Author Topic: Polecane filmy  (Read 218276 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Polecane filmy
« Reply #30 on: 2005-06-22, 00:03:32 »
Quote
djdzida napisa³:
A na "Z³ym wychowaniu" by³am w kinie i my¶lê, ¿e tym razem Almodovar jednak trochê przegi±³... :? Trochê toto niesmaczne. Nie to, ¿e jaka¶ wra¿liwa jestem, ale jako¶ ten przekaz do mnie nie trafi³. I tyle :P


Do mnie film trafi³ w³a¶nie ze wzglêdu na nietypow± formê, prowokuj±c±, obsceniczn± i agresywn±, naprawdê da³ do my¶lenia, a historia sama w sobie jest przera¿aj±co smutna.

zgadzam sie,almodovar to almodovar :) jak zwykle na bardzo wysokim poziomie,moze to nie najlepsze jego dzielo,ale i tak rewelacyjne.
ja polecilbym rowniez taki film "W strone morza" -tematyka cholernie ciezka,trudna i kontrowersyjna,ale film naprawde pieknie zrobiony i mimo duzego ciezaru tematycznego oglada sie go bardzo przyjemnie.
ostatnio mialem rowniez mozliwosc obejrzec film zatytulowany "Dziewczyna z perla" na podstawie ksiazki o tym samym tytule,biograficzna opowiesc o doskonalym malarzu Vermeerze,film wysmienity 8)

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Polecane filmy
« Reply #31 on: 2005-06-22, 00:15:57 »
Quote from: djdzida
Do mnie te¿ amerykañskie produkcje nie przemawiaj±, choæ np. "Efekt motyla" wyj±tkowo moim zdaniem siê wyró¿nia :twisted:


Oczywi¶cie s± wyj±tki, którym jest w³asnie wymieniony przez Ciebie "Efekt motyla" - mnie równie¿ ten film siê bardzo podoba³. Lubiê kino angielskie, japoñskie, skandynawskie i francuskie, nie znosze natomiast niemieckiego (no i amerykañskiego).
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #32 on: 2005-06-22, 01:33:07 »
Polskie produkcje te¿ ostatnio s± coraz bardziej obiecuj±ce:
"Du¿e zwierzê", "Cia³o", "Zmru¿ oczy", "Vinci" - to tylko kilka tytu³ów z wyd³u¿aj±cej siê listy.
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Polecane filmy
« Reply #33 on: 2005-06-22, 20:08:22 »
Quote from: Minder
Polskie produkcje te¿ ostatnio s± coraz bardziej obiecuj±ce:
"Du¿e zwierzê", "Cia³o", "Zmru¿ oczy", "Vinci" - to tylko kilka tytu³ów z wyd³u¿aj±cej siê listy.


Czas najwy¿szy, ¿eby¶my przestali b³yszczeæ tasiemcami w TV. Widzia³am z powy¿szej listy tylko "Vinci", ale bardzo mi sie owy film spodoba³. Osobi¶cie lubiê te¿ "Nic ¶miesznego".
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #34 on: 2006-01-22, 15:44:23 »
Baaaaaaaaaaaaardzo ciekawy filmowy news:
http://gry.onet.pl/wia_item.html?DB=120&ITEM=1233670
selfbanned

andreas

  • Posts: 238
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #35 on: 2006-01-22, 18:16:03 »
hmmm... ¶wietny w±tek. szkoda, ¿e taki zaniedbany.

Quote from: masster
Quote
djdzida napisa³:
A na "Z³ym wychowaniu" by³am w kinie i my¶lê, ¿e tym razem Almodovar jednak trochê przegi±³... :? Trochê toto niesmaczne. Nie to, ¿e jaka¶ wra¿liwa jestem, ale jako¶ ten przekaz do mnie nie trafi³. I tyle :P


Do mnie film trafi³ w³a¶nie ze wzglêdu na nietypow± formê, prowokuj±c±, obsceniczn± i agresywn±, naprawdê da³ do my¶lenia, a historia sama w sobie jest przera¿aj±co smutna.

zgadzam sie,almodovar to almodovar :) jak zwykle na bardzo wysokim poziomie,moze to nie najlepsze jego dzielo,ale i tak rewelacyjne.
ja polecilbym rowniez taki film "W strone morza" -tematyka cholernie ciezka,trudna i kontrowersyjna,ale film naprawde pieknie zrobiony i mimo duzego ciezaru tematycznego oglada sie go bardzo przyjemnie.
ostatnio mialem rowniez mozliwosc obejrzec film zatytulowany "Dziewczyna z perla" na podstawie ksiazki o tym samym tytule,biograficzna opowiesc o doskonalym malarzu Vermeerze,film wysmienity 8)


hehe, a mnie siê wydawa³o, ¿e almodovar tym razem by³ bardziej subtelny ni¿ zwykle, mo¿e ze wzglêdu na w±tki autobiograficzne... film ca³kiem niez³y, jak siê ju¿ zaakceptuje jego osobliwy styl. moim zdaniem nie nakrêci³ nic gorszego od "porozmawiaj z ni±".

Quote from: minder
Polskie produkcje te¿ ostatnio s± coraz bardziej obiecuj±ce:
"Du¿e zwierzê", "Cia³o", "Zmru¿ oczy", "Vinci" - to tylko kilka tytu³ów z wyd³u¿aj±cej siê listy.


o rany, zmru¿ oczy ogl±dam przynajmniej raz w miesi±cu. takie dobre. 8)


z nowszych polecam:

broken flowers - najnowsze dzie³o jima jarmuscha. rewelacyjne, jak zwykle. bill murray powiela tu niejako swoj± rolê z "miêdzy s³owami", ale nie mam mu tego za z³e. film wyciszony, pe³en nostalgii, refleksji i niedomówieñ. z fantastycznym zakoñczeniem. (aczkolwiek "miêdzy s³owami" podoba³o mi siê o t± ciupinkê bardziej...)

nine lives- jak sama nazwa wskazuje: 9 epizodów z ¿ycia 9 kobiet. niektóre siê ze sob± splataj± (dosyæ lu¿no), inne nie. ka¿da z historii nakrêcona jednym ruchem kamery. dobra obsada.

syriana- wy¶mienite kino sensacyjne z zaciêciem obyczajowo-dokumentalnym.

historia przemocy- te¿ ¶wietne - powinien siê raczej nazywaæ "koniec przemocy" (ale by³ ju¿ film o takim tytule) bo mówi o tym, czy raz rozkrêcon± spiralê mo¿na zastopowaæ, a je¶li tak, to jak szybko... tym razem cronenbergowi siê uda³o. byæ mo¿e dziêki aktorom, których zwabi³ do swojedo filmu.

eBAT

  • Guest
Polecane filmy
« Reply #36 on: 2006-01-22, 19:38:33 »
Obejrza³em dzisiaj "Egzorcyzmy Emily Rose" i mogê ¶mia³o poleciæ :)
Tyle, ¿e fani horrorów typu B wbrew pozorom nie znajd± w nim nic dla siebie  :roll:

rybosom

  • Posts: 260
  • Karma: +0/-0
    • http://www.satyrykon.goin.pl
Polecane filmy
« Reply #37 on: 2006-01-22, 19:44:11 »
Bardzo bardzo polecam "Dazed and confused". Osoby, ktorym, jak sadze, film sie spodoba, stanowic beda raczej waskie grono, ale Ci, do ktorych ow trafi, zapewniam, beda zachwyceni. :roll:
www.satyrykon.goin.pl - comiesiêczna porcja satyry dla inteligencji...

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polecane filmy
« Reply #38 on: 2006-01-23, 11:17:14 »
Quote from: andreas
broken flowers - najnowsze dzie³o jima jarmuscha. rewelacyjne, jak zwykle. bill murray powiela tu niejako swoj± rolê z "miêdzy s³owami", ale nie mam mu tego za z³e. film wyciszony, pe³en nostalgii, refleksji i niedomówieñ. z fantastycznym zakoñczeniem. (aczkolwiek "miêdzy s³owami" podoba³o mi siê o t± ciupinkê bardziej...)

Bill Murray jest juz stary i kogo moze grac, jak nie starych ludzi? ;) (swietny jest!) BF to mistrzostwo... jak i inne filmy Jarmuscha. Ja nie zaluje niczego: ani czasu, ani pieniedzy - po prostu warto bylo. Masz racje, zakonczenie bylo fantastyczne :) No i jak dla mnie to byl film z przekazem, dosyc wyraznym. Jeden z lepszych filmow, jakie widzialam w zeszlym roku.

Quote from: ebat
Obejrza³em dzisiaj "Egzorcyzmy Emily Rose" i mogê ¶mia³o poleciæ :)
Tyle, ¿e fani horrorów typu B wbrew pozorom nie znajd± w nim nic dla siebie :roll:

to tez mi sie podobalo. Mnie film przerazal, chociaz wlasciwie nie bylo w nim nic "typowego" dla horrorow, bardziej ten klimat, niepokoj, jak w filmach grozy z miedzywojnia. Krytycy zarzucali rezyserowi, ze przeslodzil historie - mozliwe, bo ksiazke tylko przegladalam, ale mysle, ze najwazniejsze oddal. Tez polecam

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Polecane filmy
« Reply #39 on: 2006-02-16, 12:12:18 »
No to mo¿e popolemizujmy na temat najnowszej gazetowej serii DVD - moim skromnym zdaniem kolekcja ca³kiem udana, ale cena ju¿ nie do koñca (w porównaniu z innymi gazetowymi dodatkami filmowymi).
Ponadto genialny sk±din±d "Amadeusz" edytowany w tej kolekcji (przy mo¿liwo¶ciach DVD) pozbawiony jest opcji z polskim lektorem, nie wspominaj±c o d³u¿szej o ok. 20 minut wersji re¿yserskiej. :D
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #40 on: 2006-02-16, 13:13:33 »
Najbardziej siê zdziwi³em widz±c Imiê Ró¿y w gazecie. Przecie¿ to jest film wydany przez Warner Bros, a owa firma zawsze zarzeka³a siê, ¿e "naszych filmów nie znajdziesz w ¿adnej gazecie".
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #41 on: 2006-02-16, 13:19:52 »
Imperium s³oñca, Ch³opcy z ferajny, Mechaniczna pomarañcza, 2001: Odyseja kosmiczna ,  Lot nad kuku³czym gniazdem no to s± filmy, które bym chêtnie znowu obej¿a³...

edited: no i oczywi¶cie Imiê Ró¿y!
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polecane filmy
« Reply #42 on: 2006-02-16, 15:32:35 »
Jee... Imperium Slonca.... piekny film, ksiazka tez swietna.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Polecane filmy
« Reply #43 on: 2006-02-16, 15:45:38 »
Quote
Imperium Slonca
pierwszy raz ogl±da³em jak by³em dzieckiem i zapada³ mi w pamiêæ, potem obej¿a³em ponownie i zrozumia³em. Jeden z tych filmów, których nigdy nie zapomnê.
selfbanned

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polecane filmy
« Reply #44 on: 2006-02-16, 15:51:04 »
To mam podobnie jak Ty jesli chodzi o ten film :)
Zapytam sie: jak byles dzieckiem to lecial w tv i mama wyjatkowo pozwolila Ci obejrzec?