Author Topic: Polecane filmy  (Read 221411 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1380 on: 2013-09-17, 00:13:49 »


A generalnie uwa¿am, ¿e w kraju, gdzie obra¿a siê ludzi nazywaj±c ich ¯ydami, takie filmy s± na miejscu. I t³uczenie spo³eczeñstwu do g³ów, ¿e wszyscy jeste¶my lud¼mi.

Prawda, a dla mnie równie wa¿na jest przynajmniej próba otworzenia ludziom oczu na to, ¿e nie ka¿dy Polak w czasie wojny by³ kryszta³owym herosem (niestety).
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1381 on: 2013-10-27, 00:47:03 »
Only Lovers Left Alive J.Jarmuscha. Widzia³em wczoraj na American Film Festival i jestem zachwycony. OK, takie by³o za³o¿enie. Stylowy, na typowo "jarmuschowski", do pewnego stopnia przypomina mi klimatem Limits of Control, jednak jest chyba bardziej przystêpny. Do tego wy¶mienity, naprawdê wspania³y soundtrack.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Polecane filmy
« Reply #1382 on: 2013-11-11, 20:41:59 »
Poleci³abym film, ale niestety, ju¿ nie bêdzie grany. Polecam zatem wybraæ siê na Festiwal filmów rosyjskich 'Sputnik nad Polsk±", na pewno siê jeszcze co¶ fajnego znajdzie :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1383 on: 2013-11-28, 05:32:20 »

Za³apa³em siê na grypê jelitow±. Nie sposób siê w tym czasie czym¶ sensowym zaj±æ, wiêc zosta³o ogl±danie filmów. "Uk³ad zamkniêty" - ju¿ daaawno nie widzia³em tak dobrze zrobionego polskiego filmu. "Drogówka" - z pocz±tku my¶la³em, ¿e przez ca³y czas bêd± totalne jaja czyli libacje, dymanko etc. a tu w pewnym momencie zrobi³ siê z tego niez³y krymina³.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1384 on: 2013-11-28, 08:49:03 »

"Ob³awa" - kolejny niez³y film, trochê w klimacie "Ró¿y".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1385 on: 2013-11-28, 15:42:52 »
Na koniec zdrowienia-bimbania "Genera³ Nil".

Tak¿e bardzo dobrze zrobiony film, nie ustêpuje "Katyniowi".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

adatter

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1386 on: 2013-12-11, 20:38:53 »


"Z dystansu" [2011] - film z pozoru banalny - opowiada historiê nauczyciela, który zaczyna pracê w placówce "bez nadziei". Jednak jest to obraz zrealizowany w sposób wykraczaj±cy poza klasyczne schematy tego typu historii. Bardzo pesymistyczny i poruszaj±cy, wg mnie rewelacyjny, a przeszed³ w³a¶ciwie bez jakiegokolwiek echa.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Polecane filmy
« Reply #1387 on: 2013-12-11, 22:08:09 »
Dziwne, ¿e pozosta³ niezauwa¿ony, bo obsadê ma mocn±, temat niby sztampowy, ale jednak ujêty ciekawie a techniczne cudowny. Zaryzykujê stwierdzenie, ¿e Brody wypada tu lepiej ni¿ w sztandarowym "Piani¶cie", mo¿e dlatego ¿e tu ma postaæ bardziej stonowan±, mniej opart± na chwytaj±cych za serce losach.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1388 on: 2014-02-17, 03:52:12 »
"Z dystansu" [2011]
Dziêki za polecenie, dzisiaj obejrza³em i jestem bardzo zadowolony. Bardzo smutny i poruszaj±cy film. Ciekaw jestem co by na jego temat powiedzieli nauczyciele.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Polecane filmy
« Reply #1389 on: 2014-02-21, 10:18:42 »
Wczoraj obejrza³em film dokumentalny "Seksualna niewolnica". Zaintrygowa³ mnie, bo w ca³ej sprawie nic nie jest proste, nic nie jest czarno-bia³e i wydanie osobistego werdyktu po jego seansie tak¿e jest nie³atwe, bo z mojego punktu widzenia w ca³ej tej sprawie nikt nie pozostaje nieskazitelny i usprawiedliwiony. Ciekaw jestem, je¿eli oczywi¶cie komu¶ zechce siê obejrzeæ, jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1390 on: 2014-03-27, 12:59:19 »
Id¼cie do kina na Only Lovers Left Alive póki jeszcze macie okazjê. Film wprawdzie bardziej do spokojnej medytacji ni¿ do ogl±dania w zwyk³ym znaczeniu ¶ledzenia akcji, bo i fabu³a nie jest tu szczególnie rozbudowana. Ale estetycznie powala na kolana, Tilda i Tom to chodz±cy seks nawet, gdy s± ubrani i schowani za ciemnymi okularami, a na kolana powala w tym filmie nie tylko aspekt wizualny, ale te¿ muzyka. My¶lê, ¿e znajdzie siê na forum parê osób, w których gusta idealnie to trafi, a jedna z koñcowych scen muzycznie powinna poruszyæ niemal ka¿dego. Znajdzie tu dla siebie co¶ i geek gitarowy i ksi±¿kowy. Ogólnie pyszno¶ci i niezmiernie siê cieszê, ¿e poszed³em na ten film do kina.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1391 on: 2014-03-29, 00:53:32 »
Jako maniaka, kolekcjonera instrumentów, ostatnie sceny (piêkny fender tele 2x single, perfekcyjnie wykonany Oud, chocia¿ marokañskie to nie jest jaka¶ najwy¿sza pó³ka) nie tyle mnie poruszy³y, co utrzyma³y stan poruszenia, w którym znajdowa³em siê od pocz±tku filmu. Ten film nie ma s³abych stron, polecam.
No way in from the outside, no way out from within.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Polecane filmy
« Reply #1392 on: 2014-03-30, 13:01:16 »
Jako maniaka, kolekcjonera instrumentów, ostatnie sceny (piêkny fender tele 2x single, perfekcyjnie wykonany Oud, chocia¿ marokañskie to nie jest jaka¶ najwy¿sza pó³ka) nie tyle mnie poruszy³y, co utrzyma³y stan poruszenia, w którym znajdowa³em siê od pocz±tku filmu. Ten film nie ma s³abych stron, polecam.
Nie ma s³abych stron? A wampiry? Jako¶ mnie ten motyw odstrêcza :/
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Polecane filmy
« Reply #1393 on: 2014-03-30, 14:13:12 »
Czarna, serio, obejrzyj i wtedy siê wypowiedz. ;) Wampirzy w±tek tam jest tak zminimalizowany, jak tylko siê da :P Powiedzmy, ¿e wykorzystano jego zalety by móc pewne rzeczy pokazaæ z innej perspektywy, ale ostatecznie te wampiry s± niesamowicie ludzkie.
Wiêc nie nastawiaj siê negatywnie, bo nie ma powodu. Obejrzyj, prze¿yj, nie po¿a³ujesz. Oczywi¶cie zak³adaj±c, ¿e dla Ciebie w filmie nie musi siê co¶ ci±gle dziaæ, bo ten jest chwilami naprawdê bardzo powolny i raczej trzeba go ch³on±æ ni¿ ogl±daæ. Dlatego polecam obejrzeæ w kinie, w skupieniu, a nie przy komputerze miêdzy kawk±, chrupkami i fejsikiem :P

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Polecane filmy
« Reply #1394 on: 2014-03-30, 15:06:45 »
Nie ma s³abych stron? A wampiry? Jako¶ mnie ten motyw odstrêcza :/
Jak ju¿ pisa³em moim znajomym na fejsie, dla mnie poza 2 filmami - Nosferatu, symfonia grozy i Nosferatu, Phantom Der Nacht (W. Herzog) wszystkie filmy o wampirach s± nie tyle ¶mieszne co ¿a³osne. Za Jarmushem nie przepadam, ale film polecam.
No way in from the outside, no way out from within.