Author Topic: Oceansize / British Theatre / Vennart  (Read 16259 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #15 on: 2012-02-25, 14:10:39 »
A tutaj wywiad z Vennartem
Przes³ucha³em jak dot±d dwa razy. ID Parade On Ice mnie zaskoczy³o do¶æ konkretnym, zdecydowanym brzmieniem, a z drugiej strony tym, ¿e to do¶æ prosta piosenka. Gold Bruise to jest co¶, czego siê chyba najbardziej spodziewa³em po tym projekcie, s³uchaj±c tych krótkich zajawek. Ale te¿ raczej pozytywnie to odbieram. Little Death #3 (6th Gen Degrade) to moment w którym Oceansize spotyka siê z BT chyba najbardziej, osobi¶cie doszukiwa³bym siê tu jakiego¶ dziwnego echa floydów, trudno mi powiedzieæ sk±d to skojarzenie, ale jest silne.

Na razie nie mam zdania. Po przes³uchaniu tego materia³u i przeczytaniu wywiadu znów ogarn±³ mnie smutek po Oceansize, a to nie jest dobry stan do oceniania nowej muzyki, bo niestety od pocz±tku by³o wiadomo, ¿e BT to nie jest Oceansize II i ¿e trzeba do tego podej¶æ zupe³nie inaczej. Podoba mi siê ta nowa muzyka, ale sam nie wiem czy ze wzglêdu na to, ¿e czeka³em na ni± jak na zbawienie i w zasadzie wszystko, co pobrzmiewa choæ trochê Oceansize by mnie uspokoi³o, czy dlatego, ¿e faktycznie widzê w niej co¶ interesuj±cego. Czas poka¿e, na pewno trochê te trzy kompozycjê powa³kujê.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #16 on: 2012-02-25, 14:41:45 »
Wszystkie 3 utwory s± do¶æ klimatyczne i czuæ ducha Oceansize, a zatem na +. ID Parade On Ice stosunkowo ³atwo wpada w ucho i dla zwolenników Oceansize jest, jak trafnie zauwa¿y³ Callahan, prost±/³atw± kompozycj±. Gold Bruise to zdecydowanie najlepsza pozycja z trójki zaprezentowanych...idzie 'odp³yn±æ', jest naprawdê magicznie i nastrojowo. Praktycznie nie widzê tu minusów, no za wyj±tkiem jednego, niestety bardzo znacz±cego..brak prawdziwej sekcji rytmicznej (czyt. perkusji). Little Death #3 (6th Gen Degrade) faktycznie najbli¿ej do Oceansize ale jako¶ specjalnie mnie nie ruszy³.

 Suma sumarum nie jest ¼le, ba jest ca³kiem OK z naprawde ¶wietnym Gold Bruise na czele. Ca³o¶æ niestety 'lekko' psuj±, moim zdaniem, te loopy perkusyjne (jak to wcze¶niej nazwa³ :Wreath:).

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #17 on: 2012-02-25, 16:49:01 »
przes³ucha³em kilka razy. Pierwsze przes³uchanie jako¶ tak ko³o mnie przelecia³o, ale dalej jest ju¿ lepiej. Na pewno nie powali mnie to geniuszem jak muzyka 'Sajzów, ale na bezrybiu..

Swoj± drog± ciekawy cytat z wywiadu:

Quote
I think it's fair to say that much of the Oceansize crowd were people in bands

dot±d my¶la³em tak raczej o zespo³ach typu Dream Theater, ale Mike mo¿e mieæ racjê.. czy rzeczywi¶cie trzeba byæ samemu muzykiem by doceniæ takie dzie³a..?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #18 on: 2012-02-25, 17:20:22 »
Swoj± drog± ciekawy cytat z wywiadu:

Quote
I think it's fair to say that much of the Oceansize crowd were people in bands

dot±d my¶la³em tak raczej o zespo³ach typu Dream Theater, ale Mike mo¿e mieæ racjê.. czy rzeczywi¶cie trzeba byæ samemu muzykiem by doceniæ takie dzie³a..?

Zacz±³em siê nad tym zastanawiaæ i w sumie trudno mi powiedzieæ. Gdyby "granie w zespole (w domy¶le oko³o rockowym) rozszerzyæ na "bycie muzykiem" (jak w moim przypadku kilkana¶cie lat szko³y muzycznej, a teraz nie robiê w tym kierunku nic poza brzd±kaniem na klawiszach/gitarce dla siebie samego od czasu do czasu), to kojarzê mo¿e jedn±, mo¿e dwie osoby, która nie spe³nia warunku bycia muzykiem, a Oceansize s³ucha, reszta (i tak niewiele) znanych mi przypadków, w jaki¶ sposób muzykami nazywaæ siê mo¿e. Teraz próbujê przekonaæ kole¿ankê (na razie z przeciêtnym skutkiem, ale jest nadzieja), ale ona od paru lat zawziêcie, intensywnie uczy siê gry na gitarze, wiêc te¿ jakie¶ pojêcie z tej drugiej strony ma.
Mi faktycznie sprawia niesamowit± frajdê zauwa¿anie jakich¶ szaleñstw, zabaw z metrum itp, itd, ale to nie jest aspekt, który mnie do Oceansize przyci±gn±³ - by³a nim raczej specyficzna emocjonalno¶æ tej muzyki, tak¿e bardzo odpowiadaj±ce mi brzmienie. Siêgn±³em po nich gdy kto¶ mi napisa³ co¶ w stylu "podoba Ci siê Tool? spróbuj Oceansize, w³a¶nie wydali album Frames, jest ¶wietny, to jest inna muzyka, ale pod wzglêdem progresywnego grania bije Toola na g³owê", przekonywa³em siê do p³yty do¶æ d³ugo, ale ka¿de podej¶cie budzi³o coraz wiêksze zainteresowanie, a¿ wpad³em po uszy.
Nie wydaje mi siê, by by³a to muzyka "dla ka¿dego", proponowa³em 'size'ów prawie ka¿demu, kto s³ucha³ choæ trochê podobnej muzyki do mnie, ma³o kto faktycznie by³ zainteresowany. Ale czy jest tak ze wzglêdu na konieczno¶æ jakiego¶ innego spojrzenia na tê muzykê, czy ze wzglêdu na to, ¿e jest po prostu specyficzna, inna i nie ka¿dy potrafi w tym dostrzec co¶ interesuj±cego - nie wiem. Spotka³em siê ju¿ z zarzutami najbardziej trywialnymi - "nie rusza mnie to, nudzi, nie wiem co w³a¶ciwie w tym widzisz, takie sobie", jak równie¿ dziwnymi w stylu "nie podoba mi siê brytyjska maniera wokalisty". W zasadzie ciekaw jestem co jest tym czynnikiem przyci±gaj±cym dla innych fanów - trudno zastanawiaæ siê, czy dzielê z innymi swoje fascynacje, bo u Oceansize naprawdê uwielbiam niemal wszystko i niemal bezkrytycznie (czego nie uwielbiam? Do tej pory nie przebrn±³em przez ca³e Feed to Feed, audio mnie mêczy, a na wersjê video nie mia³em dot±d za bardzo czasu, by ogarn±æ j± w dobrych warunkach, ale to jest koncert, wiêc trochê inna bajka), niemniej by³by to mo¿e jaki¶ trop u³atwiaj±cy zainteresowanie ulubionym zespo³em znajomych, bez wzglêdu na to, ¿e grupa ju¿ nie istnieje.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #19 on: 2012-02-25, 18:21:16 »
czy rzeczywi¶cie trzeba byæ samemu muzykiem by doceniæ takie dzie³a..?

Odpowied¼ jest prosta, NIE, nie trzeba byæ muzykiem ¿eby doceniæ dobr± i ambitna Muzykê. Dlaczego prosta? Muzyka odzwierciedla to kim jeste¶my, jacy jeste¶my. Ka¿dy odczuwa inaczej st±d jeden lubi to, a drugi co¶ innego. Ka¿dy ma inn± wra¿liwo¶æ... to normalne. Osoby zwi±zane z muzyk± mo¿e i potrafi± dostrzec wiêcej.. ale czy to dobre s³owo, wiêcej? i czy napewno? Takie osoby zapewne zwracaj± uwagê na technikê grania i czasem tylko na tej podstawie stawiaj± ocenê (lubiê/nie/dno/nudne/etc.) Dla mnie muzyka podobnie jak wiara jest rzecz± indywidualn± i ja staram siê szukaæ w niej jakiej¶ cz±stki mnie.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #20 on: 2012-03-20, 16:23:31 »
Wywiad z Mike'em
Móg³by po prostu mówiæ, ¿e na pytania o rozpad Oceansize ju¿ po prostu nie odpowiada i koniec. Bo ka¿da jego odpowied¼ co¶ sugeruje i ja ju¿ mimowolnie grzêznê w domys³ach. A chyba do koñca ¿ycia swojego (no dobra, prêdzej ich ¿ycia) bêdê liczy³, ¿e kiedy¶, w jakiej¶ ma³o okre¶lonej przysz³o¶ci, siê jeszcze zbior± do kupy i rozpieprz± wszech¶wiat przynajmniej kilkoma koncertami.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #21 on: 2012-03-20, 20:25:03 »
Quote
I’m writing with Steve Durose too, that’ll be much more guitar based thing

all I have to say... is fuck yeah!  8)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #22 on: 2012-03-20, 21:51:46 »
Quote
I’m writing with Steve Durose too, that’ll be much more guitar based thing

all I have to say... is fuck yeah!  8)
O tak, to mnie te¿ baaaaardzo ucieszy³o :D

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #23 on: 2012-04-04, 21:31:31 »
Nie wiem czy widzieli¶cie nowe video pt. Alice ? Te sample perkusyjne mnie dobijaj± ... no nie trawiê tego nic, a nic ehh :(

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #24 on: 2012-04-06, 12:50:49 »
ta perkusja trochê przypomina Aphex Twin.

niestety póki co twórczo¶æ BT przypomina mi raczej eksperymenty dwóch go¶ci z fruity loopsem ani¿eli jaki¶ ¶wiadomy przekaz artystyczny, którym od pierwszej p³yty by³y utwory 'Sajzów. Co zrobiæ, bêdê zrzêdzi³ jak stara baba a¿ siê nie reaktywuj± najwyra¼niej :P

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #25 on: 2012-04-06, 15:22:25 »
Tak, tylko Oceansize jako zespó³ istnia³o 5 lat zanim ten album wyszed³ i przez ten czas nie siedzieli na ty³kach, tylko nad czym¶ pracowali, wydawali single. A tutaj Vennart mówi, ¿e na pierwsz± epkê wrzucili stare pomys³y, a nowych maj± ze 20. Wiêc ja my¶lê, ¿e na bloga te¿ trafiaj± jakie¶ odpadki, których mo¿e w ogóle nie us³yszymy na ¿adnej p³ycie, czy zapowiadanej jeszcze jednej epce.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #26 on: 2012-05-11, 11:51:24 »
Quote
Drum recording was swiftly completed last week by our good friend Mr Joe Lazarus. We'll soon have order details for our new untitled-as-yet EP. Bigger, longer, uncut.
Czyli jednak s± normalne bêbny, nie tylko loopy, i to ju¿ na najbli¿szej epce. Nawet je¶li to pozostanie tak rozmyte, elektroniczne i minimalistyczne jak na w tych pierwszych utworach, to my¶lê, ¿e z ¿ywymi bêbnami powinno brzmieæ du¿o ciekawiej. Nie mogê siê doczekaæ :D

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #27 on: 2012-05-11, 13:48:48 »
Quote
Drum recording was swiftly completed last week by our good friend Mr Joe Lazarus. We'll soon have order details for our new untitled-as-yet EP. Bigger, longer, uncut.
Czyli jednak s± normalne bêbny, nie tylko loopy, i to ju¿ na najbli¿szej epce. Nawet je¶li to pozostanie tak rozmyte, elektroniczne i minimalistyczne jak na w tych pierwszych utworach, to my¶lê, ¿e z ¿ywymi bêbnami powinno brzmieæ du¿o ciekawiej. Nie mogê siê doczekaæ :D

 [-o< Bóg mnie wys³ucha³ ;)  nie no super wiadomo¶æ!
Ja wczoraj s³ucha³em "Savant" i... no brakuje mi Ich strasznie.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #28 on: 2012-05-15, 03:17:19 »
Quote
EP2 will be with you in around a month. Album will follow once I tire of changing nappies and being puked on. MV
(Twitter BT 9.05)
Quote
EP2 coming soon in a sexy physical form. There's more guitar
(Twitter MV, 11.05)

Czyli spodziewamy siê nowej muzyki w pierwszej po³owie czerwca! Na razie ma³e rzeczy, ale ju¿ nawet samo oczekiwanie cieszy. :D



Dziwny, intryguj±cy, z lekka jazzuj±cy cover Massive Bereavement z saksofonem zamiast wokalu. Choæ jak dla mnie pierwsza czê¶æ ju¿ za bardzo im siê rozwlek³a, a w drugiej brak oryginalnej melodii wokalu jest bardzo dotkliwy. Wci±¿ jednak warto tego pos³uchaæ.



No i Vennart pu¶ci³ parê z ust. Ciekawe, bo nawet pytanie nie dr±¿y³o tematu, po prostu wzi±³ i przyzna³ gdzie le¿a³ problem:
Quote
With Biffy you’ve played arenas but with Oceansize you were (unjustly) playing smaller venues. How were the dynamics different; both within the band and towards the audience?

That’s a bit of a minefield. Firstly, it’s not likely that Oceansize would ever have worked as arena-botherers. The songs didn’t really lend themselves to that kind of vast ADD crowd who, let’s face it, if they’re not singing/moshing, are probably texting or buying hotdogs. That said, whilst Oceansize had no delusions of grandeur, there were those in the band that just weren’t up to the job.

Put it like this, when you watch Biffy Clyro live you can rest assured that they are pretty much stone-cold sober. They’re certainly not drunk, stoned, on downers or tripping their tits off on some new circuit-bent Chris Morris-esque tablet. They’re easy to play for cos they know how to play the songs and they play them correctly every single night. There’s an inherent trust there. There’s also a respect for their audience – they understand that their fans may have travelled miles, saved up money for tickets, planned their life around a show. It’s this respect for each other and their audience that has stood Biffy in good stead and it has helped take them to the top. That mindset has to be in place before you even consider a setlist. This respect and these qualities were, I’m sad to say, not consistent in the ranks of Oceansize.

Even if the opportunity had ever presented itself, Oceansize simply was not allowed to move forward. Whenever we had to step up to the challenge, the same fucking turd was on the doorstep.
(ca³y wywiad)

To smutne, ale w zupe³no¶ci pokrywa siê z tym, co od pocz±tku podejrzewa³em i co bardzo chcia³em, by nie okaza³o siê prawd±. Szkoda tylko, ¿e zamiast dokonaæ zmian w sk³adzie, zdecydowali siê na rozwi±zanie zespo³u. Mo¿e nie da³o siê inaczej.
I co do "powrotu" Oceansize, nasuwa mi siê jeszcze jedna refleksja. Vennart wydaje siê byæ bardzo mocno zaanga¿owany w projekty, w których teraz bierze udzia³. Jak siê go czyta na twitterze choæby, to nawet je¶li mówi o rzeczach dotycz±cych Oceansize, to mo¿na odnie¶æ wra¿enie, ¿e nadal jest mu przykro i jest roz¿alony, ale nigdzie nie da³o siê wyczytaæ chêci powrotu choæby do samego materia³u. Na zasadzie "jestem dumny, z tego, co zrobili¶my, ale to ju¿ zamkniêty rozdzia³, teraz jara mnie co innego". I wydaje mi siê, ¿e to jest silna sugestia, ¿e powrotu do starego materia³u w ¿adnej postaci raczej nie bêdzie, a na pewno nie w najbli¿szych latach. Jest za to spora nadzieja, ¿e skoro BT robi siê coraz powa¿niejszym przedsiêwziêciem, to otrzymamy muzykê, która nie bêdzie tylko jakim¶ projektem, ale czym¶, na czym bardzo zale¿y nie tylko artystom, ale te¿ mo¿e zale¿eæ nam.
W dodatku zagadniêty przeze mnie na koncercie Amplifier Durose, nie mia³ mo¿e zbyt wiele do powiedzenia o wspó³pracy z Vennartem, ale zareagowa³ pozytywnie i potwierdzi³, ¿e razem tworz±. Wiêc jest jaka¶ nadzieja, ¿e to siê kiedy¶ rozwinie w co¶ fajnego.
« Last Edit: 2012-05-16, 14:27:31 by Callahan »

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #29 on: 2012-05-17, 17:24:04 »
masz racjê, potwierdzi³o to i moje podejrzenia w zwi±zku z perkusist± na którego reszta zespo³u z³owrogo spogl±da³a w czasie koncertu w Hydro. do¶æ dosadnie to tu wyrazi³, przy czym nie podkre¶li³, ¿e to dotyczy tylko jednej osoby co byæ mo¿e jest odpowiedzi± na to czemu rozwi±zali sk³ad zamiast graæ dalej. trzeba jednak przyznaæ, ¿e gary u nich by³y jednym z kluczowych elementów i Mike wielokrotnie podkre¶la³, ¿e to z inicjatywy Herona ich proste melodie wplatane by³y w ramy czêsto niesamowicie po³amanych rytmów wiêc te¿ trudno by³oby wyobraziæ sobie sk³ad bez niego.. z drugiej strony Axe ostatecznie godnie zast±pi³ Lopeza, wiêc kto to wie?

Co¶ jeszcze ciekawego mówi³ Durose? :)

 

lofty-success