Author Topic: Remont forum  (Read 57181 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Remont forum
« on: 2011-06-14, 14:12:47 »
Drogie Opeciaki,

Z okazji nadchodzacego nowego albumu Opeth istnieje szansa, ze ilosc uzyszkodnikow forum ulegnie zwiekszeniu. Dlatego tez wystosowalem wczoraj do Mindera PM z propozycja przeprowadzenia drobnego remontu-liftingu forum.

Minder wstepnie wyrazil zainteresowanie (tym bardziej, ze od wczoraj dziala nowy silnik) i jest otwarty na propozycje, ale uznal, ze dobrze byloby zapytac o zdanie reszte userow i zrobic cos w rodzaju burzy mozgow. Wiadomo, ze uzytkownikom, ktorzy korzystaja z forum od paru lat poruszanie sie po poszczegolnych dzialach nie sprawia juz problemu, ale dla nowych obecny rozklad dzialow moze byc uciazliwy.

Proponuje wiec nastepujace zmiany:

1.Powstanie dzialu "Opeth" (do tej pory to tylko poddzial dzialu Muzyka), a w nim:
- poddzial Dyskografia z dyskusjami na temat poszczegolnych albumow
- poddzial Czlonkowie, gdzie obgadywalibysmy Mike'a i Co.
- poddzial Koncerty, w ktorym znalazlyby sie tematy dotyczace gigow Opeth
- poddzial Projekty poboczne czy tez Inne zespoly czlonkow Opeth (cel wiadomy)
- i jeszcze pare jakichs innych okoloopethowych kwestii

Obecnie wyglada to tak, ze wszystko wrzucamy do wora z napisem Opeth i ciezko sie tam czegokolwiek doszukac. Warto byloby to wszystko jakos usystematyzowac. Poza tym Opeth chyba zasluguje na caly dzial, a nie tylko poddzial.

2.Odlaczenie poddzialu "Newsroom" od dzialu "Mourner's Corner" i utworzenie nowego dzialu z newsami, a w nim:
- poddzial Newsy muzyczne (niezwiazane z Opeth)
- poddzial Koncerty (info o gigach innych kapel niz Opeth)

Na chwile obecna w newsach jest wszystko - poczawszy od tematow zwiazanych z Opeth (ktore chyba powinny byc w poddziale Opeth) po tematy z koncertami Opeth, ktore trzeba wygrzebywac z czelusci forum). Rozwiazanie, ktore proponuje, ulatwiloby wszystko. Pomijam juz kwestie, ze obecnie Newsy sa w dziale Mourner's Corner, ktory - jakby nie patrzec - dotyczy glownie funkcjonowania strony i forum, wiec nijak to tu pasuje.

3.Ogolne porzadki w dzialach (moderatorow uprasza sie o wstrzymanie ognia w strone uzytkownika :P )

Jest cala masa martwych od wielu lat tematow, czesc z nich nawet nie pasuje do poszczegolnych dzialow.

4.Nowy temat graficzny forum (nie znam sie na tym i nie wiem, ile to roboty, ale fajnie by bylo, jakby kazdy mogl sobie ustawic ulubiony wyglad forum np. w oparciu o poszczegolne albumy Opeth).


Wszystko co powyzej to tylko luzne sugestie szeregowego uzytkownika, ale uwazam, ze znacznie uatrakcyjniloby to wyglad forum i jego ogolna przystepnosc. Moze po takim liftingu ilosc aktywnych uzytkownikow zwiekszylaby sie, bo momentami patrzac to na forum udziela sie z 10-20 osob i fajrant. Mozna przeprowadzic wtedy jakas zakrojona na szeroka skale akcje pozyskiwania nowych userow abo co? ;)

Nie zebym sie na kims wzorowal, ale spojrzcie chocby na forum DT i zobaczcie, jak tam to wyglada. Calosc jest zdecydowanie bardziej przejrzysta i latwiejsza do ogarniecia (nie jestem tam uzytkownikiem, a mimo to bez problemu znajduje interesujace mnie informacje). Fajnie, jakby tutaj tez cos takiego zadzialalo.

Anybody with me?






I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Remont forum
« Reply #1 on: 2011-06-14, 15:00:48 »
Jestem za.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Remont forum
« Reply #2 on: 2011-06-14, 15:41:30 »
Jestem za. Pytanie tylko, kto zajmie siê porz±dkami ;) Niniejszym wystosowujê wniosek formalny o nadanie uprawnieñ moderatora u¿ytkownikowi VoiceOfCommonSense, który dziêki temu móg³by zaj±c siê sprz±taniem w±tków.

Proszê tak¿e o doprecyzowanie szczegó³ów nowej struktury forum - tzn. nieco bardziej dok³adne drzewko co gdzie z opisem poszczególnych koñcówek (teraz ju¿ jest dobry wstêp, trzeba go tylko rozwin±æ).

Przy okazji sugerujê, ¿eby nie odcinaæ siê do swojej przesz³o¶ci, tzn. archiwalne w±tki chcia³bym mimo wszystko zostawiæ gdzie s±. Forum ma dobr± mechanikê je¶li chodzi o pokazywanie nieprzeczytanych wiadomo¶ci, wiêc nie powinno to zbytnio przeszkadzaæ. Oczywi¶cie mo¿na by stworzyæ dzia³y archiwalne (na niektórych forach widzia³em takie rozwi±zania), ale z drugiej strony je¶li kto¶ chcia³by od¶wie¿yæ jaki¶ stary w±tek, to czemu nie mamy mu pozwoliæ?

Tyle na razie z mojej strony, czekam na sugestie pozosta³ych forumowiczów.
« Last Edit: 2011-06-14, 15:43:40 by minder »
True Pagan Winter Crew

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Remont forum
« Reply #3 on: 2011-06-14, 16:30:50 »
Ja wtr±cê tu swoje trzy grosze malkontenctwa ;) Ogólny plan wydaje mi siê OK, ale robienie oddzielnego dzia³u "Opeth" i nakierowywanie forum na ten zespó³ (np. w kwestii layoutu) wydaje mi siê krokiem wstecz raczej ni¿ naprzód. Powody? Wiêkszo¶æ regularnych u¿ytkowników forum przyzna, ¿e Opeth, jakkolwiek wa¿ny w ich ¶wiecie muzycznym, nie jest (ju¿) najwa¿niejszym z zespo³ów, których s³uchaj± (chyba Milad nawet co¶ takiego tu ostatnio napisa³, ale wiem ¿e wielu z Was siê pod tym podpisze). Je¶li mi nie wierzycie, zerknijcie na w±tek Opeth na g³ównej: tylko 4 górne tematy by³y update'owane w ostatnim miesi±cu, tylko 3 w ostatnim tygodniu, na pierwszej stronie jest sporo tematów jeszcze z 2010, etc... Dla porównania: Ca³a piêkna reszta ma ok. 11 w±tków aktywnych w czerwcu i ani jednego z 2010 na pierwszej stronie.. To pokazuje pewn± tendencjê, któr± wszelkie zmiany w forum moim zdaniem powinny uchwycaæ. Ja wiem, ¿e to "opeth.pl", ale mo¿e ju¿ dojrzeli¶my do czego¶ w stylu bardziej ogólnomuzycznego forum dyskusji? Niech strona pozostanie no¶nikiem informacji o zespole, ale tu zróbmy forum do rozmowy na temat ambitniejszej muzyki i innych sprawach (nie muszê tu chyba przytaczaæ dowodów na najwiêksz± choliwo¶æ zia³u Chat :P).. Kto¶ mnie popiera?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Remont forum
« Reply #4 on: 2011-06-14, 18:15:32 »
Je¶li chodzi o porz±dki - jestem za.
Je¶li chodzi o zmianê kolorystyki - albo mo¿liwo¶æ ustawienia w³asnego szablonu, albo co¶ zbli¿onego do tego co mamy w sensie kolorystyki. Na niektórych forach jest tendencja ciemnego t³a i jasnych liter - tragicznie siê czyta wiadomo¶ci tak napisane je¶li s± odrobinê d³u¿sze, wiêc je¶li ju¿ co¶ zmieniaæ w tej kwestii, to mój postulat jest taki, ¿eby tekst by³ nadal czarno na bia³ym.
Je¶li chodzi o detronizowanie Opeth - rozumiem argumenty jakie wysun±³ Wreath, ale wydaje mi siê, ¿e jednak oddzielny pokój, w którym to, co dotyczy Opeth by³oby pouk³adane jest jak najbardziej na miejscu. To jest podstawowa rzecz, która tu ¶ci±ga nowych userów - bez jednego konkretu mo¿e byæ z tym problem. Fakt, ¿e dzia³y PT czy Toola s± praktycznie martwe, wiêc byæ mo¿e dawanie im oddzielnych pokoi na forum to przesada, ale przecie¿ mo¿na by by³o wrzuciæ je jako poddzia³y do jakiego¶ jednego worka - mniej rzeczy na stronie g³ównej, a nadal by³oby sporo miejsca na kilka równoleg³ych dyskusji dotycz±cych jednego zespo³u. Szczególnie ¿e w przypadku PT mo¿na to podnie¶æ do wszystkich projektów Wilsona, których mamy sporo - od razu zrobi siê wiêcej ruchu, wszak nadchodzi nowa p³yta.
Kasowanie w±tków - jestem przeciw. Nawet je¶li nikt tam nie pisze, czasami mo¿na wygrzebaæ fajne kwiatki z przesz³o¶ci, zreszt± jest to baza informacji, które s± pod rêk± przez wyszukiwarkê, czasami dziwnych informacji, ale nierzadko i tak przydatnych ;)
Funkcji rozrywkowo-plotkarskiej forum [dzia³u Chat] bym w ¿aden sposób nie ogranicza³, bo do¶wiadczenie pokazuje, ¿e im wiêksze sztywniactwo, tym szybciej forum zdycha.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Remont forum
« Reply #5 on: 2011-06-14, 18:37:01 »
Podpisujê siê pod tym co napisa³ Callahan
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

snufkin

  • Posts: 75
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • http://img202.imageshack.us/img202/9192/2010092017
Odp: Remont forum
« Reply #6 on: 2011-06-14, 19:22:00 »
eh siema , dawno mnie nie bylo.... jezeli Minder jestes zainteresowany moge zrobic jakas grafe na forum... najlepiej dobrac jakis gotowy styl (pieprzenie sie od podstaw z tym to jazda) i zrobic dobre logo no nie wiem, w  ogóle to sie stesknilem  :D

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Remont forum
« Reply #7 on: 2011-06-14, 19:22:36 »
eh siema , dawno mnie nie bylo.... jezeli Minder jestes zainteresowany moge zrobic jakas grafe na forum... najlepiej dobrac jakis gotowy styl (pieprzenie sie od podstaw z tym to jazda) i zrobic dobre logo no nie wiem, w  ogóle to sie stesknilem  :D
£iiii... Snuf wróci³! :*
...If I call will you come and will you save me?

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Remont forum
« Reply #8 on: 2011-06-14, 19:33:03 »
Generalnie Callahan ma racjê. Stare w±tki to ¼ród³o informacji i wspomnieñ, a poza tym zawsze mo¿e siê okazaæ, ¿e kto¶ ma co¶ sensownego do powiedzenia/ukaza³a siê nowa rewolucyjna p³yta i w±tek wróci do ¿ycia. Chat - powinien zostaæ tak jak jest, w koñcu to forum to poniek±d równie¿ miejsce komunikacji miêdzyludzkiej niekoniecznie nakierowanej na muzykê i to dodaje mu atrakcyjno¶ci :wink:
Opeth - mimo wszystko to jest to co¶, co nas ³±czy i powinien mieæ specjalne miejsce na forum, mo¿e oddzielne od reszty muzyki, ale jednak Opeth to Opeth - to w jaki¶ sposób nadaje forum wyrazisto¶ci i chroni przed rozmyciem. Je¶li odetniemy siê od tego zespo³u, to fakt, staniemy siê bardziej wielow±tkowi i otwarci, ale na forum mog± trafiæ osoby z zupe³nie dziwnymi gustami i forum utonie w morzu bezsensownych dyskusji na temat muzyki nie zawsze ambitnej (w±tek Arctic Monkeys w skali makro). Pomys³ wydzielenia newsów ogólnych zdecydowanie popieram. Uwa¿am te¿, ¿e kolorystyka podstawowa powinna pozostaæ niezmienna (tj jasne t³o, czarne litery, ponownie pe³na aprobata dla wypowiedzi Callahana).
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Remont forum
« Reply #9 on: 2011-06-14, 20:08:26 »
Popieram Callahana.

1.Opeth mimo Wreathowych sprzeciwow jednak zasluguje na osobny dzial.
2.Kolorystyke tez pozostawilbym tak, aby litery byly czarne na jasnym tle. Moze zle sie wczesniej wyrazilem - chodzilo mi o to, zeby mozna sobie bylo wybrac pomiedzy defaultowym themem lub jakims innym.
3.Z usuwaniem starych-martwych watkow tez nie ma co szalec; chodzilo mi glownie o wywalenie jakichs bezsensownych tematow w rodzaju tego  lub tego lub/i przeniesienie czesci watkow do innych dzialow :) Reszta pozostaje :)
4.O dziale Chat nie wspominalem i tam zmiany nie sa potrzebne - im wieksza anarchia tam, tym lepiej ;)

Poczekajmy jeszcze, az nieco wiecej uzytkownikow sie wypowie, a ja postaram sie do konca tygodnia opracowac jakies drzewo dzialow i zobaczymy co z tego wyjdzie. A jak bedzie kicha to EOT i po sprawie ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Remont forum
« Reply #10 on: 2011-06-14, 23:21:10 »
krótko: Popieram Callahana.
chat jest idealnie nieuporz±dkowany i niech taki bêdzie
wydzielenie dzia³u Opeth ka¿demu wyjdzie na dobre. i psycho-fanom i bywalcom z przyzwyczajenia. pierwsi dostan± wszystko w jednym, a drudzy nie bêd± "zasypywani" informacjami o Opeth
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Remont forum
« Reply #11 on: 2011-06-14, 23:58:31 »
1.Opeth mimo Wreathowych sprzeciwow jednak zasluguje na osobny dzial.

ale¿ ja siê nie sprzeciwiam :) ja tylko zwracam uwagê na to, ¿e nasze forum de facto przeistoczy³o siê w forum ogólnomuzyczne, wiêc mo¿e lepiej by³oby to zaakcentowaæ..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Remont forum
« Reply #12 on: 2011-06-14, 23:59:54 »
Ja bym tytu³y niektórych w±tków pozmienia³, np. "NOWA P£YTA MDB" na bardziej ogólny "My Dying Bride". Ponadto po³±czy³bym kilka w±tków w jeden, np. "Czego aktualnie s³uchacie?" z "Dobre, bo polskie!" i "Polecamy ciekaw± muzykê - RECENZJE", bo praktycznie sprowadzaj± siê do jednego, a ponadto te ostatnie dwa prawie "nieczynne".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Remont forum
« Reply #13 on: 2011-06-15, 09:42:35 »
Na razie rozmawiamy o przebudowie dzia³ów. £±czenie w±tków zostawmy na nieco pó¼niej ;)
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Remont forum
« Reply #14 on: 2011-06-15, 13:47:05 »
Popieram stanowisko Callahana raczej bez zastrze¿eñ. To czy dany dzia³ musi byæ a¿ tak rozbudowany jak mówi Voice to jest jeszcze kwestia dyskusyjna. Ale my¶l jest dobre. Forum raczej zasypia i ma³e porz±dki mog± wp³yn±æ dynamizuj±co na jego funkcjonowanie.
[under construction]

 

lofty-success