Author Topic: Oceansize / British Theatre / Vennart  (Read 16172 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #60 on: 2015-05-05, 13:37:26 »
No dobra, skoro ju¿ zosta³em zmotywowany:

Tutaj wszystko o nowym solowym albumie Vennarta - bêdzie siê nazywa³ The Demon Joke i wychodzi 25 maja.

Ok³adka tutaj.

I do pos³uchania Infatuate



A je¶li chodzi o album British Theatre (tym razem pe³nowymiarowy) - pracuj± nad nim, maj± nadziejê na premierê pod koniec roku, ale jeszcze nic nie wiadomo.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #61 on: 2015-05-21, 14:17:11 »
Don't Forget The Joker

Bojê siê to w³±czyæ drugi raz ¿eby siê nie rozp³akaæ ze szczê¶cia.

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #62 on: 2015-05-23, 11:22:11 »
@up
hehe mo¿e nie a¿ tak ;) ale jest dobrze, vokal robi robotê. Kurdê no spokojnie mo¿na by to umie¶ciæ na którym¶ z kr±¿ków OS! Generalnie s³ucham w³a¶nie obu kawa³ków (Infatuate + Don't Forget The Joker) i oba ¶wietne, oba ró¿ne, oba tak blisko osadzone OS daj± pewno¶æ, ¿e ca³y album bêdzie genialny noo lub 'chocia¿' bdb 8)

PS hmm mi po kilku ods³uchach te¿ jednak zanosi siê na ryk, wchodzi na obroty ;)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #63 on: 2015-05-27, 17:33:04 »
I jak??? i jak? i jak? i jak?! No mów!!   :chomik:

Mia³em dot±d czas dopiero na dwa ods³uchy, wiêc jeszcze siê nie wgryz³em porz±dnie, ale na 10 utworów ju¿ widzê ca³e mnóstwo rzeczy, które totalnie mnie bior±. P³yta jest do¶æ specyficzna, a utwory rzeczywi¶cie bardziej piosenkowe (i s³ychaæ mocno te d³ugie miesi±ce trasy z Biffy Clyro), ale jest tu czego s³uchaæ, oj jest. My¶lê, ¿e wystarczy na te kilka miesiêcy zanim us³yszymy co¶ nowego od British Theatre (bo podobno szykuj± co¶ na okolice zimy ;) ).

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #64 on: 2015-05-27, 21:55:28 »
muszê wreszcie sprawdziæ moj± skrzynkê pocztow±

EDIT: sprawdzi³em i przysz³o, przes³uchanie dwukrotnie - muszê siê jeszcze trochê wgry¼æ, ale jest naprawdê dobrze. Kawa³ki dot±d udostêpnione w zasadzie zdradza³y kierunek - "Oceansize goes pop" - i ja to kupujê, chyba nawet bardziej ni¿ British Theatre.

EDIT: fantastyczna p³yta! Z ka¿dym przes³uchaniem wci±ga coraz bardziej a pomiêdzy przes³uchaniami i tak gra w mojej g³owie :) Póki co mój pretendent do p³yty roku (choæ szczerze mówi±c za bardzo konkurencji nawet nie ma, ale to ju¿ nie jej wina)
« Last Edit: 2015-05-31, 11:06:05 by :Wreath: »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #65 on: 2015-05-31, 11:44:18 »
Konkurencja akurat jest, co mnie bardzo cieszy, bo poprzedni rok by³ ¿a³o¶nie s³aby. A w tym ju¿ Wilson, Leprous, Faith No More. Jeszcze za krótko z Vennartem siê znamy, ale te¿ mam takie przeczucie, ¿e przebije wszystkie trzy wy¿ej wymienione.

Po oko³o 10 przes³uchaniach jestem bardzo zadowolony, niesamowicie wci±gniêty i chcê wiêcej. Fajne jest to, ¿e mimo 10 do¶æ krótkich utworów na tej p³ycie tak du¿o siê dzieje. Szybko siê nie znudzi.

Co ciekawe, znajoma us³ysza³a Operate i mówi, ¿e ju¿ to s³ysza³a w radiu. Chyba w Radiofonii. S± w Polsce fani Oceansize...

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #66 on: 2015-06-07, 12:01:55 »
¦wietny album! Piekielnie dobre brzmienie, nie s±dzicie? No wszystko mi siê podoba. No i wokal...mistrzostwo ¶wiata! Btw ciekawa barwa przy "Duke Fame" i to przej¶cie w wysokie tony  :prayer: ¦miem twierdziæ, ¿e to jeden z najlepszych wokali na ¶wiecie :) przynajmniej dla mnie 8)
Odnosz±c siê do stwierdzenia Tomka, eee pop to raczej jednak nie jest;) Bardziej melodyjnie jest ni¿ OS, ale bez przesady ;) No i jest te¿ kilka ciê¿szych momentów :rock: rodem z OS.
No to na koniec dodam, ¿e na chwilê obecn± wkrêci³ mi siê "Retaliate" mega prze¶ladowca vokalnie i muzycznie  :supz:

Luksor, a Ty co? Obijasz siê;) Ale ju¿ marsz do przes³uchania!  :glina:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #67 on: 2015-06-07, 16:51:47 »
Przes³ucha³em p³ytê dopiero dwa razy. Album jest bardzo dobry, ale póki co nie jestem w fazie zauroczenia - mo¿e jeszcze bêdê, mo¿e nie... czas poka¿e. ;) Dziêki w ka¿dym b±d¼ razie Wszystkim za polecanie. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #68 on: 2015-08-12, 11:36:13 »
Nowe d¼wiêki od British Theatre:
Cross the Swords
 :D

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #69 on: 2015-08-15, 11:02:47 »
Krótko: wokal spoko, muzycznie do bani, a grafika wygrywa.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #70 on: 2015-08-15, 12:29:26 »
Mnie rozwali³y tagi:
alternative electronic electronic experimental funk indie loungecore neo-ambientfunk pop queasy-listening Manchester

Mi siê podoba. Nie bardzo, ale muzycznie jest interesuj±ce. I ani jednego d¼wiêku na gitarze ;)

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #71 on: 2017-07-30, 12:02:28 »

Wci±¿ wymiata...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #72 on: 2018-07-03, 14:20:22 »
Vennart zapowiedzia³ drugi album - To Cure A Blizzard Upon A Plastic Sea. Do pos³uchania dwa utwory:

Donkey Kong
Immortal Soldiers

Premiera albumu 14 wrze¶nia.

Preorder wersji digital na Bandcampie, a wersji fizycznej tutaj.

Limitowany box wygl±da jak marzenie, ale ta cena... :(

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #73 on: 2018-07-08, 15:44:46 »
Niestety... s³abe.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Oceansize / British Theatre
« Reply #74 on: 2018-07-10, 10:56:37 »
No ja siê nie zgodzê. Immortal Soldiers s³ucha³em tylko dwa razy i faktycznie dupy nie urywa (ale z³e nie jest), ale Donkey Kong jest ¶wietny. Jest groove, jest kapitalna melodia z fajn± kulminacj±, intryguj±cy tekst (chocia¿ ten, który mo¿na znale¼æ w sieci jest na bank b³êdnie spisany, wiêc tak w 90% jestem pewien co on tam faktycznie ¶piewa) no i metrum zmienia siê w trakcie tego numeru chyba kilkana¶cie razy, wiêc na nudê te¿ nie mo¿na narzekaæ. Bardzo czekam na tê p³ytê. Wkurza mnie tylko, ¿e ma wyj¶æ równolegle epka z piêcioma utworami, które maj± podobno wiêcej instrumentalnych fragmentów (wiêc brzmi jak trochê bardziej w stronê Oceansize), a w fizycznej formie jest tylko w Boksie, który z przesy³k± kosztuje prawie pó³ kafla - poza nim bêdzie dostêpna tylko w formie plików...

 

lofty-success