Poll

W jakim stylu woleliby¶cie kolejny album Opeth?

Bardziej w stylu "Watershed".
11 (73.3%)
Bardziej w stylu "Heritage".
4 (26.7%)

Total Members Voted: 15

Author Topic: Co dalej?  (Read 47673 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Co dalej?
« Reply #15 on: 2012-01-06, 15:16:29 »
Heh, to juz wolalbym takie klimaty, skoro juz przy tej nazwie jestesmy.

eeej to je chutne!! :) dziêki za linka!

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Co dalej?
« Reply #16 on: 2012-02-13, 18:39:28 »
Zgadzam siê ¿e Heritage co¶ zabrak³o i nie wiadomo w któr± stronê pod±¿a³a ta p³yta... Ale Watershed jest pod tym wzgledem do niej bardzo podobna i równie¿ bardzo "rozchybotana", tyle, ¿e tam wci±¿ widzimy stary wokal Mikael'a.

To co Opeth powinien zrobiæ moim zdaniem to pod±¿aæ w jakim¶ konkretnym kierunku i je¶li mia³bym wybieraæ co mieliby teraz zrobiæ to chêtnie bym widzia³ po³±czenie wczesnych Crimsonów(symfoniczno¶æ, podnios³o¶æ kompozycji) + JEthro Tull(Wstawki jakie  widzieli¶my w Famine)+ wra¿liwo¶æ i mrok Opeth - najlepiej ten z czasów Morningrise.

Porzuci³bym tak¿e te wszystkie kombinacje jakie Mikael robi³ na nowym nagraniu tzn. Hard Rock w Slitherze, zbytnia niesk³adno¶æ w takich kawa³kach jak Devil's Orchard czy próby bycia na si³ê alternatywnym jak w Nepenthe.

Chêtnie bym równie¿ us³ysza³ koncept album, który Mikael obiecywa³ od Ghost Reveries(ghost reveries mial byc c. a. ale nie wypali³o z powodu Isolation years). Dodatkowo podnios³o by to warto¶æ liryczn± tego nagrania bo ostatnio to ja wogóole nie wiem o  co chodzi w ich piosenkach... Tu wzorem do na¶ladowania wydaje siê byæ ich Still life, Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory Dream Theater czy klasyki typu Aqualung czy Lamb lies down on a Brodway Genesis... No ;) To tylko czekam na telefon od Mikaela by zaprosi³ mnie na sesjê nagraniow± i za³awione :D
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Co dalej?
« Reply #17 on: 2012-02-22, 09:56:33 »
a co to za dziwna ankieta? Co, tylko te dwa kierunki rozwoju s± mo¿liwe..? Je¶li tak to ja siê wypisujê z Opeth :P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co dalej?
« Reply #18 on: 2012-02-22, 13:43:45 »
a co to za dziwna ankieta? Co, tylko te dwa kierunki rozwoju s± mo¿liwe..? Je¶li tak to ja siê wypisujê z Opeth :P

Podobnie jak Queen, który nigdy nie powróci³ do swojej stylistyki z lat 70-tcyh, nie s±dzê by Opeth powróci³ do grania sprzed "Watershed". No chyba, ¿e wzorem Metalliki, ¿ycie ich przyci¶nie, ale to raczej nieprêdko, bo my¶lê, ¿e "nowy" Opeth ma obecnie wiêcej sympatyków i zwolenników ni¿ ten "stary" z pierwszych sze¶ciu albumów...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Co dalej?
« Reply #19 on: 2012-02-22, 16:29:13 »
No chyba, ¿e wzorem Metalliki, ¿ycie ich przyci¶nie, ale to raczej nieprêdko, bo my¶lê, ¿e "nowy" Opeth ma obecnie wiêcej sympatyków i zwolenników ni¿ ten "stary" z pierwszych sze¶ciu albumów...
<zgry¼liwo¶æ mode ON>
Czyli Co chcesz powiedzieæ? ¯e teraz wiêcej osób chce s³uchaæ takiego Opeth i dlatego bêd± tak graæ? Nie wiem czy to prawda, raczej nie s³ysza³am wielu g³osów zachwytu. A jak ju¿ w tê stronê idziemy, to mo¿e niech zagraj± trasê z Rihann±, wtedy ju¿ w ogóle s³awa na ca³y ¶wiat...
<zgry¼liwo¶æ mode OFF>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co dalej?
« Reply #20 on: 2012-02-22, 16:47:18 »
No chyba, ¿e wzorem Metalliki, ¿ycie ich przyci¶nie, ale to raczej nieprêdko, bo my¶lê, ¿e "nowy" Opeth ma obecnie wiêcej sympatyków i zwolenników ni¿ ten "stary" z pierwszych sze¶ciu albumów...
<zgry¼liwo¶æ mode ON>
Czyli Co chcesz powiedzieæ? ¯e teraz wiêcej osób chce s³uchaæ takiego Opeth i dlatego bêd± tak graæ? Nie wiem czy to prawda, raczej nie s³ysza³am wielu g³osów zachwytu. A jak ju¿ w tê stronê idziemy, to mo¿e niech zagraj± trasê z Rihann±, wtedy ju¿ w ogóle s³awa na ca³y ¶wiat...
<zgry¼liwo¶æ mode OFF>

Obawiam siê, ¿e neofitów jest chyba jednak wiêcej. Mo¿emy sobie dogryzaæ i dowalaæ do woli, ale prawd± jest, ¿e Mourner’s Corner wcale nie jest ca³ym i jedynym Opethowym ¶wiatem. Pycha przez nas przemawia, ¿e my s³uchaj±cy zespo³u od dawna, posiedli¶my jako jedyni jak±¶ ich magiczn± i hermetyczn± wiedzê. Porównywanie "Dziedzictwa" z klasycznym popem jest trochê nie na miejscu, bo zespó³ nadal wykonuje nietuzinkow± sztukê, a ¿e nie wszystkim przypad³a do gustu… Ja tak¿e têskniê za starym le¶nym Opeth, ale w przysz³o¶ci ju¿ na to chyba nie ma szans…
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co dalej?
« Reply #21 on: 2012-02-22, 18:10:11 »
Nadal uwa¿am, ¿e jedynym problemem "Heritage" s± nie do koñca uporz±dkowane kompozycje i brak odpowiedniej ilo¶ci porywaj±cych riffów i melodii, a nie le¶no¶æ, growl i mrok. Je¶li te b³êdy zostan± wyeliminowane to Opeth bêdzie zajebistym zespo³em, jak by³ do tej pory. Ale musz± byæ wyeliminowane bo to ma nie byæ metalowa kalka King Crimson czy Eire Apparent. Spójrzmy prawdzie w oczy. W le¶nym stylu i tak nie nagraj± ju¿ lepszych kawa³ków ni¿ tego które siê pojawi³y. Ostatnim przeb³yskiem geniuszu w tym stylu by³ "Ghost of Perdition". Niech maj± now± to¿samo¶æ, ale niech ona bêdzie intryguj±ca tak jak stara.
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Co dalej?
« Reply #22 on: 2012-02-22, 19:23:42 »
Trochê mnie denerwuje przes±dzanie o losach na podstawie popularno¶ci. To takie bardzo podobne do muzyki pop - tworzymy to, co siê sprzedaje. A tak mam wra¿enie z Opeth nie jest. Nie widzê zwi±zku miêdzy ilo¶ci± neofitów i przysz³ym albumem.
Ja tylko têskniê za tym, co Opeth robi najlepiej i ju¿ nie ma tu znaczenia czy bêdzie to w formie le¶nej czy nie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co dalej?
« Reply #23 on: 2012-02-22, 22:46:57 »
Trochê mnie denerwuje przes±dzanie o losach na podstawie popularno¶ci. To takie bardzo podobne do muzyki pop - tworzymy to, co siê sprzedaje. A tak mam wra¿enie z Opeth nie jest. Nie widzê zwi±zku miêdzy ilo¶ci± neofitów i przysz³ym albumem...
Odnoszê wra¿enie, ¿e Majk od lat zabiega³ o obecny wizerunek i profil zespo³u (pocz±wszy od tytu³ów albumów i kompozycji, poprzez kolekcjonowanie starych winyli g³ównie z muzyk± z prze³omu lat 60-tych i 70-tych, a¿ po zmiany w sk³adzie) i jest bardzo kontent z takiego w³a¶nie obrotu sprawy, zreszt± popatrzy sami:


Powtórzê po raz kolejny, podoba mi siê "Heritage", ale nie chcia³bym ju¿ wiêcej albumów Opeth w takim stylu. Obawiam siê, ¿e zespó³ osi±gn±³ tym albumem sukces, co utwierdzi Majka w przekonaniu o s³uszno¶ci obranej ¶cie¿ki i kolejne dwa kr±¿ki bêd± utrzymane w podobnej stylistyce. Gorzej, bêdzie na nich mniej rocka eksperymentalnego w stylu Nepenthe, Häxprocess czy Famine, a wiêcej prostej i niewyszukanej muzyki w stylu The Lines In My Hand czy Pyre... Obym siê myli³...


/k.: RJP za jedynie s³uszne podaje: 60., 70.
« Last Edit: 2012-02-23, 21:30:14 by Kas »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Co dalej?
« Reply #24 on: 2012-02-22, 23:04:06 »
Mi siê tam Heritage podoba :) Mog³aby byæ ta p³ytka nieco bardziej spójna ale ten chaos ma te¿ swój urok :) My¶lê ¿e gdyby chciwli nagraæ spójn± p³ytê to by to zrobili a ta mia³a byæ taka kolorowa i pe³na kontrastów. W TDO od samego pocz±tku s³ychaæ ¿e mamy do czynienia ze zwariowan± kompozycj± :) Chêtnie us³yszê growle Majka ale chêtnie te¿ us³yszê t± wspania³± analogowo¶æ Heritage :) Hmm jestem na rozdro¿u :D

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Co dalej?
« Reply #25 on: 2012-02-23, 10:12:06 »
znów zaczyna siê to przeradzaæ w dyskusjê o plusach i minusach Heritage a chyba nie o to tu chodzi

Podobnie jak Queen, który nigdy nie powróci³ do swojej stylistyki z lat 70-tcyh, nie s±dzê by Opeth powróci³ do grania sprzed "Watershed". No chyba, ¿e wzorem Metalliki, ¿ycie ich przyci¶nie, ale to raczej nieprêdko, bo my¶lê, ¿e "nowy" Opeth ma obecnie wiêcej sympatyków i zwolenników ni¿ ten "stary" z pierwszych sze¶ciu albumów...

sk±d wniosek, ¿e obecny kszta³t Opeth ma wiêcej zwolenników ni¿ poprzedni? Na pewno ma ogromnie zwiêkszone nak³ady na promocjê, która ju¿ dawno wysz³a poza ramy tradycyjnej promocji zespo³ów metalowych, ale czy to siê akurat na liczbê fanów przek³ada chyba nie tak ³atwo stwierdziæ. Wiem, ¿e mo¿emy byæ ma³o reprezentatywn± grup±, ale proponujê przyjrzeæ siê ilu z nas by³o na koncercie 2008.. i ilu idzie na jutrzejszy. Ludzi przyjdzie i tak wielu, ale my¶lê ¿e nowych fanów pewnie nie starczy na pokrycie straty starych.. choæ to te¿ mo¿e byæ tylko wra¿enie po mojej stronie

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co dalej?
« Reply #26 on: 2012-02-23, 10:18:46 »
sk±d wniosek, ¿e obecny kszta³t Opeth ma wiêcej zwolenników ni¿ poprzedni?
Mam takie irracjonalne odczucie...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co dalej?
« Reply #27 on: 2012-02-23, 10:56:22 »
Niech kto¶ zbada jutrzejsz± frekwencjê. My¶lê, ¿e bêdzie to mia³o jakie¶ realne prze³o¿enie.
[under construction]

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Co dalej?
« Reply #28 on: 2012-02-23, 14:21:22 »
na la¶cie zapisa³o siê ok 330 osób czyli o ponad 200 osób mniej ni¿ w 2009 - ale to mo¿e te¿ wynikaæ ze spadku popularno¶ci lasta.. no nic, napisz± ci co byli - najlepiej na obu

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Co dalej?
« Reply #29 on: 2012-02-23, 15:37:21 »
Póki co piszemy tylko o Polsce, a we¼my jeszcze ma³± poprawkê na to, ¿e w krajach Zachodnich, w jednym pañstwie potrafi± zagraæ kilka wyprzedanych z góry koncertów w ci±gu kilku kolejnych dni…
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind