Poll

Najlepszy kawa³ek na Heritage to:

Heritage
1 (1.3%)
The Devil's Orchard
9 (11.7%)
I Feel the Dark
7 (9.1%)
Slither
3 (3.9%)
Nepenthe
2 (2.6%)
Häxprocess
14 (18.2%)
Famine
7 (9.1%)
The Lines in My Hand
6 (7.8%)
Folklore
21 (27.3%)
Marrow of the Earth
2 (2.6%)
Pyre
1 (1.3%)
Face in the Snow
4 (5.2%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Heritage  (Read 247022 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1200 on: 2012-04-16, 12:57:34 »
je¶li by³o to sorry, ale trafi³em na ³adne nagranie koncertowe Devil's Orchard - jako¶æ w³a¶ciwie DVD. Tam z boku s± te¿ nagrania do pozosta³ych utwórów z koncertu..

Im d³u¿ej na to patrzê, tym silniej przeczuwam, ¿e by³o to ju¿ tu gdzie¶.. :P

Tak, tu. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1201 on: 2012-04-16, 13:04:16 »
je¶li by³o to sorry, ale trafi³em na ³adne nagranie koncertowe Devil's Orchard - jako¶æ w³a¶ciwie DVD. Tam z boku s± te¿ nagrania do pozosta³ych utwórów z koncertu..

Im d³u¿ej na to patrzê, tym silniej przeczuwam, ¿e by³o to ju¿ tu gdzie¶.. :P

Tak, tu. :wink:

eh.. just like a n00b ;)

no nic, to chocia¿ pozwolê sobie na uwagi wobec powy¿szych nagrañ, ¿eby by³a jaka¶ warto¶æ dodana:

jako¶æ super, natomiast repertuar.. moim zdaniem z ca³± moc± uwydatnione s± problemy nowych kawa³ków, ich niepójno¶æ i bezcelowo¶æ kolejnych przej¶æ.. Panowie sami wydaj± siê ma³o przekonani do tego co graj±. Z tych jak to mówi £ozo "wykonów" podoba mi siê zasadniczo tylko I Feel The Dork i w miarê deepThroat of Winter
« Last Edit: 2012-04-16, 13:13:17 by :Wreath: »

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Heritage
« Reply #1202 on: 2012-04-16, 20:30:45 »
Cenna my¶l i s±dzê Mikael powa¿nie przemy¶li po tej trasie koncepcjê konstruowania tych kawa³ków. Bo nie wierzê ¿e by by³ ju¿ tak za¶lepiony ¿eby nie zauwa¿yæ, ¿e na ¿ywo znacznie lepiej gryz± stare 10-minutówki, a nie obecne patchworki. Wierzê, ¿e to siê prze³o¿y na jako¶æ songwritingu.
[under construction]

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Heritage
« Reply #1203 on: 2012-04-16, 23:25:55 »
Cenna my¶l i s±dzê Mikael powa¿nie przemy¶li po tej trasie koncepcjê konstruowania tych kawa³ków. Bo nie wierzê ¿e by by³ ju¿ tak za¶lepiony ¿eby nie zauwa¿yæ, ¿e na ¿ywo znacznie lepiej gryz± stare 10-minutówki, a nie obecne patchworki. Wierzê, ¿e to siê prze³o¿y na jako¶æ songwritingu.
Przedwczoraj s³ucha³em Heritage a dzi¶ s³ucha³em sobie Ghost Reveries. Kurczê... Na tym albumie kolejne motywy, zmiany tempa, nastroju wszystko jest takie naturalne i p³ynne. Nastêpnie zapu¶ci³em sobie watershed. Tu ju¿ mniej tej spójno¶ci i brzmieniowo bli¿ej do prog rocka lat 70. A Heritage to ju¿ chaos (z jednej strony fajny z drugiej dezorientuj±cy) kompozycji :P Nie jestem pewnien w ka¿dym razie czy Mikael nie robi tego celowo :P

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Heritage
« Reply #1204 on: 2012-04-17, 15:47:55 »
Cenna my¶l i s±dzê Mikael powa¿nie przemy¶li po tej trasie koncepcjê konstruowania tych kawa³ków. Bo nie wierzê ¿e by by³ ju¿ tak za¶lepiony ¿eby nie zauwa¿yæ, ¿e na ¿ywo znacznie lepiej gryz± stare 10-minutówki, a nie obecne patchworki. Wierzê, ¿e to siê prze³o¿y na jako¶æ songwritingu.
Przedwczoraj s³ucha³em Heritage a dzi¶ s³ucha³em sobie Ghost Reveries. Kurczê... Na tym albumie kolejne motywy, zmiany tempa, nastroju wszystko jest takie naturalne i p³ynne. Nastêpnie zapu¶ci³em sobie watershed. Tu ju¿ mniej tej spójno¶ci i brzmieniowo bli¿ej do prog rocka lat 70. A Heritage to ju¿ chaos (z jednej strony fajny z drugiej dezorientuj±cy) kompozycji :P Nie jestem pewnien w ka¿dym razie czy Mikael nie robi tego celowo :P

Mam podobne wra¿enie... Z wywiadów z Mikaelem mo¿emy wynie¶æ, ¿e coraz bardziej inspiruj± go pokrêcone d¼wiêki, które z pocz±tku s± dezorientuj±ce. Trochê w³a¶nie to widac na Heritage. My¶lê ¿e panowie s± ju¿ tak do¶wiadczeni w tym co robi± ¿e umiej± zrobiæ przejcie miêdzy rifffami ;) A zawsze jak s³ucham heritage to stwierdzam ¿e jest to tak pokrzywiona p³yta jak te diabelskie korzenie z ok³adki. Ale czy to ¼le..? Trudno powieddzieæ.... Ja na razie zrobi³em sobie wielk± przerwê od tego zespo³u, trudno powiedziec nawet kiedy s³ucham Opetha...
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1205 on: 2012-05-20, 10:35:47 »
fanów Heritage wcale nie ma tu tak wiele

My¶lê, ¿e ju¿ pod koniec lipca ubieg³ego roku, gdy tylko pojawi³ siê The Devil's Orchard, w pewnym sensie spolaryzowa³a siê p³aszczyzna uwielbienia. I nie przypominam sobie by ze strony lubi±cych by³y akty totalnego zachwytu i uwielbienia, ¿e oto pojawi³a siê pozycja ponadczasowa. Po prostu czê¶ci osób album przypad³ do gustu, reszcie nie. Ja, jak ju¿ pisa³em wcze¶niej, lubiê album, ale z pewnym ma³ym warunkiem na przysz³o¶æ, ¿e nie chcia³bym by nast±pi³a jego kontynuacja. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mistermasyl

  • Posts: 17
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1206 on: 2012-05-29, 11:43:11 »
Czy kto¶ zna/pamiêta, jaki mia³ byæ pocz±tkowy uk³ad utworów na Heritage, zanim Wilson zacz±³ maczaæ w p³ycie palce? 1. Heritage 2. I Feel the Dark 3... ? Pamiêtam, ¿e by³o to na forum poruszane w tym w±tku, ale przewertowaæ 80 stron nie jest lekk± spraw± :) Jest kto¶ w stanie pomóc? :)) Dziêki z góry

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1207 on: 2012-05-29, 11:58:48 »
Nie podam Ci ¼ród³a, ale o ile pamiêtam, to I Feel the Dark mia³o byæ pierwsze, a potem TDO. Wydaje mi siê, ¿e Heritage Mikael doda³ ju¿ po zamianie kolejno¶ci tych utworów przez Wilsona, bo przecie¿ intro zosta³o nagrane pó¼niej przez Slavberga.
Mia³em zamiar w ten sposób wys³uchaæ p³yty, ale zupe³nie nie mam motywacji by wracaæ do ca³o¶ci, wiêc zbieram siê i zbieram...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1208 on: 2012-05-29, 13:41:56 »
Nie przypominam sobie, by by³a podawana inna kolejno¶æ. Na forum od pocz±tku by³a podana taka jak jest:
Tracklista:
01. Heritage
02. The Devil's Orchard
03. I Feel The Dark
04. Slither
05. Nepenthe
06. Haxprocess
07. Famine
08. The Lines In My Hand
09. Folklore
10. Marrow Of The Earth

A kawa³ek tytu³owy rzeczywi¶cie zosta³ dograny pó¼niej, juz po odej¶ciu Pera, ale grubo jeszcze przez oficjaln± informacj± o zawarto¶ci albumu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1209 on: 2012-05-29, 13:52:40 »
Nie przypominam sobie, by by³a podawana inna kolejno¶æ. Na forum od pocz±tku by³a podana taka jak jest:
Tracklista:
01. Heritage
02. The Devil's Orchard
03. I Feel The Dark
04. Slither
05. Nepenthe
06. Haxprocess
07. Famine
08. The Lines In My Hand
09. Folklore
10. Marrow Of The Earth

A kawa³ek tytu³owy rzeczywi¶cie zosta³ dograny pó¼niej, juz po odej¶ciu Pera, ale grubo jeszcze przez oficjaln± informacj± o zawarto¶ci albumu.


to nie by³o podawane oficjalnie, wysz³o tylko przy okazji jakiego¶ wywiadu z Mikiem - mo¿e w dokumencie z powstawania? Nie zdobêdê siê aby obejrzeæ go ponownie, ale mo¿e kto¶ siê odwa¿y? :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Heritage
« Reply #1210 on: 2012-05-29, 14:41:59 »
to nie by³o podawane oficjalnie, wysz³o tylko przy okazji jakiego¶ wywiadu z Mikiem - mo¿e w dokumencie z powstawania?

Byæ mo¿e... Ale wydawa³o mi siê, ¿e on jedynie wspomina³ o kolejno¶ci powstawania poszczególnych kawa³ków... :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Heritage
« Reply #1211 on: 2012-05-29, 15:52:30 »
to nie by³o podawane oficjalnie, wysz³o tylko przy okazji jakiego¶ wywiadu z Mikiem - mo¿e w dokumencie z powstawania?

Byæ mo¿e... Ale wydawa³o mi siê, ¿e on jedynie wspomina³ o kolejno¶ci powstawania poszczególnych kawa³ków... :-k


nie nie, je¶li tak na to spojrzeæ to pierwszy powsta³ chyba Lines in My Hand. Mike na pewno wpsomina³, ¿e pocz±tkowo inaczej widzia³ tracklistê i album mia³ siê zacz±æ w³a¶nie od IFTD, dopiero Wilson przekona³ go aby operenem by³ jednak TDO, poprzedzony intrem w postaci kawa³ka tytu³owego. Uwa¿am ¿e to by³a s³uszna idea swoj± drog±

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1212 on: 2012-05-29, 16:54:24 »
Mi siê wydaje, ¿e to nie by³o w ¿adnym dokumencie, a w którym¶ z wywiadów, których by³a masa przy premierze. I w³a¶nie tak - I feel the dark mia³o byæ przed TDO, ale Wilson przekona³ Mikaela do zmiany kolejno¶ci. A intro dosz³o chyba jeszcze pó¼niej. My¶lê, ¿e o to chodzi³o mistermasylowi w jego pytaniu.

mistermasyl

  • Posts: 17
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Heritage
« Reply #1213 on: 2012-05-29, 17:33:20 »
Tak, chodzi dok³adnie o to. Pozostaje jednak pytanie, jak wygl±da sytuacja z pozosta³ymi utworami na Heritage (czy tu Wilson równie¿ co¶ mocno sugerowa³?). Nie wiem jak Wy, ale ja ci±gle szukam optymalnego ustawienia kompozycji na kr±¿ku ;) [w sumie pamiêtam, ¿e niektórzy forumowicze chyba zmieniali kolejno¶æ odtwarzania kompozycji na Heritage]

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Heritage
« Reply #1214 on: 2012-05-29, 18:19:46 »
01. Haxprocess
02. Famine
03. The Lines In My Hand

I wsio, bardzo sensownie, optymalnie, krótko i bez wype³niaczy. Opcjonalnie mo¿na zamieniæ nr 2 i nr 3 je¶li kto¶ chce mieæ d³ugasa na koñcu.


A serio to mo¿e sobie zaraz przetestujê konfiguracjê przed-Wilsonow±, daaaawno nie w³±cza³em ca³ego Heritage.



Tak przed-Wilsonowo jest zdecydowanie lepiej. Poniewa¿ I Feel  the Dark zaczyna siê spokojnie, to koszmarne intro jest ju¿ zupe³nie zbêdne. Zreszt± ten akustyk z I feel... przypomina trochê pocz±tek Coil z Watershed. Potem ³adnie to pasuje do TDO i dalej Slither. Dalsza kolejno¶æ bez zmian. Wilson nie zrobi³ tej p³ycie przys³ugi swoj± sugesti±.
« Last Edit: 2012-05-29, 21:40:32 by Callahan »