Author Topic: Polecane filmy  (Read 207419 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

masster

Polecane filmy
« Reply #30 on: 2005-06-22, 00:03:32 »
djdzida napisał:
A na "Złym wychowaniu" byłam w kinie i myślę, że tym razem Almodovar jednak trochę przegiął... :? Trochę toto niesmaczne. Nie to, że jakaś wrażliwa jestem, ale jakoś ten przekaz do mnie nie trafił. I tyle :P

Do mnie film trafił właśnie ze względu na nietypową formę, prowokującą, obsceniczną i agresywną, naprawdę dał do myślenia, a historia sama w sobie jest przerażająco smutna.

zgadzam sie,almodovar to almodovar :) jak zwykle na bardzo wysokim poziomie,moze to nie najlepsze jego dzielo,ale i tak rewelacyjne.
ja polecilbym rowniez taki film "W strone morza" -tematyka cholernie ciezka,trudna i kontrowersyjna,ale film naprawde pieknie zrobiony i mimo duzego ciezaru tematycznego oglada sie go bardzo przyjemnie.
ostatnio mialem rowniez mozliwosc obejrzec film zatytulowany "Dziewczyna z perla" na podstawie ksiazki o tym samym tytule,biograficzna opowiesc o doskonalym malarzu Vermeerze,film wysmienity 8)

manowce

• adhd
Polecane filmy
« Reply #31 on: 2005-06-22, 00:15:57 »
Quote from: djdzida
Do mnie też amerykańskie produkcje nie przemawiają, choć np. "Efekt motyla" wyjątkowo moim zdaniem się wyróżnia :twisted:

Oczywiście są wyjątki, którym jest własnie wymieniony przez Ciebie "Efekt motyla" - mnie również ten film się bardzo podobał. Lubię kino angielskie, japońskie, skandynawskie i francuskie, nie znosze natomiast niemieckiego (no i amerykańskiego).
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #32 on: 2005-06-22, 01:33:07 »
Polskie produkcje też ostatnio są coraz bardziej obiecujące:
"Duże zwierzę", "Ciało", "Zmruż oczy", "Vinci" - to tylko kilka tytułów z wydłużającej się listy.
True Pagan Winter Crew

manowce

• adhd
Polecane filmy
« Reply #33 on: 2005-06-22, 20:08:22 »
Quote from: Minder
"Duże zwierzę", "Ciało", "Zmruż oczy", "Vinci" - to tylko kilka tytułów z wydłużającej się listy.

Czas najwyższy, żebyśmy przestali błyszczeć tasiemcami w TV. Widziałam z powyższej listy tylko "Vinci", ale bardzo mi sie owy film spodobał. Osobiście lubię też "Nic śmiesznego".
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam własne.

Vronah

• Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #34 on: 2006-01-22, 15:44:23 »
Baaaaaaaaaaaaardzo ciekawy filmowy news:
http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1233670
selfbanned

andreas

Polecane filmy
« Reply #35 on: 2006-01-22, 18:16:03 »
hmmm... świetny wątek. szkoda, że taki zaniedbany.

Quote from: masster
djdzida napisał:
A na "Złym wychowaniu" byłam w kinie i myślę, że tym razem Almodovar jednak trochę przegiął... :? Trochę toto niesmaczne. Nie to, że jakaś wrażliwa jestem, ale jakoś ten przekaz do mnie nie trafił. I tyle :P

Do mnie film trafił właśnie ze względu na nietypową formę, prowokującą, obsceniczną i agresywną, naprawdę dał do myślenia, a historia sama w sobie jest przerażająco smutna.

zgadzam sie,almodovar to almodovar :) jak zwykle na bardzo wysokim poziomie,moze to nie najlepsze jego dzielo,ale i tak rewelacyjne.
ja polecilbym rowniez taki film "W strone morza" -tematyka cholernie ciezka,trudna i kontrowersyjna,ale film naprawde pieknie zrobiony i mimo duzego ciezaru tematycznego oglada sie go bardzo przyjemnie.
ostatnio mialem rowniez mozliwosc obejrzec film zatytulowany "Dziewczyna z perla" na podstawie ksiazki o tym samym tytule,biograficzna opowiesc o doskonalym malarzu Vermeerze,film wysmienity 8)

hehe, a mnie się wydawało, że almodovar tym razem był bardziej subtelny niż zwykle, może ze względu na wątki autobiograficzne... film całkiem niezły, jak się już zaakceptuje jego osobliwy styl. moim zdaniem nie nakręcił nic gorszego od "porozmawiaj z nią".

Quote from: minder

o rany, zmruż oczy oglądam przynajmniej raz w miesiącu. takie dobre. 8)

z nowszych polecam:

broken flowers - najnowsze dzieło jima jarmuscha. rewelacyjne, jak zwykle. bill murray powiela tu niejako swoją rolę z "między słowami", ale nie mam mu tego za złe. film wyciszony, pełen nostalgii, refleksji i niedomówień. z fantastycznym zakończeniem. (aczkolwiek "między słowami" podobało mi się o tą ciupinkę bardziej...)

nine lives- jak sama nazwa wskazuje: 9 epizodów z życia 9 kobiet. niektóre się ze sobą splatają (dosyć lużno), inne nie. każda z historii nakręcona jednym ruchem kamery. dobra obsada.

syriana- wyśmienite kino sensacyjne z zacięciem obyczajowo-dokumentalnym.

historia przemocy- też świetne - powinien się raczej nazywać "koniec przemocy" (ale był już film o takim tytule) bo mówi o tym, czy raz rozkręconą spiralę można zastopować, a jeśli tak, to jak szybko... tym razem cronenbergowi się udało. być może dzięki aktorom, których zwabił do swojedo filmu.

eBAT

• Guest
Polecane filmy
« Reply #36 on: 2006-01-22, 19:38:33 »
Obejrzałem dzisiaj "Egzorcyzmy Emily Rose" i mogę śmiało polecić :)
Tyle, że fani horrorów typu B wbrew pozorom nie znajdą w nim nic dla siebie  :roll:

rybosom

• http://www.satyrykon.goin.pl
Polecane filmy
« Reply #37 on: 2006-01-22, 19:44:11 »
Bardzo bardzo polecam "Dazed and confused". Osoby, ktorym, jak sadze, film sie spodoba, stanowic beda raczej waskie grono, ale Ci, do ktorych ow trafi, zapewniam, beda zachwyceni. :roll:
www.satyrykon.goin.pl - comiesięczna porcja satyry dla inteligencji...

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #38 on: 2006-01-23, 11:17:14 »
Quote from: andreas
broken flowers - najnowsze dzieło jima jarmuscha. rewelacyjne, jak zwykle. bill murray powiela tu niejako swoją rolę z "między słowami", ale nie mam mu tego za złe. film wyciszony, pełen nostalgii, refleksji i niedomówień. z fantastycznym zakończeniem. (aczkolwiek "między słowami" podobało mi się o tą ciupinkę bardziej...)

Bill Murray jest juz stary i kogo moze grac, jak nie starych ludzi? ;) (swietny jest!) BF to mistrzostwo... jak i inne filmy Jarmuscha. Ja nie zaluje niczego: ani czasu, ani pieniedzy - po prostu warto bylo. Masz racje, zakonczenie bylo fantastyczne :) No i jak dla mnie to byl film z przekazem, dosyc wyraznym. Jeden z lepszych filmow, jakie widzialam w zeszlym roku.

Quote from: ebat
Obejrzałem dzisiaj "Egzorcyzmy Emily Rose" i mogę śmiało polecić :)
Tyle, że fani horrorów typu B wbrew pozorom nie znajdą w nim nic dla siebie :roll:

to tez mi sie podobalo. Mnie film przerazal, chociaz wlasciwie nie bylo w nim nic "typowego" dla horrorow, bardziej ten klimat, niepokoj, jak w filmach grozy z miedzywojnia. Krytycy zarzucali rezyserowi, ze przeslodzil historie - mozliwe, bo ksiazke tylko przegladalam, ale mysle, ze najwazniejsze oddal. Tez polecam

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Polecane filmy
« Reply #39 on: 2006-02-16, 12:12:18 »
No to może popolemizujmy na temat najnowszej gazetowej serii DVD - moim skromnym zdaniem kolekcja całkiem udana, ale cena już nie do końca (w porównaniu z innymi gazetowymi dodatkami filmowymi).
Ponadto genialny skądinąd "Amadeusz" edytowany w tej kolekcji (przy możliwościach DVD) pozbawiony jest opcji z polskim lektorem, nie wspominając o dłuższej o ok. 20 minut wersji reżyserskiej. :D
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #40 on: 2006-02-16, 13:13:33 »
Najbardziej się zdziwiłem widząc Imię Róży w gazecie. Przecież to jest film wydany przez Warner Bros, a owa firma zawsze zarzekała się, że "naszych filmów nie znajdziesz w żadnej gazecie".
True Pagan Winter Crew

Vronah

Polecane filmy
« Reply #41 on: 2006-02-16, 13:19:52 »
Imperium słońca, Chłopcy z ferajny, Mechaniczna pomarańcza, 2001: Odyseja kosmiczna ,  Lot nad kukułczym gniazdem no to są filmy, które bym chętnie znowu obejżał...

edited: no i oczywiście Imię Róży!
selfbanned

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #42 on: 2006-02-16, 15:32:35 »
Jee... Imperium Slonca.... piekny film, ksiazka tez swietna.

Vronah

Polecane filmy
« Reply #43 on: 2006-02-16, 15:45:38 »
Imperium Slonca
pierwszy raz oglądałem jak byłem dzieckiem i zapadał mi w pamięć, potem obejżałem ponownie i zrozumiałem. Jeden z tych filmów, których nigdy nie zapomnę.
selfbanned

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
Polecane filmy
« Reply #44 on: 2006-02-16, 15:51:04 »
To mam podobnie jak Ty jesli chodzi o ten film :)
Zapytam sie: jak byles dzieckiem to lecial w tv i mama wyjatkowo pozwolila Ci obejrzec?

lofty-success