Author Topic: Oceansize / British Theatre / Vennart  (Read 16269 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #45 on: 2012-08-23, 18:25:44 »
No i sta³o siê: za³o¿y³em PayPala i zap³aci³em Vennartowi i Gamblerowi za download nowej EPki. Zrobi³em to trochê umotywowany przez Callahana a trochê przez dyskusjê któr± niedawno mia³em ze znajomym kiedy to powiedzia³em mu, ¿e kupowa³bym p³yty artystów gdyby nie to ¿e s± ciê¿ko dostêpne no i gdyby nie to ¿e nie s³ucham ju¿ p³yt i nie mam ich gdzie sk³adowaæ! Skoro mogê jednak zap³aciæ przyzwoit± cenê za co¶ co jest dla mnie praktyczne, why not?

P³yta z ka¿dym przes³uchaniem przyrasta do mnie - choæ pozycja As The Leaves.. jako najlepszego kawa³ka jest raczej niezagro¿ona. Jest zdecydowanie lepiej ni¿ na debiutanckiej EPce co zwiêksza apetyt na p³ytê :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #46 on: 2012-08-23, 20:23:43 »
No i sta³o siê: za³o¿y³em PayPala i zap³aci³em Vennartowi i Gamblerowi za download nowej EPki. Zrobi³em to trochê umotywowany przez Callahana a trochê przez dyskusjê któr± niedawno mia³em ze znajomym kiedy to powiedzia³em mu, ¿e kupowa³bym p³yty artystów gdyby nie to ¿e s± ciê¿ko dostêpne no i gdyby nie to ¿e nie s³ucham ju¿ p³yt i nie mam ich gdzie sk³adowaæ! Skoro mogê jednak zap³aciæ przyzwoit± cenê za co¶ co jest dla mnie praktyczne, why not?

O, duma mnie rozpiera! :D
Ale serio, im siê to nale¿y. Zreszt± mam wra¿enie, ¿e wszyscy tak uwa¿aj± - jaki¶ czas po wyj¶ciu pierwszej epki, szuka³em jej do ¶ci±gniêcia w sieci. Nigdzie nie by³o. Na blogach, na których ludzie zwykle wrzucaj± linki, odsy³ali do bandcampu z komentarzem, ¿e muzyka jest tania i dobra, wiêc nie kombinowaæ - p³aciæ. Nie wiem jak z now± epk±, bo nie szuka³em, kupi³em przed premier±, zamawiaj±c winyl, a przy okazji zap³aci³em im za pierwsz± epkê, bo skoro ju¿ siê upora³em z PayPalem, to g³upio by³o nie zap³aciæ. Nawet wpisa³em odrobinê wiêksz± kwotê ni¿ ta minimalna dla równego rachunku. Na bandcampie, wg tego co mówi Vennart, nie ma przekrêtów, p³ac± artystom uczciwie i nie zdzieraj± z nich za udostêpnianie ich muzyki - nie dajemy wiêc zarobiæ ¿adnej demonicznej wytwórni, nagradzamy muzyków za ich pracê. Sk±pstwem zwyczajnym by³oby s³uchanie ze strony w nieskoñczono¶æ, czy ¶ci±ganie z sieci, szczególnie ¿e elektroniczna wersja kosztuje tak niewiele.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #47 on: 2012-08-25, 14:00:20 »
Sk±pstwem zwyczajnym by³oby s³uchanie ze strony w nieskoñczono¶æ, czy ¶ci±ganie z sieci, szczególnie ¿e elektroniczna wersja kosztuje tak niewiele.
Przepraszam, to znaczy ile?
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #48 on: 2012-08-25, 14:21:55 »
Pierwsza epka (trzy utwory) - w przeliczeniu na z³otówki 2,59. Druga epka (piêæ utworów) - 12,93. ¯adnej wytwórni z¿eraj±cej wiêkszo¶æ zysku, tylko bandcamp pobieraj±cy 15% od cyfrowych nagrañ, a w przypadku kupowania u nich wszelkich fizycznych przedmiotów - 10%.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #49 on: 2012-08-27, 16:09:31 »
Pierwsza epka (trzy utwory) - w przeliczeniu na z³otówki 2,59. Druga epka (piêæ utworów) - 12,93. ¯adnej wytwórni z¿eraj±cej wiêkszo¶æ zysku, tylko bandcamp pobieraj±cy 15% od cyfrowych nagrañ, a w przypadku kupowania u nich wszelkich fizycznych przedmiotów - 10%.
No to rzeczywi¶cie luz. Gdyby wszystkie p³yty mo¿na by³o nabyæ w mp3 po 15-20z³, to ludzie by kupowali... Ja bym kupi³a. Oczywi¶cie lubiê te¿ standardowe namacalne wersje p³yt, ale to zawsze jaka¶ alternatywa. Stanowczo popieram.
...If I call will you come and will you save me?

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #50 on: 2012-08-27, 19:53:43 »
OT

Pierwsza epka (trzy utwory) - w przeliczeniu na z³otówki 2,59. Druga epka (piêæ utworów) - 12,93. ¯adnej wytwórni z¿eraj±cej wiêkszo¶æ zysku, tylko bandcamp pobieraj±cy 15% od cyfrowych nagrañ, a w przypadku kupowania u nich wszelkich fizycznych przedmiotów - 10%.
No to rzeczywi¶cie luz. Gdyby wszystkie p³yty mo¿na by³o nabyæ w mp3 po 15-20z³, to ludzie by kupowali... Ja bym kupi³a. Oczywi¶cie lubiê te¿ standardowe namacalne wersje p³yt, ale to zawsze jaka¶ alternatywa. Stanowczo popieram.

Stanowczo odradzam mp3! to nie ma nic wspólnego z Muzyk±. Natomiast osobi¶cie jestem zwolennikiem Lossless Audio czyli formatów bezstratnych, takich jak FLAC, APE, WAV etc., nieusuwaj±cych danych ze strumienia audio, dziêki czemu po dekompresji otrzymujemy d¼wiêk identyczny z pierwowzorem. Wystarczy najprostrzy laptop, PC + zew. DAC z asynchronicznym (wa¿ne) portem USB, polecam Musical Fidelity V-DAC 2  + porz±dny wzmacniacz, brzmieniowo odpowiadaj±cy naszym gustom + dobrej klasy (najlepiej stara dobra ang. szko³a - nie nowe bo wszystko teraz w Chinach robione) kolumny (pod³ogowe lub monitory w zale¿no¶ci od powierzchni ods³uchowej) i taki zestaw bije na g³owê standardowe hi-fi u¿ywaj±ce odtwarzaczy CD (z oczywista równie¿ wbudowanymi DAC'ami ;) ). Do tego foobar2000 bij±cy winampa i mamy bdb zestaw za relatywnie ma³e pieni±¿ki.

ps. Ja jedank kupuje CD, ripuje do FLAC'ów, lubiê wydania ksi±¿eczki zapach itp ;) ale generalnie s³ucham via PC-Audio. I raz jeszcze, Panie strze¿ od mp3 ;)

/OT

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #51 on: 2012-08-27, 20:03:26 »
Nale¿y pamiêtaæ, ¿e to s± tylko epki i za pe³ny album (jak ju¿ go wreszcie nagraj±) pewnie za¶piewaj± trochê dro¿ej, ale równie¿ nie podejrzewam by cena nawet je¶li zaszalej± dobi³a do 30z³ za wersjê elektroniczn±. I na bandcampie piêkne jest to, ¿e jest wybór formatu - chcesz mieæ mp3, ¶ci±gasz mp3, wolisz flac, albo co¶ zupe³nie dla nerdów - te¿ masz tak± mo¿liwo¶æ.
A namacalne wersje p³yt oczywi¶cie rz±dz±, ale zespo³u bez wytwórni czêstokroæ nie staæ na wydawanie p³yty w fizycznej formie w³asnym sumptem. BT wyda³o 500 egzemplarzy winyla (który ja zamówi³em x2, bo kiedy¶ to bêdzie rarytas i mam nadziejê, ¿e mi siê zwróci :mrgreen:), ale trzeba siê liczyæ, ¿e je¶li chc± pozostaæ niezale¿ni, to szaleæ z wydawaniem na szerok± skalê w fizycznej formie raczej nie bêd±.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #52 on: 2014-02-06, 18:40:02 »
Na Bandcampie mo¿na pos³uchaæ pierwszego solowego utworu Mike'a Vennarta - Operate

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #53 on: 2014-02-07, 17:07:29 »
@up
W³a¶nie sobie u¶wiadomi³em jak bardzo brakuje mi Oceansize.. Nuta ¶wietna, bardzo mi siê podoba, pomimo 'landrynkowego' refrenu ;)
Thx Call !

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #54 on: 2014-02-07, 18:17:58 »
No w³a¶nie strasznie to radosne, nawet jak na Mike'a, ale bardzo wdziêczne i s³ucham od wczoraj co chwilê. W sumie je¶li facet faktycznie tak siê ¶wietnie bawi w ¿yciu, nie tylko pod wzglêdem koncertowania z Biffy Clyro, ale ogólnie - na twitterze napisa³, ¿e mo¿e kiedy¶ opublikuje wiêcej jak bêdzie mia³ trochê wolnego czasu od bawienia siê dobrze ca³y czas - to trudno siê dziwiæ, ¿e i muzyka pozytywna.
Ja wci±¿ liczê, ¿e British Theatre co¶ w tym roku poka¿e.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #55 on: 2014-02-09, 19:29:02 »
Fantastyczny utwór, podoba mi siê nawet bardziej ni¿ dzie³a BT.. Ci±gle jest w Mike'u ten potencja³, miejmy nadziejê ¿e w tym roku jako¶ pe³niej go wykorzysta

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #56 on: 2014-09-24, 15:47:15 »
Vennart pisze na Twitterze, ¿e zarezerwowa³ studio i ¿e bêdzie nagrywa³ ca³y album. Nie jestem do koñca pewien, ale wydaje mi siê, ¿e chodzi o solowy album, w sensie, ¿e pod jego nazwiskiem, bo ma tam i tak graæ i Gambler, i Steve Durose. Na bêbnach Dean Pearson

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #57 on: 2014-09-25, 20:19:30 »

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #58 on: 2014-09-26, 09:09:18 »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #59 on: 2015-01-06, 18:41:00 »
Dzieje siê, moi drodzy. Vennart jest w studiu, nagrywanie trwa, napisa³, ¿e to nie bêdzie singiel ani epka, ale ALBUM. Tak. Moje nadzieje wobec tego roku w³a¶nie wzros³y o 100%.

edit:

...iiiiiii premiera byæ mo¿e ju¿ w maju! :D




Quote
British Theatre will release their full-length debut album later this year. Vennart is also planning a solo release and will announce a tour in the coming months.
Taka informacja widnieje jako dopisek do tego artyku³u na samym koñcu. Nie wierzê tak zupe³nie, ale je¶li rzeczywi¶cie dostaliby¶my obie p³yty w tym roku... ach, rozmarzy³em siê :D
« Last Edit: 2015-01-25, 15:12:07 by Callahan »