Author Topic: Polecane filmy  (Read 207420 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

nikt wyjątkowy

Polecane filmy
« Reply #15 on: 2005-03-22, 20:23:52 »
Lepiej sie tego nie dało opisac Unas :wink:
Naprawde warto zobaczyc to króciutkie dzieło!
Niewinność kończy się tam, gdzie zaczyna się człowiek...

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #16 on: 2005-03-22, 21:36:17 »
Quote from: Unas
d) temat, który poruszała był dość nietypowy, ale jesli go pominąć to trafiła się kolejna wybitna miniatura filmowa, ktorej Hollywood oczywiście niedoceniło, bo to dla nich za trudne

Hollywood promuje niestety komercyjną papke, czasami trafi się jakaś ambitniejsza produkcja, ale to tylko przypadki :wink:

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #17 on: 2005-03-22, 22:06:57 »
Niemniej cieszyłbym się bardzo z sukcesu Tomka Bagińskiego, bo nań zasługuje. :roll:
[under construction]

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #18 on: 2005-03-29, 22:57:26 »
czepnę się na początek. Jestem smutna, bo użytkownicy nie potrafią czytać :P... znaczy: temat o filmach już był (wcześniej się nie czepiałam, bo byłam tylko na chwilkę, ferii sobie nie chciałam psuć :P)
A w temacie... obejrzałam sobie film, na który dawno temu się czaiłam i oczywiście nie zabłądziłam nań do kina, ale nie ma to jak fajni koledzy, niekoniecznie moi, ale tacy, którzy pozyczaja filmy :)
No dobra, to był "Człowiek bez przeszłości" Akiego Kaurismaeki (fińskich nazwisk też nie umiem odmieniać :/ swoje umiem :P) i muszę powiedzieć, że się nie zawiodłam. (Europejskie kino rządzi :>) Piękna historia, może trochę banalna i naiwna, ale... taka sugestywna, wzruszająca i poruszająca (tak, płakałam). A jednocześnie pełna humoru, ciepła... Tak jakby ktoś mówił, że dobrzy ludzie istnieją i przyjaźń i miłość też... podobne to trochę do fińskich opowiadań... one są takie specyficzne, taką atmosferę mają. I happy endy nie muszą być banalne.

nosferato

• http://nosferato.mylog.pl
Polecane filmy
« Reply #19 on: 2005-05-09, 22:14:51 »
a ja z czystym sumieniem moge wam polecić "Memento". ktos to juz widział moze? widziałam to tylko raz i czuję, że muszę jeszcze. inność filmu polega głównie na... jak obejrzycie to zobaczycie :P
"Kiedy ludzie stają się naprawdę źli, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest radość z cudzej krzywdy."
Goethe

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #20 on: 2005-05-09, 22:24:56 »
Oglądałem i byłem mocno zaskoczony, wszyscy mówili mi ze to pierwszy film pana od "Bezsenności", która była bardzo ciekawym filmem, dlatego postanowiłem zobaczyć "Memento". Dzieło nie tuzinkowe, mocno pokręcone, rezyser zdecydował się na ciekawy eksperyment.

djdioda

• Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Southpole chainsaw massacre
Polecane filmy
« Reply #21 on: 2005-05-11, 12:44:17 »
Ja oglądałam wczoraj Władcę Much, ale produkcję brytyjską z 1963 roku(jest jeszcze amerykańska - nowsza). Całkiem niezłe, daje do myślenia, ale nie oddaje całkowicie klimatu książki ani też nie przedstawia wszystkich problemów przez nią poruszanych... No ale cóż, jak na niskobudżetową produkcję trwającą 1.5 godziny całkiem nieźle ;) Jeśli ktoś w ogóle nie zna Włacy Much - pozycja obowiązkowa. No ale wiadomo, że zawsze lepiej przeczytać książkę :)

Unas

• Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #22 on: 2005-05-14, 18:43:45 »
To podobnie jak z "Imieniem Róży". Film świetny, ale spłyca klimat całej książki. :-k
[under construction]

nosferato

• http://nosferato.mylog.pl
Polecane filmy
« Reply #23 on: 2005-05-26, 19:21:59 »
powoli wraca moja wiara w polskie kino....
jak ktoś jeszcze nie widział to baaardzo polecam filmidło pod tytułem 'Vinci' :D bajerek...
heh ale prawde o Polakach pokazuje.... nieudolność policji, 'uczciwość' Polaków, pomysłowość złodziei itp. ech życie.....

a i jeszcze 'Królowa Potępionych'. film niższych lotów, ale dla miłośników wampirów (czyli dla mnie) cudeńko. jaki każdy film o wampirach hehe
uwieeeelbiam Lestata... i jak mi ktoś powie, że Tom Cruise był lepszy w tej roli to pogryze. owszem był lepszy, ale w 'wywiadzie'. wyobrażacie go sobie wydzierającego się i skaczącego po scenie? nie, on sie po prostu nie nadaje... koniec pieśni.
a jak ktoś lubi filmy o krwiopijcach to.... 'Nosferatu: Symfonia Grozy'. niemy, wciągający, wspaniały, straszny? niekoniecznie. może dla kogoś kto nie zna tej historii.
"Kiedy ludzie stają się naprawdę źli, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest radość z cudzej krzywdy."
Goethe

morningrise

Polecane filmy
« Reply #24 on: 2005-06-20, 19:30:50 »
Mad Max 1,2,3
-> chyba jedyny film, który faktycznie mi się podobał.
Teraz to co leci w kinach to jakieś nieporozumienie jest  :?

a z horrorów to Canibal Holocaust  8)

manowce

• adhd
Polecane filmy
« Reply #25 on: 2005-06-21, 09:52:04 »
"Królowa Potępionych" jak dla mnie trąci kiczem, zupełnie mi się nie podobała, ale jak ktoś jest fanem wampirów, to jestem w stanie go zrozumieć ;) (mnie osobiście bardzo podobał się "Wywiad z Wampirem") z tego typu filmów oczywiście polecam "Nosferatu" Wernera Herzoga, a jeżeli idzie o prawdziwą klasyke, to "Nosferatu" Murnaua - powstał prawie 50 lat wcześniej :)

Ja osobiście polecam "Leona Zawodowca" (jak dla mnie jedyna dobra kreacja aktorska Natalie Portman), "Amelię" (& resztę z tejże paczki), "Księge Diny" (uwaga, sceny rozbierane! to powinno załatwić sprawę reklamy ;D), "Mechaniczną Pomarańczę", "Złe Wychowanie" (i tegoż "Porozmawiaj z Nią") no i oczywiście "K-Pax" (w literaturze doczekał się drugiej części pod tytułem "Na promieniu światła").
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

djdioda

• Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
Polecane filmy
« Reply #26 on: 2005-06-21, 15:08:34 »
Quote from: Shad0w
Ja osobiście polecam "Leona Zawodowca" (jak dla mnie jedyna dobra kreacja aktorska Natalie Portman), "Amelię" (& resztę z tejże paczki), "Księge Diny" (uwaga, sceny rozbierane! to powinno załatwić sprawę reklamy ;D), "Mechaniczną Pomarańczę", "Złe Wychowanie" (i tegoż "Porozmawiaj z Nią") no i oczywiście "K-Pax" (w literaturze doczekał się drugiej części pod tytułem "Na promieniu światła").

O, "Mechaniczną pomarańczę" widziałam, niezły film :) A na "Złym wychowaniu" byłam w kinie i myślę, że tym razem Almodovar jednak trochę przegiął... :? Trochę toto niesmaczne. Nie to, że jakaś wrażliwa jestem, ale jakoś ten przekaz do mnie nie trafił. I tyle :P

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]
Hm, a co sądzicie o tym filmie? (trwa ok. 50 minut) Pokazuje on trochę inne spojrzenie na to, co wydarzyło się 11 września, odmienne od przedstawianego w wiadomościach...
FILM :P
Ja tam jestem raczej sceptycznie nastawiona, niektóre interpretacje są trochę naciągane, co jak dla mnie negatywnie wpływa na wiarygodność dokumentu. Z drugiej jednak strony nie jestem w stanie znaleźć żadnych dowodów na to, że na 100% amerykański rząd nie maczał w tych atakach palców. A jak nie mam przekonujących dowodów ani na jedno stanowisko, ani na drugie, to wolę nie opowiadać się jednoznacznie po żadnej ze stron...
A Wy, co sądzicie? :P

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #27 on: 2005-06-21, 20:41:03 »
Uprzejmie dziękuję za puszczenie wody na mój antyamerykański młyn :twisted:

EDIT: Po bliższym zapoznaniu się z serwisem prawda.neostrada.pl stwierdzam, że jestem skłonny przyjąć jak na razie tylko jeden postulat głoszony na stronie: pozostanę sceptyczny. Także do tego serwisu.
True Pagan Winter Crew

manowce

• adhd
Polecane filmy
« Reply #28 on: 2005-06-21, 20:57:58 »
Quote from: djdzida
A na "Złym wychowaniu" byłam w kinie i myślę, że tym razem Almodovar jednak trochę przegiął... :? Trochę toto niesmaczne. Nie to, że jakaś wrażliwa jestem, ale jakoś ten przekaz do mnie nie trafił. I tyle :P

Do mnie film trafił właśnie ze względu na nietypową formę, prowokującą, obsceniczną i agresywną, naprawdę dał do myślenia, a historia sama w sobie jest przerażająco smutna. Nie znoszę natomiast tych wszystkich amerykańskich słodko-lepkich gniotów o których zapomina się po 5 min. od wyjścia z kina, a któe podobno mają "poruszać tłumy".

Btw. jeszcze jeden dobry film mi sie przypomniał, mianowicie "Ziemia Niczyja".
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

djdioda

• Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
Polecane filmy
« Reply #29 on: 2005-06-21, 21:38:38 »
Quote from: Minder
Uprzejmie dziękuję za puszczenie wody na mój antyamerykański młyn :twisted:

Proszę bardzo :twisted:
Quote from: Shad0w
Do mnie film trafił właśnie ze względu na nietypową formę, prowokującą, obsceniczną i agresywną, naprawdę dał do myślenia, a historia sama w sobie jest przerażająco smutna.

Tego samego zdania była koleżanka, która mnie na ten film wyciągnęła. :]
Nie znoszę natomiast tych wszystkich amerykańskich słodko-lepkich gniotów o których zapomina się po 5 min. od wyjścia z kina, a któe podobno mają "poruszać tłumy".

Do mnie też amerykańskie produkcje nie przemawiają, choć np. "Efekt motyla" wyjątkowo moim zdaniem się wyróżnia :twisted:

lofty-success