Mourner's Corner > Uwagi i propozycje

Fanklub Opeth z prawdziwego zdarzenia

(1/40) > >>

minder:
Ostatnio rozmy¶lam nad stworzeniem fanklubu Opeth z prawdziwego zdarzenia. Wiecie: koszulki, bootlegi z koncertów (audio tylko na CD, ¿adnych MP3, video w MPG, AVI lub DVD), plakaty itd. itp.

Pytanie podstawowe: czy s±dzicie, ¿e co¶ takiego ma sens w dobie internetu? Równie dobrze mo¿na wymieniaæ siê wiêkszo¶ci± rzeczy przez sieæ (np. bootlegami). Oczywi¶cie co¶ takiego jak koszulki to zupe³nie inna sprawa.

Ja bym tak to widzia³: Wymiana p³yt na zasadzie: przysy³asz (ze wzglêdów bezpieczeñstwa na skrzynkê pocztow± :roll:) czyst± p³ytê i znaczek zwrotny :arrow: dostajesz nagrany wybrany bootleg audio lub wybrane koncerty video. Ostatecznie bootlegami mo¿na wymieniaæ siê poprzez bittorrent - za pomoc± dedykowanego trackera. (Kompresowanie do MP3 czy, olaboga, WMA zabronione pod kar± ¶mierci :evil:)

O wiele ciekawsz± rzecz± by³yby koszulki. Kasandra ponoæ ma znajomego, który hurtowo jest w stanie zrobiæ ka¿dy nadruk za do¶æ przystêpn± cenê. Firm, które drukuj± wszystko na wszystkim jest prawdopodobnie masa. Pomy¶lcie teraz jak przyjemnie by³oby siê wybraæ ca³± band± na koncert w klubowych koszulkach - ka¿dy z w³asn± ksyw± na przyk³ad. Mo¿na wyprodukowaæ kilka wzorów ¿eby nie wygl±daæ jak przedszkole ;) A klubowa flaga, hm? :D

Domena www.opeth.pl dobrze siê prezentuje (nie mówiê o stronie :lol:) i a¿ siê prosi by wokó³ niej zbudowaæ fanklub pe³n± gêb±. Mamy ju¿ forum. Mam nadziejê, ¿e niebawem ruszy tracker bootlegowy i produkcja koszulek (proste logo i adres strony, ksywa na plecach dla zas³u¿onych ;)) i byæ mo¿e równie¿ plakatów (jak siê uda od kogo¶ wydêbiæ zdjêcia w wysokiej rozdzielczo¶ci). Poza tym je¶li uda nam siê urosn±æ do rangi medialnej, to mo¿na liczyæ na dodatkowe bonusy w rodzaju ekskluzywnych wywiadów and stuff like that.

Aha - wspomnianej na pocz±tku wymianie NIE podlegaj± oficjalne wydawnictwa.
A tak BTW: je¶li kto¶ zna kogo¶ z Metal Mind Productions, który ma dostêp do nagrania koncertu Opeth z Metalmanii i jest w stanie za³atwiæ kopiê tego nagrania (najchêtniej na DVD, bo to najlepsza jako¶æ. mo¿e byæ niemiksowane), to osobi¶cie t± osobê oz³ocê. Koncert by³ nagrywany w ca³o¶ci, wiêc GDZIE¦ to nagranie z pewno¶ci± le¿y - trzeba je tylko wydostaæ :twisted:

TooRgo2:
Ja jestem bardzo za, co do wymiany bootlegow itp. to szczegoly techniczne sa najmniejszym problemem. Zawsze marzylem zeby byc w fanklubie opeth, a zalozyc go to juz w ogole. W kazdym razie ja zaplecze techniczne moge cale zrobic. Mozemy nawet dla klubowiczow zrobic skrzynki mail w opeth.pl powiedzmy za 20 pln/rok :]

minder:
Eh, panie biznesmen :P
O sprawach finansowych lepiej powiedzieæ teraz i nie zostawiaæ jakich¶ dziwnych niedomówieñ.

Szczerze mówi±c nie zamierzam siê bawiæ w ksiêgowego, ani wchodziæ w drogê Urzêdowi Skarbowemu przy zbieraniu i rozliczaniu siê ze sk³adek cz³onkowskich. Serwer sponsoruje TooRgo2, ja sponsorujê domenê i prowadzê ca³y ten bajzel - to jest nasz wk³ad. Reszta zale¿y od Was.

Zapisanie siê do fanklubu bêdzie wymagaæ podania swoich danych osobowych (tylko i wy³±cznie dla potrzeb fanklubu).

Przywileje cz³onka fanklubu bêd± nastêpuj±ce:
1. Mo¿liwo¶æ zarejestrowania profesjonalnej skrzynki w domenie opeth.pl
2. Mo¿liwo¶æ wymiany bootlegami z koncertów za pomoc± trackera sieci BitTorrent
3. Zni¿ka na fanklubowe gad¿ety (sprzeda¿ po kosztach), mo¿liwo¶æ zamówienia koszulki z w³asn± ksyw±.

Co¶ siê jeszcze wymy¶li ;)

Unas:
Popieram w 100%. Szczerze mówi±c, te¿ zawsze chcia³em zostaæ cz³onkiem takiego fanklubu. Co do koszulek, to mam pod bokiem firmê "Orfi", która zajmuje siê produkcj± nadruków koszulek, a nawet toreb jesli kto¶ ma ochotê. Pomys³ jest taki.  :finga:

minder:
No to zapytaj ich o cennik :roll:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version