Author Topic: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)  (Read 61902 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #195 on: 2012-02-27, 22:42:11 »
A tak w ogóle to jestem nowy i przy okazji chcia³em wszystkich serdecznie przywitaæ... ;)

Witamy, witamy i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

jao

  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #196 on: 2012-03-01, 23:06:00 »
Dobry wieczór. Debiutujê na tym forum w roli pisz±cego. Bywa³o, ze od czasu do czasu czyta³em co pisali¶cie. To mój drugi gig Opeth, poprzedni to ten z dream theater w bydgoszczy. Ten by³ inny. Ale ja nie o tym chcia³em napisac. chcia³bym poruszyc temat ...chyba troszkê tabu, mianowicie ceny biletów. Czy naprawdê uwazacie, ¿e 130,- za bilet na koncert Opeth to du¿o? Ja wiem, ze kwestia tego co kto ma w portfelu to sprawa intymna i siê  z tym zgadzam, ale bez przesady. Potrafiê zrozumieæ, ¿e kto¶ jest np. studentem i nie pracuje jeszcze i ma tylko kieszonkowe :-) ale pozostali to ju¿ pewnie jak±¶ pracê maj±. Jezeli kto¶ uwa¿a, ¿e 130,- to za du¿o za bilet to niech nie jedzie, ale tez neich nie p³acze na forum jakie ceny s± z kosmosu. To bodaj jeden z najtañszych biletów jakie od pewnego czasu p³aci³em za koncerty. Nie czujê siê absolutnie c¿³owiekiem majêtnym w pieni±dze, ale 130,- za opeth p³acê z u¶miecham na ustach. Tak samo jak p³aci³em setki za bilety na koncerty King Crimson, Petera Gabriela, Sade, Pearl Jam, Dream theater, Smashing pumpkins, Iron Maiden, Motorhead, Mastodon, Primusa czy za mo¿liwo¶æ wysluchania na ¿ywo recitalu Krystiana Zimermana i  pewnie jeszcze innych koncertów, których w tej chwili tak 'na goraco' nie pamiêtam.

Wracaj±c do Opeth to panowie prezentuj± materia³ w sposób perfekcyjny. Czy siê to komu¶ podoba czy nie. Najwiêksze wra¿enie jednak po raz drugi wywar³a na mnie si³a i czysto¶c g³osu akerfeldta. Ten g³os jest niesamowity. Panowie maj± ju¿ na swoim koncie wiele ciekawych p³yt i kompletowanie setlisty zadowalaj±cej ka¿dego jest juz pewnie na tym poziomie niemo¿liwe. Ani nie têskniê za mocniejszym Opethem, ani nie cieszy mnie jako¶ specjalnie z³agodzenie brzmienia. Go¶cie maj± ju¿ ewidentnie swój film i to nale¿y doceniæ.
PS/ ju¿ siê cieszê na najblizszy Sonispere i Opener (Bjork) :-)
Pozdrawiam wszystkich.

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #197 on: 2012-03-02, 01:16:55 »
Wiesz, porównuj±c z cenami na inne warszawskie/polskie koncerty mo¿e wydawaæ siê, ¿e cena nie odstaje od ¶redniej b±d¼ jest nawet lekko okazyjna. Jednak je¶li porównaæ z cenami na zachodzie czy po³udniu to jednoznacznie wychodzi, ¿e koncerty zespo³ów zagranicznych s± po prostu dro¿sze i to bez powodu. To nie opinia ale fakt. To mój pierwszy koncert Opeth w Polsc - poprzednio by³em na paru za granic±. Tym razem nie pojecha³em na po³udnie z w³asnej winy - za d³ugo siê namy¶la³em, czy w ogóle pój¶æ i nie pozostawi³em sobie wyboru. Prawda na dzieñ dzisiejszy jest taka, ¿e je¿eli kto¶ nie musi i¶æ na Opeth w Pl, to niech jedzie za granicê. Bilet jest tañszy o ok 30 PLN, koncert trwa min. 2h i jest support. U nas nadal jest takie podej¶cie, ¿e jak przyje¿d¿a co bardziej znany zagraniczny zespó³ to jest to niewiadomo jaka ³aska, wyj±tek i w ogóle ¶wiêto lasu. I niektórzy promotorzy zbijaj± na tym kokosy - vide ró¿nica w cenie biletu miêdzy koncertem 24 02 w Warszawie a kolejnymi na po³udniu. Doliczcie sobie oszczêdno¶æ na supporcie a wyjdzie pazerno¶æ promotorów. I broni±c tego g³upiego podej¶cia ca³owania po rêkach za to, ¿e ³askawie ten czy tamten raczy³ przyjechaæ czy zabraniaj±c krytyki, bo siê obrazi i nie przyjedzie nie zmienimy sytuacji ; )

To tak jak z niewymienialn± bateri± Ipoda czy ACTA - trzeba g³o¶no mówiæ, ¿e nie jest dobrze, nie jest normalnie.

A na koniec witam na forum i ¿yczê wielu muzycznych uniesieñ w uczciwej cenie : )
« Last Edit: 2012-03-02, 01:19:41 by sehl »
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #198 on: 2012-03-02, 16:14:07 »
Dobry wieczór. Debiutujê na tym forum w roli pisz±cego. Bywa³o, ze od czasu do czasu czyta³em co pisali¶cie. To mój drugi gig Opeth, poprzedni to ten z dream theater w bydgoszczy. Ten by³ inny. Ale ja nie o tym chcia³em napisac. chcia³bym poruszyc temat ...chyba troszkê tabu, mianowicie ceny biletów. Czy naprawdê uwazacie, ¿e 130,- za bilet na koncert Opeth to du¿o? Ja wiem, ze kwestia tego co kto ma w portfelu to sprawa intymna i siê  z tym zgadzam, ale bez przesady. Potrafiê zrozumieæ, ¿e kto¶ jest np. studentem i nie pracuje jeszcze i ma tylko kieszonkowe :-) ale pozostali to ju¿ pewnie jak±¶ pracê maj±. Jezeli kto¶ uwa¿a, ¿e 130,- to za du¿o za bilet to niech nie jedzie, ale tez neich nie p³acze na forum jakie ceny s± z kosmosu. To bodaj jeden z najtañszych biletów jakie od pewnego czasu p³aci³em za koncerty. Nie czujê siê absolutnie c¿³owiekiem majêtnym w pieni±dze, ale 130,- za opeth p³acê z u¶miecham na ustach. Tak samo jak p³aci³em setki za bilety na koncerty King Crimson, Petera Gabriela, Sade, Pearl Jam, Dream theater, Smashing pumpkins, Iron Maiden, Motorhead, Mastodon, Primusa czy za mo¿liwo¶æ wysluchania na ¿ywo recitalu Krystiana Zimermana i  pewnie jeszcze innych koncertów, których w tej chwili tak 'na goraco' nie pamiêtam.

Wracaj±c do Opeth to panowie prezentuj± materia³ w sposób perfekcyjny. Czy siê to komu¶ podoba czy nie. Najwiêksze wra¿enie jednak po raz drugi wywar³a na mnie si³a i czysto¶c g³osu akerfeldta. Ten g³os jest niesamowity. Panowie maj± ju¿ na swoim koncie wiele ciekawych p³yt i kompletowanie setlisty zadowalaj±cej ka¿dego jest juz pewnie na tym poziomie niemo¿liwe. Ani nie têskniê za mocniejszym Opethem, ani nie cieszy mnie jako¶ specjalnie z³agodzenie brzmienia. Go¶cie maj± ju¿ ewidentnie swój film i to nale¿y doceniæ.
PS/ ju¿ siê cieszê na najblizszy Sonispere i Opener (Bjork) :-)
Pozdrawiam wszystkich.

Ci, co maj± pracê te¿ nie zawsze chc± wydawaæ kasê bez sensu, szczególnie, ¿e utrzymanie kosztuje.
edit:
powstrzyma³am siê od zjadliwego tekstu, jestem z siebie dumna.
« Last Edit: 2012-03-02, 19:41:51 by Kekkai »

jao

  • Posts: 2
  • Karma: +0/-0
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #199 on: 2012-03-02, 19:51:28 »
dobry wieczór

Sehl - no tu mnie masz. Polskê zje¼dzi³em juz koncertowo natomiast za granicê jeszcze mnie nie ponios³o. Przyznajê jednak, ¿e spisków nie szukam wsród organizatorów koncertów. Nie znaczy to oczywiscie, ze wszystko mi sie podoba. Czasem pewne potkniêcia organizacyjne bywaj±. Moze czas, ¿ebym wyskoczy³ gdzie¶ za granicê na gig. Mieszkam pod Toruniem i w zasadzie wszêdzie mi blisko lub prawie blisko na koncerty. By³em juz na koncertach w Katowicach, Krakowie, Poznaniu, £odzi, Warszawie, Gdañsku, Bydgoszczy.

Kekkai - do bezsensownego wydawania pieniêdzy nikogo nie namawiam. Kaskê warto szanowaæ. Ale jak dla kogo¶ wydanie 130,- na bilet na koncert jest s³ab± inwestycj± to niech nie jedzie. Ja to potrafiê to zrozumieæ, wszak je¿d¿enie na koncerty to w zasadzie hobby a nie przymus. Nikt mnie nie namówi do wydania 1500,- na deskê snowbordow±, ale wcale nie uwa¿am, ¿e to bezsensowne wydawanie kasy (no mo¿e troszkê :-) Wiem, ze to zabrzmi jak totalny bana³, ale prawda jest taka, ¿e to rynek decyduje posrednio ile kosztuj± bilety na koncert. Subiektywnie powiem ci, ¿e nie ¿a³ujê ani jednej z³otówki wydanej na koncerty. Je¿d¿ê zawsze z ¿on±, w³asnym samochodem we dwoje, wiêc taki wypad np. na Openera, Sonisphere czy do Krakowa na festiwal Misteria Paschalia albo Sacrum Profanum to juz ubytek w domowym bud¿ecie jest i czasem widoczny nawet :-) Ale to co jak dot±d s³ysza³em warte by³o wysi³ku.

sehl

  • Posts: 217
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • ..Stray!''
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #200 on: 2012-03-03, 00:24:39 »
@jao:

No to nastêpnym razem jak Opeth bêdzie gra³ gdzie¶ u s±siadów to musimy siê razem wybraæ : )
True Pagan Winter Crew
.
..swift chill of desolation...

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #201 on: 2012-03-03, 00:55:44 »
a tak na totalnym btw. zdziwi³o mnie, ¿e zdecydowanie zawy¿a³em ¶redni± wiekow± (a tylko przeca tylko æwieræwiecze) i mas± (BMI w normie) w szczególno¶ci pod scen±... ale to tylko takie lu¼ne spostrze¿enie...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #202 on: 2012-03-03, 09:08:11 »
Cena z pewno¶ci± nie jest bez znaczenia, ale my¶lê, ¿e problem le¿y gdzie indziej. Gdyby to by³a trasa promuj±ca np. "Still Life", to nawet starzy userzy uznaliby, ¿e warto daæ 300 z³ za taki zespó³. :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #203 on: 2012-03-03, 12:37:09 »
Cena z pewno¶ci± nie jest bez znaczenia, ale my¶lê, ¿e problem le¿y gdzie indziej. Gdyby to by³a trasa promuj±ca np. "Still Life", to nawet starzy userzy uznaliby, ¿e warto daæ 300 z³ za taki zespó³. :wink:

Igzakli ;)

Kolejna recka ze Stodoly. Tym razem recenzent chyba jakis srednio rozgarniety albo nietrzezwy byl ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs


Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #205 on: 2012-03-06, 22:47:07 »

- Rzucanie kostkami (raz mi z milimetra brak³o, ¿ebym z³apa³)


A ja mam kostkę :P

Koncert najlepszy z czterech przeze mnie widzianych. Mój syn który po każdym narzekał tu nawet był prawie zadowolony :-) Tak sobie pomyślałem kiedyś że trzech moich ulubionych muzyków/kompozytorów/ twórców czyli Ã…kerfeldt, Wilson oraz Fripp (w dowolnej kolejnosci choć Fripp chyba pierwszy) muszą mieć coś wspólnego z Diabłem, tzn zaprzedali duszę za talent. Płodność i geniusz twórczy a do tego wirtuozeria.... Podzieliłem się moimi przemyśleniami z synem a on na to "racja! trzy minuty koncertu a wszyscy krzyczą God is dead!":-)

btw, nie uważacie że cała ta historia z Martin F. Mendez Band to pokłosie jakiegoś konfliktu? Jak na żarcik to trwał długo i na poczatku wcale nie był miły (... "Martin has massive ego")


 
« Last Edit: 2012-03-06, 22:56:25 by Reverie »

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: 24.02.2012 - Stodo³a (Warszawa)
« Reply #206 on: 2012-03-06, 23:21:16 »
Nie no, on chyba po prostu ma taki sposób żartowania, jak np. na sonisphere (chyba, tak mi się wydaje), kazał ludziom headbangować bez muzyki, powiedział, że wyglądają jak idioci, a jak Axe zaczął pogrywać na centralkach to rzucił "shut the fuck up, Axe" :)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

 

lofty-success