Author Topic: The Mars Volta  (Read 25821 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #30 on: 2012-01-17, 19:12:29 »
Du¿a ok³adka i lista utworów.
Ale jaka¶ lewa ta ok³adka w porównaniu z poprzednimi. Co nie zmienia faktu, ¿e ja ju¿ chcê marca (nie ¿eby tylko dla tego albumu, ale to jeden z wa¿niejszych powodów) :P

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: The Mars Volta
« Reply #31 on: 2012-01-20, 19:18:02 »
Na ATDI nie ma szans... prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie :q
A nowy materiał całkiem interesująco prezentuje się na żywo (na yt jest parę nagrań).
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #32 on: 2012-01-20, 21:59:26 »
Ja na razie postanowi³em nie s³uchaæ tych koncertowych nagrañ z YT, poczekam do premiery. Jako¶æ s³aba, a niepotrzebnie zepsujê sobie niespodziankê. Chocia¿ nie pogardzê je¶li zespó³ wrzuci co¶ na próbê do sieci.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #33 on: 2012-02-09, 22:45:24 »
Pó³minutowy fragment utworu The Malkin Jewel. Brzmi bardzo zachêcaj±co, nie mogê siê doczekaæ. :D

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #34 on: 2012-02-14, 16:50:37 »
Tutaj mo¿na pos³uchaæ studyjnej wersji The Malkin Jewel w ca³o¶ci.

¦rednio. Najfajniejszy moment to ten, który udostêpnili wcze¶niej, reszta raczej nijaka. Nadal cholera wie czego siê spodziewaæ po p³ycie, ale chyba a¿ tak prosta i melodyjna jak Octahedron nie bêdzie.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: The Mars Volta
« Reply #35 on: 2012-02-14, 18:51:41 »
Mars Volta nie do koñca do mnie przemawia. Mam jeden ich ich album, który zakupi³em w promocji i chodzi o Frances the Mute i jak ma swoje genialne momenty to jest jak dla mnie jest równie¿ mocno spieprzony. Masa psychodelicznych d¼wiêków, które s± bezcelowe. Ch³opaki chcieli byæ progresywni, ale przedobrzyli. Wyciszenia s± niesamowite na tej p³ycie, ale wstawki psychodeliczne wogóle nie potrzebne. Je¶li by je skróci³ albo wyci±³, album okaza³by siê równie ³atwy jak ich pierwsze dzie³o, a nie straci³ by nic na swojej warto¶ci.

A ogólnie do reszty to tak przes³ucha³em ale tak jakby na tych pó¼niejszych nagraniach stracili energiê t± z pierwszych dwóch p³yt...
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

lizak

  • Posts: 16
  • Karma: +0/-2
Odp: The Mars Volta
« Reply #36 on: 2012-02-14, 19:22:10 »
Na Frances nie ma nawet jednego niepotrzebnego d¼wiêku. Album jest skoñczenie doskona³y.
A ten utwór z nowej p³yty... brzmi jak Cave. Przeszed³ mi hype na nowy album. Jednak kupiê po przes³uchaniu.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #37 on: 2012-02-14, 21:04:01 »
Frances the Mute przez te eksperymenty, burczenia, szumy i ci±gn±ce siê w nieskoñczono¶æ, do niczego nie prowadz±ce d³u¿yzny wiele traci. Gdyby go skróciæ o 15 minut wysz³oby mu to zdecydowanie na dobre. A tak s³ucham go najrzadziej spo¶ród piêciu wydanych. Nowy ma mieæ 13 utworów i s± one raczej do¶æ krótkie, jak na mo¿liwo¶ci TMV, wiêc liczê, ¿e bêdzie w miarê zwarty. Nie mia³bym w gruncie rzeczy nic przeciwko powrotowi do tego co pokazali na The Bedlam in Goliath, tylko w jeszcze bardziej zwiêz³ej formie.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #38 on: 2012-03-14, 15:58:45 »
P³yta wyciek³a do sieci, widzia³em ju¿ kilka pozytywnych opinii, jestem dobrej my¶li.

Edit:
Jestem skonfundowany. W fotel mnie nie wgniot³o. Generalnie to nie wiem co o tym my¶leæ po jednym ods³uchu - niby Mars Volta, ale jako¶ tak inaczej. Jako¶ tak ma³o tre¶ciwe, podobny problem jak z FtM, chocia¿ brzmienie i w ogóle styl nawet zdecydowanie inny. Du¿o jakich¶ syntezatorów czy cholera wie czego. Na razie nie wiadomo na czym w ogóle ucho zawiesiæ. Mo¿e jak pos³ucham wiêcej, to co¶ mi siê bardziej w g³owie pouk³ada. Kilka fajnych momentów tak na pocz±tek by³o, wiêc jest do czego wracaæ, to ju¿ dobrze.

Edit2:
Wgniot³o mnie w fotel i wgniata ca³y czas. Po trudnym pocz±tku z ka¿dym kolejnym ods³uchem by³o lepiej (w sumie jak z ka¿dym poprzednim ich albumem). Wci±¿ siê z nim zapoznajê, ale ju¿ wiem, ¿e to znakomity album.
« Last Edit: 2012-03-18, 22:30:56 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Mars Volta
« Reply #39 on: 2012-03-21, 08:12:24 »
Quote from: Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów
Omar Rodríguez-López oraz Cedric Bixler-Zavala, czyli g³ównodowodz±cy amerykañskiej formacji The Mars Volta, pocz±wszy od debiutanckiej p³yty d³ugograj±cej „De-Loused in the Comatorium” imponowali regularno¶ci± prezentowania premierowych dzie³ prowadzonej przez siebie formacji, ¶rednio co kilkana¶cie miesiêcy wydaj±c studyjny album. Tym razem jednak na now± p³ytê grupy trzeba by³o poczekaæ niemal trzy lata.

The Mars Volta pozostawili swoich sympatyków na tê relatywnie niekrótk± przerwê z muzyk± znacznie bardziej stonowan± ni¿ wcze¶niej – album „Octahedron” na tle poprzednich wydawa³ siê niemal ascetyczny – zarówno w kondensacji i natê¿eniu d¼wiêków, jak i w mierze wykorzystanych brzmieñ. W du¿ym stopniu wyciszaj±c zgie³k definiuj±cy charakter muzyki The Mars Volta, mocno pokomplikowa³ domys³y fanów, w jakim kierunku zespó³ pójdzie dalej. Nowy album, zatytu³owany „Noctourniquet” okazuje siê wykluczaæ zarówno mo¿liwo¶æ ponownego szaleñczego podkrêcenia tempa, jak i pozostania przy stonowanych, zadziwiaj±co przystêpnych, jak na formacjê z El Paso, klimatach.

Ju¿ otwieraj±ca p³ytê kompozycja „The Whip Hand” prezentuje nowy kurs, który, jak siê dalej oka¿e, zespó³ obra³ dla wiêkszo¶ci swoich nowych kompozycji. W tym z pozoru „tradycyjnie” ha³a¶liwym utworze o mocnym rytmie perkusji, w miejscu, w którym oczekiwaæ by mo¿na gitarowego riffu Rodrigueza-Lopeza, pojawia siê niespodziewany atak niespokojnych syntezatorowych d¼wiêków. Nie ma tu mowy o przypadku, bowiem gitara (czêsto w akustycznym obliczu), pe³ni w³a¶ciwie niemal na ca³ej p³ycie rolê rytmiczn±. Na „Noctourniquet” zdecydowanie dominuje elektronika. Z jednej strony: znane ze starszych albumów manipulacje d¼wiêkiem - tutaj pozostawiaj± ¶lad nie tylko na liniach wokalu czy gitary, ale równie¿ niejednokrotnie bezlito¶nie syntetyzuj± brzmienie perkusji. Z drugiej za¶ strony - notorycznie akcentuj±ce swoj± obecno¶æ syntezatory, które b±d¼ tylko wzbogacaj± konstrukcje niemal szablonowych kompozycji The Mars Volta („Zed and Two Naughts”, czy mocno ha³a¶liwy „Dyslexicon”), b±d¼ komponuj± interesuj±c± syntezê z delikatnymi akustycznymi rozwi±zaniami („Imago”, „Trinkets Pale of Moon”, „Vedamalady”), b±d¼ te¿ przejmuj± zupe³n± inicjatywê, niemal pozbawiaj±c kompozycje znamion muzyki rockowej („Lapochka” czy „In Absentia” – umiejscowiony w samym centrum programu znakomity psychodeliczny, niepokoj±cy utwór, wyra¼nie pretenduj±cy do miana opus magnum albumu).

Powsta³a p³yta niezwykle interesuj±ca. Muzyczna fantazja Rodrígueza-Lópeza oraz Bixlera-Zavaly okaza³a siê wydostaæ daleko poza ¶rodowisko konstruktywnego ha³asu i progresywne uk³ady gêsto nagromadzonych nut. Od utworu do utworu na „Noctourniqet” zaskakuj± pomys³owe melodyczne, rytmiczne, tonalne, brzmieniowe rozwi±zania, tworz±c muzyczn± ca³o¶æ pe³n± atrakcji i niespodzianek, a przy tym kompozycjê wbrew pozorom mo¿liw± do ogarniêcia podczas jednej prezentacji, od pierwszej po ostatni± minutê.

Pojawiaj±ce siê coraz czê¶ciej zapowiedzi powrotu At the Drive-In, zespo³u, któremu dowodzili liderzy The Mars Volta a¿ do rozpadu w 2001 roku, mog³y budziæ obawy, ¿e nastêpca „Octahedron” nie dostanie szansy, by ujrzeæ ¶wiat³o dzienne. Tymczasem Omar Rodríguez-López i Cedric Bixler-Zavala ucinaj± tego typu spekulacje i przerywaj± milczenie The Mars Volta w godnym podziwu stylu, prezentuj±c pod tytu³em „Noctourniquet” ¶wie¿y, fascynuj±cy materia³, sk³adaj±cy siê na jedno z najciekawszych dzie³ w ich dyskografii.

Przemys³aw Stochmal
 
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: The Mars Volta
« Reply #40 on: 2012-03-21, 20:25:14 »
za namow± Callahana podj±³em siê przes³uchania nowej p³yty (wcze¶niej fanem ich raczej nie by³em) i w zasadzie ¶cie¿kê odczuæ przeszed³em podobn± do jego - najpierw na zasadzie "wtf is this shit??" by przej¶æ na ¶cie¿kê rosn±cego zaintrygowania choæ jeszcze nie uwielbienia.. ale póki co na drodze stan±³ mi nowy album Meshuggah, który skutecznie odwraca moj± uwagê :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #41 on: 2012-04-04, 01:41:45 »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: The Mars Volta
« Reply #42 on: 2013-01-24, 22:49:18 »
Cedric musia³ zostaæ mocno wku*wiony, skoro w ten sposób komunikuje ¶wiatu koniec Mars Volty. Poni¿ej jego posklejana wypowied¼ z twittera:
Quote
Thank you to all Volta fans you deserved more, especially after the way you rooted for us on this album. I tried my hardest to keep it going, but Bosnian Rainbows was what we all got instead. I can't sit here and pretend anymore. I no longer am a member of Mars Volta. I honestly thank all of you for buying our records and coming to our shows. You guys were a blast to play in front of. We could never had done it without you. My dream was to get us to the point where Jon and Ikey came back but sadly it's over. Thank you a million times over for ever giving a fuck about our band. For the record I tried my hardest to get a full scale North American tour going for Noctourniquet but Omar did not want to. I guess a break from Mars Volta means starting another band and ignoring all the support the fans gave us. I tried my hardest, guys. All I can do is move forward with my music and just be happy that Volta ever happened at all. God Damn we had a blast! Thank you again. I just feel really guilty for not even really saying the truth because a hiatus is just an insult to the fans. To all our fans all over the world: thank you for giving a fuck. You all ruled! I don't think I'll ever hear "A Fistful Of Dollars" the same. My record will see the light of day soon and I'm excited because it sounds nothing like my previous endeavors. I'm not joking about any of this, I owe it to you guys (all fans) to be serious about this. Thank you to all past members who helped Volta along, as well. We blasted through like a comet and left our mark! If you ever see me in person and want to know why I'll tell you my side of the story. Finally, Please just be happy that it happened at all, remember all the opposition we were met with for just starting a new band back in 2001.

Nie potrafiê powiedzieæ jak strasznie mi szkoda, ¿e nie uda³o mi siê ich zobaczyæ na ¿ywo. Mo¿na siê by³o tego spodziewaæ po tym ile szumu by³o z wydaniem Noctouniquet, ale informacja o tym, ¿e zespó³ robi sobie "przerwê" dawa³a nadziejê, ¿e Cedric i Omar odpoczn± od siebie po czym wróc± do wspólnej dzia³alno¶ci. Cedric chyba zdaje sobie sprawê, ¿e bez Omara mo¿e siê okazaæ ma³o atrakcyjny, a Omar, jak to Omar, ma wszystko gdzie¶ i po prostu robi muzykê z lud¼mi, z którymi udaje mu siê dogadaæ, wiêc skoro Volta przesta³a dzia³aæ, to za³o¿y³ nowy zespó³. Z kobiet± na wokalu swoj± drog±. Na razie ten jeden utwór, Torm Maps nie brzmi jako¶ szczególnie powalaj±co, niestety...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: The Mars Volta
« Reply #43 on: 2013-01-25, 07:57:32 »
Choæ straci³em serce i zainteresowanie dla zespo³u tak mniej wiêcej na poziomie trzeciego albumu - wszystko co stworzyli po "De-Loused in the Comatorium" i "Frances the Mute" nie trafia³o ju¿ w mój gust, choæ niesamowite wra¿enie zrobi³ na mnie koncert, który zagrali w ub. roku bodaj¿e w Sopocie, a który to mia³em sposobno¶æ obejrzeæ na YouTube  - to jednak szkoda, ¿e zespó³ rozpad³ siê, a by³ to jeden z najwa¿niejszych zespo³ów rockowych pierwszego dziesiêciolecia obecnego stulecia. A ten nowy kawa³ek Omara zupe³nie mnie nie krêci.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: The Mars Volta
« Reply #44 on: 2013-01-25, 14:56:20 »