Author Topic: Steven Wilson opuszcza Blackfield!  (Read 22600 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« on: 2012-01-03, 20:48:08 »
Wiadomo¶c z mlwz.pl:

Dopiero co rozpocz±³ sie 2012 rok, a ju¿ mamy dla Was kolejn± (po potencjalnym reunion Pink Floyd) sensacyjn± wiadomo¶æ, której ranga  urasta do miana newsa roku: dzisiaj Steven Wilson og³osi³ na swoim oficjalnym profilu w serwisie spo³eczno¶ciowym Facebook, ¿e przesta³ byæ cz³onkiem Blackfield.

Na nowym, planowanym do wydania w tym roku albumie Blackfield, Wilson ma pojawiæ siê w roli  co najwy¿ej wspó³pracownika i go¶cia, ni¼li cz³onka zespo³u.
Doesn't mean you should
Just because you can

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #1 on: 2012-01-03, 20:57:16 »
Pfff, typowe dziennikarskie rozdmuchiwanie drobiazgu do miana sensacji. To co Steven napisa³ na swoim fejsie, nawet je¶li sprowadza siê do informacji z newsa, ma trochê inny wyd¼wiêk:
Quote
Folks, just to clarify news elsewhere of a new Blackfield album coming this year - please note that this time my involvement will be as a contributor rather than a member. I will still be mixing the album, and maybe sing on a couple of Aviv's songs (there will be other guest singers I understand), but with my complete blessing Blackfield is now under his sole curatorship, a process which really began with Welcome to My DNA.

W gruncie rzeczy ju¿ istotniejsza jest tutaj informacja, ¿e kolejny album jest planowany na ten rok.
« Last Edit: 2012-01-03, 20:59:43 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #2 on: 2012-01-03, 21:34:36 »
Steven Wilson og³osi³ na swoim oficjalnym profilu w serwisie spo³eczno¶ciowym Facebook, ¿e przesta³ byæ cz³onkiem Blackfield.

No i s³usznie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #3 on: 2012-01-03, 22:32:10 »
Steven Wilson og³osi³ na swoim oficjalnym profilu w serwisie spo³eczno¶ciowym Facebook, ¿e przesta³ byæ cz³onkiem Blackfield.

No i s³usznie.

Rozumiesz przez to korzy¶æ dla Wilsona czy raczej Blackfield?
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #4 on: 2012-01-04, 06:36:26 »
Steven Wilson og³osi³ na swoim oficjalnym profilu w serwisie spo³eczno¶ciowym Facebook, ¿e przesta³ byæ cz³onkiem Blackfield.

No i s³usznie.

Rozumiesz przez to korzy¶æ dla Wilsona czy raczej Blackfield?

Sorki, bo wiêkszo¶ci to siê pewnie nie spodoba, ale tak w 97% twórczo¶æ Blackfield to dla mnie gniot.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #5 on: 2012-01-04, 09:46:36 »
Sorki, bo wiêkszo¶ci to siê pewnie nie spodoba, ale tak w 97% twórczo¶æ Blackfield to dla mnie gniot.

Ja popieram, o ile jeszcze na dwóch tytu³owych p³ytach mog³em wygrzebaæ co¶ dla siebie, to na Welcome to my DNA ju¿ nie. Wilson ma, co robiæ.

Ten przecinek to tu przypadkiem, mam nadziejê... w przeciwnym razie urwê Ci g³owê :<
/k
« Last Edit: 2012-01-04, 20:07:53 by Kas »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #6 on: 2012-01-04, 10:20:15 »
Ju¿ lepiej rozumiem co mia³e¶ na my¶li z tym podsumowaniem roku Jacku ;)

Dla mnie to akurat s³aba wiadomo¶æ (albo raczej: w moim mniemaniu to s³aba wiadomo¶æ dla Stefka bo dla mnie znaczy to tylko zmiejszone zainteresowanie jego twórczo¶ci±) bo Steven odp³ywa coraz bardziej w pozbawione b³ogos³awieñstwa natchnienia rejony co udowadnia zarówno ostatni± p³yt± Porków jak i swoimi solowymi. Jego przekombinowane pseudo-crimsonowe oblicze przekonuje mnie jeszcze mniej ni¿ jego quasi-metalowe woja¿e. Szanujê jego chêæ poszukiwañ, ale s± po prostu rzeczy w których ewidentnie radzi sobie s³abiej. Jego geniusz dot±d polega³ na tworzeniu niebanalnych, niesztampowych, nierzadko zaskakuj±cych - ale jednak piosenek, a tego u niego teraz prawie nie ma w twórczo¶ci poza Blackfield.. Choæ mo¿e kiedy przestanie z nimi graæ, zatêskni za tym w swojej twórczo¶ci..? Zobaczymy

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #7 on: 2012-01-04, 19:25:19 »
Ja za Blackfield nie szalejê i nigdy nie szala³em, ale szczerze mówi±c najbardziej podchodzi³y mi piosenki napisane/¶piewane przez Aviva. Z tego punktu widzenie byæ mo¿e jego odej¶cie bêdzie z korzy¶ci± dla zespo³u, choæ skoro "Welcome to my DNA" jest w wiêkszo¶ci dzie³em Geffena... W ka¿dym razie i tak ze wszystkich jego projektów Blackfield zajmowa³ ostatnie miejsce. Fakt, najlepsze lata SW zdaje siê mieæ za sob±, ale ostatnie p³yty PT (zw³aszcza FOBP) by³y jak dla mnie ca³kiem dobre, natomiast "Insurgentes" dalej uwa¿am za jedn± z najlepszych jego p³yt. Bass Communion i I.E.M. to ju¿ osobna bajka. Akurat zawsze wola³em  t± bardziej eksperymentaln± i rockow± ni¿ piosenkow± strona jego twórczo¶ci.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #8 on: 2012-01-04, 22:41:15 »
...zawsze wola³em  t± bardziej eksperymentaln± i rockow± ni¿ piosenkow± strona jego twórczo¶ci.
Me too. 8)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #9 on: 2012-01-04, 22:55:47 »
A ja bym powiedzia³ ¿e po "Insurgentes" nie zdarza³o siê Stevenowi ju¿ nic na co warto by³oby zwróciæ wiêksz± uwagê. Liczê na to, ¿e Storm Corriosion co¶ w tym temacie zmieni. Doceniam, ¿e siê zacz±³ wreszcie zwijaæ. Tak jak Luksor uwa¿am, ¿e lepiej je¶li ograniczy siê do mo¿liwej do ogarniêcia liczby projektów. Mo¿e sobie u¶wiadomi³, ¿e ¶wiat ju¿ nie przyjmuje na kolanach wszystkiego co stworzy³? Przerwa od Porków te¿ mam nadziejê zadzia³a na ich korzy¶æ.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #10 on: 2012-01-05, 00:34:03 »
Quote from: Kas

Ten przecinek to tu przypadkiem, mam nadziejê... w przeciwnym razie urwê Ci g³owê :<
/k

Dziêki Ci, bo sama chcia³am urwaæ mu g³owê! ;)  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #11 on: 2012-01-05, 11:09:14 »
Wilson ma a kto inny nie wiêc co robiæ  :mrgreen:

I te¿ zgodzê siê z Jackiem i Unasem: zmniejszenie liczby projektów na pewno zadzia³a na korzy¶æ bo artystyczne rozwolnienie nigdy nie sprzyja³o jako¶ci..

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #12 on: 2012-01-05, 12:22:03 »
Jak tak teraz na to patrzê, to ju¿ sam nie wiem, co chcia³em napisaæ. Chocia¿ nie bêdê ukrywa³, ¿e przecinki to mój bardzo du¿y problem, z którym usilnie staram siê walczyæ.

EOT. :lol:


Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #13 on: 2012-01-07, 15:50:17 »
Wilson ma a kto inny nie wiêc co robiæ  :mrgreen:

I te¿ zgodzê siê z Jackiem i Unasem: zmniejszenie liczby projektów na pewno zadzia³a na korzy¶æ bo artystyczne rozwolnienie nigdy nie sprzyja³o jako¶ci..

Przepraszam, ale przypomnia³a mi siê g³upia sraka :D
Nie podoba mi siê ostatnio Wilson. Im wiêcej mia³ projektów tym mniej w tym by³o sensu. Niech siê lepiej skupi.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Steven Wilson opuszcza Blackfield!
« Reply #14 on: 2012-01-07, 16:10:02 »
Przepraszam, ale przypomnia³a mi siê g³upia sraka :D

technicznie, to by³a 'têpa sraka' :nerdalert: :zêby: Ale rzeczywi¶cie ciekawie pasuje do kontekstu..

 

lofty-success