Opeth > Podró¿ przez las i skrajne emocje

Symbolika opethowych grafik i artworków

(1/2) > >>

Kwarc:
Postanowiłem założyć ten temat, bo udało mi się ostatnio dotrzeć do ciekawych materiałÃ³w dotyczących artworków Heritage. Tutaj mój artykuł na ten temat:

http://progressive-bolt.pl/component/k2/item/914-diabelskie-nasienie-czyli-o-ok%C5%82adce-opeth-heritage.html

A tutaj obrazek który znalazłem buszując w internecie w poszukiwaniu informacji do mojego felietonu:



Jeśli wiecie coś więcej o okładkach Opeth to piszcie. Wiem że przy okazji poszczególnych albumów były już podobne rozważania, ale może warto zgromadzić to w jednym miejscu.

Luksor:
Temat ¶wietny. Jego znaczna czê¶æ pochowana jest ju¿ w innych w±tkach, dla przyk³adu: tu, tu, tu i w jeszcze wielu innych miejscach. :)


Edit:

--- Quote from: Kwarc ---Niektórzy w tym t³umie dopatruj± siê córki Åkerfeldta Melindy, która mia³aby siê znajdywaæ ko³o szóstej postaci, licz±c od pocz±tku kolejki.
--- End quote ---

Mike nada³ córce imiê Melinda zapewne na cze¶æ Melindy z SL. :wink: My¶lê, ¿e postaæ Melindy przewija siê tak¿e przez grafiki GR:


oraz

--- Quote from: minder on 2005-06-23, 16:50:59 ---Ok³adka MAYH to nie tylko niewyra¼ne zdjêcie lasu. Uwa¿ne oko dostrze¿e na pierwszym planie (!) kobiec± postaæ, która jednak ze wzglêdu na kolorystykê wtapia siê w t³o. Z pewno¶ci± jest to postaæ przewijaj±ca siê przez tekst do tej p³yty. Prawdopodobnie jest to te¿ pierwowzór Melindy. Byæ mo¿e nawet oba concept-albumy da siê po³±czyæ w ca³o¶æ - je¶li by tylko uznaæ Still Life za prequel MAYH. Nigdy wcze¶niej siê nad tym nie zastana³em. Ciekawe czy Mikael na to wpad³ :P

--- End quote ---

Kwarc:
Mnie zawsze intrygowały postacie na obu wersjach okładki Blackwater Park.  Czy to są ludzie, duchy czy może cienie Ku-Klux Klanu.



Oryginał, czyli noc, las, jezioro i dziwne postacie.



Legacy edition, czyli noc, las, jezioro i dziwne postacie tylko trochę inaczej.

W sumie obie wersje mi się podobają.

Co do Still Life:



Niedawno w zasadzie zauważyłem, że u stóp Melindy znajdują się uschnięte róże. Po za tym nie wiem czy jest to po prostu taka dziwna kompozycja, czy odbicie krzyża w wodzie (jeziorze?) nie jest krzyżem, a kształtem przypomina sylwetkę człowieka (Melindę, czy może głÃ³wnego bohatera?).

Na okładce wersji zremasterowanej widać to bardziej wyraźnie:



Z obu wersji wybieram oryginał, remaster jak dla mnie za bardzo nasycony barwą czerwieni i w ogóle jakiś taki bez wyrazu.

Luksor:

--- Quote from: Kwarc on 2011-11-06, 11:53:44 ---Mnie zawsze intrygowa³y postacie na obu wersjach ok³adki Blackwater Park.  Czy to s± ludzie, duchy czy mo¿e cienie Ku-Klux Klanu.

--- End quote ---
Zawsze bardziej odbiera³em to jako dru¿ynê Robin Hooda. :wink:

Luksor:

To by³o ju¿ tu zamieszczane?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version