Author Topic: Manga i Anime  (Read 25854 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

valkyrie

  • Posts: 17
  • Karma: +0/-0
Manga i Anime
« on: 2005-02-12, 18:42:31 »
W³a¶nie.. Jaki jest wasz stosunek do japoñskiej sztuki rysowania? Ja od pewnego czasu zauroczy³em siê w animcach, choc i mangami nie gardze. ;) Z animowanych tytu³ów polecam naprawdê Witch Hunter Robin (mistrzostwo!!!), Hellsing (na avatarku siedzi bohater ;) ), Vampire Hunter D, je¿eli kto¶ lubi po³±czenie rozbrajaj±cej humorem komedii z miejscami s³odkawym romansid³em to Love Hina.. to na tyle ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Manga i Anime
« Reply #1 on: 2005-02-13, 00:48:29 »
Ja siê ponownie nawróci³em na mangê i anime.
Pierwszy romans by³ daaawno temu i by³ powodowany raczej uczuciem do pewnej fanki ni¿ do samej Sztuki. Aczkolwiek ju¿ wtedy by³em wielkim fanem dzie³ Katsuhiro Otomo oraz obrazu Ghost in the Shell.
Niedawno, dziêki namowom partnerki, znowu¿ zajrza³em do anime i co siê okaza³o? Podoba mi siê - tym razem na powa¿nie i bez podtekstów. Cowboy Bebop, Hellsing, Samurai Champloo - to tylko kilka tytu³ów.
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Manga i Anime
« Reply #2 on: 2005-02-28, 11:30:24 »
manga i anime? dla mnie istnieje tylko : Ghost in the shell I & II , Kapitan Hawk i Yattaman !!! :D
selfbanned

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Manga i Anime
« Reply #3 on: 2005-03-15, 00:42:22 »
widzialam jakies kawalki "love hina " :D do tego Evangelion dochodzi. no a Yattaman to klasa, i cala reszta kreskowek z polonii 1.. to byly czasy :D mam mase teledyskow roznych zrobionych w anime...na zasadzie ze jakas tam muza leci np. Opeth "bleak" a do tego jakby dopasowane anime :D jazda jak stopiecdziesiat :twisted:
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

eBAT

  • Guest
Manga i Anime
« Reply #4 on: 2006-03-12, 21:09:58 »
Wci±gn±³em siê w "Bleach".
A niebawem obejrzeæ pe³nometra¿owy "Akira", punoæ dobry :)

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Manga i Anime
« Reply #5 on: 2006-03-12, 21:29:34 »
Zawsze podoba³y mi sie te du¿e oczêta bohaterek, które po¼niej namiêtnie rysowa³am(teraz juz raczej nie mam na to czasu, a szkoda). Uwielbiam Hellsing, Chobits(chocia¿ to takie cukierkowate) i Slayers. Amen  :mrgreen:
Fata viam invenient

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Manga i Anime
« Reply #6 on: 2006-03-12, 21:38:10 »
Dobry, dobry.
Polecam te¿ Cowboy Bebop, Samurai Champloo i Hellsing.
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Manga i Anime
« Reply #7 on: 2006-03-12, 21:40:49 »
Nie lubiê i nie rozumiem...  :roll:
...If I call will you come and will you save me?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Manga i Anime
« Reply #8 on: 2006-03-12, 22:39:50 »
Quote from: Czarna
Nie lubiê i nie rozumiem...  :roll:


Ehh.. Dok³adnie ten sam problem

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Manga i Anime
« Reply #9 on: 2006-03-12, 23:12:08 »
Hmm... Slayers, Hellsing i ostatnio Bleach... mniam... :]
A co do rysowania to kiedy¶ rysowa³em na³ogowo... ale mojemu kuzynowi (pozdrawiam Harlequin  :wink: ) lepiej wychodzi³o jak robili¶my sobie kilkugodzinne sesje rysowania no i przesta³em :P , bo stwierdzi³em ¿e nie chce mi siê uczyæ techniki heh i wolê popatrzeæ jak komu¶ to lepiej wychodzi... no czasem na wyj±tkowo ma³o zajmuj±cych lekcjach ju¿ nie wytrzymuje i otwieram zeszyt na ostatniej stronie  :twisted: a tam jak wiadomo jest zawsze ca³a dusza ucznia i jego kolegów, je¶li wiecie o co mi chodzi  :wink:

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

tharos

  • Posts: 768
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Suicidal imbecile
Manga i Anime
« Reply #10 on: 2006-03-13, 10:50:56 »
Evangelion i X wymiata  :mrgreen: A jeszcze mi sie podoba Dragon Ball Z (bo resta czesci jak dla mnie gorsza)  :mrgreen:
Bite your tongue, ignore the splinter.

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Manga i Anime
« Reply #11 on: 2006-03-13, 11:08:45 »
Uwielbiam, fascynuje mnie od oko³o lat 6 nieprzerwanie, chocia¿ z wiêkszym i mniejszym natê¿eniem zainteresowania.

Szczególnie lubiê wszelakie "dziwaczne" anime, typu "Hand Maid May", "Midori no hibi", "Love Hina" czy "Green Green". Poza tym to, co "vampirzaste", czyli takie rzeczy jak "Blood", "Vampire Princess Miyu" czy "Vampire Hunter D.".

Jestem te¿ zagorza³± fank± ró¿owiasto-s³odkich produkcji Clampa - http://www.chobitsdvd.com/">"Chobits", "Wish" czy "Card Captor Sakura".

Oczywi¶cie klasyka jak "GITS" czy "Akira" równie¿ jest przeze mnie wysoko ceniona.

Z innych pozycji polecam bardzo nostaligiczno-komputerow± "Serial Experiment Lain", fantasy-humorystyczne "Dragon Half" i dzie³a Miyazakiego.
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Manga i Anime
« Reply #12 on: 2006-03-13, 14:55:09 »
Mnie manga i anime ani nie fascynuje ani nie przeszkadza. Ot - niech sobie jest ;)

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Manga i Anime
« Reply #13 on: 2006-03-13, 15:01:37 »
a ja podobnie jak Czarna i buckethead nie wiem wogole o co w tym chodzi  :?

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Manga i Anime
« Reply #14 on: 2006-03-13, 15:42:22 »
chodzi dok³adnie o to samo co w innego rodzaju komiksach i filmach animowanych. s± ró¿nego rodzaju mangi i anime: horrory, sensacyjne, fantasy, etc., tak samo jak s± komiksy i filmy animowane o ró¿nej tematyce. jedyne, czym siê ró¿ni± mangi/anime od poprzednich, to charakterystyczny rodzaj kreski, czasami te¿ mo¿e inne poczucie humoru, to wszystko. naprawdê nie wiem w czym jest problem.

je¶li chodzi o mangê to ja obecnie czytam Leviathana, potem przymierzam siê do MPD Psycho (co¶ dla fanów re¿ysera - Takashi Miike). je¶li chodzi o anime to moj± najulubieñsiejsz± jest hellsing, oczywista. 8)

apropos, zamierzam siê te¿ zaopatrywaæ w nw. pozycje:

http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/samotny_wilk_i_szczenie/1 (ok³adkê rysowa³ frank miller - tak, tak, ten od sin city)
http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/angel_sanctuary/1

 

lofty-success