sobie kilkugodzinne sesje rysowania no i przestałem :P , bo stwierdziłem że nie chce mi się uczyć techniki heh i wolę popatrzeć jak komuś to lepiej wychodzi... no czasem na wyjątkowo mało zajmujących lekcjach już nie wytrzymuje i otwieram zeszyt na ostatniej stronie  :twisted: a tam jak wiadomo jest zawsze cała dusza ucznia i jego kolegów, jeśli wiecie o co mi chodzi  :wink:

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

tharos

• Suicidal imbecile
Manga i Anime
« Reply #10 on: 2006-03-13, 10:50:56 »
Evangelion i X wymiata  :mrgreen: A jeszcze mi sie podoba Dragon Ball Z (bo resta czesci jak dla mnie gorsza)  :mrgreen:
Bite your tongue, ignore the splinter.

manowce

• adhd
Manga i Anime
« Reply #11 on: 2006-03-13, 11:08:45 »
Uwielbiam, fascynuje mnie od około lat 6 nieprzerwanie, chociaż z większym i mniejszym natężeniem zainteresowania.

Szczególnie lubię wszelakie "dziwaczne" anime, typu "Hand Maid May", "Midori no hibi", "Love Hina" czy "Green Green". Poza tym to, co "vampirzaste", czyli takie rzeczy jak "Blood", "Vampire Princess Miyu" czy "Vampire Hunter D.".

Jestem też zagorzałą fanką różowiasto-słodkich produkcji Clampa - http://www.chobitsdvd.com/">"Chobits", "Wish" czy "Card Captor Sakura".

Oczywiście klasyka jak "GITS" czy "Akira" również jest przeze mnie wysoko ceniona.

Z innych pozycji polecam bardzo nostaligiczno-komputerową "Serial Experiment Lain", fantasy-humorystyczne "Dragon Half" i dzieła Miyazakiego.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

djdioda

• Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Southpole chainsaw massacre
Manga i Anime
« Reply #12 on: 2006-03-13, 14:55:09 »
Mnie manga i anime ani nie fascynuje ani nie przeszkadza. Ot - niech sobie jest ;)

masster

Manga i Anime
« Reply #13 on: 2006-03-13, 15:01:37 »
a ja podobnie jak Czarna i buckethead nie wiem wogole o co w tym chodzi  :?

andreas

Manga i Anime
« Reply #14 on: 2006-03-13, 15:42:22 »
chodzi dokładnie o to samo co w innego rodzaju komiksach i filmach animowanych. są różnego rodzaju mangi i anime: horrory, sensacyjne, fantasy, etc., tak samo jak są komiksy i filmy animowane o różnej tematyce. jedyne, czym się różnią mangi/anime od poprzednich, to charakterystyczny rodzaj kreski, czasami też może inne poczucie humoru, to wszystko. naprawdę nie wiem w czym jest problem.

jeśli chodzi o mangę to ja obecnie czytam Leviathana, potem przymierzam się do MPD Psycho (coś dla fanów reżysera - Takashi Miike). jeśli chodzi o anime to moją najulubieńsiejszą jest hellsing, oczywista. 8)

apropos, zamierzam się też zaopatrywać w nw. pozycje:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/samotny_wilk_i_szczenie/1 (okładkę rysował frank miller - tak, tak, ten od sin city)
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/angel_sanctuary/1

lofty-success