Author Topic: Oceansize / British Theatre / Vennart  (Read 16260 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #30 on: 2012-05-17, 19:34:45 »
Nie, w zasadzie tylko tyle, ile wiadomo od Vennarta - ¿e pracuj± razem, ¿e Durose pisze melodie, ¿e dobrze im idzie wspólna praca. Na razie nie wiadomo kiedy cokolwiek us³yszymy, ale bior±c pod uwagê, ¿e Vennart jest mocno zaanga¿owany w BT i przy okazji jeszcze w koncerty z Biffy Clyro, to nie ma co siê dziwiæ.



Kolejny wywiad z Vennartem. A w nim wszystkiego po trochu.



Tape. £adne.
« Last Edit: 2012-07-09, 23:13:59 by Callahan »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #31 on: 2012-07-17, 22:12:27 »
No to wyci±gnê w±tek na wierzch, bo pojawi³ siê ten dwuminutowy fragment:
Door
I to jest chyba zapowied¼ drugiej epki. Bo na Twitterze Mike'a:
Quote
New EP SOOOOOOOOOOOOON.

I jest to co¶, czego nie by³o. I jest to co¶, co mi siê podoba, nawet bardzo. Nie mogê siê doczekaæ!



No to jeszcze jedna rewelacja. Okaza³o siê, ¿e Door pasuje do opublikowanego wcze¶niej Tape, mo¿na ich s³uchaæ jednocze¶nie. Tutaj posk³ada³em w ca³o¶æ do pos³uchania.
« Last Edit: 2012-07-18, 19:58:04 by Callahan »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #32 on: 2012-08-06, 14:15:13 »
Czas znów wbiæ temat na wierzch, bo opublikowano pierwszy utwór z nadchodz±cej drugiej EPki zatytu³owanej Dyed In The Wool Ghost. Piosenka nazywa siê As The Leaves Are To The Limbs i mo¿na jej pos³uchaæ tutaj.

Ok³adka prezentuje siê tak:



Tutaj mo¿na przeczytaæ kilka informacji o wydawnictwie.

Bêdzie je mo¿na w ¶rodê zamówiæ ze bandcampu BT w formie vinyla.

A opublikowana piosenka zawiera w sobie Door, który wrzuca³em wcze¶niej ;) Tylko jest to du¿o pe³niejszy kawa³ek i jezzz, jeszcze nie skoñczy³em s³uchaæ pierwszy raz, a ju¿ siê rozp³ywam. Przepiêkne!

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #33 on: 2012-08-06, 18:24:39 »
w³a¶nie s³ucham bo znajomy wrzuci³ na fejsa.. czy¿by powrót w chwale? ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #34 on: 2012-08-06, 18:43:10 »
No dla mnie to jest mega. Chyba kupiê winyla, chocia¿ nie mam go na czym odtwarzaæ. Ale za parê lat to bêdzie pewnie super rarytas.

Z drugiej strony - je¶li ca³e British Theatre ma ¿ywo¶ci± muzyki staæ na poziomie Home & Minor, to brak Oceansize i dobrego pie***lniêcia jak w No Tomorrow albo Sleeping Dogs and Dead Lions bêdzie cholernie bolesny...

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #35 on: 2012-08-06, 19:01:46 »
hmm mam mieszane uczucia, nasuwa mi siê my¶l  "ale to ju¿ by³o" ... jako¶ niczym ta nuta nie zaskakuje, nie jest oczywi¶cie ¼le ale sza³u te¿ nie ma. Swoj± drog± do¶æ mam ju¿ ostatnio "ospa³ej" ;) muzyki (SC, SW, DCD)..zdecydowanie brakuje pierdolniêcia o którym wy¿ej wspomnia³ Callahan.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #36 on: 2012-08-06, 23:52:27 »
Czas znów wbiæ temat na wierzch, bo opublikowano pierwszy utwór z nadchodz±cej drugiej EPki zatytu³owanej Dyed In The Wool Ghost. Piosenka nazywa siê As The Leaves Are To The Limbs i mo¿na jej pos³uchaæ tutaj.

Bardzo przyjemne, ale sza³u nie ma.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #37 on: 2012-08-07, 00:44:40 »
...od¶wie¿y³em sobie poprzednie trzy utwory z pierwszej EP'ki i moim zdaniem s± one du¿o ciekawsze/lepsze... ba, nie mogê siê oderwaæ ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #38 on: 2012-08-07, 07:30:39 »
No a dla mnie ten nowy utwór podoba siê bardziej ni¿ te z pierwszej EPki. Jest
ciekawszy, bardziej dopracowany, wiêcej siê w nim dzieje. S³ucha³em dot±d dopiero trzy razy (a teraz nie pos³ucham, bo siedzê w pracy), a ju¿ w pamiêæ wbi³o mi siê ciekawe metrum na pocz±tku (jakby 2/4 z dwoma kwintolami, albo 10/8 podzielone na pó³, po piêæ), kapitalna, bodaj¿e czterog³osowa czê¶æ ¶rodkowa, która przyprawia mnie o dreszcze niemal jak za czasów Oceansize, no i zakoñczenie z tymi mocnymi uderzeniami, takimi niespodziewanymi, nachalnymi, trochê tak jak to by³o z tym dziwnym rytmem wchodz±cym na pocz±tku Only Twin po delikatnym wstêpie. Po raz n-ty powtarzam sobie, ¿e nie nale¿y od BT oczekiwaæ, ¿e zast±pi nam Oceansize, bo to co¶ innego, niemniej równie¿ zas³uguj±cego na uwagê. Chcia³bym jedynie mieæ te¿ jaki¶ odpowiednik gitarowej strony 'Size'ów.



Mo¿na ju¿ zamawiaæ winylowe i cyfrowe wydanie p³yty. Jest te¿ do pos³uchania kolejny utwór - The Gift's Demands
« Last Edit: 2012-08-08, 16:54:06 by Callahan »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #39 on: 2012-08-21, 06:02:00 »
No i jak tam, od wczoraj album jest dostêpny do przes³uchania na bandcampie - s³uchali¶cie? Ja wczoraj dwukrotnie uraczy³em siê zakupionymi flaczkami i powiem, ¿e jest piêknie. Niby tylko piêæ utworów i to wcale nie d³ugich, ale spó³ka Vennart&Gambler trzyma poziom i trochê mi zajmie zanim ten albumik ogarnê porz±dnie. Wstêpnie jestem zaintrygowany, bo muzyka jest z pewno¶ci± bardzo oryginalna. Dobrze siê tego s³ucha. Wychodzê z siebie z ciekawo¶ci co us³yszymy na pe³nym albumie, bo przy tak eksperymentalnej muzyce mo¿na spodziewaæ siê wszystkiego :)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #40 on: 2012-08-21, 08:18:36 »
No i jak tam, od wczoraj album jest dostêpny do przes³uchania na bandcampie - s³uchali¶cie?

Ooo dobra nowina z rana:) Napewno siê zapoznam, ale to na spokojnie wieczorem przy dobrym zestawie stereo. Powiedz Callahan, sample perkusyjne daj± radê czy raczej (czego siê obawiam) psuj± ca³o¶æ?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #41 on: 2012-08-21, 09:39:16 »
W dwóch utworach jest perka, wiêc nie ma problemu. W reszcie mi nie przeszkadzaj± ani trochê, jest lepiej ni¿ na pierwszej epce, a w ostatnim, instrumentalnym utworze w ogóle super to wypad³o, zw³aszcza w po³±czeniu z dudni±cym basem, choæ efekt jest dziwny, to na plus.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #42 on: 2012-08-21, 20:44:15 »
przes³ucha³em ca³o¶æ dwukrotnie. Wnioski takie, ¿e jest znacznie lepiej ni¿ na EPce z pocz±tku roku (która by³a ok chocia¿ bez rewelacji). Za wyj±tkiem genialnego As The Leaves Are To The Limbs na razie nic mnie nie rzuci³o na kolana, ale czujê ¿e z kolejnymi przes³uchaniami bêdzie coraz lepiej. To jednak znamienne, ¿e podoba mi siê najbardziej kawa³ek który najmocniej nawi±zuje do twórczo¶ci Oceansize, od której siê jednak próbuj± dystansowaæ.. Tym niemniej na przys³owiowym bezrybiu ten raczek prezentuje siê smakowicie :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #43 on: 2012-08-21, 21:26:55 »
Dla mnie to ca³a epka ma co¶ wspólnego z Oceansize jednak. Podej¶cie do robienia muzyki jest podobne. Sposób szukania nowych rozwi±zañ. Sam nie wiem co, ale jako¶ tak bym to uj±³. Nie tylko po wokalu, ale po ca³o¶ci s³ychaæ, ¿e to ci sami ludzie robi±. No dobra, mo¿e poza Helicopters, bo to ju¿ w ogóle jest kosmos. Ale ja dopiero trzeci raz dzi¶ s³ucha³em i nadal jeszcze nie ogarniam. Bardzo mi siê to podoba, ¿e ta muzyka wci±¿ jest dla mnie zagadkowa. Te utwory nie s± banalne, to nie s± rzeczy, które wpadn± jednym uchem, trochê pobrzêcz± i wypadn± drugim. My¶lê sobie tak: to s± jakie¶ próby, prezentacja mo¿liwo¶ci, pewne spojrzenie na to, co ch³opaki robi±, czego siê mo¿na po nich spodziewaæ. To dojrzali muzycy, nie s± jak dzieci we mgle. Je¶li zaserwuj± nam ca³y album, to bêdzie on z pewno¶ci± stanowi³ jak±¶ ca³o¶æ, bêdzie przemy¶lany. Je¶li ich próby wygl±daj± w ten sposób, to po albumie spodziewaæ siê mo¿na czego¶ naprawdê dobrego. Cokolwiek to bêdzie - my¶lê, ¿e pozytywnie nas zaskocz±. Jako¶ tak uspokoi³a mnie ta epka; ¿e jest na co czekaæ.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #44 on: 2012-08-22, 23:28:34 »
Ok, przes³ucha³em kilka razy i na pierwszym miejscu zdecydowanie "Defeat Skeletons". Reszta te¿ trzyma poziom ale to ten utwór najbardziej przypad³ mi do gustu. Co do "Helicopters" to pierwsze co mi siê nasune³o na my¶l to Submotion Orchestra. Z niecierpliwo¶ci± czekam na finalny materia³, s³uchaj±c obu EP dochodzê do wniosku, ¿e bêdzie ciekawie.

ps. ci±gle czekam na mocniejsze brzmienie, które imho wiele by wnios³o. Po wspomnianym "Defeat Skeletons" pojawia siê iskierka nadziei. Niestety tam gdzie pojawiaj± siê loopy perkusyjne hmm no qrcze nie le¿y mi to ale jak wspomnia³em tragedii nie ma, poziom wysoki, kwesta gustu ot taki niesmak dla loopów z mojej strony.