Author Topic: Ulver  (Read 5033 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
Odp: Ulver
« Reply #15 on: 2014-01-19, 22:57:03 »
Od post-rocka się tyje.

Hieronim_Berbelek

« Reply #16 on: 2014-01-20, 22:14:57 »
Świetnie że zagra, ale dzień fatalny-.- Lepiej trafić to mogli chyba tylko w Wigilię.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #17 on: 2014-01-20, 23:23:54 »
Ja jestem wtedy w samym środku sesji, więc mogą się cmoknąć. Poza tym Gdańsk? Serio? Tam jest zawsze daleko, gdzie by się nie było -.-"

Hieronim_Berbelek

« Reply #18 on: 2014-01-20, 23:48:11 »
Ja jestem wtedy w samym środku sesji, więc mogą się cmoknąć. Poza tym Gdańsk? Serio? Tam jest zawsze daleko, gdzie by się nie było -.-"

U mnie to samo, dokładnie dzień przed i po mam egzaminy. Miesiąc wcześniej/później i bym się wybrał (nawet do Gdańska przez 3/4 kraju).
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #19 on: 2014-01-21, 06:17:03 »
Świetnie że zagra, ale dzień fatalny-.- Lepiej trafić to mogli chyba tylko w Wigilię.
No ja w Wigilię bym prędzej na Ulvera poszła, niż 5 lutego tego roku ;) Ale racja, z sufitu wzięty termin, jeszcze żeby to gdzie blisko było, allbo żeby w Vilniusie choć zagrali, a to nie. Ja nie wiem, kto te trasy układa, ale nikt mądry.
Od post-rocka się tyje.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #20 on: 2014-01-21, 08:26:42 »
Ja sadze, ze to nie menadzer trasy, tylko klub w tym przypadku jest odpowiedzialny. B90 to nowy klub i wlasciciele sie staraja, zeby sobie marke wyrobic. Wystarczy przejrzec, jakie kapele tam w nadchodzacych miesiacach graja.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #21 on: 2014-01-21, 08:56:34 »
Zespół ma grafik i zapewne inaczej nie dało się tego koncertu umieścić. Trasa wiąże się z kosztami oraz całą logistyką, więc każdy dąży do minimalizacji kosztów. Koncert Dream Theater także wypada w środku tygodnia (dokładnie tego samego dnia) i fani Teatru także nie mają łatwo. To póki co z Opeth się udawało i oba koncerty w Stodole były bodajże w weekend (pierwszy w 2009 roku na pewno, na drugim nie byłem), ale już wspólny występ z Dream Theater w Bydgoszczy także wypadł w środku tygodnia. Natomiast pora roku faktycznie nie sprzyja dalekim podróżom. Lepiej gdyby to było przynajmniej w maju. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #22 on: 2014-02-07, 14:49:05 »
Z yt dwa filmiki z klubu B90: pierwszy i drugi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

• Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
« Reply #23 on: 2014-02-07, 15:36:57 »
To ja jako, że się przejechałem na koncert mogę zdać małą relację. Ulver zaczął punktualnie, na początku w oczy mnie trochę raził bałagan na scenie. Ten kto widział poprzednie koncerty Ulvera wie, że ta cała gromada ludzi była na koncertach porozstawiana po scenie z odpowiednim zamysłem. Towarzyszyły im wtedy jakieś kolorowe światła, bannery itp - wszystko było na wysokim poziomie. W Gdańsku... no cóż... plątanina kabli, dookoła wzmacniacze, stoły z komputerami - jakoś tak niedbale. Zaczęli z grubej rury - przearanżowany Dressed in Black z płyty Blood Inside. Rozwijał się powoli, głos Garma brzmiał nad wyraz dobrze (miał w uszach odsłuch słuchawkowy - odrobił pracę domową z fałszów :) ), perkusja potężnie, bas gruchotał kosteczki słuchowe. Wizualizacje - wcześniej stanowiące nieodłączny element show - wydawały się być teraz trochę na doczepkę. Pocięte fragmenty Odysei Kosmicznej Kubricka robiły jednak dobry klimat, bo publika oczekiwała czegoś lepszego, czegoś więcej. Numer zakończył się z wielką pompą i przyszła kolej na Norwegian Gothic, który także całkiem nieźle zabrzmiał. Potem koncert zboczył w inne rejony. Muzycy przez resztę koncertu grali jakieś niedbale zaaranżowane improwizacje, które może są skrawkami z jakiegoś ich jeszcze niezapowiedzianego dzieła. Elementy dyskotekowe przeplatały się z czymś pokroju Archive, czy psychodelii i kraut rocka. Na wcześniej wspomniane wizualizacje mało kto zwracał już uwagę. Calineczka w klasycznej animacji była wyborna, ale ni przypiął ni przyłatał nie pasowała do tego co było na scenie. Nowhere Catastrophe przywróciło trochę wiary w Ulvera. Po dobrej i dopracowanej kompozycji znów nastąpił zwrot w kierunku psychodeliczno/ambientowych plam, bardzo na odwal się i bez żadnego celu. Garm co i raz chodząc po scenie rozmawiał w trakcie tych jammów z muzykami, jakby dawał im wskazówki co będzie potem. Kto nie był niech nie żałuje.
No way in from the outside, no way out from within.

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #24 on: 2014-02-07, 15:39:23 »
Kto nie był niech nie żałuje.
:*
Od post-rocka się tyje.

roder

• http://odchudzanie.guru