Author Topic: Polecane filmy  (Read 221863 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1365 on: 2013-07-16, 23:38:00 »
Mnie Prometeusz podoba³ siê bardzo mocno. Nie zastanawia³em siê ani nad fabu³±, ani nad logik± scenariusza. Ten film mia³ po prostu wspania³y klimat, który pamiêtam z filmów o Obcym jak jeszcze by³em gówniarzem.
@topic: polecam Drogówkê.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1366 on: 2013-07-17, 06:38:08 »
Mnie Prometeusz podoba³ siê bardzo mocno. Nie zastanawia³em siê ani nad fabu³±, ani nad logik± scenariusza. Ten film mia³ po prostu wspania³y klimat, który pamiêtam z filmów o Obcym jak jeszcze by³em gówniarzem.
Mnie tam nawet Noomi Rapace siê nie podoba³a :( Tragedia. Jak wiêkszo¶æ filmów tego typu: przylatuj± do kosmosu, co¶ ich z¿era, cudem ratuje siê tylko jedna osoba. Tadam! Fajny klimat to mia³o przez pierwsze 45 minut, no, mo¿e godzinê. Nudny, do bólu przewidywalny, nawet u¶miech obcego na koñcu tego nie ratowa³. A durne to miejscami by³o, ¿e ojej... A, i typowe dla Amerykanów b³êdy, nie wiem, czy oni nie maj± w szkole historii ¶wiata na poziomie podstawowym? Dostêp do Wikipedii im ograniczono?
Kurczê, studia zniszczy³y mi rado¶æ rozrywki. A ostrzegali, ¿e po archeologii nie bêdzie mo¿na spokojnie ogl±daæ filmów. I mieli racjê.Chocia¿ i bez tego widaæ by³oby, ¿e to durny film...

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1367 on: 2013-07-17, 16:23:47 »
W bajce o czerwonym kapturku te¿ jest masa nie¶cis³o¶ci, przewidywalne to to i tandetne. Ja nauczy³em siê odbieraæ filmy inaczej ni¿ tylko weryfikuj±c realizm scenariusza. Je¶li chodzi o grê aktorsk±, to Czarliza i Fassbender zrobili ca³y film. Na aktorów drugoplanowych nie zwraca³em uwagi, napawa³em siê klimatem i scenografi±.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1368 on: 2013-07-18, 17:08:27 »
Ja nauczy³em siê odbieraæ filmy inaczej ni¿ tylko weryfikuj±c realizm scenariusza.
Te¿ to umiem, ale jak siê pisze, ¿e sajfaj, to widz ma prawo oczekiwaæ choæ trochê saja w tym ca³ym faju. Takie ró¿ne, dla kogo¶ mo¿e nieistotne szczegó³y potrafi± mi wszystko zepsuæ, albo wywo³aæ atak ¶miechu. I naprawdê, by³abym siê wci±gnê³a, ale nadesz³o zakoñczenie, gdzie wszyscy gin± i cudem siê ratuje jedna osoba i by³o takie g³upie, ¿e ¿al. Jak ju¿ mówi³am, historie "polecieli do kosmosu i prawie wszystkich co¶ ze¿ar³o" s± dla mnie mêcz±ce. Jakby w tym kosmosie nie mog³o byæ czego¶ mi³ego, wszêdzie co¶ na biednych ludzi czyha, czai siê, wylata z ukrycia i zjada ¿ywcem lub zabija. Zawsze jaki¶ guld wyskoczy ze s³oika.

Je¶li chodzi o grê aktorsk±, to Czarliza i Fassbender zrobili ca³y film.
Tu siê zgodzê, reszta przy nich wypad³a blado.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1369 on: 2013-07-18, 23:09:05 »
Obejrza³em "Sêpa". W pierwszej czê¶ci filmu nie mog³em siê wci±gn±æ. Pachnia³o mi to jak±¶ "Sfor±" lub czym¶ takim - nie ¿ebym mia³ co¶ przeciw, ale gdzie w tym jakakolwiek nowo¶æ i zwi±zana z tym nowa warto¶æ? Poniewa¿ w ca³o¶ci wietrzy³em jak±¶ zagadkê, próbowa³em nie przegapiæ jakiegokolwiek drobnego detalu, szczególnie ¿e kolejne ods³ony wydawa³y siê posk³adane nieco chaotycznie. W pewnym momencie nastêpuje prze³om i niby rozwi±zanie zagadki. Dopiero wtedy zaczyna docieraæ, ¿e jest ju¿ co¶ wiêcej, a w akcji siedzi siê ju¿ po uszy, ale nadal pod czaszk± b³±ka siê uczucie déjà vu, tym razem jakby skopiowania "Comy" i dopiero zaskakuj±ce zakoñczenie u¶wiadamia, ¿e to nie byle jaki film.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1370 on: 2013-07-19, 23:00:51 »
Obejrza³em "Sêpa". W pierwszej czê¶ci filmu nie mog³em siê wci±gn±æ. Pachnia³o mi to jak±¶ "Sfor±" lub czym¶ takim - nie ¿ebym mia³ co¶ przeciw, ale gdzie w tym jakakolwiek nowo¶æ i zwi±zana z tym nowa warto¶æ? Poniewa¿ w ca³o¶ci wietrzy³em jak±¶ zagadkê, próbowa³em nie przegapiæ jakiegokolwiek drobnego detalu, szczególnie ¿e kolejne ods³ony wydawa³y siê posk³adane nieco chaotycznie. W pewnym momencie nastêpuje prze³om i niby rozwi±zanie zagadki. Dopiero wtedy zaczyna docieraæ, ¿e jest ju¿ co¶ wiêcej, a w akcji siedzi siê ju¿ po uszy, ale nadal pod czaszk± b³±ka siê uczucie déjà vu, tym razem jakby skopiowania "Comy" i dopiero zaskakuj±ce zakoñczenie u¶wiadamia, ¿e to nie byle jaki film.
Ogl±da³am ten film pó³ roku temu, ale pamiêtam, ¿e mia³am podobne wra¿enia :)

"Jedzcie paluszki, dobre s±" :D
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1371 on: 2013-09-05, 07:57:50 »
Kultowe sceny polskiego kina - z pewno¶ci± nie wszystkie. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Polecane filmy
« Reply #1372 on: 2013-09-05, 12:21:17 »
No to ja dodam co¶ dla lubi±cych siê baæ uuu aaa ;) Nie no naprawdê bardzo dobre pozycje, zw³aszcza pierwsza:

- Sinister
- Mama

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1373 on: 2013-09-05, 14:53:46 »
- Sinister

Powiem, ¿e dawno ju¿ nie ogl±da³em tak stresuj±cego filmu. Zazwyczaj tak ogl±dam horrory, ¿e sam i w ciemnym pokoju i mnie to nie rusza, a tutaj jak mi siê w po³owie rozjecha³y napisy i musia³em je trochê poprawiæ, to siê wrêcz cieszy³em, ¿e mam pretekst ¿eby zrobiæ chwilê przerwy. Film naprawdê ¶wietny, szkoda, ¿e zakoñczenie w zasadzie nie tyle przewidywalne, co wrêcz oczywiste, no i niestety takie rozwi±zanie sprawy jako¶ s³abo szokuje i straszy, film traci impet na sam koniec. Ale i tak je¶li kto¶ lubi siê baæ, to zdecydowanie warto - w odpowiednich warunkach ;) - obejrzeæ.

Jaki¶ czas temu by³em te¿ w kinie na Obecno¶ci i jest to horror, który na pewno bêdzie siê podoba³. Osobi¶cie uwa¿am, ¿e jest poprawny - dobrze zagrany, ciekawie napisany i rewelacyjnie nakrêcony (taka praca kamery to ju¿ ¿adna nowo¶æ w horrorach, ale nadal robi wra¿enie, szczególnie na wielkim ekranie), ale wszystko to ju¿ s± mocno zgrane klisze i nic nowego nie wnosi. Plus za to, ¿e jak ja nie cierpiê scen egzorcyzmów (w sensie jeszcze nie widzia³em wcze¶niej, by to nie wygl±da³o idiotycznie), tak tutaj naprawdê siê ta akcja obroni³a (oczywi¶cie na tyle, na ile siê obroniæ mog³a). Dobra rozrywka, ale straszy przeciêtnie (plus ludzie w kinie, którzy id± gadaæ, ¶miaæ siê, je¶æ itd. - pozabija³bym). I zakoñczeniu brakuje pazura, czego¶ takiego, ¿eby potem strach by³o samemu ciemn± ulic± wracaæ do domu. Po dobrym filmie grozy zostaje w cz³owieku jaki¶ lêk... a tu nic :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1374 on: 2013-09-07, 09:09:01 »
Obejrza³em wczoraj (w nocy w³a¶ciwie ;)) "Paranormal Activity" - wci±gaj±cy bardzo, zrobiony jakby na wzór "Blair Witch Project", w którym mo¿emy odnie¶æ wra¿enie, ¿e mamy do czynienia z zapisem prawdziwego zdarzenia (uwaga spoiler).
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1375 on: 2013-09-16, 07:53:46 »
obejrza³em "Pok³osie"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1376 on: 2013-09-16, 21:47:30 »
obejrza³em "Pok³osie"
I jak? Bo dla mnie by³ przerysowany, przejaskrawiony, ale dobry.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1377 on: 2013-09-16, 22:03:47 »
obejrza³em "Pok³osie"
I jak? Bo dla mnie by³ przerysowany, przejaskrawiony, ale dobry.

Jak to film. Wiadomo, ¿e dwugodzinna fabu³a to nie referat historyczny, a tutaj chodzi³o przecie¿ o pokazanie drugiej strony medalu, wiêc pewne przerysowania s³u¿± przykuciu uwagi, bo nie oszukujmy siê, ¿e ka¿dy widz jest wra¿liwy na niuanse.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1378 on: 2013-09-16, 23:53:47 »
obejrza³em "Pok³osie"
I jak? Bo dla mnie by³ przerysowany, przejaskrawiony, ale dobry.

Bardzo dobrze zrobiony film - wci±ga i ¶wietnie siê ogl±da. Od strony oceny pod wzgl. artystyczno-historyczno-polityczno-kulturowej, moje przemy¶lenia ujmuje w³a¶ciwie recenzja w linku z mojego poprzedniego posta. Jedna tylko rzecz mnie zastanawia, ale to mo¿e wynikaæ z braku wiedzy w tej materii - czy przed wojn± istnia³y ma³e kilkuhektarowe (ma³orolne) gospodarstwa ¿ydowskie? Zawsze wydawa³o mi siê, ¿e ¯ydzi w Polsce nie trudnili siê upraw± roli, ale mo¿e siê mylê...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1379 on: 2013-09-17, 00:08:01 »
Jedna tylko rzecz mnie zastanawia, ale to mo¿e wynikaæ z braku wiedzy w tej materii - czy przed wojn± istnia³y ma³e kilkuhektarowe (ma³orolne) gospodarstwa ¿ydowskie? Zawsze wydawa³o mi siê, ¿e ¯ydzi w Polsce nie trudnili siê upraw± roli, ale mo¿e siê mylê...
Te¿ nie wiem, chocia¿ jak siê uprzeæ, to siê pewnie znajdzie. (Zaraz znajdê... o, w dalszej rodzinie by³. Przed wojn± i w trakcie. Tadam!)

pewne przerysowania s³u¿± przykuciu uwagi, bo nie oszukujmy siê, ¿e ka¿dy widz jest wra¿liwy na niuanse.
Wiem, wiem.

A generalnie uwa¿am, ¿e w kraju, gdzie obra¿a siê ludzi nazywaj±c ich ¯ydami, takie filmy s± na miejscu. I t³uczenie spo³eczeñstwu do g³ów, ¿e wszyscy jeste¶my lud¼mi.