Author Topic: Remont forum  (Read 57158 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Remont forum
« Reply #15 on: 2011-06-16, 18:35:57 »
Dynamizowanie forum :D
Popieram wszystkich :) Forum Opeth to forum Opeth i takie niech zostanie. Jestesmy ostatnio ogolnomuzyczni, ale to nie przeszkadza miec jednoczesnie w pamieci skad przyszlismy i ze mamy dzieki temu podobny gust. Jak mi sie tu zleza fani jakiegos emo, to bede dusic struna od fortepianu (ale moze wtedy bedzie sie cos dzialo... taaaakie darty).

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Remont forum
« Reply #16 on: 2011-06-16, 21:16:13 »
To zupe³nie jak z ok³adk± Heritage: od razu widaæ, ¿e zespó³ nie odcina siê od korzeni, ale czerpie z nich gar¶ciami :]
True Pagan Winter Crew

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Remont forum
« Reply #17 on: 2011-06-17, 09:05:49 »
Ok, ja to tak widze:



Newsroom oddzielilem od Mourner's Corner i podzielilem go na dwa poddzialy - Aktualnosci i Koncerty. W obu poddzialach bedziemy pisac o kapelach i newsach niezwiazanych z Opeth.

Opeth dostal osobny dzial, podzielony na cztery poddzialy (zrezygnowalem z poddzialu Projekty, bo za malo tego ;) Lenia sie za bardzo panowie :P ). Wszelkie newsy na temat Opeth bedziemy pakowac od razu do konkretnych poddzialow. W poddziale Inne znajdzie sie miejsce na wszystko to, co z jakichkolwiek powodow nie bedzie pasowac do pozostalych poddzialow o Opeth.

Dawny dzial Muzyka przemianowalem na dzial Reszta swiata i tutaj poza usunieciem dawnego poddzialu Opeth nic sie nie zmienilo.

Cala reszta bez zmian.

Created in Paint metoda kopiuj/wklej, wiec nie sugerujcie sie iloscia tematow w danych dzialach :D :D :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Remont forum
« Reply #18 on: 2011-06-17, 15:27:12 »
A ja bym to widzia³ tak:

legenda:
KATEGORIE [te z niebiesk± belk±]
Pokoje
--Pod-pokoje [te pokoje w pokojach jak na przyk³ad obecny "jak to zrobiæ"]


MOURNER'S CORNER
Og³oszenia parafialne
--Jak to zrobiæ?
Uwagi i propozycje
T³umaczenia
MUZYKA
Newsroom
--Koncerty
Opeth
--Dyskografia/Albumy/Wydawnictwa (nie wiem co najbardziej akuratne by obj±æ wszystko co wydaj±)
--Koncerty
(i bez dodatkowego pod-pokoju, jako lu¼ne tematy w pokoju, ca³a reszta rzeczy zwi±zanych z Opeth - tworzenie oddzielnej kategorii dla muzyków zespo³u to jednak trochê za wiele wg mnie, nie ma takich tematów, a¿ tak strasznie wiele, wrzucanie do innego worka ca³ej reszty sprawi z kolei, ¿e Pokój bêdzie tylko zbiorem mniejszych zbiorów, krokiem przez który trzeba siê bêdzie przedzieraæ by dobraæ siê czegokolwiek w tym dziale, a nie centrum z konkretami wyró¿nionymi od reszty)
Ca³a piêkna reszta
--Bloodbath
--Porcupine Tree & Steven Wilson w innych wcieleniach (nazwa robocza naturalnie ;), uwzglêdniam po prostu pozosta³± dzia³alno¶æ Wilsona)
--Katatonia
--Tool
(i równie¿ reszta tematów dotycz±cych reszty zespo³ów luzem w tym dziale, chyba, ¿e kto¶ widzi potrzebê za³o¿enia oddzielnego dzia³u dla jakiego¶ zespo³u; zastanawia³em siê, czy nie by³oby trafnym, by tutaj trafi³ [wreath] jako w³a¶nie taki dzia³, jakim jest teraz w Gara¿u, wydaje mi siê, ¿e by³oby to uzasadnione)
Gara¿
--Tabulatury (ten pod-pokój budzi moje w±tpliwo¶ci - nikt tam nie pisze od po³owy 2009 roku, czyli zupe³nie martwy dzia³)
CHAT
--Przepraszam, którêdy na sabat?
(reszta tematów tak jak jest luzem, czyli generalnie kategoria Chatu zupe³nie bez zmian)


Dlaczego tak? W propozycji Voice'a g³ówna strona forum rozrasta siê do du¿ych rozmiarów - to nie jest zbyt wygodne i stanowi wiêksze wyzwanie dla osoby forum nie znaj±cej. Na podzia³ na zbyt wiele dzia³ów mo¿e doprowadziæ do sytuacji w której w niektórych pokojach kto¶ bêdzie pisa³ w jednym w±tku z istniej±cych piêciu - to chyba nie jest po¿±dany efekt. Je¶li ju¿ mamy ryzykowaæ stwarzanie ma³o ruchliwych przestrzeni [mam tu na my¶li na przyk³ad Katatoniê, Tool'a], to  nie wywalajmy ich na wierzch jako wielkie elementy. Odrobina chaosu w niektórych miejscach te¿ nie zaszkodzi, je¶li ubierzemy siê w bardzo rygorystyczne ramy - mo¿e siê przez to automatycznie zrobiæ bardziej sztywniacko.

Ech, czego to student w sesji nie robi ¿eby siê nie uczyæ...
« Last Edit: 2011-06-17, 22:12:42 by Callahan »

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Remont forum
« Reply #19 on: 2011-06-17, 20:24:25 »
No widzisz, a mnie chodzilo wlasnie o to, zeby uniknac klikania w tysiac linkow, zeby dotrzec do danego poddzialu ;) I tka zeby dotrzec do koncertow trzeba bedzie tak samo przedzierac sie przez inne dzialy jak teraz.

Zreszta - caly ten temat to tylko moje sugestie. Tak jak pisalem wczesniej - jesli nie zazrem, to EOT i zostajemy przy obecnej formie.

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Remont forum
« Reply #20 on: 2011-06-17, 22:11:27 »
No spoko, moja wersja to te¿ tylko propozycja, ¿eby co¶ z tego by³o to wiêcej ludzi musi siê wypowiedzieæ przecie¿ ;) A co forumowicze uznaj± za s³uszne - to bêdzie mo¿na próbowaæ wprowadzaæ w czyn :P Najpierw powinni siê w ogóle wypowiedzieæ, bo jako¶ milcz± od pewnego czasu :]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Remont forum
« Reply #21 on: 2011-06-18, 11:51:36 »
No spoko, moja wersja to te¿ tylko propozycja, ¿eby co¶ z tego by³o to wiêcej ludzi musi siê wypowiedzieæ przecie¿ ;) A co forumowicze uznaj± za s³uszne - to bêdzie mo¿na próbowaæ wprowadzaæ w czyn :P Najpierw powinni siê w ogóle wypowiedzieæ, bo jako¶ milcz± od pewnego czasu :]
Szczerze - czy to robi jak±¶ ró¿nicê? Wa¿ne, ¿eby forum by³o uporz±dkowane w JAKI¦ logiczny sposób, a dwa dzia³y w tê, czy w tamt±... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Remont forum
« Reply #22 on: 2011-06-18, 13:30:54 »
Czarna, problem w tym, ¿e je¶li wszyscy machn± rêk± i powiedz±, ¿e im wszystko jedno, to zostaniemy przy tym co jest, a tego nie nazwa³bym "jakim¶ logicznym sposobem", a przynajmniej lekkim ba³aganem. Przy ka¿dym koncercie Opeth kto¶ zak³ada w dziale Opeth w±tek koncertu mimo, ¿e zwykle istnieje ju¿ wtedy taki w dziale z koncertami, to chyba najdobitniejszy przyk³ad, ¿e trochê co¶ jest nie tak. Je¶li chcemy co¶ zmieniæ, to co¶ ustalmy - nawet je¶li nie robi wam specjalnej ró¿nicy jak to ostatecznie bêdzie, to opowiedzcie siê za jak±¶ opcj±, ¿eby sprawê albo zrealizowaæ, albo zamkn±æ. Jak dla mnie decyzjê mo¿e podj±æ administracja, moderatorstwo - nie bêdê mia³ pretensji - ale wtedy natychmiast bêdzie krzyk, ¿e znów co¶ jest decydowane bez konsultacji z u¿ytkownikami, wiêc chyba po to dyskutujemy, ¿eby wszyscy byli poinformowani i czuli, ¿e maj± jaki¶ wk³ad w strukturê forum, które w wielu przypadkach wspó³tworz± od paru lat.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Remont forum
« Reply #23 on: 2011-06-18, 13:37:16 »
...forumowicze... najpierw powinni siê w ogóle wypowiedzieæ, bo jako¶ milcz± od pewnego czasu :]
Nie wypowiadam siê, bo przywyk³em do tego co jest i znalezienie czegokolwiek nie nastrêcza mi jakichkolwiek problemów. Ale nie oznacza to, ¿e nie powinno siê zrobiæ trochê porz±dków... :wink: ale w tym temacie najcenniejsze bêd± uwagi userów o krótszym sta¿u. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Remont forum
« Reply #24 on: 2011-06-18, 14:35:55 »
Po dluzszym namysle i rozwazeniu opcji Callahana jednak moja propozycja bardziej mi sie podoba :D :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Remont forum
« Reply #25 on: 2011-06-18, 14:44:03 »
:]
A mi moja. Obawiam siê jednak, ¿e jeste¶my jedynymi osobami tutaj zainteresowanymi jakimi¶ zmianami. Wiêc pewnie zostanie tak jak jest :]

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Remont forum
« Reply #26 on: 2011-06-18, 14:45:52 »
Tez cos tak czuje :]
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Remont forum
« Reply #27 on: 2011-06-18, 15:03:11 »
mnie sie bardziej podoba wersja Voice'a jednak. Z tym, ze tlumaczenia dalabym do Opeth jednak, bo nie dotycza calego forum, tylko Opeth. W dziale Opeth mozna zrobic "Krewni i znajomi kroklika" i tam dac Bloodbath, Katatonia, Porcupine tree. Nie wiem czy Tool tam sie nadaje, ale skoro juz jest, to mozna przeniesc.

W reszta swiata dalabym aktualnosci i koncerty, zeby nie robic oddzielnej kategorii.
Czyli:

MOURNER'S CORNER
Og³oszenia parafialne
--Jak to zrobiæ?
Uwagi i propozycje

OPETH
News
Koncerty
Plyty
Ludzie
Tlumaczenia
Krewni i znajomi krolika (mozna zmienic na "Zespoly zaprzyjaznione" albo cos innego rownie stosownego)

RESZTA SWIATA
News
Koncerty
Muzyka
Garaz

INNE
Chat

Co Wy na to? Troche od Voice, troche od siebie :)

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Remont forum
« Reply #28 on: 2011-06-18, 15:32:18 »
 Ja tak¿e jestem za wersj± Voice'a. T³umaczenia zdecydowanie mo¿na przenie¶æ, tak jak Kekkai pisze. Natomiast czy wszystkie zaprzyja¼nione kapele pakowaæ do jednego worka, nie jestem przekonany. Jako¶ nie widzê ko³o siebie trzech tematów: "Ulubiona p³yta Bloodbath", "Ulubiona p³yta Katatonii", "Ulubiona p³yta Toola", etc. Chyba, ¿e waln±æ jako dzia³y podrzêdne. Z tym, ¿e potem komplikuje siê te¿ nawigacja.
 Jeszcze kwestia Tabulatur, któr± Callahan poruszy³. Jest wiele stron z tabami i nie ma problemów ze znalezieniem ¿adnego utworu tak znanego wykonawcy. Mo¿e stworzyæ archiwum? Tyle, ¿e to znowu pó³potrzebny dzia³ do przodu.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Remont forum
« Reply #29 on: 2011-06-18, 15:45:42 »
No wlasnie myslalam o poddzialach, bo te zespoly sa jednak bardziej do Opeth niz do reszty swiata. Nie sadze, zeby to komplikowalo nawigacje. Teraz jest skomplikowana :P
Chcialabym, zeby Voice sie wypowiedzial :)
« Last Edit: 2011-06-18, 17:18:10 by Kekkai »