Author Topic: Manga i Anime  (Read 25849 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Manga i Anime
« Reply #90 on: 2008-03-16, 18:52:30 »
O Juzefie :D jak fajnie, ¿e bujasz siê po konwentach ;) od kiedy je¼dzisz? Które to masz za sob±? Dzia³asz co¶? Czy zawsze jako u¿yszkodnik?
E... ja jestem smutny szary Juz, nic nie robiê.

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Odp: Manga i Anime
« Reply #91 on: 2008-03-16, 20:21:59 »
O Juzefie :D jak fajnie, ¿e bujasz siê po konwentach ;) od kiedy je¼dzisz? Które to masz za sob±? Dzia³asz co¶? Czy zawsze jako u¿yszkodnik?
E... ja jestem smutny szary Juz, nic nie robiê.
Tak, tak, chodzisz pewnie po konwencie i smucisz orgom ;)albo nie, jak nic nie robisz to pewnie przesiadujesz na kinówce ca³y konwent ;P
Ale gdzie Juzef by³ gdzie ale? (;

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Manga i Anime
« Reply #92 on: 2008-09-09, 21:55:51 »
Robin :serducho: Amon :serducho::serducho:! Nie wiem, kto poleca³, ale tego szuka³am :hihi:

Podoba mi siê kreska, podobaj± mi siê bohaterowie, nawet mi siê fabu³a podoba - jestem na 12 i zaczyna siê co¶ dziaæ nawet (¿eby nie by³o, ¿e tylko dla wy¿ej wymienionych ogl±dam :P)

I albo obejrzê do koñca dzisiejszej nocy, albo zasnê ogl±daj±c ;<
Wyslano: 2008-07-04, 22:11:49
"Terra e" zapowiada się całkiem znośnie.
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Manga i Anime
« Reply #93 on: 2008-11-09, 01:16:09 »
Nigdy nie by³am wielbicielk± mangi ani anime, choæ kreska niektórych czasami sprawia³a mi estetyczn± satysfakcjê, ale po wczoraj i dzisiaj zmieniam zdanie o sto osiemdziesi±t stopni:

Ghost in the Shell - pierwsza czê¶æ mnie po prostu roznios³a na strzêpy, genialna fabu³a, zdjêcia ¿e szczêka mi co i rusz opada³a, niemo¿ebnie klimatyczna sceneria skombinowana z fantastyczn± muzyk±. Druga by³a trochê zbyt zagmatwana i napakowana pomys³ami, za to wizualnie wiêcej ni¿ bez zarzutu. Ja chcê wiêcej cyberpunkowego anime! :marzenie: :serducho: :chomik: O, niechby kto¶ tak Neuroshimê przerobi³ na serial...

Hellsing tudzie¿ Heruszingu (kocham sposób, w jaki Japoñczycy wymawiaj± europejskie wyrazy ^^) - ¶wietny wyj¶ciowy pomys³, bardzo ³adna kreska, ciekawe typy postaci (no jak tu nie ubóstwiaæ Alucarda... :marzenie:) i tylko niektóre koñcowe odcinki serii trochê nu¿± przewidywalno¶ci± i przepakowaniem. Ale i tak chcê wiêcej :>.

Kto¶ mo¿e mi poleciæ jakie¶ kanoniczne pozycje anime (jakby jeszcze by³y cyberpunkowe, to w ogóle by³oby miodzio)? :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Manga i Anime
« Reply #94 on: 2008-11-09, 10:52:54 »
Elfen Lied ogl±daj! Chocia¿ miejscami nudzi, ale zawsze mo¿na przewin±æ kawa³ek dalej :P (Pisanie mojej pracy licencjackiej wygl±da³o tak: "cholera, to zdanie g³upio brzmi. To ja je zmieniê... ale jak? Kto ogl±da ze mn± Elfen Lied?!" ;P Ale ma³o tego by³o (tj. ma³a ilo¶æ odcinków ¶rednio przypadaj±cych na zdanie do poprawki), to jeszcze Hellsinga ogl±da³am.)

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Manga i Anime
« Reply #95 on: 2008-11-09, 21:46:26 »
Ostatnio coraz wiêcej anime ogl±dam (no tak, zamiast uczyæ siê na kolokwia :P ).
Có¿ mog³abym poleciæ hmmm
Je¿eli kto¶ lubi tasiemce typu DB (ale fabu³a jest chyba na wy¿szym poziomie :D ) to polecam Bleach - wojny w za¶wiatach, sztuki w³adania katan±, dusze itd.
Je¿eli kto¶ lubi anime z przymru¿eniem oka (to akurat nabija siê z tych wszystkich robionych dla dziewcz±t z bishounenami) to godne polecenia jest Perfect girl evolution/Yamato Nadeshiko Shichi Henge.
Krwawe anime - obok Hellsinga bardzo dobra seria - Blood + (kto lubi wampiry ten nie bêdzie zawiedziony).
Mo¿e jeszcze Kekkaishi - te¿ jakie¶ pierdu pierdu o duszach :> dobre na odstresowanie.
Dla wielbicielek/wielbicieli Clampa (je¿eli tacy tu s±) pozycj± obowi±zkow± jest Vampire Knight no i X :D
A tak p.s. to Elfen lied mi sie nie podoba³o - mo¿e ta kreska nie pasuje do klimatu fabu³y? Po prostu nie mogê tego ogl±daæ  :twisted:
Fata viam invenient

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Manga i Anime
« Reply #96 on: 2008-11-10, 00:40:32 »
Wszyscy lubi± Hellsinga, dla mnie seria jest nieskoñczona, drugie dno nie jest pokazane, przez co wszystko jakie¶ takie p³ytkie... nie wiem, obejrza³am i jako¶ ¶rednio. ¦wietne, s³odkie serie to dla mnie Friuts Basket, Full Moon wo Sagashite (piosenki rz±dzi³y) Pita Ten, Chobits, Love Hina (ju¿ trochê mniej).

Z mrocznych przed X-em by³ Tokyo Babylon, gdzie ukazane by³o powi±zanie Sakurazuka Mori i Subaru Sumeragi z X'a :) Fanki yaoi uwielbiaj± tê seriê :) Mroczna i do³uj±ca jest te¿ Wolf's Rain... Rycza³am jak bóbr po obejrzeniu.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Manga i Anime
« Reply #97 on: 2008-12-22, 23:43:11 »
A w³a¶nie, jak jest z Tokyo Babylon, to s± trzy OAVki i tyle? Bo mam takie co¶ i nic siê tam specjalnego nie dzieje, jakie¶ takie kryminalne zagadeczki... Jako, ¿e Subaru d³ugo siedzia³ u mnie na tapecie i jest chyba ulubion± postaci± z X'a chcia³am trochê poeksplorowaæ temat, no ale nie wiem...

Czekam na drug± seriê Code Geass (tzn, ¿eby siê ¶ci±gnê³a :]) - te¿ Clampa, bardzo fajne, bardziej mrocznawe, ale nie za bardzo, na pewno nie jest to nic w stylu Chobits (jako¶ mnie nie wzruszaj± te s³odkie, ja chcê zuooo).
Wyslano: 2008-11-24, 19:41:17
A nu¿ siê komu¶ spodoba...
wszystko, co sko¶ne.

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Manga i Anime
« Reply #98 on: 2008-12-27, 17:33:25 »
nie jestem fanem tego typu rozrywki, preferuje filmy z  ¿ywymi bohaterami na ekranie, ale jest co¶, do czego zosta³em namówiony i od tej pory ubóstwiam obraz: Death Note
mo¿e kto¶ mia³ (nie)przyjemno¶æ ogl±daæ ekranizacjê filmow± - nie sugerowaæ siê tym ;) serial jest po prostu zajebiaszczy, choæ trzeba przyznaæ, ¿e im bli¿ej koñca (tak po 26-ym epizodzie) tempo trochê spada; ale mimo to warto;
tyle ode mnie w temacie ;)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Manga i Anime
« Reply #99 on: 2008-12-27, 22:28:52 »
Mam na li¶cie do najbli¿szego ogl±dania ;) Jak skoñczê po raz kolejny X Clampa, to siê wezmê za to, skoro polecasz :)
wszystko, co sko¶ne.

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Manga i Anime
« Reply #100 on: 2009-02-04, 00:21:58 »
W ramach odreagowywania sesji zrobi³am nasiadówkê z ca³± seri± Elfen Lied i... powiem, ¿e s³abo :?. Po fantastycznej wizualnie i muzycznie czo³ówce jak równie¿ samym tytule, a nawet pocz±tku pierwszego odcinka spodziewa³am siê czego¶ zupe³nie innego, du¿o lepszego. Kreska ujdzie, podobnie¿  bohaterowie (od strony wizualnej przynajmniej), ale fabu³a do¶æ mocno dziurawa logicznie, 'zbiegi okoliczno¶ci' naci±gane trochê za bardzo nawet jak na mój do¶æ tolerancyjny w tym wzglêdzie gust. Nie mówi±c ju¿ o tym, ¿e g³ówne za³o¿enie 'naukowe' wyda³o mi siê na tyle ¶miechu warte, ¿e przeszkadza³o mi to w ogl±daniu. Roznegli¿owanie bohaterek w ró¿nym stadium pokwitania oraz lej±ca siê gêsto krew nie przeszkadzaj± w odbiorze, choæ przyznajê, ¿e gdybym by³a panem w ¶rednim wieku z lekkimi sk³onno¶ciami pedofilsko-sado-maso, podoba³oby mi siê znacznie bardziej :>. Generalnie czujê rozczarowanie, które muszê odreagowaæ jakim¶ mrocznym cyberpunkiem :P.
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Ascot

  • Posts: 836
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • Przechuj buc i ch**
    • Nerd's Life
Odp: Manga i Anime
« Reply #101 on: 2009-11-21, 03:13:29 »
A z ciekawo¶ci - kto¶ ogl±da³ Azumangê?
Serious Business...
www.nerdslife.pl

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Manga i Anime
« Reply #102 on: 2010-02-10, 01:17:13 »
Jako, ¿e pilnie uczê siê na egzam z filozofii (a raczej uczê siê w stylu "no ile mo¿na" ;p) znalaz³am sobie parê animców potencjalnie przyzwoitych patrz±c na obrazki i mam w planie spróbowaæ je obejrzeæ. Jako¶ przez ostatnie pó³ roku z anime nic wspólnego nie mia³am (no... przynajmniej nie ogl±da³am ;p) ale nagle mnie wziê³o znowu.

Z tych wybranych zaczê³am w³a¶nie dzi¶ ogl±daæ Bakemonogatari, nie wiem czy kto¶ mia³ przyjemno¶æ. Po trzech odcinkach mogê powiedzieæ jedynie, ¿e totalnie mnie rozwala. Dziwne ma wstawki, na przyk³ad z nie rysunkowymi ale normalnymi zdjêciami, ca³e sceny z samych dialogów, przedziwna relacja miêdzy bohaterami, a ogólnie fabu³a balansuje na granicy absurdu. Chocia¿ z jakich¶ opisów wnioskujê, ¿e dalej pójdzie podobnie jak jakie¶ xxxHolic (Clampowe) - ró¿ne rozkminy nad japoñskimi przes±dami itd. Zbiera raczej pozytywne komentarze. Marzê tylko, ¿eby to ogl±daæ z polskimi napisami, bo nie wyrabiam z czytaniem angielskich, tyle tam tekstu.
Wyslano: 2010-01-29, 00:35:43
Niech kto¶ potem z³±czy, nie chcê edytowaæ bo siê nie wybije w górê i nikt nie przeczyta.

Zdecydowanie polecam to anime. Znaczy siê Bakemonogatari. Nawet ju¿ pal sze¶æ fabu³ê, która w sumie nawet nie jest najgorsza. Ale jest w nim parê genialnych rzeczy - ¶wietna kreska, nietypowe kadrowanie, a przede wszystkim przemy¶lani charakterologicznie bohaterowie i relacje miêdzy nimi. Taa, mo¿e jest przegadany - znaczy siê czê¶æ akcji rozgrywa siê tylko w dialogach. Ponadto wszystko serwowane jest przez pryzmat g³ównego bohatera, ¶wietnie uchwycony sposób, w jaki on patrzy na rzeczywisto¶æ. Taka animowa narracja w pierwszej osobie.

Tym samym zaliczê chyba je do moich ulubionych anime (a nie ma ich za wiele). Zosta³y mi dwa odcinki do obejrzenia które wyjd± pod koniec lutego dopiero niestety...
wszystko, co sko¶ne.

nowakowski912

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0