Author Topic: Manga i Anime  (Read 20371 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Juzef Le Dragon

• Guest
Odp: Manga i Anime
« Reply #90 on: 2008-03-16, 18:52:30 »
O Juzefie :D jak fajnie, że bujasz się po konwentach ;) od kiedy jeździsz? Które to masz za sobą? Działasz coś? Czy zawsze jako użyszkodnik?
E... ja jestem smutny szary Juz, nic nie robię.

Nekusna

• uleciał mój duch
    • last.fm
« Reply #91 on: 2008-03-16, 20:21:59 »
O Juzefie :D jak fajnie, że bujasz się po konwentach ;) od kiedy jeździsz? Które to masz za sobą? Działasz coś? Czy zawsze jako użyszkodnik?
E... ja jestem smutny szary Juz, nic nie robię.
Tak, tak, chodzisz pewnie po konwencie i smucisz orgom ;)albo nie, jak nic nie robisz to pewnie przesiadujesz na kinówce cały konwent ;P
Ale gdzie Juzef był gdzie ale? (;

veila

• here comes the sun
« Reply #92 on: 2008-09-09, 21:55:51 »
Robin :serducho: Amon :serducho::serducho:! Nie wiem, kto polecał, ale tego szukałam :hihi:

Podoba mi się kreska, podobają mi się bohaterowie, nawet mi się fabuła podoba - jestem na 12 i zaczyna się coś dziać nawet (żeby nie było, że tylko dla wyżej wymienionych oglądam :P)

I albo obejrzę do końca dzisiejszej nocy, albo zasnę oglądając ;<
Wyslano: 2008-07-04, 22:11:49
"Terra e" zapowiada się całkiem znośnie.
wszystko, co skośne.

aibrean

• Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • nr 932
« Reply #93 on: 2008-11-09, 01:16:09 »
Nigdy nie byłam wielbicielką mangi ani anime, choć kreska niektórych czasami sprawiała mi estetyczną satysfakcję, ale po wczoraj i dzisiaj zmieniam zdanie o sto osiemdziesiąt stopni:

Ghost in the Shell - pierwsza część mnie po prostu rozniosła na strzępy, genialna fabuła, zdjęcia że szczęka mi co i rusz opadała, niemożebnie klimatyczna sceneria skombinowana z fantastyczną muzyką. Druga była trochę zbyt zagmatwana i napakowana pomysłami, za to wizualnie więcej niż bez zarzutu. Ja chcę więcej cyberpunkowego anime! :marzenie: :serducho: :chomik: O, niechby ktoś tak Neuroshimę przerobił na serial...

Hellsing tudzież Heruszingu (kocham sposób, w jaki Japończycy wymawiają europejskie wyrazy ^^) - świetny wyjściowy pomysł, bardzo ładna kreska, ciekawe typy postaci (no jak tu nie ubóstwiać Alucarda... :marzenie:) i tylko niektóre końcowe odcinki serii trochę nużą przewidywalnością i przepakowaniem. Ale i tak chcę więcej :>.

Ktoś może mi polecić jakieś kanoniczne pozycje anime (jakby jeszcze były cyberpunkowe, to w ogóle byłoby miodzio)? :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #94 on: 2008-11-09, 10:52:54 »
Elfen Lied oglądaj! Chociaż miejscami nudzi, ale zawsze można przewinąć kawałek dalej :P (Pisanie mojej pracy licencjackiej wyglądało tak: "cholera, to zdanie głupio brzmi. To ja je zmienię... ale jak? Kto ogląda ze mną Elfen Lied?!" ;P Ale mało tego było (tj. mała ilość odcinków średnio przypadających na zdanie do poprawki), to jeszcze Hellsinga oglądałam.)

mona700

« Reply #95 on: 2008-11-09, 21:46:26 »
Ostatnio coraz więcej anime oglądam (no tak, zamiast uczyć się na kolokwia :P ).
Cóż mogłabym polecić hmmm
Jeżeli ktoś lubi tasiemce typu DB (ale fabuła jest chyba na wyższym poziomie :D ) to polecam Bleach - wojny w zaświatach, sztuki władania kataną, dusze itd.
Jeżeli ktoś lubi anime z przymrużeniem oka (to akurat nabija się z tych wszystkich robionych dla dziewcząt z bishounenami) to godne polecenia jest Perfect girl evolution/Yamato Nadeshiko Shichi Henge.
Krwawe anime - obok Hellsinga bardzo dobra seria - Blood + (kto lubi wampiry ten nie będzie zawiedziony).
Może jeszcze Kekkaishi - też jakieś pierdu pierdu o duszach :> dobre na odstresowanie.
Dla wielbicielek/wielbicieli Clampa (jeżeli tacy tu są) pozycją obowiązkową jest Vampire Knight no i X :D
A tak p.s. to Elfen lied mi sie nie podobało - może ta kreska nie pasuje do klimatu fabuły? Po prostu nie mogę tego oglądać  :twisted:
Fata viam invenient

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #96 on: 2008-11-10, 00:40:32 »
Wszyscy lubią Hellsinga, dla mnie seria jest nieskończona, drugie dno nie jest pokazane, przez co wszystko jakieś takie płytkie... nie wiem, obejrzałam i jakoś średnio. Świetne, słodkie serie to dla mnie Friuts Basket, Full Moon wo Sagashite (piosenki rządziły) Pita Ten, Chobits, Love Hina (już trochę mniej).

Z mrocznych przed X-em był Tokyo Babylon, gdzie ukazane było powiązanie Sakurazuka Mori i Subaru Sumeragi z X'a :) Fanki yaoi uwielbiają tę serię :) Mroczna i dołująca jest też Wolf's Rain... Ryczałam jak bóbr po obejrzeniu.

veila

• here comes the sun
« Reply #97 on: 2008-12-22, 23:43:11 »
A właśnie, jak jest z Tokyo Babylon, to są trzy OAVki i tyle? Bo mam takie coś i nic się tam specjalnego nie dzieje, jakieś takie kryminalne zagadeczki... Jako, że Subaru długo siedział u mnie na tapecie i jest chyba ulubioną postacią z X'a chciałam trochę poeksplorować temat, no ale nie wiem...

Czekam na drugą serię Code Geass (tzn, żeby się ściągnęła :]) - też Clampa, bardzo fajne, bardziej mrocznawe, ale nie za bardzo, na pewno nie jest to nic w stylu Chobits (jakoś mnie nie wzruszają te słodkie, ja chcę zuooo).
Wyslano: 2008-11-24, 19:41:17
A nuż się komuś spodoba...
wszystko, co skośne.

PePe

• life for sound
    • Feed me...
« Reply #98 on: 2008-12-27, 17:33:25 »
nie jestem fanem tego typu rozrywki, preferuje filmy z  żywymi bohaterami na ekranie, ale jest coś, do czego zostałem namówiony i od tej pory ubóstwiam obraz: Death Note
może ktoś miał (nie)przyjemność oglądać ekranizację filmową - nie sugerować się tym ;) serial jest po prostu zajebiaszczy, choć trzeba przyznać, że im bliżej końca (tak po 26-ym epizodzie) tempo trochę spada; ale mimo to warto;
tyle ode mnie w temacie ;)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

veila

• here comes the sun
« Reply #99 on: 2008-12-27, 22:28:52 »
Mam na liście do najbliższego oglądania ;) Jak skończę po raz kolejny X Clampa, to się wezmę za to, skoro polecasz :)
wszystko, co skośne.

aibrean

• Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • nr 932
« Reply #100 on: 2009-02-04, 00:21:58 »
W ramach odreagowywania sesji zrobiłam nasiadówkę z całą serią Elfen Lied i... powiem, że słabo :?. Po fantastycznej wizualnie i muzycznie czołówce jak również samym tytule, a nawet początku pierwszego odcinka spodziewałam się czegoś zupełnie innego, dużo lepszego. Kreska ujdzie, podobnież  bohaterowie (od strony wizualnej przynajmniej), ale fabuła dość mocno dziurawa logicznie, 'zbiegi okoliczności' naciągane trochę za bardzo nawet jak na mój dość tolerancyjny w tym względzie gust. Nie mówiąc już o tym, że główne założenie 'naukowe' wydało mi się na tyle śmiechu warte, że przeszkadzało mi to w oglądaniu. Roznegliżowanie bohaterek w różnym stadium pokwitania oraz lejąca się gęsto krew nie przeszkadzają w odbiorze, choć przyznaję, że gdybym była panem w średnim wieku z lekkimi skłonnościami pedofilsko-sado-maso, podobałoby mi się znacznie bardziej :>. Generalnie czuję rozczarowanie, które muszę odreagować jakimś mrocznym cyberpunkiem :P.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ascot

• Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
« Reply #101 on: 2009-11-21, 03:13:29 »
A z ciekawości - ktoś oglądał Azumangę?
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

• here comes the sun
« Reply #102 on: 2010-02-10, 01:17:13 »
Jako, że pilnie uczę się na egzam z filozofii (a raczej uczę się w stylu "no ile można" ;p) znalazłam sobie parę animców potencjalnie przyzwoitych patrząc na obrazki i mam w planie spróbować je obejrzeć. Jakoś przez ostatnie pół roku z anime nic wspólnego nie miałam (no... przynajmniej nie oglądałam ;p) ale nagle mnie wzięło znowu.

Z tych wybranych zaczęłam właśnie dziś oglądać Bakemonogatari, nie wiem czy ktoś miał przyjemność. Po trzech odcinkach mogę powiedzieć jedynie, że totalnie mnie rozwala. Dziwne ma wstawki, na przykład z nie rysunkowymi ale normalnymi zdjęciami, całe sceny z samych dialogów, przedziwna relacja między bohaterami, a ogólnie fabuła balansuje na granicy absurdu. Chociaż z jakichś opisów wnioskuję, że dalej pójdzie podobnie jak jakieś xxxHolic (Clampowe) - różne rozkminy nad japońskimi przesądami itd. Zbiera raczej pozytywne komentarze. Marzę tylko, żeby to oglądać z polskimi napisami, bo nie wyrabiam z czytaniem angielskich, tyle tam tekstu.
Wyslano: 2010-01-29, 00:35:43
Niech ktoś potem złączy, nie chcę edytować bo się nie wybije w górę i nikt nie przeczyta.

Zdecydowanie polecam to anime. Znaczy się Bakemonogatari. Nawet już pal sześć fabułę, która w sumie nawet nie jest najgorsza. Ale jest w nim parę genialnych rzeczy - świetna kreska, nietypowe kadrowanie, a przede wszystkim przemyślani charakterologicznie bohaterowie i relacje między nimi. Taa, może jest przegadany - znaczy się część akcji rozgrywa się tylko w dialogach. Ponadto wszystko serwowane jest przez pryzmat głównego bohatera, świetnie uchwycony sposób, w jaki on patrzy na rzeczywistość. Taka animowa narracja w pierwszej osobie.

Tym samym zaliczę chyba je do moich ulubionych anime (a nie ma ich za wiele). Zostały mi dwa odcinki do obejrzenia które wyjdą pod koniec lutego dopiero niestety...
wszystko, co skośne.

nowakowski912