Author Topic: Polecane filmy  (Read 208269 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Polecane filmy
« Reply #1410 on: 2015-04-19, 14:36:31 »
Byłem dziś w kinie na "Wielkim Pięknie" - laureacie Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny (rok temu). Serdecznie polecam wszystkim, którzy lubią błyskotliwe, inteligentne i piękne kino. Dawno nie widziałem czegoś tak wspaniałego. Pozycja obowiązkowa.

Widzialem to jakis rok temu na przegladzie filmowym i musze przyznac, ze chyba zaden film mnie tak okrutnie nie wynudzil. Istna tortura. Zdecydowanie nie polecam - mialkie, rozwlekle, o niczym, z kiepskimi dialogami i beznadziejna muzyka.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

• Rocket Man
« Reply #1411 on: 2015-04-20, 02:04:31 »
Byłem dziś w kinie na "Wielkim Pięknie" - laureacie Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny (rok temu). Serdecznie polecam wszystkim, którzy lubią błyskotliwe, inteligentne i piękne kino. Dawno nie widziałem czegoś tak wspaniałego. Pozycja obowiązkowa.

Widzialem to jakis rok temu na przegladzie filmowym i musze przyznac, ze chyba zaden film mnie tak okrutnie nie wynudzil. Istna tortura. Zdecydowanie nie polecam - mialkie, rozwlekle, o niczym, z kiepskimi dialogami i beznadziejna muzyka.

Cóż, co człowiek, to opinia, ja powiem: idźcie i zobaczcie sami, miejcie własną.
Dawno nie widziałem filmu, który operowałby taką gamą emocji, nie popadając przy tym w niekontrolowany patos. Dialogów tak błyskotliwych, które kryłyby w sobie na każdym kroku małe epifanie. Tak pięknych zdjęć, które w ukazywaniu świata zachowują równowagę między pięknem Rzymu a wielobarwnością postaci, o których film opowiada. Zaś jeśli chodzi o muzykę, można by było o niej napisać esej, przecież ona jest ważna już od pierwszej sceny i nie stanowi tylko tła, odgrywa rolę w tej estetycznej uczcie. Rzadko się też zdarza by ktoś tak świadomie manipulował kiczem, żeby można się było tą zręcznością cieszyć na równi z prawdziwym pięknem. Na pewno będę chciał wkrótce wrócić do tego filmu, bo mam wrażenie, że doświadczyłem go dopiero naskórkowo, że jeszcze mnóstwo rzeczy mi umknęło.

Ale cóż, nie powiem, żebym się zdziwił -  dla mnie na przykład Melancholia to arcydzieło, a mnóstwo ludzi twierdzi, że nieznośna nuda. Dzisiaj po raz trzeci oglądałem Samotnego mężczyznę i nadal nie zmieniam zdania, że to jeden z najlepszych, najpiękniejszych filmów jaki dane mi było widzieć.
Z kolei wynudziłem się na takim Pacific Rim, którym ludzie się zachwycają, uważam francuskich Nietykalnych za tanie, przereklamowane, jednorazowe kino na niedzielne popołudnie, albo Tima Burtona jako całokształt za jedną wielką pomyłkę - żeby tak uderzyć w kilka różnych tonów.

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #1412 on: 2015-04-20, 15:02:35 »
Ladnie napisales :) Ja strasznie dlugo czekalem na ten film i naprawde spodziewalem sie prawdziwej uczty, ale srodze sie rozczarowalem. No ale tak jak mowisz - co czlowiek, to opinia ;)

Natomiast z tym:
oglądałem Samotnego mężczyznę i nadal nie zmieniam zdania, że to jeden z najlepszych, najpiękniejszych filmów jaki dane mi było widzieć.
zgadzam sie w calej rozciaglosci.
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #1413 on: 2015-06-25, 00:33:01 »
Obejrzałam wczoraj "propagandowe" rosyjsko-ukraińskie dzieło "Bitwa o Sewastopol"; ukraiński tytuł "Niezłomna" bardziej pasuje, bo film jest historią czerwonoarmistki Ludmiły Pawliczenko, podkoloryzowaną, "zhollywoodyzowaną", niemniej całkiem zgrabnie opowiedzianą. Poza tym, że raczej wariacja na temat, niż historia i biografia, to piękne zdjęcia! A "propaganda" taka, że ci czerwonoarmiści jacyś tacy sympatyczni się wydają... pewnie przez to, że Ukraińcy :P No i ten moment z ostrzałem z moździeży, a w tle Океан Ельзи – Обійми (który to solo wywołuje u mnie dreszcze, a do tej sceny też pasuje, o dziwo). Tak, oprawa muzyczna też ładna. Aha, nie czytać komentarzy w sieci przed obejrzeniem. Po lepiej też nie.
Co ważne, Amerykanie mówią po angielsku, Rosjanie i Ukraińcy po rosyjsku, a Niemcy po niemiecku (i to porządnie, dla mnie to ważne, ja lubię takie szczegóły).
Można obejrzeć w internetach, bo na filmy ze wschodu jakoś nie ma co liczyć w kinie.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1414 on: 2015-08-03, 17:39:43 »
I nikt nie poleca Idy nadal? :mrgreen:
Obejrzałem. Fajowo, że mamy Oskara, ale przyznam szczerze, że widziałem kilka innych filmów, które bardziej na ten zaszczyt zasługują. ;) A sam film... niezły. :)

Natomiast, ogromne wrażenie na mnie zrobił "Chce się żyć". Znakomity film! Polecam! :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #1415 on: 2015-10-07, 22:28:09 »
Widzial juz ktos 'Marsjanina'?
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1416 on: 2016-01-19, 00:46:25 »
Obejrzałem przed chwilą "Wszystko, co kocham" - w obszernych fragmentach to jakby mój film autobiograficzny. ;)

Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #1417 on: 2016-01-19, 21:27:03 »
Zajebisty jest.
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1418 on: 2016-06-17, 18:35:24 »

Jeziorak - bardzo dobrze zrobiony film kryminalny. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1419 on: 2016-08-15, 14:07:57 »
"Łukasz" - jak zacząłem oglądać, to okazało się, że widziałem to dobre 40 lat temu. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #1420 on: 2016-08-15, 22:16:23 »
Jacku, Ty tak ambitnie, że jak tu zajrzałam, to zaczęłam się zastanawiać, co za odmóżdżacza oglądam :P Znaczy, serial, i się wciągnęłam, mimo bohaterów-debili. Ale nie mówię nic więcej, bo zaraz będzie , że poziom zaniżam :P

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1421 on: 2016-08-15, 22:26:37 »
Ostatnio wzięło mnie na polskie starocie i na yt oglądam masę tego, szczególnie kryminały - infantylne czasami jak diabli. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1422 on: 2016-08-16, 21:16:59 »
Kas to może "Na wylot"?
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1423 on: 2016-08-22, 18:23:30 »
Trudno polecać jak się nie oglądało ;): „Ostatnia Rodzina” w kinach od 30 września 2016 roku.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #1424 on: 2016-09-16, 20:10:58 »
W.Weiss rozpoczyna jatkę o film