Author Topic: Metal Hammer Festival 2010 + Opeth  (Read 60861 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

sheeva

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #120 on: 2010-08-30, 18:53:55 »
Dziêki za info. Postaram sie z nim skontaktowaæ, A wy nie macie od niego tego nagrania?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #121 on: 2010-08-30, 18:55:03 »
Sprawdzi³em, ten Vlad Tepes to chyba Garfield - podobny wpis zamie¶ci³ na forum DT:
Quote from: Garfield
Pierwsze dwie kapele ola³em. Odpu¶cili¶my sobie zupe³nie i przyjechali¶my pó¼niej. Uwiód³ mnie wystêp POS. Mistrzostwo ¶wiata. Ogólnie to dla samego POS warto by³o pojechaæ na MHF. Katatonia moim zdaniem brzmia³a lepiej od Opeth, poza tym, ¿e wokalista okropnie fa³szowa³ momentami. Opeth na ¿ywo brzmi dla mnie zbyt siarczy¶cie, przenikliwie w gitarach i mêcz±co dla uszu. Nie pokocham tego brzmienia. Fani Opeth kolejny raz udowodnili, ¿e ca³kiem spora ich czê¶æ to totalne buractwo. Nie oby³o siê bez tradycyjnego "napierdalaæ!!" . Jakie¶ æwoki po mojej prawej stronie bez przerwy gada³y. Go¶cie mieli wyj±tkowo ubogie s³ownictwo. W sumie mo¿na prze¿yæ takie s±siedztwo, aczkolwiek by³o to uci±¿liwe. Nie wiem sk±d wzi±³ siê ten g³upawy stereotyp, ¿e fani Opeth stanowi± jak±¶ tam niby metalow± ¶mietankê, inteligencjê. Zachowanie du¿ej czê¶ci osób by³o poni¿ej normy i razi³o prostactwem, choæ gwoli sprawiedliwo¶ci dodam, ¿e druga czê¶æ osób bawi³a siê fajnie.
A tu wpis na forum Gitara.pl:
Quote from: Vlad Tepes
Pierwsze dwie kapele ola³em, na Riverside nie chcia³o mi siê w³±czaæ dyktafonu i poszed³em na gor±ce kie³baski a Korna ola³em z takich samych przyczyn co Riverside. Nie lubiê. Je¶li chodzi o moje odczucia to uwiód³ mnie wystêp POS. Mistrzostwo ¶wiata. Ogólnie to dla samego POS warto by³o pojechaæ na MHF. Katatonia moim zdaniem brzmia³a lepiej od Opeth, poza tym, ¿e wokalista okropnie fa³szowa³ momentami. Opeth na ¿ywo brzmi dla mnie zbyt siarczy¶cie, przenikliwie w gitarach i mêcz±co dla uszu. Nie pokocham tego brzmienia.
Fani Opeth kolejny raz udowodnili, ¿e spora ich grupa to totalne buractwo. Nie oby³o siê bez tradycyjnego "nap***!!" . Jakie¶ æwoki po mojej prawej stronie bez przerwy gada³y. Go¶cie mieli wyj±tkowo ubogie s³ownictwo. W sumie mo¿na prze¿yæ takie s±siedztwo aczkolwiek by³o to uci±¿liwe. Nie wiem sk±d wzi±³ siê ten g³upawy stereotyp, ¿e fani Opeth stanowi± jak±¶ tam niby metalow± ¶mietankê, inteligencjê. Zachowanie du¿ej czê¶ci osób razi³o prostactwem.

A mo¿e Sheeva tak¿e jeste¶ Garfieldem? :wink: Jakby co, to pozdrawiam! :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

sheeva

  • Posts: 3
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #122 on: 2010-08-30, 19:02:26 »
 :shock:

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #123 on: 2010-08-31, 10:16:36 »
Quote from: Garfield
(...)Fani Opeth kolejny raz udowodnili, ¿e spora ich grupa to totalne buractwo. Nie oby³o siê bez tradycyjnego "nap***!!" . Jakie¶ æwoki po mojej prawej stronie bez przerwy gada³y. Go¶cie mieli wyj±tkowo ubogie s³ownictwo. W sumie mo¿na prze¿yæ takie s±siedztwo aczkolwiek by³o to uci±¿liwe. Nie wiem sk±d wzi±³ siê ten g³upawy stereotyp, ¿e fani Opeth stanowi± jak±¶ tam niby metalow± ¶mietankê, inteligencjê. Zachowanie du¿ej czê¶ci osób razi³o prostactwem.(...)

ura¿ona duma jak widaæ boli niektórych przez d³ugi czas.. smutne :]

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #124 on: 2010-08-31, 13:46:41 »
tak tylko wyt³umaczê dla Sheevy... Garfild (czas wystêpuj±cy te¿ pod innymi pseudonimami) nas nie bardzo lubi i posprzecza³ siê kilkoma u¿ytkownikami tego forum co zakoñczy³ potem ró¿nymi uogólnieniami na wszystkich jego u¿ytkowników... to tak w skrócie, nie wdaj±c siê w niepotrzebne szczegó³y

btw. uznajcie mnie za buraka ale nie s±dzê ¿eby by³o co¶ nieodpowiedniego w powitaniu obcokrajowych kapel naszym rodzimym "napierdalaæ"... ot taki folklorystyczny akcent, wszak Majkel i inni arty¶ci czêsto w kontaktach z publik± u¿ywaj± s³ów u¿ywanych potocznie za wulgarne lub obel¿ywe z tym ¿e angielskojêzyczne... a ¿e Polacy nie gêsi...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #125 on: 2010-08-31, 17:18:33 »
MHF ca³kiem przyjemny, muszê powiedzieæ. Katatonia bardzo podoba³a mi siê repertuarowo, d¼wiêkowo trochê mniej (za bardzo ¶cianowato, no i wokal czêsto gêsto wêdrowa³ po d¼wiêkach obok tych w³a¶ciwych), PoS podesz³o wizualnie i wokalowo, muzycznie tradycyjnie miê wynudzi³o, no ale mia³o siê Newsweeka w torbie, wiêc spêdzi³am godzinkê na mi³ej lekturze :P. Nastêpnie gra³ jaki¶ ciekawy zespó³ progmetalowy o nazwie Weaverside, wykonuj±c utwory g³ównie ze swej nowej p³yty, High Definition. Tyle przynajmniej mo¿na by³o dowiedzieæ siê od konferansjera, którego gawêda przyprawia³a o marsko¶æ dzi±se³, taka by³a ¿a³osna i ¿adna. Wracaj±c do Brzegurzeki - komu nie przynudzali, temu nie przynudzali :>. ADHD jest imho wyj±tkowo nudna w porównaniu z trzema/czterema poprzednimi p³ytami, no ale poskakaæ siê do tego ³ubudu da, co te¿ fani udowodnili robi±c przepiêkny m³yn przy Left Out, jak ju¿ zauwa¿y³ by³ Callahan >.<  No¿e¿ nic tylko pruæ flaki têp± ³y¿k±.
Wreszcie gwiazda wieczoru, której po nerwacji na Riverze postanowi³am pos³uchaæ z sektora (tak, mia³am bur¿ujski bilet na sektor :P ale i tak wiêkszo¶ci MHFu s³ucha³am na p³ycie). Ope¶ nie zawiód³ - 'Windowpane' faktycznie trochê muli³, basów by³o za du¿o, ale potem siê naprostowa³o i brzmienie by³o w miarê niez³e. Setlista roznios³a mnie na strzêpy (The Moor! <3), konferansjerka Mike'a jak zwykle da³a radê, ogólne wra¿enia miodne.
Z tego miejsca dziêkujê deluminathorowi oraz Callahanowi i towarzyszce jego Asi za fajne spotkanie, komentarze i rozmowy :).
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #126 on: 2010-09-03, 07:11:15 »
Dla tych, co byli w Spodku: mo¿ecie swoje wra¿enia porównaæ z t± relacj±. :)

sweet

  • Posts: 18
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #127 on: 2010-09-03, 08:12:57 »
Hipokryci.


Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #129 on: 2010-09-13, 00:17:38 »
Niektórzy ludzie maj± ze sob± prawdziwy problem. 3/4 z nas pewnie ju¿ zapomnia³o, ¿e kto¶ taki w ogóle istnia³. A ju¿ na pewno ja. W dupie mam jego bootlegi szczerze powiedziawszy. ;)
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #130 on: 2010-09-13, 10:13:47 »
Niektórzy ludzie maj± ze sob± prawdziwy problem. 3/4 z nas pewnie ju¿ zapomnia³o, ¿e kto¶ taki w ogóle istnia³. A ju¿ na pewno ja. W dupie mam jego bootlegi szczerze powiedziawszy. ;)

dok³adnie.. kole¶ panoszy siê tak jakby to on sam zagra³ ten koncert a ¶wiat siê wstrzyma³ w niecierpliwym oczekiwaniu na jego nagrania :]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #131 on: 2010-09-13, 16:20:32 »
Nie mam pojêcia, o jakim æwoku mowa...  :twisted:
I ca³e szczê¶cie  8)
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #132 on: 2010-09-13, 17:30:46 »
Nie mam pojêcia, o jakim æwoku mowa...  :twisted:
Mo¿e chodzi o Donga... :wink: paru osób nie polubi³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #133 on: 2010-09-13, 17:31:54 »
tam jest mowa o "æwokach" wiêc przyjmujê, ¿e zostali¶my potraktowani zbiorczo.. :]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Metal Hammer Festival 2010
« Reply #134 on: 2010-09-13, 17:37:15 »
Dobra. Nie bêdê siê bawi³ w ciuciubabkê. Zamieni³em z Garfem niedawno kilka s³ów poprzez inne forum i z tego co napisa³ wynika, ¿e chodzi mu o kilka osób, wiêc raczej nie ma mowy o wszystkich, ale najlepiej jakby siê wypowiedzia³ osobi¶cie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind