Author Topic: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³  (Read 49769 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« on: 2011-04-06, 16:59:43 »
Quote from: z opethowego fejsbuka
Keyboardist Per Wiberg has been relieved of his duties in Opeth as part of a mutual decision with the band. Keyboard duties on upcoming tours will be handled by a musician who is already rehearsing with the band. Said musician’s identity will be released at a later date.

Vocalist/guitarist Mikael Åkerfeldt released the following statement about the matter: “Well, it’s been somewhat of a revolving door of members during the last couple of years, and now, Per is no longer a member. Mendez, Axe and Fredrik and I came to the decision that we should find a replacement for Per right after the recordings of the new album, and this came as no surprise to Per. He had, in turn, been thinking about leaving, so you could say it was a mutual decision. There’s no bad blood, just a relationship that came to an end, and that’s that. We wish Per the best, and he did a splendid job recording keyboards for the last record, which stands as his final recording with Opeth.”

Opeth remain hard at work on their next album, which follows up 2008’s critically acclaimed Watershed.  The album is due out this Fall on Roadrunner Records.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #1 on: 2011-04-06, 17:02:42 »
Jest ju¿ potwierdzenie na oficjalnej stronie. Smutna wiadomo¶æ. Ciekawe co siê jeszcze w Opeth zdarzy?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #2 on: 2011-04-06, 18:19:56 »
Jako¶ nie do koñca wierzê w "mutual decision"...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #3 on: 2011-04-06, 18:20:16 »
I znów ta gadka o mi³ym rozstaniu, jak przy odej¶ciu Petera. A potem siê oka¿e, ¿e usunêli go, bo chcia³ mieæ wiêkszy wp³yw na kompozycje - a w koñcu jego smaczki wiele dawa³y.
True Pagan Winter Crew

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #4 on: 2011-04-06, 20:51:43 »
Przyznam, ¿e mia³em nadzieje, ¿e Per wniesie wiele do nowego albumu. A nie mogê oprzeæ siê wra¿eniu, ¿e przedstawiony kiedy¶ na tym forum szyld: "Mike and Friends: Opeth" jest coraz bli¿szy i "odej¶cie" Wiberga jest krokiem w tym w³a¶nie kierunku. Swoj± drog±, zaczynam siê zastanawiaæ jak d³ugo Mike bêdzie tolerowa³ komponowanie Fredrika.
« Last Edit: 2011-04-06, 21:12:00 by Hieronim_Berbelek »
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #5 on: 2011-04-06, 21:27:51 »
A nie mogê oprzeæ siê wra¿eniu, ¿e przedstawiony kiedy¶ na tym forum szyld: "Mike and Friends: Opeth" jest coraz bli¿szy i "odej¶cie" Wiberga jest krokiem w tym w³a¶nie kierunku.
Ja my¶lê, ¿e przy uwielbieniu Majka dla muzy z prze³omu lat 60/70 na p³ytach pojawi siê opis "Mikael Åkerfeldt & Opeth". :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kozog³owy

  • Posts: 120
  • Karma: +3/-19
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #6 on: 2011-04-07, 00:30:17 »
Mój ulubiony cz³onek bandu... Jasna cholera :(

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #7 on: 2011-04-07, 00:54:19 »
Strasznie mi smutno z tego powodu. Ju¿ na ostatnim DVD w dodatkowych materia³ach by³o widaæ, ¿e Per nie czuje siê w zespole za dobrze, a jednocze¶nie sprawia³ wra¿enie niesamowicie sympatycznego cz³owieka. Szkoda mi, ¿e nie uda³o siê go spotkaæ po ¿adnym koncercie... sprawia³ wra¿enie takiego najbardziej naturalnego, wyluzowanego.
Teraz w zespole poza Mikaelem i siedz±cym raczej cicho Mendezem nie zosta³ nikt, kto by³by w nim d³u¿ej ni¿ dwa lata. Nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e Opeth to ju¿ nie zespó³, a muzyk i jego instrumentali¶ci. Trudno mi uwierzyæ w kompozycyjny talent Fredrika, porcelank± siê nie popisali jako¶ szczególnie. Bojê siê o tê now± p³ytê :< Nie chcia³ bym, ¿eby jeszcze w tym samym roku co Oceansize okaza³o siê, ¿e Opeth te¿ szlag trafi³, je¶li nie przez zwyczajne rozwi±zanie zespo³u, to przez te ci±g³e personalne zmiany i zdryfowanie na muzyczn± mieliznê.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #8 on: 2011-04-07, 11:49:57 »
Szkoda chlopa. Faktycznie dodawal temu zespolowi specyficznego klimatu (szczegolnie ostatnio za sprawa wasow :D ) i wygladalo na to, ze pasowal do Akerfeldta pod wzgledem humoru i podejscia do grania.

Zastanawiam sie, czy to Mike jest taki ciezki w obsludze i wymagajacy, ze malo kto z nim wytrzymuje, czy raczej chodzi o brak mozliwosci wlasnego wkladu w muzyke Opeth ze strony pozostalych czlonkow zespolu. Tak czy inaczej dopatruje sie winy po stronie Mike'a.

Blabbermouth podal jeszcze, ze:
Quote
Keyboard duties on upcoming tours will be handled by a musician who is already rehearsing with the band. Said musician’s identity will be released at a later date.

Kurna, nastepni po DT, ktorzy beda ukrywac dane nowego czlonka zespolu... Grr!  :gniew2: :gniew2:

A tak btw, to spojrzmy na tego newsa z pozytywnej strony: skoro Per mial odejsc po nagraniu nowego albumu, to znaczy, ze plyta jest juz gotowa (chyba ze cos z moim logicznym mysleniem nie tak).



I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #9 on: 2011-04-07, 12:03:08 »
Bardzo smutna wiadomo¶æ  :? szok  :shock: mia³em nadziejê ¿e po licznych zmianach w zespole , teraz nastanie czas stabilizacji... a tutaj lipa.... Powoli zaczynam traktowaæ nowych cz³onków jako muzyków sesyjnych a nie jako integralny sk³ad zespo³u.... Ci±g³e zmiany na wszystkich "pozycjach" nie s± czym¶ dobrym dla Opeth...  :(
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #10 on: 2011-04-07, 12:09:26 »
Nosz k***a jego maæ, Oceansize siê rozpad³o?!?! I to ju¿ pod koniec lutego og³osili.. to¿ to najgorsza informacja roku..  :x :( :(  :x


A w kwestii Pera drodzy Pañstwo, mnie to odej¶cie nie rusza. Widzê, ¿e panuje tu u nas na forum z³udne przekonanie, ¿e w ogóle kto¶ poza Mike'iem mia³ wcze¶niej co¶ do powiedzenia w sprawie muzyki O. Tymczasem nie jest tajemnic±, ¿e co najmniej od Still Life (a podejrzewam, ¿e i wcze¶niej) Mike przygotowywa³ wszystko i uczy³ partii resztê zespo³u ju¿ w czasie nagrañ, zatem to co teraz postrzegacie jako zmianê na Mikael & Opeth mia³o miejsce praktycznie od pocz±tku zespo³u. Rotacja najpewniej wynika z tego, ¿e osoby kreatywne nie wytrzymuj± t³amszenia przez zbyt d³ugi czas.

Na now± p³ytê O czekam oczywi¶cie z niecierpliwo¶ci±, ale jeszcze bardziej ciekawi mnie to Storm Corrosion bo to spotkanie dwóch silnych osobowo¶ci muzycznych i ¿aden st³amsiæ siê nie da ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #11 on: 2011-04-07, 12:22:21 »
A tak btw, to spojrzmy na tego newsa z pozytywnej strony: skoro Per mial odejsc po nagraniu nowego albumu, to znaczy, ze plyta jest juz gotowa (chyba ze cos z moim logicznym mysleniem nie tak).
Zajrzyj na g³ówn± - nowy album zosta³ ju¿ zmiksowany. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #12 on: 2011-04-07, 12:35:03 »
Wydaje mi siê ¿e jest to troszkê dziwna sytuacja.... Wiberg odchodzi z Opeth nie po zakoñczeniu trasy koncertowej... nie w jakim¶ "martwym" dla zespo³u momencie , tylko po nagraniu nowej p³yty.... hmmm jakie¶ to wszystko takie chore  :?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #13 on: 2011-04-07, 12:50:17 »
A tak btw, to spojrzmy na tego newsa z pozytywnej strony: skoro Per mial odejsc po nagraniu nowego albumu, to znaczy, ze plyta jest juz gotowa (chyba ze cos z moim logicznym mysleniem nie tak).
Zajrzyj na g³ówn± - nowy album zosta³ ju¿ zmiksowany. :wink:

Zajebisty mam zaplon ;]

Wydaje mi siê ¿e jest to troszkê dziwna sytuacja.... Wiberg odchodzi z Opeth nie po zakoñczeniu trasy koncertowej... nie w jakim¶ "martwym" dla zespo³u momencie , tylko po nagraniu nowej p³yty.... hmmm jakie¶ to wszystko takie chore  :?

No dziwne troche, ale z drugiej strony patrzac Per zachowal sie profesjonalnie - nagral to, co pewnie ogrywal z zespolem na probach od jakiegos czasu i spakowal manatki. Gorzej, jakby odszedl w polowie nagrywania materialu i zostawil chlopakow w koziej dupie.

"Nowy" przyjdzie "na gotowe" - zagra troche koncertow, wczuje sie w klimat i bedzie gotow do nagrania kolejnej plyty (choc pewnie i tak Mike go do tego nie dopusci :P ) :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Per Wiberg opu¶ci³ zespó³
« Reply #14 on: 2011-04-07, 14:32:27 »
Oczywi¶cie , wszystko to co Mówisz to 100% racji je¿eli chodzi o stronê Wiberga , jednak zastanawiaj±ce jest to czy w³a¶nie podczas nagrywania albumu nie dosz³o do jaki¶ "dziwnych akacji" na lini Wiberg - Mike , wydaje mi siê ¿e skoro Wiberg podszed³ do nagrywania albumu to wynika³o to nie tylko z jego profesjonalizmu ale równie¿ z chêci dalszej wspó³pracy z Opeth.... wydaje mi siê ¿e PW w trakcie nagrywania albumu zobaczy³ ¿e droga któr± obra³ Mike nie jest tym co chcia³ graæ nasz klawiszowiec (nasz ex klawiszowiec  :( )... byæ mo¿e kiedy album ujrzy ¶wiat³o dzienne , bêdziemy mogli powiedzieæ co¶ wiêcej na ten temat... Teraz ciekawi mnie kto zast±pi Wiberga.... Ma³o który klawiszowiec bêdzie umia³ wytworzyæ tak± atmosferê na albumach jak± dajê Wiberg... To co najbardziej mi siê w nim podoba to fakt ¿e on umia³ doskonale wpisaæ siê w stylistykê utworów Opeth , zarówno na nowych p³ytach , jak i podczas odgrywania starych numerów na ¿ywo.... Klawisze w jego wykonaniu to nie by³y popisy ( chocia¿ takie , szczególnie na Watershed siê zdarza³y ) to by³a ta ca³a otoczka i budowanie atmosfery.... i w³a¶nie z tymi fragmentami bêdê go najbardziej kojarzy³.... ehhh jaka szkoda ¿e odszed³ z Opeth.... :(
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.