Author Topic: Polecane filmy  (Read 207418 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

nikt wyjątkowy

Polecane filmy
« on: 2005-03-15, 19:11:52 »
Ja osobiscie polecam z takich zeschizowanych filmów "Piła" ... naprawde trzyma w napięciu, a koniec jest taki ze chyba nikt sie nie spodziewa...
Ale to wszystko pryszcz w porównaniu do "Siedem" ... jak dla mnie film wszechczasów...
Troszke odbiegłem od tematu... mam nadzieje ze zostanie mi to wybaczone  :roll:
Niewinność kończy się tam, gdzie zaczyna się człowiek...

stille

Polecane filmy
« Reply #1 on: 2005-03-15, 19:25:45 »
to ja może zasugeruje zalozenie tematu osobnego na filmy. chetnie podejme dyskusje na taki temat ;) bo bym jeszcze polecila "requiem for a dream" i tez bym pogaworzyla, ale nie chce OT'a robic :roll:
jestem wodą, do której raz włożywszy dłoń
nigdy nie zdołasz jej zapomnieć...

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #2 on: 2005-03-15, 20:21:47 »
Do "Piły" przekonuje mnie jej soundtrack. Cała masa świetnych pokręconych lub dołujących utworów. Zamierzam się na nią rychle wybrać.
[under construction]

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #3 on: 2005-03-16, 00:45:57 »
Lud przemówił. Oto macie filmowy topic (nie było takiego?).

Faktycznie. "Siedem" jest schizujący (w końcu Fincher). Tak samo "Requiem dla snu" - wersja reżyserska zabija (zwykłej nie widziałem), a sam soundtrack potrafi wywołać myśli samobójcze.

Inną klasą jest Lynch. Myślę, że twórczość tego pana nie wymaga kometnarza ;)

Z innych ciekawych filmów z przyjemnością obejrzałem "Kawa i papierosy".
True Pagan Winter Crew

stille

Polecane filmy
« Reply #4 on: 2005-03-16, 10:05:40 »
Requiem to jest poprostu genialne cos. widzialam ten film pare razy w roznych stanach emocjonalnych, i zawsze wywolywal to samo oslupienie, tak samo zamyslal.. i fakt, po obejrzeniu filmu mozna sie nabawic mysli samobojczych. a soundtrack... hehe fakt ze motyw przewodni sie pojawia non stop i to jest piekne, ale tez jest mniam... mozna tak odplynac, gdzies w jakies chore miejsce... a pozniej tak otworzyc oczy i dzieje sie cos w stylu: ej, gdzie ja jestem ;)

pila to ciekawy film, schiza jak 150. ale nie chce go rozpamietywac hmm bo jakos nie moglam sie ogarnac przez dluzszy czas. Jesli chodzi o sciezke, to polecam posluchac sobie w nocy.. rany masa :] Moim zdaniem to dla ludzi o mocnych nerwach. bo jakos tak bardzo pobudzaja te nuty wyobraznie.. ;)

a ogladal ktos cabin fever? zajebisty film psychologiczny. dzieje sie w  ciekawym miejscu przedstawionym w taki hmm sposob ze budzi emocje. przynajmniej moje obudzil. i walka o przertwanie an jakims totalnym zadupiu... gdzie w twarz zaglada cierpienie i smierc, ktorej nijak powstrzymac nie mozna. tylko uciekac... nie wazne dokad, wazne by zdazyc....
jestem wodą, do której raz włożywszy dłoń
nigdy nie zdołasz jej zapomnieć...

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #5 on: 2005-03-17, 22:23:50 »
"Skazani na Shawshank" jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem i jak już gdzieś pisałem na forum, jeden z niewielu, który potrafił przekroczyc  geniusz ksiązki!
"Lista Schindlera" wstrząsające!

nikt wyjątkowy

Polecane filmy
« Reply #6 on: 2005-03-17, 22:37:29 »
Ooo tak... Skazani na Shawshank to jest majstersztyk... Ten film moge oglądac zawsze... Tak samo jak niesmiertelnego Forresta Gumpa,Zieloną Mile, Buntownik z wyboru czy Stowarzyszenie Umarłych Poetów... Niektóre filmy są legendarne i nie obejrzenie ich jest zbrodnią przeciwko ludzkosci :evil:

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #7 on: 2005-03-17, 22:40:45 »
Ostatnio Skazani na Shawshank został wybrany najlepszym filmem z nominowanych, które nie zzdobyły oskara!

Lilith

Polecane filmy
« Reply #8 on: 2005-03-18, 17:32:19 »
Powrócę do "Requiem for a dream" - jest to jeden z najbardziej poruszających filmów,jakie widziałam.Do tego rzeczywiście przerażający i prawdziwy-przynajmniej tak mi się wydaje.
Bardzo długo za mna "chodził",między innymi dzięki ścieżce dźwiękowej - ktoś kiedyś napisał,że muzyka The Kronos quartet jest nie tyle grana,co "piłowana" na smyczkach.To określenie wydaje mi sie trafne.

Z innych filmów - "Efekt motyla" - inna klasa niż "Requiem",ale daje do myślenia.
Dorzucę jeszcze "Pi"...kto widział,ten wie...
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #9 on: 2005-03-18, 18:02:10 »
"Pi" to dzieło tego samego reżysera, co "Requiem", więc i schiza podobna. Najbardzije urzekło mnie to, że reżyser jeśli nie znał się na matmie, to przynajmniej uniknął zrobienia z siebie debila, jak to było w przypadku "Cube". Film jest rzeczywiście genialny i głęboki.
True Pagan Winter Crew

Lilith

Polecane filmy
« Reply #10 on: 2005-03-18, 18:38:27 »
Darren Aronofsky to bardzo obiecujący reżyser,chociaż byłam niemile zaskoczona jego udziałem w przedsięwzięciu pt. "Below"-film moim zdaniem bardzo przeciętny.
Wracając do "Pi" klaustrofobiczny i neurotyczny nastrój tego filmu sprawił,że stałam się wymagająca jeśli chodzi o fabułę-teraz trudno mnie czymś w kinie zaskoczyć.Zgadzam się,że zrezygnowanie z iście matematycznych "wstawek" wyszło filmowi na dobre.
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

Unas

• Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #11 on: 2005-03-18, 22:30:38 »
W klimatach "Pi', które nawiasem mówiąc jest cudowne plasuje się "Dark City". Ma swoje niedoróbki, ktore psują jej morderczy klimat, ale wciąga. I skłania do zastanowienia się nad istotą człowieczeństwa. Po za tym polecam "Katedrę", nie tylko dlatego, że piękna i mianowana do Oskara, ale ze względu na opowiadanie, na którego kanwie powstała. Kolejne pytanie o potrzebę świętości w ludzkim życiu. Cudo jak i cały Dukaj. Taki mały OT. [-o<
[under construction]

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #12 on: 2005-03-22, 13:54:13 »
a ja oglądałam ostatnio "Kontroll" i to jednak trzeba zobaczyc... i nie wierzyć tym, co mówią, że nie warto... taki bardzo europejski film. niesłodki.

nikt wyjątkowy

Polecane filmy
« Reply #13 on: 2005-03-22, 16:37:12 »
Ja za moment siadam do oglądania "Kontroll"
Widzial moze ktos z was "Sztuke Spadania" Bagińskiego? Taka krótka animacja a jest naprawde świetna, i tragiczna zarazem...

Unas

• Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #14 on: 2005-03-22, 19:44:24 »
Ja widziałem. Przyznaje się szczerze, że zaszokowało mnie z kilku powodów.

a) po "Katedrze" spodziewałem się czegoś kompletnie odmiennego. Miło się zaskoczyłem bardzo szerokim spojrzeniem na tworzenie przez Tomka Bagińskiego, dwa tak odmienne filmy

b) recenzje były raczej w tonie żartobliwy i przyznaję się, że czekałem trochę na tragikomedię, a trafiłem na tragedię, w której komizm został zupełnie przytłoczony

c) podobały mi się kształty postaci, ten turpizm jak w teledyskach Tool, uwielbiam

d) temat, który poruszała był dość nietypowy, ale jesli go pominąć to trafiła się kolejna wybitna miniatura filmowa, ktorej Hollywood oczywiście niedoceniło, bo to dla nich za trudne
[under construction]

lofty-success