Author Topic: Polecane filmy  (Read 218201 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #15 on: 2005-03-22, 20:23:52 »
Lepiej sie tego nie da³o opisac Unas :wink:
Naprawde warto zobaczyc to króciutkie dzie³o!
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #16 on: 2005-03-22, 21:36:17 »
Quote from: Unas
d) temat, który porusza³a by³ do¶æ nietypowy, ale jesli go pomin±æ to trafi³a siê kolejna wybitna miniatura filmowa, ktorej Hollywood oczywi¶cie niedoceni³o, bo to dla nich za trudne


Hollywood promuje niestety komercyjn± papke, czasami trafi siê jaka¶ ambitniejsza produkcja, ale to tylko przypadki :wink:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #17 on: 2005-03-22, 22:06:57 »
Niemniej cieszy³bym siê bardzo z sukcesu Tomka Bagiñskiego, bo nañ zas³uguje. :roll:
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Polecane filmy
« Reply #18 on: 2005-03-29, 22:57:26 »
czepnê siê na pocz±tek. Jestem smutna, bo u¿ytkownicy nie potrafi± czytaæ :P... znaczy: temat o filmach ju¿ by³ (wcze¶niej siê nie czepia³am, bo by³am tylko na chwilkê, ferii sobie nie chcia³am psuæ :P)
A w temacie... obejrza³am sobie film, na który dawno temu siê czai³am i oczywi¶cie nie zab³±dzi³am nañ do kina, ale nie ma to jak fajni koledzy, niekoniecznie moi, ale tacy, którzy pozyczaja filmy :)
No dobra, to by³ "Cz³owiek bez przesz³o¶ci" Akiego Kaurismaeki (fiñskich nazwisk te¿ nie umiem odmieniaæ :/ swoje umiem :P) i muszê powiedzieæ, ¿e siê nie zawiod³am. (Europejskie kino rz±dzi :>) Piêkna historia, mo¿e trochê banalna i naiwna, ale... taka sugestywna, wzruszaj±ca i poruszaj±ca (tak, p³aka³am). A jednocze¶nie pe³na humoru, ciep³a... Tak jakby kto¶ mówi³, ¿e dobrzy ludzie istniej± i przyja¼ñ i mi³o¶æ te¿... podobne to trochê do fiñskich opowiadañ... one s± takie specyficzne, tak± atmosferê maj±. I happy endy nie musz± byæ banalne.

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Polecane filmy
« Reply #19 on: 2005-05-09, 22:14:51 »
a ja z czystym sumieniem moge wam poleciæ "Memento". ktos to juz widzia³ moze? widzia³am to tylko raz i czujê, ¿e muszê jeszcze. inno¶æ filmu polega g³ównie na... jak obejrzycie to zobaczycie :P
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Polecane filmy
« Reply #20 on: 2005-05-09, 22:24:56 »
Ogl±da³em i by³em mocno zaskoczony, wszyscy mówili mi ze to pierwszy film pana od "Bezsenno¶ci", która by³a bardzo ciekawym filmem, dlatego postanowi³em zobaczyæ "Memento". Dzie³o nie tuzinkowe, mocno pokrêcone, rezyser zdecydowa³ siê na ciekawy eksperyment.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Polecane filmy
« Reply #21 on: 2005-05-11, 12:44:17 »
Ja ogl±da³am wczoraj W³adcê Much, ale produkcjê brytyjsk± z 1963 roku(jest jeszcze amerykañska - nowsza). Ca³kiem niez³e, daje do my¶lenia, ale nie oddaje ca³kowicie klimatu ksi±¿ki ani te¿ nie przedstawia wszystkich problemów przez ni± poruszanych... No ale có¿, jak na niskobud¿etow± produkcjê trwaj±c± 1.5 godziny ca³kiem nie¼le ;) Je¶li kto¶ w ogóle nie zna W³acy Much - pozycja obowi±zkowa. No ale wiadomo, ¿e zawsze lepiej przeczytaæ ksi±¿kê :)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Polecane filmy
« Reply #22 on: 2005-05-14, 18:43:45 »
To podobnie jak z "Imieniem Ró¿y". Film ¶wietny, ale sp³yca klimat ca³ej ksi±¿ki. :-k
[under construction]

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Polecane filmy
« Reply #23 on: 2005-05-26, 19:21:59 »
powoli wraca moja wiara w polskie kino....
jak kto¶ jeszcze nie widzia³ to baaardzo polecam filmid³o pod tytu³em 'Vinci' :D bajerek...
heh ale prawde o Polakach pokazuje.... nieudolno¶æ policji, 'uczciwo¶æ' Polaków, pomys³owo¶æ z³odziei itp. ech ¿ycie.....

a i jeszcze 'Królowa Potêpionych'. film ni¿szych lotów, ale dla mi³o¶ników wampirów (czyli dla mnie) cudeñko. jaki ka¿dy film o wampirach hehe
uwieeeelbiam Lestata... i jak mi kto¶ powie, ¿e Tom Cruise by³ lepszy w tej roli to pogryze. owszem by³ lepszy, ale w 'wywiadzie'. wyobra¿acie go sobie wydzieraj±cego siê i skacz±cego po scenie? nie, on sie po prostu nie nadaje... koniec pie¶ni.
a jak kto¶ lubi filmy o krwiopijcach to.... 'Nosferatu: Symfonia Grozy'. niemy, wci±gaj±cy, wspania³y, straszny? niekoniecznie. mo¿e dla kogo¶ kto nie zna tej historii.
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

morningrise

  • Posts: 46
  • Karma: +0/-0
Polecane filmy
« Reply #24 on: 2005-06-20, 19:30:50 »
Mad Max 1,2,3
-> chyba jedyny film, który faktycznie mi siê podoba³.
Teraz to co leci w kinach to jakie¶ nieporozumienie jest  :?

a z horrorów to Canibal Holocaust  8)

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Polecane filmy
« Reply #25 on: 2005-06-21, 09:52:04 »
"Królowa Potêpionych" jak dla mnie tr±ci kiczem, zupe³nie mi siê nie podoba³a, ale jak kto¶ jest fanem wampirów, to jestem w stanie go zrozumieæ ;) (mnie osobi¶cie bardzo podoba³ siê "Wywiad z Wampirem") z tego typu filmów oczywi¶cie polecam "Nosferatu" Wernera Herzoga, a je¿eli idzie o prawdziw± klasyke, to "Nosferatu" Murnaua - powsta³ prawie 50 lat wcze¶niej :)

Ja osobi¶cie polecam "Leona Zawodowca" (jak dla mnie jedyna dobra kreacja aktorska Natalie Portman), "Ameliê" (& resztê z tej¿e paczki), "Ksiêge Diny" (uwaga, sceny rozbierane! to powinno za³atwiæ sprawê reklamy ;D), "Mechaniczn± Pomarañczê", "Z³e Wychowanie" (i tego¿ "Porozmawiaj z Ni±") no i oczywi¶cie "K-Pax" (w literaturze doczeka³ siê drugiej czê¶ci pod tytu³em "Na promieniu ¶wiat³a").
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Polecane filmy
« Reply #26 on: 2005-06-21, 15:08:34 »
Quote from: Shad0w
Ja osobi¶cie polecam "Leona Zawodowca" (jak dla mnie jedyna dobra kreacja aktorska Natalie Portman), "Ameliê" (& resztê z tej¿e paczki), "Ksiêge Diny" (uwaga, sceny rozbierane! to powinno za³atwiæ sprawê reklamy ;D), "Mechaniczn± Pomarañczê", "Z³e Wychowanie" (i tego¿ "Porozmawiaj z Ni±") no i oczywi¶cie "K-Pax" (w literaturze doczeka³ siê drugiej czê¶ci pod tytu³em "Na promieniu ¶wiat³a").

O, "Mechaniczn± pomarañczê" widzia³am, niez³y film :) A na "Z³ym wychowaniu" by³am w kinie i my¶lê, ¿e tym razem Almodovar jednak trochê przegi±³... :? Trochê toto niesmaczne. Nie to, ¿e jaka¶ wra¿liwa jestem, ale jako¶ ten przekaz do mnie nie trafi³. I tyle :P

[ Dodano: Wto 21 Cze, 2005 ]
Hm, a co s±dzicie o tym filmie? (trwa ok. 50 minut) Pokazuje on trochê inne spojrzenie na to, co wydarzy³o siê 11 wrze¶nia, odmienne od przedstawianego w wiadomo¶ciach...
FILM :P
Ja tam jestem raczej sceptycznie nastawiona, niektóre interpretacje s± trochê naci±gane, co jak dla mnie negatywnie wp³ywa na wiarygodno¶æ dokumentu. Z drugiej jednak strony nie jestem w stanie znale¼æ ¿adnych dowodów na to, ¿e na 100% amerykañski rz±d nie macza³ w tych atakach palców. A jak nie mam przekonuj±cych dowodów ani na jedno stanowisko, ani na drugie, to wolê nie opowiadaæ siê jednoznacznie po ¿adnej ze stron...
A Wy, co s±dzicie? :P

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Polecane filmy
« Reply #27 on: 2005-06-21, 20:41:03 »
Uprzejmie dziêkujê za puszczenie wody na mój antyamerykañski m³yn :twisted:

EDIT: Po bli¿szym zapoznaniu siê z serwisem prawda.neostrada.pl stwierdzam, ¿e jestem sk³onny przyj±æ jak na razie tylko jeden postulat g³oszony na stronie: pozostanê sceptyczny. Tak¿e do tego serwisu.
True Pagan Winter Crew

manowce

  • Posts: 848
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • adhd
Polecane filmy
« Reply #28 on: 2005-06-21, 20:57:58 »
Quote from: djdzida
A na "Z³ym wychowaniu" by³am w kinie i my¶lê, ¿e tym razem Almodovar jednak trochê przegi±³... :? Trochê toto niesmaczne. Nie to, ¿e jaka¶ wra¿liwa jestem, ale jako¶ ten przekaz do mnie nie trafi³. I tyle :P


Do mnie film trafi³ w³a¶nie ze wzglêdu na nietypow± formê, prowokuj±c±, obsceniczn± i agresywn±, naprawdê da³ do my¶lenia, a historia sama w sobie jest przera¿aj±co smutna. Nie znoszê natomiast tych wszystkich amerykañskich s³odko-lepkich gniotów o których zapomina siê po 5 min. od wyj¶cia z kina, a któe podobno maj± "poruszaæ t³umy".

Btw. jeszcze jeden dobry film mi sie przypomnia³, mianowicie "Ziemia Niczyja".
Twoje zdanie mnie nie interesuje. mam w³asne.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Polecane filmy
« Reply #29 on: 2005-06-21, 21:38:38 »
Quote from: Minder
Uprzejmie dziêkujê za puszczenie wody na mój antyamerykañski m³yn :twisted:

Proszê bardzo :twisted:
Quote from: Shad0w
Do mnie film trafi³ w³a¶nie ze wzglêdu na nietypow± formê, prowokuj±c±, obsceniczn± i agresywn±, naprawdê da³ do my¶lenia, a historia sama w sobie jest przera¿aj±co smutna.

Tego samego zdania by³a kole¿anka, która mnie na ten film wyci±gnê³a. :]
Quote
Nie znoszê natomiast tych wszystkich amerykañskich s³odko-lepkich gniotów o których zapomina siê po 5 min. od wyj¶cia z kina, a któe podobno maj± "poruszaæ t³umy".

Do mnie te¿ amerykañskie produkcje nie przemawiaj±, choæ np. "Efekt motyla" wyj±tkowo moim zdaniem siê wyró¿nia :twisted: