Author Topic: Polecane filmy  (Read 216271 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

nikt wyj┬▒tkowy

Polecane filmy
« on: 2005-03-15, 19:11:52 »
Ja osobiscie polecam z takich zeschizowanych filmów "Pi³a" ... naprawde trzyma w napiêciu, a koniec jest taki ze chyba nikt sie nie spodziewa...
Ale to wszystko pryszcz w por├│wnaniu do "Siedem" ... jak dla mnie film wszechczas├│w...
Troszke odbieg┬│em od tematu... mam nadzieje ze zostanie mi to wybaczone  :roll:
Niewinno┬Â├Ž ko├▒czy si├¬ tam, gdzie zaczyna si├¬ cz┬│owiek...

stille

Polecane filmy
« Reply #1 on: 2005-03-15, 19:25:45 »
to ja mo┬┐e zasugeruje zalozenie tematu osobnego na filmy. chetnie podejme dyskusje na taki temat ;) bo bym jeszcze polecila "requiem for a dream" i tez bym pogaworzyla, ale nie chce OT'a robic :roll:
jestem wod┬▒, do kt├│rej raz w┬│o┬┐ywszy d┬│o├▒
nigdy nie zdo┬│asz jej zapomnie├Ž...

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #2 on: 2005-03-15, 20:21:47 »
Do "Pi┬│y" przekonuje mnie jej soundtrack. Ca┬│a masa ┬Âwietnych pokr├¬conych lub do┬│uj┬▒cych utwor├│w. Zamierzam si├¬ na ni┬▒ rychle wybra├Ž.
[under construction]

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wok├│┬│ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #3 on: 2005-03-16, 00:45:57 »
Lud przem├│wi┬│. Oto macie filmowy topic (nie by┬│o takiego?).

Faktycznie. "Siedem" jest schizuj┬▒cy (w ko├▒cu Fincher). Tak samo "Requiem dla snu" - wersja re┬┐yserska zabija (zwyk┬│ej nie widzia┬│em), a sam soundtrack potrafi wywo┬│a├Ž my┬Âli samob├│jcze.

Inn┬▒ klas┬▒ jest Lynch. My┬Âl├¬, ┬┐e tw├│rczo┬Â├Ž tego pana nie wymaga kometnarza ;)

Z innych ciekawych film├│w z przyjemno┬Âci┬▒ obejrza┬│em "Kawa i papierosy".
True Pagan Winter Crew

stille

Polecane filmy
« Reply #4 on: 2005-03-16, 10:05:40 »
Requiem to jest poprostu genialne cos. widzialam ten film pare razy w roznych stanach emocjonalnych, i zawsze wywolywal to samo oslupienie, tak samo zamyslal.. i fakt, po obejrzeniu filmu mozna sie nabawic mysli samobojczych. a soundtrack... hehe fakt ze motyw przewodni sie pojawia non stop i to jest piekne, ale tez jest mniam... mozna tak odplynac, gdzies w jakies chore miejsce... a pozniej tak otworzyc oczy i dzieje sie cos w stylu: ej, gdzie ja jestem ;)

pila to ciekawy film, schiza jak 150. ale nie chce go rozpamietywac hmm bo jakos nie moglam sie ogarnac przez dluzszy czas. Jesli chodzi o sciezke, to polecam posluchac sobie w nocy.. rany masa :] Moim zdaniem to dla ludzi o mocnych nerwach. bo jakos tak bardzo pobudzaja te nuty wyobraznie.. ;)

a ogladal ktos cabin fever? zajebisty film psychologiczny. dzieje sie w  ciekawym miejscu przedstawionym w taki hmm sposob ze budzi emocje. przynajmniej moje obudzil. i walka o przertwanie an jakims totalnym zadupiu... gdzie w twarz zaglada cierpienie i smierc, ktorej nijak powstrzymac nie mozna. tylko uciekac... nie wazne dokad, wazne by zdazyc....
jestem wod┬▒, do kt├│rej raz w┬│o┬┐ywszy d┬│o├▒
nigdy nie zdo┬│asz jej zapomnie├Ž...

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #5 on: 2005-03-17, 22:23:50 »
"Skazani na Shawshank" jeden z najlepszych film├│w jakie ogl┬▒da┬│em i jak ju┬┐ gdzie┬ pisa┬│em na forum, jeden z niewielu, kt├│ry potrafi┬│ przekroczyc  geniusz ksi┬▒zki!
"Lista Schindlera" wstrz┬▒saj┬▒ce!

nikt wyj┬▒tkowy

Polecane filmy
« Reply #6 on: 2005-03-17, 22:37:29 »
Ooo tak... Skazani na Shawshank to jest majstersztyk... Ten film moge ogl┬▒dac zawsze... Tak samo jak niesmiertelnego Forresta Gumpa,Zielon┬▒ Mile, Buntownik z wyboru czy Stowarzyszenie Umar┬│ych Poet├│w... Niekt├│re filmy s┬▒ legendarne i nie obejrzenie ich jest zbrodni┬▒ przeciwko ludzkosci :evil:

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #7 on: 2005-03-17, 22:40:45 »
Ostatnio Skazani na Shawshank zosta┬│ wybrany najlepszym filmem z nominowanych, kt├│re nie zzdoby┬│y oskara!

Lilith

Polecane filmy
« Reply #8 on: 2005-03-18, 17:32:19 »
Powr├│c├¬ do "Requiem for a dream" - jest to jeden z najbardziej poruszaj┬▒cych film├│w,jakie widzia┬│am.Do tego rzeczywi┬Âcie przera┬┐aj┬▒cy i prawdziwy-przynajmniej tak mi si├¬ wydaje.
Bardzo d┬│ugo za mna "chodzi┬│",mi├¬dzy innymi dzi├¬ki ┬Âcie┬┐ce d┬╝wi├¬kowej - kto┬ kiedy┬ napisa┬│,┬┐e muzyka The Kronos quartet jest nie tyle grana,co "pi┬│owana" na smyczkach.To okre┬Âlenie wydaje mi sie trafne.

Z innych film├│w - "Efekt motyla" - inna klasa ni┬┐ "Requiem",ale daje do my┬Âlenia.
Dorzucê jeszcze "Pi"...kto widzia³,ten wie...
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wok├│┬│ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #9 on: 2005-03-18, 18:02:10 »
"Pi" to dzie┬│o tego samego re┬┐ysera, co "Requiem", wi├¬c i schiza podobna. Najbardzije urzek┬│o mnie to, ┬┐e re┬┐yser je┬Âli nie zna┬│ si├¬ na matmie, to przynajmniej unikn┬▒┬│ zrobienia z siebie debila, jak to by┬│o w przypadku "Cube". Film jest rzeczywi┬Âcie genialny i g┬│├¬boki.
True Pagan Winter Crew

Lilith

Polecane filmy
« Reply #10 on: 2005-03-18, 18:38:27 »
Darren Aronofsky to bardzo obiecuj±cy re¿yser,chocia¿ by³am niemile zaskoczona jego udzia³em w przedsiêwziêciu pt. "Below"-film moim zdaniem bardzo przeciêtny.
Wracaj┬▒c do "Pi" klaustrofobiczny i neurotyczny nastr├│j tego filmu sprawi┬│,┬┐e sta┬│am si├¬ wymagaj┬▒ca je┬Âli chodzi o fabu┬│├¬-teraz trudno mnie czym┬ w kinie zaskoczy├Ž.Zgadzam si├¬,┬┐e zrezygnowanie z i┬Âcie matematycznych "wstawek" wysz┬│o filmowi na dobre.
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

Unas

• Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #11 on: 2005-03-18, 22:30:38 »
W klimatach "Pi', kt├│re nawiasem m├│wi┬▒c jest cudowne plasuje si├¬ "Dark City". Ma swoje niedor├│bki, ktore psuj┬▒ jej morderczy klimat, ale wci┬▒ga. I sk┬│ania do zastanowienia si├¬ nad istot┬▒ cz┬│owiecze├▒stwa. Po za tym polecam "Katedr├¬", nie tylko dlatego, ┬┐e pi├¬kna i mianowana do Oskara, ale ze wzgl├¬du na opowiadanie, na kt├│rego kanwie powsta┬│a. Kolejne pytanie o potrzeb├¬ ┬Âwi├¬to┬Âci w ludzkim ┬┐yciu. Cudo jak i ca┬│y Dukaj. Taki ma┬│y OT. [-o<
[under construction]

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #12 on: 2005-03-22, 13:54:13 »
a ja ogl┬▒da┬│am ostatnio "Kontroll" i to jednak trzeba zobaczyc... i nie wierzy├Ž tym, co m├│wi┬▒, ┬┐e nie warto... taki bardzo europejski film. nies┬│odki.

nikt wyj┬▒tkowy

Polecane filmy
« Reply #13 on: 2005-03-22, 16:37:12 »
Ja za moment siadam do ogl┬▒dania "Kontroll"
Widzial moze ktos z was "Sztuke Spadania" Bagi├▒skiego? Taka kr├│tka animacja a jest naprawde ┬Âwietna, i tragiczna zarazem...

Unas

• Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #14 on: 2005-03-22, 19:44:24 »
Ja widzia³em. Przyznaje siê szczerze, ¿e zaszokowa³o mnie z kilku powodów.

a) po "Katedrze" spodziewa┬│em si├¬ czego┬ kompletnie odmiennego. Mi┬│o si├¬ zaskoczy┬│em bardzo szerokim spojrzeniem na tworzenie przez Tomka Bagi├▒skiego, dwa tak odmienne filmy

b) recenzje by³y raczej w tonie ¿artobliwy i przyznajê siê, ¿e czeka³em trochê na tragikomediê, a trafi³em na tragediê, w której komizm zosta³ zupe³nie przyt³oczony

c) podoba³y mi siê kszta³ty postaci, ten turpizm jak w teledyskach Tool, uwielbiam

d) temat, kt├│ry porusza┬│a by┬│ do┬Â├Ž nietypowy, ale jesli go pomin┬▒├Ž to trafi┬│a si├¬ kolejna wybitna miniatura filmowa, ktorej Hollywood oczywi┬Âcie niedoceni┬│o, bo to dla nich za trudne
[under construction]