Author Topic: Solowy album Mikaela  (Read 14322 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #30 on: 2010-05-19, 20:01:58 »
Wa¿ne ¿eby Mike co¶ w niezbyt odleg³ej przysz³o¶ci jednak sp³odzi³ i ¿eby¶my nie mieli syndromu Metalliki i Guns N'Roses, których p³yty by³y wydawane kilka-kilkana¶cie lat. A co do szyldu, to chyba mniej istotne, aczkolwiek mo¿e lepiej niech "Mike and Friends..." pozostanie tylko ¿artem na forum...
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #31 on: 2010-05-19, 20:14:17 »
ale ja mówi³em absolutnie serio

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #32 on: 2010-05-19, 20:29:43 »
Ju¿ i tak dla mnie nieco dziwnie wygl±da³ opis na GR "Music by M.Akerfeldt and Opeth", ale ca³kowita zmiana szyldu na co¶ takiego by³aby straszna... przynajmniej dla mnie.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #33 on: 2010-09-01, 20:41:24 »
Quote from: "Gitarzysta" nr 8/2010
Co z twoj± p³yt± solow±?
Mikael Åkerfeldt: W tej chwili pracujê nad pewnym utworem, który jest przeznaczony na mój album solowy, ale ca³y czas piszê równie¿ materia³ dla grupy Opeth. Nagra³em liniê wokalu, co niestety wysz³o okropnie (¶miech). Muszê siê bardziej postaraæ. Nie wiem nawet, czy moja solowa p³yta w ogóle siê uka¿e, ale nie o to chodzi: chcê po prostu zrealizowaæ ca³± p³ytê sam, w moim domowym studiu i bez niczyjej pomocy. A kto mnie inspiruje przy pracy nad t± p³yt±? Otó¿ s± to miêdzy innymi Nick Drake, Joni Mitchell i Jackson C. Frank. No i oczywi¶cie kilku gitarzystów akustycznych, takich jak Bert Jansch czy Tommy Emmanuel. Zale¿y mi nie tylko na tym, ¿eby p³yta by³a ciekawa pod wzglêdem partii gitarowych, ale tak¿e na tym, ¿eby znalaz³y siê na niej dobre piosenki. Mogê powiedzieæ, ¿e bêdzie to prosty album i raczej melancholijny. Muzyka Nicka Drake'a i Joni Mitchell jest mi bardzo bliska - zreszt± moje obydwie córki urodzi³y siê przy d¼wiêkach p³yty „Bryter Layter" Nicka Drake'a. S³uchaj±c za¶ Joni Mitchell, potrafiê siê wzruszyæ. Te d¼wiêki sprawiaj±, ¿e czujê siê zrelaksowany. Dla mnie to o wiele wiêcej ni¿ dobra p³yta. Nie mam aspiracji, aby nagraæ p³ytê, która bêdzie a¿ tak poruszaæ serca s³uchaczy, ale chcê j± nagraæ, ¿eby spe³niæ swoje marzenie i mam nadziejê, ¿e wyniknie z tego co¶ dobrego.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #34 on: 2010-11-04, 11:14:02 »
bardzo dobrze, że powstaje taki projekt. Im nowszy Opeth, tym więcej badziewnego pitupywania pasującego do MTV. Za czasów Morningrise partie spokojniejsze, miały to coś, na Watershed nawet death jest spokojny. Także niech Mikael swoje smęty popełnia gdzie indziej, nawet nie obchodzi mnie czy je kiedykolwiek nagra i wyda, byleby nie wpychał ich na siłę do nowego albumu zespołu. Zresztą i tak boję się, że Mikael jest już bardziej progrock aniżeli progmetal, a jako że na kompozycje reszty muzyków nie ma co liczyć, Opeth będzie pewnie produkował kolejne kasodajne nijakie albumy dla mniej wybrednych nastolatków.
« Last Edit: 2010-11-04, 11:19:42 by Soja »
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #35 on: 2010-11-04, 16:01:05 »
To czy jest bardziej progrock czy progmetal to akurat jego sprawa, mi osobi¶cie oba jego oblicza bardzo pasuj±. Równie¿ nie s±dzê, ¿eby Mikael popada³ w komercjê, chyba nie jest z tych co robi± muzykê "pod publikê". No i niech mnie drzwi ¶cisn± je¶li Opeth gra muzykê dla niewybrednych... :D

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #36 on: 2010-11-04, 21:35:02 »
To czy jest bardziej progrock czy progmetal to akurat jego sprawa, mi osobiście oba jego oblicza bardzo pasują.
ach, "osobiście"! khem, ja też się wypowiadam osobiście.
Quote
Również nie sądzę, żeby Mikael popadał w komercję, chyba nie jest z tych co robią muzykę "pod publikę".
czy ja napisałem, że popada w komercję? Po prostu muzyka, którą tworzy jest coraz bardziej nijaka, toteż nijaki odbiorca, który stanowi większość, sięga po nią coraz częściej, a to chyba nie stanowi kłopotu dla Mikaela. Zarabia robiąc to, co lubi i właśnie o to mi chodzi, że lubi to, czego ja już niekoniecznie. Post w pełni subiektywny z mojej strony.
PS. Watershed j e s t imho muzyką dla niewybrednych, Mikael wykorzystuje stare sprawdzone metody tworzenia riffów i nudnych przerywników by sklecić i wydać kolejną płytę, bez polotu, bez rewelacji, z ładnie brzmiącymi klawiszami, które przysłaniają banalność partii gitarowych. Jeżeli na singiel promujący płytę wybiera się utwór, który posiada 3 riffy [!, chyba nie muszę mówić, że do zliczenia riffów w starych utworach trzeba pół tuzina dłoni], to o czymś to świadczy.
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #37 on: 2010-11-04, 22:28:00 »
Co¶ w tym jest, ¼le Ciê zrozumia³em  :kulkaw³eb:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowy album Mikaela
« Reply #38 on: 2012-07-19, 13:57:37 »
Zapanowa³a wszechogarniaj±ca cisza w tym temacie czy mo¿e czego¶ nie doczyta³em? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success