Author Topic: Polecane filmy  (Read 218187 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« on: 2005-03-15, 19:11:52 »
Ja osobiscie polecam z takich zeschizowanych filmów "Pi³a" ... naprawde trzyma w napiêciu, a koniec jest taki ze chyba nikt sie nie spodziewa...
Ale to wszystko pryszcz w porównaniu do "Siedem" ... jak dla mnie film wszechczasów...
Troszke odbieg³em od tematu... mam nadzieje ze zostanie mi to wybaczone  :roll:
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #1 on: 2005-03-15, 19:25:45 »
to ja mo¿e zasugeruje zalozenie tematu osobnego na filmy. chetnie podejme dyskusje na taki temat ;) bo bym jeszcze polecila "requiem for a dream" i tez bym pogaworzyla, ale nie chce OT'a robic :roll:
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #2 on: 2005-03-15, 20:21:47 »
Do "Pi³y" przekonuje mnie jej soundtrack. Ca³a masa ¶wietnych pokrêconych lub do³uj±cych utworów. Zamierzam siê na ni± rychle wybraæ.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #3 on: 2005-03-16, 00:45:57 »
Lud przemówi³. Oto macie filmowy topic (nie by³o takiego?).

Faktycznie. "Siedem" jest schizuj±cy (w koñcu Fincher). Tak samo "Requiem dla snu" - wersja re¿yserska zabija (zwyk³ej nie widzia³em), a sam soundtrack potrafi wywo³aæ my¶li samobójcze.

Inn± klas± jest Lynch. My¶lê, ¿e twórczo¶æ tego pana nie wymaga kometnarza ;)

Z innych ciekawych filmów z przyjemno¶ci± obejrza³em "Kawa i papierosy".
True Pagan Winter Crew

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #4 on: 2005-03-16, 10:05:40 »
Requiem to jest poprostu genialne cos. widzialam ten film pare razy w roznych stanach emocjonalnych, i zawsze wywolywal to samo oslupienie, tak samo zamyslal.. i fakt, po obejrzeniu filmu mozna sie nabawic mysli samobojczych. a soundtrack... hehe fakt ze motyw przewodni sie pojawia non stop i to jest piekne, ale tez jest mniam... mozna tak odplynac, gdzies w jakies chore miejsce... a pozniej tak otworzyc oczy i dzieje sie cos w stylu: ej, gdzie ja jestem ;)

pila to ciekawy film, schiza jak 150. ale nie chce go rozpamietywac hmm bo jakos nie moglam sie ogarnac przez dluzszy czas. Jesli chodzi o sciezke, to polecam posluchac sobie w nocy.. rany masa :] Moim zdaniem to dla ludzi o mocnych nerwach. bo jakos tak bardzo pobudzaja te nuty wyobraznie.. ;)

a ogladal ktos cabin fever? zajebisty film psychologiczny. dzieje sie w  ciekawym miejscu przedstawionym w taki hmm sposob ze budzi emocje. przynajmniej moje obudzil. i walka o przertwanie an jakims totalnym zadupiu... gdzie w twarz zaglada cierpienie i smierc, ktorej nijak powstrzymac nie mozna. tylko uciekac... nie wazne dokad, wazne by zdazyc....
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #5 on: 2005-03-17, 22:23:50 »
"Skazani na Shawshank" jeden z najlepszych filmów jakie ogl±da³em i jak ju¿ gdzie¶ pisa³em na forum, jeden z niewielu, który potrafi³ przekroczyc  geniusz ksi±zki!
"Lista Schindlera" wstrz±saj±ce!

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #6 on: 2005-03-17, 22:37:29 »
Ooo tak... Skazani na Shawshank to jest majstersztyk... Ten film moge ogl±dac zawsze... Tak samo jak niesmiertelnego Forresta Gumpa,Zielon± Mile, Buntownik z wyboru czy Stowarzyszenie Umar³ych Poetów... Niektóre filmy s± legendarne i nie obejrzenie ich jest zbrodni± przeciwko ludzkosci :evil:
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #7 on: 2005-03-17, 22:40:45 »
Ostatnio Skazani na Shawshank zosta³ wybrany najlepszym filmem z nominowanych, które nie zzdoby³y oskara!

Lilith

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #8 on: 2005-03-18, 17:32:19 »
Powrócê do "Requiem for a dream" - jest to jeden z najbardziej poruszaj±cych filmów,jakie widzia³am.Do tego rzeczywi¶cie przera¿aj±cy i prawdziwy-przynajmniej tak mi siê wydaje.
Bardzo d³ugo za mna "chodzi³",miêdzy innymi dziêki ¶cie¿ce d¼wiêkowej - kto¶ kiedy¶ napisa³,¿e muzyka The Kronos quartet jest nie tyle grana,co "pi³owana" na smyczkach.To okre¶lenie wydaje mi sie trafne.

Z innych filmów - "Efekt motyla" - inna klasa ni¿ "Requiem",ale daje do my¶lenia.
Dorzucê jeszcze "Pi"...kto widzia³,ten wie...
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #9 on: 2005-03-18, 18:02:10 »
"Pi" to dzie³o tego samego re¿ysera, co "Requiem", wiêc i schiza podobna. Najbardzije urzek³o mnie to, ¿e re¿yser je¶li nie zna³ siê na matmie, to przynajmniej unikn±³ zrobienia z siebie debila, jak to by³o w przypadku "Cube". Film jest rzeczywi¶cie genialny i g³êboki.
True Pagan Winter Crew

Lilith

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #10 on: 2005-03-18, 18:38:27 »
Darren Aronofsky to bardzo obiecuj±cy re¿yser,chocia¿ by³am niemile zaskoczona jego udzia³em w przedsiêwziêciu pt. "Below"-film moim zdaniem bardzo przeciêtny.
Wracaj±c do "Pi" klaustrofobiczny i neurotyczny nastrój tego filmu sprawi³,¿e sta³am siê wymagaj±ca je¶li chodzi o fabu³ê-teraz trudno mnie czym¶ w kinie zaskoczyæ.Zgadzam siê,¿e zrezygnowanie z i¶cie matematycznych "wstawek" wysz³o filmowi na dobre.
Cut the ties, uncovered disguise
Left behind all intertwined
Lost control, moved out of the role now
Nothing's left here

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #11 on: 2005-03-18, 22:30:38 »
W klimatach "Pi', które nawiasem mówi±c jest cudowne plasuje siê "Dark City". Ma swoje niedoróbki, ktore psuj± jej morderczy klimat, ale wci±ga. I sk³ania do zastanowienia siê nad istot± cz³owieczeñstwa. Po za tym polecam "Katedrê", nie tylko dlatego, ¿e piêkna i mianowana do Oskara, ale ze wzglêdu na opowiadanie, na którego kanwie powsta³a. Kolejne pytanie o potrzebê ¶wiêto¶ci w ludzkim ¿yciu. Cudo jak i ca³y Dukaj. Taki ma³y OT. [-o<
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polecane filmy
« Reply #12 on: 2005-03-22, 13:54:13 »
a ja ogl±da³am ostatnio "Kontroll" i to jednak trzeba zobaczyc... i nie wierzyæ tym, co mówi±, ¿e nie warto... taki bardzo europejski film. nies³odki.

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #13 on: 2005-03-22, 16:37:12 »
Ja za moment siadam do ogl±dania "Kontroll"
Widzial moze ktos z was "Sztuke Spadania" Bagiñskiego? Taka krótka animacja a jest naprawde ¶wietna, i tragiczna zarazem...
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #14 on: 2005-03-22, 19:44:24 »
Ja widzia³em. Przyznaje siê szczerze, ¿e zaszokowa³o mnie z kilku powodów.

a) po "Katedrze" spodziewa³em siê czego¶ kompletnie odmiennego. Mi³o siê zaskoczy³em bardzo szerokim spojrzeniem na tworzenie przez Tomka Bagiñskiego, dwa tak odmienne filmy

b) recenzje by³y raczej w tonie ¿artobliwy i przyznajê siê, ¿e czeka³em trochê na tragikomediê, a trafi³em na tragediê, w której komizm zosta³ zupe³nie przyt³oczony

c) podoba³y mi siê kszta³ty postaci, ten turpizm jak w teledyskach Tool, uwielbiam

d) temat, który porusza³a by³ do¶æ nietypowy, ale jesli go pomin±æ to trafi³a siê kolejna wybitna miniatura filmowa, ktorej Hollywood oczywi¶cie niedoceni³o, bo to dla nich za trudne
[under construction]

 

lofty-success